Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
hinkus
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 52
Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 137

Distributsioon: mint 12
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 02:13  postituse pealkiri:  kuidas mina (sina) jõudsin linuxsini?
Alates 31.10.2009, 01:32 kuni 01.12.2009, 00:30 (kaasa arvatud)
 

kuidas mina jõudsin linuxsini? 2007 a. puutusin esimest korda kokku linuxsiga,siis pandi mulle arvutisse ubuntu 7.10 mis töötas paraleelselt koos XP-ga. aga see asi jäi kuidagi seisma,aga mingi pisik jäi sisse,siis sellel aastal (kuna ma loen huviga arvuti ajakirju eriti "digi") oli terve suvi juttu linuxsist (ubuntu) kuidas sada,kuidas paigaldad,kuidas enda käejärgi sättida jne. siis ma võtsingi ennast kokku ja saatsin XP minema ja paningi asemele linuxsi. nüüd olengi ainult linuxsi peal ja XP vastu pole küll enam mingit tõmmet.


itvendpowered

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 342
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: RHEL / Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 04:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina aastal 2005-2006 vist ei mäleta enam esimene linux oli Coyote ruuter vist siis Fedora Core 5 ja FreeBSD 6 , aga tavakasutus masinas kus ma igapäev olen seal on mull ikka windows. Failiserver ja webiserver ja muu on mull linux eelistan Red Hat i linux nagu Fedora ja CentOS hetkel 1a juba olnud CentOSi peal ( nn server ). Proovisin just eelmine nädal minna 100% Ubuntu peale aga torrent tiris liiga aeglaselt ja Windows Vista tuli + lemmik mäng ei tööta linux Smile Aga õe läpakse lasin küll Ubuntu peale Smile

_________________
Maailmas võiks ikka rahu olla aga ahnus on suurem kui soov rahule.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 05:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aasta siis oli 95. Töökaaslased tegid ühe 486DX (66MHz, täenäoliselt 16 MB mälu, kõvaka suurust ei mäleta, aga SCSI oli) dualbuuditavaks ja lasid Slackware selga. Ilma X-ita, puhas käsurida, aga boonuseks Doom, mis samas masinas DOSi all jooksis märksa uimasemalt. Aeg-ajalt buutisin siis Slackware üles ja proovisin käsku või paari.

Jätkuks said Peda raamatukogu fuajeesse umbes aasta-paari pärast üles tekstiterminalid. Sinna sain ka konto ja siis sai loengute vaheajal sääl kirju lugeda ja man-e uurida. Samas elutses ka ports MUDa-elukaid...

Ja kui siis teise arvuti koju vedasin (esimene oli 286, linuxikõlbmatu, see juba suisa 386DX), siis sai sellele korra Red Hati proovitud, aga siis juba Debian peale lastud. Nii jäänudki.

_________________
Kõike hääd,
WK

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 12:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

2007 astal oli ajakirjas Arter paar lehte kus räägiti arvutist (Arvutihiir). Sealt see asi algas. Sai loetud ubuntu kohta. Tekkis huvi ja sai peale pantud. Proovitud tööle panna ja see õnnestus. Aga pikalt ei olnud sel ajal linuxiga , sest olin suht noor ja arvutit kasutasid ka väga arvutikauged inimesed. Aajh hiljaaegu sai ju siis ostetud uus masin xp-ga (CPU 1.6Ghz RAM 500MB).
Edasi sai pöördutud ühe kapi peal tolmu koguva arvuti poole ja seal loomkatseid tegema hakatud. Algul win-iga ,siis sai distrorallit seal peetud. Püsima sai seal jäädud DSL-i (Damn Small Linux) peal (200Mhz, 32MB Ram). Lõpuks sai ram-i juurde ostetud ja sinna peale istutatud 2k (hetkel masin juppidena kapis).
Läks paar aastat mööda. Sõber saatis arvuti juppe. (lasin linuxil nurgas areneda) ja mul sai windowsis kõrini 2009 aasta kevadel. Nüüd mil olen arvutiga rohkem tuttav saan linuxi peal päris normilt hakkama. Win-i peale hetkel ei roni sest win XP on mul juba hallitama läinud ja pelad seal enam ei kutsu. Linuxis on ka päris palju pelasid. Pluss punkt linuxi MSN-i klientidele, nad on suutnud võimaldada videokõnet (kõne + video).
Win ei tõmba mind enam, ainult on probleeme Office kohas. Kool kasutab MS office 2003-e veel ja seetõttu peab asja ennem üle kontrollima. Aa ei pea ka, rahus saab ju kasutada openoffice kaasaskantavat versiooni.




