Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 14:50  postituse pealkiri:  Estobuntu - ettepanekuid  

Katsetan siin ise samuti Estobuntut. Mõningad soovitused:
* Firefoxi järjehoidjates võiks ära mainida kohe ka Eesti ID lehed jne. Ehk eestindatud järjehoidjate nimekiri.
* Kuskil peaks olema viide, et ID kaardilugeja käima saamiseks tuleb pcscd taaskäivitada (kui kaardilugeja sisestatakse hiljem)
* Tegelikult võiks kogu Firefoxi vaikimisi avaleht olla hoopis lokaalne Wiki. Kus oleks olemas ka Estobunu käsiraamat. Wiki selleks, et oleks hea ja lihtne täiendada. Ise kasutan näiteks stickwiki-t. Väga lihtne ja mõnus kasutada. Samas on selle abil võimalik kiiresti kasutajatel leida vajalik info ka offlines.
* KNetworkManager - no comments, kuid sellega mina oma läpaka traadita võrku eile tööle ei saanud. Kogu aeg jooksis kokku ja jäigi võrku restartima. Äkki lisaks Wifi-radari?
* Examples kaust on puudu, mis tavaliselt Ubuntul olemas. Selle eesti versioon võiks kaasas olla.
* Käivitades võiks pakkuda valikut seadistuste kohta. Mina oilen näiteks harjunud igal pool kaks hiireklõpsu tegema asjade käivitamiseks. Estobuntus on aga KDE vaikimisi reziim - üks klõps. Käivitusnimekirja võiks lihtsalt lisada KDE kasutaja seadistaja, et kui KDE töös, siis esimese asjana ootab kasutajat ees võimalus valida, mida ja kuidas töötab.

Tarkvara valiku osas.
* Nagu olen juba varem öelnud - eelistaks Thunderbirdi. Harjunud seda kasutama.
* Synaptic oleks ka hea lisada. Normaalsem, kui adept.

Mõningad tähelepanekud veel - katsetan seda süsteemi arvutis, kus on kolm kõvaketast ja mingi kümme erinevat partitsiooni. Kahjuks ligi ma neile ei pääse.... Pole õiguseid.

Vaikimisi ikoonide teema võiks ka teine olla - minu arvamus. Tavalised KDE ikoonid mulle eriti ei istu. Ja üldse teeks ma selle töölaua rohkem Gnomele sarnasemaks Smile St lisaks ka ülemise paneeli ja peamised asjad sinna.

Kuid muidu - igati OK.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 16:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

*(Y)
*(Y)
*(Y)
*KNetworkmanager töötab enamasti paremini kui Wifi Radar. Kindlasti pole see täiuslik, kuid kindlasti parim võimalik valik. KNetworkManager pole lihtsalt traadita võrgu haldur, vaid haldab ka traadiga võrke, vpn'i jne.
*Milleks?
*Mitu KDE kasutajat kasutab topeltklõpsu?

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 17:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võibolla KNetworkManager töötab paigaldatud süsteemides paremini, kuid LiveCD pealt on ta küll paras äpardus (minu kogemused hetkel). Põhiline probleem oligi selles, et ta ei suutnud isegi võrku taaskäivitada.

Ubuntu Examples - näiteks võiks Estobuntul olla seal mõned näids dokumendid, et näidata, milleks Amarok, OpenOffice.org jne võimelised on. Lisaks ka muu tutvustav info. Näiteks Estobuntu esitlus võiks olla.

Kuid selle kaasa apndava Wiki all mõtlesin seda:
http://stickwiki.sourceforge.net/ - neid on teisigi, kuid ma jäin mingil põhjusel sellele pidama. Taolise tarkvaraga oleks hea ja lihtne onlines asja täiustada ja uutele versioonidele kohe kaasa panna. Ja seda oleks võimalik kasutajal vaadata ka sii, kui mingil põhjusel võrk tööle ei hakanud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 17:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

igasugu lisasid juurde panna võib mingile dvd-versioonile praegu tuleks võimalikult palju ruumiga kokku hoida..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 20:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seda ruumi kasutamist tuleks t]siselt hoopis juba praegu vaadata. Mingil p]hjusel tundub, et kaasas on liiga palju mittevajaminevaid teeke, mille saaks julgelt eemaldada.

See postitus on praegu kirjutatud SimplyMepis 7.0 LiveCD tagant ja sisuliselt samad asjad siin k]ik olemas, mis Estobuntul (t'pit'hti ei viitsi hetkel seadistada...) P]hjus Mepise testimiseks / tahtsin n'ha nende uut manuali.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

rivol
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 27.12.2007
Postitused: 52

Distributsioon: Estobuntu 9.10.1
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 20:21  postituse pealkiri:  Re: Estobuntu - ettepanekuid  

spott kirjutas:
* Synaptic oleks ka hea lisada. Normaalsem, kui adept.

See tähendaks et me peaks ka päris palju GNOME-i teegid kaasa panema mis LiveCD-le niikuinii ei mahuks. Aga jah... üldiselt ma olen nõus et Adept võiks veidi parem olla. Ehk see muutub Hardy+1-s, siis on vähemasti plaan Kubuntus mingi Packagekitil põhinev pakihaldur kasutusele võtta.

spott kirjutas:
Mõningad tähelepanekud veel - katsetan seda süsteemi arvutis, kus on kolm kõvaketast ja mingi kümme erinevat partitsiooni. Kahjuks ligi ma neile ei pääse.... Pole õiguseid.


