Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 14.10.2011, 07:48  postituse pealkiri:  x window system  

Ühesõnaga ma siin kaklen ühe läpakaga ( fujitsu-siemens lifebook s-series S6010WB ), üritan sinna vectorlinuxit toppida...
Aga no ei õnnestu, siis kui jõuan sinna maani nagu too "x window system", seal ajab miskit errorit ilma seletamata, seal oli ka paar muud varianti, aga tulemust pole, arvuti käivitamisel sajab miski hetk ekraan justkui lund täis ja kõik... Proovisin ka muid linuxeid ja varem või hiljem, tavaliselt juba installi varases staadiumis sajab ekraan lund täis ja jokk...
Samas zenwalki linuxi saab installitud (see on lootusetult aeglane tollel vanal läpakal ja seda ei taha sinna panna...) ja windows xp, seega nagu läpakas pekkis ei tohiks olla....
Kusjuures vectorlinuxi installil pakub mulle ühe variandina või annab mulle võimaluse kui olen tolle errorini jõudnud toda xorg.gonf faili ise muuta (a-la sinise taustaga tekstieditoriga), aga mida ma seal muutma peaks pole õrna aimugi, või peaks bioses miskit sättima...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.10.2011, 08:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

xorg.conf-ist võid vaadata, et mida seal video draiverina kasutatakse ja proovida selle asendada ntx vesa-ga ja siis uuesti proovida..

_________________
Image Image Image

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 14.10.2011, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eks ma õhtul vaatan..., kuigi mul on nagu meeles, võin muidugi eksida, egas see pia nii hästi mul ka funktsioneeri, et seal ses installi käigus oli miski teine variant miski vesa (oli miski kolm- neli varianti...) , ilmselt siis too sama, eks sai neid kõiki läbi proovitud ja sama edutult... :p

ma nagu jäin praegu mõtisklema, et egas mul ons see vectorlinux ju peale installitud, et käima ei läe jne, et egas mul polegi mõtet iga kord seda installi läbi teha, et miskit muuta, ma saan läpakasse sisse ja ligi Damn Small Linux live cd-ga, et siis läen otsin sealt selle xorg.gonf faili üles ja muudan seal ja katsetan et mis sai või ei saanud...
eks kui sinnamaani jõuan, eks hakkan siis lärmama siin, et mismoodi? Razz


hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 15.10.2011, 12:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii, kontrolli, kas klaver toimib - vajuta Caps locki ja kas tuli läheb põlema.
Kui töötab, pane Ctrl+Alt+F1 . See peaks terminali minema, vaata kas seal on pilt ees ja login kah? Kui on, siis jah video driverit pole xorg ise suutnud õigesti tuvastada ja pane praeguse asemel fbdev. Fail mida muutma peab on tavaliselt /etc/X11/xorg.conf .
Kui fail on tühi saad tekitada X --configure .


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.10.2011, 15:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hr.john kirjutas:
pane Ctrl+Alt+F1 . See peaks terminali minema, vaata kas seal on pilt ees ja login kah?

Kui seal on midagi, aga login-i pole, siis proovi Ctrl+Alt+F2 ja edasi, nagu Hr.John kirjutas.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group