Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 10:26  postituse pealkiri:  Libreoffice teksti väli numbriks muutmine - mingi kala  

Maadlen siin taas ühe LibreOffice veidrusega. Nimelt CSV-st imporditud suurel hulgal andmeid. Kõik tegelikult numbrid. Kuid LibreOffice võtab neid kui teksti - ja seoses sellega ei saa ma ka graafikut koostada. Kuid kui ma need väljad määran numbriks, siis lisab LibreOffice neile kõigile ette ' ja taas ei saa graafikut koostada Evil or Very Mad . Nende ' märkide ära võtmine võimalik vaid käsitsi, sest otsi ja asenda seda mingil põhjusel üles ei otsi ja ei asenda. Kuid kuna andmeid ca 1000 rida, siis käsitsi töö on mõttetu. Seega oskab keegi soovitada, kuidas ma saaksin ikka oma graafikut koostatud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 12:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas impordi aknas "Text Delimiter" väärtuseks pannes " ei anna soovitud tulemust?

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 13:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei
Sest see ' ilmub sinna ette alles sellel hetkel, kui muudan välja tekstist arvuks. Enne seda imordib ta kõik väljad tekstina, kuid kui väljad on tekstina, siis ma ei saa graafikuid neist koostada.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kallep
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.02.2010
Postitused: 6

Distributsioon: Ubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 13:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Otsing töötab. Otsitava lahtrisse "^.", asendatava lahtrisse "&" (loomulikult ilma jutumärkideta), regulaaravaldiste ette linnuke ja voila! Smile


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 13:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ülakoma ' ta ei otsi

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kallep
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.02.2010
Postitused: 6

Distributsioon: Ubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 13:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Question Just proovisin, kümme lahtrit suvaliste numbritega, kolmele panin ülakoma ette, peale seda otsingut ja asendust on ülakomad kadunud ja järgi ainult numbrid.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 13:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovi selle failiga ja anna teada, kas ka töötab.
Vaja on siis Temp ja Rf veergude abil teha graafikud, kuid nagu näed, kõigile neil ' ette topitud. Ja mina neid ära ei saa hetkel.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kallep
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.02.2010
Postitused: 6

Distributsioon: Ubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 14:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi tundub (vähemalt minu jaoks) lihtne. Küsimus pole mitte ülakomades, vaid kümnendkoha eraldajas. Asendasin kõigis arvudes "." ","-ga ja kõik muutus normaalseks, ei mingeid ülakomasid. Igaks juhuks saadan muudetud faili ka.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 14:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud Smile
Selle peale ise ei tulnud - pool päeva juba pusin ja nikerdan siin Smile
See trikk töötab

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kallep
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.02.2010
Postitused: 6

Distributsioon: Ubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 14:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole tänu väärt. Kusjuures otsing ja asendus, mida ma eespool mainisin, töötab. Ülakomad, kui neid juhtub olema, eemaldatakse. Smile


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 16:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Importimise ajal peaks saama määrata nii välja eraldajat kui ka komakoha määrajat.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 16:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Komakoha määrajat mina küll ei leidnud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 17:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaudselt saab määrata komakoha eraldajat. Selleks tuleb teine keel valida.
Tegin katsetuse ja csv failis olev 1.35 tuntakse kenasti Inglise keele puhul numbrina ja kuvatakse koos komaga ning kasti paremas osas.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2013, 20:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Komakoha määrajat mina küll ei leidnud.
Tuleb importimisel määrata veeru tüübiks Inglise, vmt.

_________________
Kõike hääd,
WK

JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 14.02.2013, 09:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on analoogne jama LO-ga, aga pisut teise nurga alt. Kasutan juba ammu seda komakoha eraldaja asendamist aga seal ilmneb mingi teisendamise kala. Umbes üks number saja arvu kohta samas veerus teisendatakse väga valesti (suva arv muutub 36000 vms), kuig csv failis on number nagu kõik teisedki. Silmaga mingit erinevust ei märka. On seda keegi kogenud ja mis selle vastu aitaks? Excelis ja Calligras teeb õigesti aga viimases muud jamad.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.02.2013, 10:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JanO kirjutas:
Mul on analoogne jama LO-ga, aga pisut teise nurga alt. Kasutan juba ammu seda komakoha eraldaja asendamist aga seal ilmneb mingi teisendamise kala. Umbes üks number saja arvu kohta samas veerus teisendatakse väga valesti (suva arv muutub 36000 vms), kuig csv failis on number nagu kõik teisedki. Silmaga mingit erinevust ei märka. On seda keegi kogenud ja mis selle vastu aitaks? Excelis ja Calligras teeb õigesti aga viimases muud jamad.


Sama soovitus: importimisel määra veeru tüübiks 'Ameerika inglise', mul seni veatult toiminud. Varem katsetasin ka muid ümber nurga lahendusi ja oli sekeldamist rohkem kui tarvis.

_________________
Kõike hääd,
WK

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.02.2013, 08:20  postituse pealkiri:  Re: Libreoffice teksti väli numbriks muutmine - mingi kala  

spott kirjutas:
CSV-st imporditud suurel hulgal andmeid. Kõik tegelikult numbrid. Kuid LibreOffice võtab neid kui teksti - ja seoses sellega ei saa ma ka graafikut koostada.

Pole küll päriselt küsimuse teemal, aga joonistan ise iga päev igasuguseid graafikuid, sellepärast ehk pakub huvi ka teistele.

Väldin igal võimalikul juhul mammutprogramme. Kui CSV failis asendada komad tühikute või tab-idega, saab graafikut joonistada Gnuplotiga - soovitan kõigile. Gnuplot joonistab graafiku tekstitabeli veerust. Kui on vaja tabelit transponeerida, siis impordin Gnumeric-u, transponeerin seal ja ekspordin graafikute joonistamiseks ASCII tabelina.
Sageli pole eksportida vajagi - hiirepuhvri abil saab suvalisse tekstiredaktorisse kopeerida hiirega valitud osa tabelist.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group