Viimati muutis Valdur55 26.01.2020, 19:06; muudetud 2 korda
nemo
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 105
Asukoht: Lääne-Virumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 14:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimene kogemus oli ca 3 aastat tagasi. Kuna läpakal kaasas oli XP home recovery CD, siis ei tahtnud peale ühe faili riknemist clean installi teha, vaja oli andmed päästa ning peale sai lastud Digi ajakirjaga kaasas olnud Ubuntu dual bootina. Sai siis 3 kuud kasutatud, aga tekkis vajadus paari softi jaoks, mida ei suutnud wine abil käima saada ja sai tehtud spetsiaalselt CD XP jaoks ning taastasin riknenud faili. Järgmise sammuna olin jälle jännis, kuna dual boot oli kadunud. Tollal oli kogemust vähe nii tarkvara, riistvara ja ka netist otsimise suhtes ja läks Ubuntu osa formaatimisele.
Tõsiselt igav Xp-ga hakkas eelmise aasta lõpupoole - palju sa ikka mänge mängid ja ainult netis surfad... Saabus uus aasta, tegin kettale ruumi poole jagu ja läks siis installiks. Proovisin Debiani, Wolvix-t ning kumbki ei istund mitte. Mõtlesin ka korra, et tirin veel iso tõmmiseid erinevate distrodega juurde, aga siis leidsin, et kuna varasem väike kogemus juba Ubuntuga olemas, sai peale lastud esmalt Kubuntu (huvi pakkus KDE töölaud). Tollega rõõmu kauaks polnud, muidu kõik töötas ja toimis, mis ise tööle ei hakanud, sai tööle sunnitud jne, aga pange pani lõpuks graafiline keskkond ja ei viitsinud enam jännata selle remontimisega. Tegin backupi vajaminevast ning puhas install Ubuntu 8.10.
XP on läpakas siiani alles, välja on sealt roogitud kõik see, mida saab edukalt linuxis kasutada, jäetud ainult softid, millele kas pole head asendust linuxil pakkuda või on vältimatu win-i vajalikus (harva mängin ka XP all).
Raadiosaatjat progen vajadusel Vbox-s XP pro abil (jälle üks idiootne soft, mis wine abil käima ei lähe), lisaks kasutan TVUplayerit virtuaal keskkonnas.

Abikaasa on Ubuntuga juba niipalju sina peal, et kui mingil põhjusel mul XP üles buuditud, siis käib iga natukese aja tagant kisamas - millal ma normaalselt netti kasutada saan (ta peab win-i juba täielikuks õudukaks)


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 16:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oli see vist millalgi 90' lõpu poole, visati lihtsalt asjaolude ettenägematu kokkulangevuse tõttu tundmatus kohas, pea ees, vette Smile

tollal olin linuxit vaid eemalt näinud ja sellele kõige lähedasemaks kogemuseks ehk vaid commodore amiga cli näppimine. tuttava firma punamütsikesega server-arvuti, mis tegeles seal firmas vist kõige mõeldava ja mittemõeldavaga, oli lihtsalt ühel heal hommikul, käivitumise asemel, pillid kotti pannud. arvuti oli juba päris mitu aastat ilma igasuguse hoolduseta töötanud. seega firma tegelastele endast mulje jätnud, kui igiliikurist, mis lihtsalt töötab. hoolduse all peeti silmas vaid sellelt aeg-ajalt tolmu pühimist Smile otseloomulikult polnud neil säilinud mingeid kontakte arvuti seadistanud inimesega, ning kõigele lisaks oli ka nädalavahetus ja kedagi teist kätte saada suht võimatu. mina olin lihtsalt juhuslikult tuttaval külas ja niisama muuseas mainisin, et võiks ehk pilgu peale visata ja nii mind kohe ära rakendatigi. ega see esmane tutvus väga palju õpetanudki sest probleem oli rohkem riistvaras, kui tarkvaras. otsad oli andnud toide, mis oli endaga emaplaadi kaasa võtnud, kõik muu oli õnneks säilinud. seega, läbi üüratu õnne ja tänu firmaomaniku heldele rahakotile, sai leitud võimalikult sarnane teine kast ja kogu keemia sinna ümber tõstetud. loomulikult tuli siiski üht-teist ümber seadistada ja üsna lihtsakoeline varundussüsteem välja mõelda, kuid ei miskit erilist. sisuliselt see tegevus panigi mind linuxist huvituma. kõik tundus kuidagi lihtne ja loogiline, kui asja ivale pihta said, rääkimata sellest, et kõike sai ise näppida ja muuta - loe vaid kommentaare ja kasuta man'i.

