Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.05.2006, 18:03  postituse pealkiri:  Kas Sun avab Java lähtekoodi?  

Kindlasti on see küsimus paljudel kasutajatel meelel olnud üle maailma. Sun on firma, mis liigub kiiresti OpenSource lahenduste suunas, kuid nende üks peamisi ja tuntumaid tooteid Java on endiselt suletud koodiga. 16 mail toimub JavaOne konverents, kus Suni uuel peadirektoril Jonathan Schwartz'sil on ees raske valik. Konverentsil arutatakse Suni siseselt erinevaid Java edasise arengu eesmärke ja võimalusi. Kuna Jonathan Schwartz's oli üks Solarise OpenSourcele ülemineku projekti juhtfiguur, siis loodetavasti liigub samas suunas ka Java. Senini tuleb veel oodata, mis otsus ikkagi Java kohapealt tehakse. Uudishimulikud võivad lähemalt lugeda veel eWeeki vahendusel.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 01.05.2006, 19:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:10; muudetud 1 kord
vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 01.05.2006, 20:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Java lähtekoodi avamine ei teeks üldsegi palju head, pigem vastupidi.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 05:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Millest selline arvamus Vampire?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 11:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma lugesin mitut artiklit selle kohta ning nõustun nendega. Et Sun on praegu mitu aastat kahjumis olnud tahekse Java lähtekoodi avalikustada, selleks, et konkureerida või pigem koostöötada LAMP lahendustega. Kuna Java motto on, et kirjutatud kord, jookseb kõikjal, siis peaks ka virtuaalmasin olema ühesugune kõikjal. Kui seda projekti hatakse aga suvaliselt forkima jne... Kui vaadata kuidas MS lasi Sunni oma JVMiga üle (väike kompatiibiilsus). Seni kuni Sun juhib seda asja nii kuis ta seni on seda teinud, piisab sellisele tehnoloogiale nagu Java ühest juhist.

Moraal:Et realiseerida Java peamine eesmärk, peab oma kõikjal üks ainuke Java virtuaalplatvorm. Selleks peab olema kogu värgil üks juht.

Ma hindan open source ning vaba tarkvara. Java on minu peamine tööriist. Võib-olla ma eksin rängalt, kuid olles kokkupuutunud selle maailmaga, on minu vaatepunkt selline. HoHo võiks kah kommenteerida seda.

Ma saan aru, et paljudele arendajatele ei meeldi see Java litsents, ja OpenBSDs on Java paigaldamine nagu seedimisprotsess tagurpidi, kuid siiski! Loodan, et Suni praegune CEO ei anna ikka Javat nö rahva kätte. Aga neile pressib veel .NET/C# peale niiet vaatame.

C#-i kohta öeldi muidu väga hästi. "You gotta love the language that let's you mark your code as unstable!"


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire kirjutas:
Et realiseerida Java peamine eesmärk, peab oma kõikjal üks ainuke Java virtuaalplatvorm.
Artiklist:
Tsitaat:
"Open-sourcing Java does not mean that Sun relinquishes the Java trademark. If you pass the Java compatibility test, you will get the right to call it Java. If not, you call it something else. Microsoft has already done that, first with J++ and then with C#, and no one thinks either of these are Java"
Ehk siis kui Javat forki edasi arendada viisil et ta enam ei ühildu reference platformiga ei saa seda enam Javaks nimetada.
Vampire kirjutas:
Moraal:Et realiseerida Java peamine eesmärk, peab oma kõikjal üks ainuke Java virtuaalplatvorm.
Piisab kui need platformid söövad üht ja sama baitkoodi. On ju ka K8 ja Core väga erinevad kuid jooksutavad sama koodi ilma muutusteta. Miks peaks tarkvaralise VM'iga teisiti olema?

Minu arvamus on et Java koodi täielikult vabaks laskmine ei tohiks oluliselt praegust olukorda mõjutada, võibolla tuleb ainult arendajaid juurde. Praegu on Java algkood kõigile näha ja muuta kuid seda forkida ei lubata ning litsents pole vist samuti kõige sõbralikum.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

>Piisab kui need platformid söövad üht ja sama baitkoodi.

No aga 100% ühilduvust ei saa ju naljalt valmis teha, ja milleks üldse ühe ja sama asja teine implementatsioon.

Mu lei ole erilise konservatiivi omadusi, kuid siiski arvan ma praegu, et asjad võiksid olla nii nagu nad on. Kui mul jäi mingi oluline faktor märkimata siis osutage vea peale Smile.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 12:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vampire kirjutas:
No aga 100% ühilduvust ei saa ju naljalt valmis teha, ja milleks üldse ühe ja sama asja teine implementatsioon.
Luba taas meelde tuletada K8 aka AMD64 ning Core aka uus Inteli põlvkonda. Mõlemad on väga erinevad ning jooksutavad väga kenasti identset koodi, ehkki üks on ühes asjas hea, teine teises. Masinkoodi tasandil ühilduvusprobleeme ei ole. Tarkvaraliselt on ühilduva platformi tegemine märksa lihtsam kui riistvaraliselt.

Ehk võiks umbes sarnaselt võrrelda erinevaid autosid: eesmärk ja tööpõhimõte on samad kuid siiski toodetakse terve hunnik erinevaid mudeleid. Mõni on säästlik, teine kiire, kolmas lihtsalt suur. Igaühele oma.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 02.05.2006, 13:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olles ise Java progeja ma lihtsalt kardan, neid probleeme, mis mul võivad tekkida seoses minu tarkvara tööga teiste arvutites. Lihtsalt, et kõigil pole seda HotSpottigi arvutis, aga kui neid virtuaalmasinaid rohkemaks läheb siis on tavalises kasutajal vapsee juhe koos, et mida installida... Mu seisukoht põhineb sellel nagu. Kuigi kui ma nüüd tegelt võrden oma mätast maailma, siis see on vist suht väikesed probleemiks võrreldes PHP/Perli/Pythoni töövõimekusega samuses JVMis...


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 07.05.2006, 16:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group