Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kuldarsipper
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 06.02.2010
Postitused: 3
Asukoht: Hiiumaa
Distributsioon: Ubuntu Karmic, Lucid
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 01:29  postituse pealkiri:  Palun soovitusi cms-i valimisel  

Tere ja vabandan teema p2rast mis pole just sobivas foorumis. Kuna Linuxi mehed on keskmisest arukamad ja tavaliselt ka teemaga rohkem kursis siis v6tsin julguse kokku.
Probleem selles, et olen viimased paar n2dalat pyydnud leida CMS-i mis teeks elu veidi lihtsamaks aga no teate isegi, oleks vaja ysna mitut elu enne kui need k6ik l2bi proovida j6uab. Kuna yldjoontes tean mida tahan siis ehk oskavad arukamad soovitada v6i vihjata mida v6iks proovida.
Tahaksin teha v2iksemaid dynaamilisi lehti kuhu CMS-iga vaid tuimalt contenti sisse panna. Joomla ja Wordpressi taolistega plokke liigutada ei sooviks. Saan ise ysna kenasti xhtmli ja css-iga hakkama ja nendega ka maksimaalselt disaininud. Menyyd ja muud vidinad kirjutaks ise juurde.
Siiani olen leidnud ionize cmsi ja frogi mis on sinna kanti mida ma tahaks. CodeIgniter on hea framework aga seal jooksev Pyro tundus kohmakas ja Ionize on bugine ja arendajad (4 kutti) liiga laisad. Masinas on LAMP ja p6him6tteliselt ainult Ubuntu ja Debian. Ise kahjuks php-d eriti ei oska veel.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 09:04  postituse pealkiri:  Re: Palun soovitusi cms-i valimisel  

kuldarsipper kirjutas:
Tere ja vabandan teema p2rast mis pole just sobivas foorumis. Kuna Linuxi mehed on keskmisest arukamad ja tavaliselt ka teemaga rohkem kursis siis v6tsin julguse kokku.
Probleem selles, et olen viimased paar n2dalat pyydnud leida CMS-i mis teeks elu veidi lihtsamaks aga no teate isegi, oleks vaja ysna mitut elu enne kui need k6ik l2bi proovida j6uab. Kuna yldjoontes tean mida tahan siis ehk oskavad arukamad soovitada v6i vihjata mida v6iks proovida.
Tahaksin teha v2iksemaid dynaamilisi lehti kuhu CMS-iga vaid tuimalt contenti sisse panna. Joomla ja Wordpressi taolistega plokke liigutada ei sooviks. Saan ise ysna kenasti xhtmli ja css-iga hakkama ja nendega ka maksimaalselt disaininud. Menyyd ja muud vidinad kirjutaks ise juurde.
Siiani olen leidnud ionize cmsi ja frogi mis on sinna kanti mida ma tahaks. CodeIgniter on hea framework aga seal jooksev Pyro tundus kohmakas ja Ionize on bugine ja arendajad (4 kutti) liiga laisad. Masinas on LAMP ja p6him6tteliselt ainult Ubuntu ja Debian. Ise kahjuks php-d eriti ei oska veel.


Midagi sellist http://www.pluck-cms.org/?file=kop1.php ?
Ei vaja MySQL tabeleid ka, piisab ainult PHP toest.


sedum
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 20.02.2008
Postitused: 82

Distributsioon: Ubuntu
brazil.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 09:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siin on mingi ülevaatik leht kategoriseeritud ja demodega http://php.opensourcecms.com/


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 10:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise soovitan siiski WordPressi - valid endale sobiva teema ja ongi leht valmis. Lihtsalt lisad järjest vajalikud lehed ja korras. Ja uuendamine on väga lihtne ja palju erinevaid lisamooduleid on ka olemas.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 10:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise siis soovitaksin kah wordpressi, saab teha nii lihtsamaid lehti kui ka üsna keerukaid kokkuklopsida.
Kunagi hallil ajal oli üks väga hea lihtne CMS ka Tiger CMS aga kahjuks seda enam ei jagata tasuta kuna rikuti autoriõigusi.

Foorumi tegemiseks on väga hea lihtne asi XMB ning võimsamaks siis näiteks siine phpbb

Valik on sinu Very Happy


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 14:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Ise siis soovitaksin kah wordpressi, saab teha nii lihtsamaid lehti kui ka üsna keerukaid kokkuklopsida.
Kunagi hallil ajal oli üks väga hea lihtne CMS ka Tiger CMS aga kahjuks seda enam ei jagata tasuta kuna rikuti autoriõigusi.

Foorumi tegemiseks on väga hea lihtne asi XMB ning võimsamaks siis näiteks siine phpbb

Valik on sinu Very Happy


Wordpress.

Sellega saab teha Mida Iganes. Kas lihtsalt või keeruliselt - valik on Sinu.

Moodulitega saab anda talle äärmiselt muljetavaldava funktsionaalsuse.

Näiteks Foorumi moodul on samuti olemas Smile

Samuti saab teda kasutada, et luua minimalistlik (enda soovidele vastav) veebisisu.

Võid kiigata ka Sauruste tegemisi CMS vallas

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2010, 15:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Drupal ruulib Smile

http://www.drupal.org

_________________
Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.02.2010, 09:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wordpress
drupal
tiger, enam tasuta ei jagata, kuid kes otsib see leiab


asjameez
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 34
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.02.2010, 09:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Wordpress on parim. Teda annab lihtsalt konfida, disainida teemadega ja tõsta funktsionaalsust pluginatega, millede installimine enam suurt lihtsam olla ei saakski. Valikus on tuhandeid teemasid ja pluginaid ning nende arv kasvab iga päevaga. Siin teemas juba tähtsamad plussid öeldud.

Joomlast ja Drupalist ei saanud eriti aru. Võibolla ei viitsinud tol hetkel ka süveneda eriti. Hetkel olen saanud juba WP maigu suhu ja vaevalt, et niipea viitsin oma pead nende keerukate süsteemidega vaevata.


kuldarsipper
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 06.02.2010
Postitused: 3
Asukoht: Hiiumaa
Distributsioon: Ubuntu Karmic, Lucid
estonia.gif
postituspostitatud: 07.02.2010, 12:31  postituse pealkiri:  Re: Palun soovitusi cms-i valimisel  

Midagi sellist http://www.pluck-cms.org/?file=kop1.php ?
Ei vaja MySQL tabeleid ka, piisab ainult PHP toest.[/quote]

Tänan kõiki vastuste eest ! Soe ja sõbralik foorum teil siin.

Pluck on parim avastus! Midagi sellist ma soovisingi, sinna on tõesti võimalik enda asju mõnusalt juurde kirjutada ja muu tuima töö teeb minu eest ära. Arvan, et jään ka Wordpressi kasutama, see on mulle ka varem meeldinud. Drupaliga on kuidagi õnnetu lugu, et olen üritanud 3 korda teda katsetada, alati on mingi jama tekkinud, nii installi käigus kui ka hiljem moodulitega.

Veelkord tänud Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group