kahjuks tuli aga peale seda pikk paus vahele, ajateenistus ja muud ühiskondlikud kohustused, mille käigus kõvasti windooza kogemusi omandatud. linux oli rohkem selline kõrvalepõike teema ruuterite näol. töölaua arvutis, ei osanud ma siis veel linuxis erilist väärtust näha.

seda hetkeni, kui ordist oma esimese, uuena ostetud, isikliku raali koju tõin. aasta oli vist 2003, kui ma ei eksi. windoozat ma arvutiga kaasa ei võtnud sest tollal ei osanud nagu eriti legaalsest tarkvarast lugu pidada. oma üllatuseks, ei leidnud aga kodust ühtegi töötavad wini installikat, selle asemel jäi näppu hoopis punamütsikese installikas. selle kaanel ilutses kena töölaua visand, seega tekkis idee, miks mitte proovida. mõeldud-tehtud, kuid kahjuks see paljuski proovimiseks jäigi sest mitmeid riistvarajuppe ei suutnud tööle saada ja graafilise pildi sain ette alles hommikul, kui teised juba ärkasid. seega, järgmisel päeval läks endiselt windooza raalile selga.

siiski süstis see katse minusse püsiva pisikuna huvi linuxi vastu ja päris mõnda aega istus mul mõni linuxiline teise süsteemina windooza kõrval. läbi proovitud sai suur hulk populaarsemaid distroid, kuni aruaamisele jõudsin, et nende vahe on tegelikult vaid ideoloogias ja sortsu/pakihalduses. kuna mulle meeldib väga palju isemoodi teha, siis lõppes suur osa kogemustest üsna katkise süsteemiga, mille puhul polnud distro viguritest enam palju abi. seega, gentoo oli üsna loomulik finaal - lõpuks ometi distro, mille ideoloogia toetabki just isemoodi tegemist. rääkimata sortsumajandusest, mille kasutamine tundus võrreldes konkurentidega suisa puhkusena. jah, aega läheb kompileerimise peale küll palju, kuid see-eest on tulemus just sinu arvuti vajaduste järgi kujundatud. üsna lihtsalt saab erinevaid funktsioone ja tugesid sisse-välja lülitada ja tänu sellele elimineerida erinevate komponentide vigu juba eos.

lisaks jäi distrote proovimise maratonist külge ka ka debian (nüüd küll pigem ubuntu) sest igal pool pole lihtsalt aega ega viitsimist kompileerimisega mässata. ilmselt oleks debian jäänudki mu põhidistroks, kui poleks gentood proovinud. gentoo oli lihtsalt armastus esimesest silmapilgust ja ei ole siiamaani avastanud põhjust, miks truudust murda Smile


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 16:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oli see soos 2006 sügis või 2007 kevad, lasin enda läpakale xp kõrvale kubuntu, palju probeeme oli kõige käima saamisega, kuid pisik jäi sisse. Siis proovisin veel Minti ja muid, kuid oli kokku jooksmisega probleeme, seega kasutasin suht vähe teda. Siis kui tuli ubuntu feisty, lasin ka ei mäleta kas ubuntu või kubutnu ja õnnestus kõik raud tööle saada. Siis aga vaikselt hakkasin rohkem kasutama linuxit ja nii läkski, nüüd enamasti windows seisab niisama kettal, harva buudin sinna.

_________________
Hyva päiva!

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 19:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei taha küll teisi kordama hakkata, kuid umbes nii see algas.
Arvutiga tutvusin kuskil 1993 aastal. Sai töökohta ostetud see imeloom kalli raha eest ja pealegi oli ta häälestamata. Sai möllatud dosis. Käisin kursustel ja õpisin seal arvutid käsitlema (imeloom toll "juku ajal" ) ning foxprod. Peale selle proovisin omi teadmisi - paigaldasin algul foxpro (algul oli käsureal) .... siis dosshelli ja windowsi 3.1. Paraleelslt tuli oli õel tööarvutis mingi probleem ja sai seal möllatud.
Pisik jäi külge. Oma arvutit mul polnud, kuid tööarvutites sai peale internetis surfamist ka kiigatud ettevaatlikult kapoti alla.
Kuskil 2005 aasta alguses sai muretsetud sõbra käest arvuti..... abikaasa jaoks. Oli peal dualbootis kaks xp -id. Ja hakkas pihta ralli ......kodekite otsimine, plaatide kõrvetamine, arvuti ja op süsteemide optimiserimine jne. Lugesin ajakirju ja vist "Digi-ga" tuli ubuntu. Nägi välja meeldiv. Kuid proovida ei julgenud kohe ... ikkagi arvuti oli abikaasa jaoks ostetud.
Kuid tolmneda tal kaua ei tulnud. Tegin remonti ja arvuti jäi paariks kuuks vedelema. Peale uuesti kasutusele võttu avastas mu vaene xp ..... et tal ei jätku ruumi ja pakkus kustutada vanu faile. Twisted Evil Oi kuidas ma siis kahetsesin, et ei teinud seda ise käsitsi. Pool riistvara lihtsalt ei ei töötanud enam Shocked . Draiverid olid kõik läinud. Kuna minul polnud ühtegi draiverite plaati - pidin ise kõik otsima netist. Kui DVD kirjutajat ei saanudki tööle.

