Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2010, 10:34  postituse pealkiri:  Ubuntu tõlgitud programminimede jama  

Mõnda aega on juba häirinud mind Firefoxiga paljude Gnome rakenduste mitte töötamine Ubuntus.
Alguses ma ei saanud aru, milles viga on, kuni hakkasin lähemalt uurima.

Nimelt - eesti keelne Ubuntu on paljud programmid ümber nimetanud - näiteks PDF failide näitaja Evince on ümber nimetatud Dokumendinäitajaks, lisaks on ka teised programmid Arhiivihaldur jne.

Kuna programmide nimed on tõlgitud, siis tekibki jama, sest Firefox üritab käivitada Dokumendihaldurit, mitte evince-t.

Nüüd küsimus - kuidas seda lahendada.
Kas teha mingi aliaste pakett? Järjest kõiki laiended ei viitsi nagu läbi Firefoxi eelistuses käia.
Või olen ma ainuke selle probleemiga? Ehk on hoopis mingi lihtne fix asjale olemas (v.a inglise keelse süsteemi kasutamine)

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2010, 10:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul Ubuntu eestikeelsena kasutusel, aga PDF faili avab küll evincega nagu ta tegema peabki.
Menüüs on evice tõlgitud. "Executable" on ju ikka evince nime all.
Ses osas ei tohiks nagu küll vahet olla.
Samas, kui selline probleem oleks laialdasem, siis oleks vast ka kõvasti rohkem kurtmist selle üle.
Ma pigem arvan, et asi sinu masina seadistustes kinni.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group