Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.07.2010, 19:20  postituse pealkiri:  openSUSE 11.3  

Peale kaheksat kuud arendust on lõpuks välja lastud taas uus stabiilne openSUSE 11.3 versioon. Nagu ikka toob us versioon endaga kaasa palju uuendusi. Kõigepealt on kasutatavad tarkvara versioonid uuendatud. Sellega on parandatud ka palju erinevaid kolmandate osapoolte turvaprobleeme. Tarkvara poolelt on olulisemateks märksõnadeks uuendatud Thunderbird ja Firefox, SpiderOak failide sünkroniseerimine, Rosegarden multimeedia failide muutmiseks, parendatud Tracker ja palju teisi uuendusi.
Kernelina on kasutusel 2.6.34 versioon ja kasutusel on uuendatud graafika draiverid, Btrfs failisüsteemi tugi ja parandatud läptopide tugi.

Kui varasemalt on openSUSE töölaudadeks olnud Gnome, KDE või Xfce, siis nüüd on olemas ka LXDE versioon.

Allikas FreeSoftNews

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2010, 11:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks lihtsamaid ja ohtlikkemaid viise uuendamiseks Smile

Kood:
# sed -i 's/11\.2/11.3/g' /etc/zypp/repos.d/*.repo
# zypper ref
# zypper dup


Minu arvuti/KDE läks igatahes palju väledamaks, aga võib-olla on see seotud nouveau draiveri kasutusele võtuga Smile


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2010, 11:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

atrox kirjutas:
Üks lihtsamaid ja ohtlikkemaid viise uuendamiseks Smile

Kood:
# sed -i 's/11\.2/11.3/g' /etc/zypp/repos.d/*.repo
# zypper ref
# zypper dup


Minu arvuti/KDE läks igatahes palju väledamaks, aga võib-olla on see seotud nouveau draiveri kasutusele võtuga Smile


Töötab siis kiiremini kui kinnistega?


atrox
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 108

Distributsioon: openSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 16.07.2010, 11:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul kinnistega oli see probleem, et Xorg ronis pidevalt CPU'ga kuhugi 60% peale ja siis kogu süsteem hangus rämedalt. Sageli ei aidanud muud kui reset arvutile, lihtsalt nii rämedalt kiilus.

Lugesingi siis foorumitest, et sääraseid probleeme on teistelgi kinniste draiveritega. Ja kuna ma töö juures mänge ei mängi, ei morjenda mind ka nouveau VÄGA eksperimentaalne 3D tugi (mida ma pole proovinud).

EDIT: kahtlustan tegelikult, et see draiverite vahetus käibki kõige rohkem selle kiilumise pihta. Aga kogu süsteem tundub nüüd kiirem ja see võiks olla ehk uue kerneli jms teene.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group