Kas sa katsetasid LiveCD-d? Kui jah siis see on teada (Kubuntu) probleem, et livecd-lt millegipärast ketta partitsioonidele juurde ei pääse. Kettale installitud süsteemi puhul seda probleemi pole. Katsun lähiajal Kubuntu arendajatega kontakteeruda ja uurida kas seda on kuidagi võimalik parandada.

spott kirjutas:
Vaikimisi ikoonide teema võiks ka teine olla - minu arvamus. Tavalised KDE ikoonid mulle eriti ei istu. Ja üldse teeks ma selle töölaua rohkem Gnomele sarnasemaks Smile St lisaks ka ülemise paneeli ja peamised asjad sinna.

Eks see vist maitse ja/või harjumise asi ole. Mul endal on ühes arvutis näiteks KDE paneel all ja taskbar üleval. Üldiselt, kuna me põhineme siiski Kubuntul ja KDE-l, siis ma ei usu et me ikoonide, paneeli asukoha jms suhtes suuri muutusi teeks.

Lõpuks veel väike märkus et valminud on ka Estobuntu plaadi järgmine eelversioon (test8). Paari päeva jooksul peaks ka mingi pikem uudis jms ilmuma.
http://estobuntu.org/allalaadimine


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 21:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki saad kirja panna ka, mis muudatused täpsemalt sisse viidi?

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

rivol
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 27.12.2007
Postitused: 52

Distributsioon: Estobuntu 9.10.1
blank.gif
postituspostitatud: 01.01.2008, 22:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Praegu peast kirjutades on muudatuste nimekiri test7 ja test8 vahel selline:
* Uuendatud Estobuntu pakid
* Süsteemi paigaldamisel eemaldatakse Ubiquity ja muud paigaldatud süsteemis mittevajalikud pakid
* LiveCD-l on nüüd Estobuntu logo
* KDE kasutab Eesti lokaati (nt kuupäeva ja raha jaoks)
* gdb on tagasi


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 00:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Spotti ettepanekutele kõrvaltvaataja arvamus juurde:
* KnetworkManager vs WifiRadar, mina oma Kubuntus pole neist kumbagi korralikult tööle saanud. Esimene töötab, aga ei toimi. Teine ei lähe käimagi. Kasutan wifi jaoks WirelessAssistanti. Ei ole ka viitsinud vaeva näha ega torkida, et teised toimima saada.
* Synaptic ei ole Kubuntu jaoks mõistlik.
* Toetan KDElikku lähenemist, st et ei näe vajadust ilustada seda Gnome'iliku tundega. Loomulikult pole midagi selle vastu, kui keegi vaevaks võtab omakorda Gestobuntu kokku keeta (nimi võib kellelegi meenutada liialt kurikuulsat politseiorganisatiooni Smile

Ülejäänud ettepanekutesse suhtun ükskõikselt või positiivselt.

_________________
Kõike hääd,
WK

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 00:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.gnome.org/projects/NetworkManager/
töötab vägagi hästi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 01:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

rivol kirjutas:
Praegu peast kirjutades on muudatuste nimekiri test7 ja test8 vahel selline:
* Uuendatud Estobuntu pakid
* Süsteemi paigaldamisel eemaldatakse Ubiquity ja muud paigaldatud süsteemis mittevajalikud pakid
* LiveCD-l on nüüd Estobuntu logo
* KDE kasutab Eesti lokaati (nt kuupäeva ja raha jaoks)
* gdb on tagasi


Muud paketid on samuti loomulikult uuendatud uusimale saadaolevale versioonile Smile

_________________
Image

margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 10:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

* Kui juba Firefox on Estobuntule lisatud, siis võiks selle ka vaikimisi brauseriks teha. Praegu tundus selleks olevat Konqueror.
* Minu arvates võiks vaikimisi failihalduriks teha Dolphini asemel Konquerori.
* Vahva, kui aMSN kohe olemas oleks

Muidu väga vahva asi see Estobuntu. Panin ühele tuttavale, kes enne pingviini polnud näinud, aga tahtis kangesti tutvust teha, selle peale. Ainsad asjad, mida peale installi oli vaja seadistada, olid need kaks viimast punkti (st Konqueror vaikimisi failihalduriks ja aMSN-i paigaldus).


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 13:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Poleks paha selline asi ka Xubuntu vm kerge töölauaga süsteemi peale ehitada...

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Keevitasin eile xfce debianil baseeruva live-cd valmis.
Openoffice + palju muud modru = ca 530MB ISO.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 02.01.2008, 20:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

*Estobuntu non-free metapakk- java, koodekid jms sõltuvused

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2008, 00:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas need ei ole juba praegu vaikimisi estobuntus?


pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 03.01.2008, 02:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On .
Kuid võrguliikluse kokkuhoiu mõttes oleks mõnikord hea olemasolevale Kubuntu installatsioonile mainitud pakid selga lasta Wink

_________________
http://blog.pacho.pri.ee/

v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 03.01.2008, 04:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pacho, "$ sudo apt-get install kubuntu-restricted-extras" peaks sedasama tegema Rolling Eyes
Tsitaat:
This package depends on some commonly used packages in the Kubuntu multiverse repository.

Installing this package will pull in support for MP3 playback and decoding, Java runtime environment, Flash plugin, DVD playback, and LAME (to create compressed audio files).

_________________
"Sleep, she is for the weak."

kiirtee
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 26.04.2007
Postitused: 382
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 8.09
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2008, 12:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Laadisin uue versiooni alla ja mul ei õnnestu kuidagi oma võrku graafiliselt sättida ja üldse ei saa administraatori vaatesse, kuigi mäletan, et paari kuu eest estobuntu esimese avaliku testversiooniga sain seda teha. Proovisin nii live-s kui ka installeeritult. Installeeritud variandi puhul küsib küll parooli, aga ei midagi järgne selle sisestamisel.


ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2008, 14:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ppp ühenduse puhul toimib " sudo pppoeconf " kui seda mõtlesid.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group