Cool Ja nüüd saabuski ubuntu aeg. Kõik mulle meeldis, kogu riistvara töötas paugupealt välj aarvatud .... kas arvate ära ... Laughing graafikakaart. Ja see oli kõva miinus. Oi küll sai otsitud (ega ei teadnud kust ja kuidas otsida) ning proovitud igassugust hiinaimet - kuni kukkusin envy selga.
Kuid see oli alles esimene samm. Järgnesid koodekite otsimine, heli- ja x-serverite kokku jookstamised, süsteemide uuesti paigaldamised jne. Viimane tulemus oli, enne Norra tulekut kõvaketta mbr hävitamine. Kuradima saamatu käppard ja vaimukas Sabayon. Laughing

Kuid see minu esimene ubuntu (vist 6 või vanem) on minul siiamaani südames ... nagu armastus. Olen proovinud palju teisi, kuid pole saanud sellist rahuldust kui esimesega. Ja see tõttu otsin ma nüüd kogu aeg teiste op seast edasi .... Wink


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 19:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

alustasin ubuntu 7.04 feisty fawn'iga. (kevad 2007)
saabudes sõjaväest koju avastasin et mu windows ei toimi enam, Blue screen of death kogu aeg käivitades, kuna mul plaati ka alles polnud siis otsustasin linuxi tirida ja selle installida, kõik läks edukalt, kõik toimis out of the box, heliga oli pisut kalasid kuid netis oli õpetusi kuidas asjad toimima saada.
sellest ajast peale siis linuxi kasutaja.

enne seda olin põgusalt fedora ja opensusega tutvunud kuid tol hallil ajal ei toiminud mul miski, ja ei viitsinud eriti asjaga jännata.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 21:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olude sunnil.Lihtsalt uue emaplaadiga kõiki xp-drivereid enam kaasas ei olnud ja vista ei tulnud kõne alla ...Netti oli ju vaja saada. Alustasin miskipärast Fedora'ga ...
hijem kolisin üle pontulistele.Läpakal siiski hoopis Yoper peal - krt teab,kus see mul ette jäi,aga kiiremat opsysi ei ole mina kohanud.
Ja kuna mu masinal on mingi räige windooza-foobia - kõik jubinad töötavad miskipärast linuxi all paremini kui windooza poolel - siis jäingi linuxi juurde.
Ja kuna DVD-Audiot plaate saab nüüd ka linuxi all teha ja sama formaati saab kuulata kah (Foobar via wine),siis kadus igasugune vajadus windooza järele.

_________________
Image

kulkizkin

Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 12.09.2009
Postitused: 75

Distributsioon: Estobuntu 10.05
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oli vägev aasta 2009 ja september, mil enda arvutil emaplaat tuksi keeras end ja jäingi ilma läpakata, samal ajal hankis õde mingi Asuse, mil oli peal linpus linux, sealt siis esmased tõsisemad kokkupuuted linuxiga. Oli vist 11. oktoober, mil sain endale uue raali koos windows RC 7-ga, mis oli veits uimane minu jaoks, kuna olin väheke kuulnud, et linux kiirem jne, siis otsisin netist estobuntu üles ja kihutasin peale arvutile puhtalt ehk windows oli history for me. Olen senini truuks jäänud Estobuntule, vahepeal proovisin Kubuntut, kuid sel pole mitte midagi kaasas, vlc; kmess jne,

_________________
Tauri

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2009, 22:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

2001. a suvel tuli uus arvuti osta, aga kuna XP ei olnd veel välja tulnd ja ME-d ei tahtnud, ostsin opsüsteemita masina ja hakkasin alternatiive otsima. Üks sõber pakkus Mandraket ja BeOsi. Proovisin viimast, aga kuna kõik asjad ei töötand, loobusin.
Järgmisena installisin RedHat 5.1, mida kasutasin paar nädalat. Loobusin, kuna ei saand ainult windowsil töötavat modemit käima ja uut ei raatsind osta. Edasi hakkasin uuesti windowsi kasutajaks, kuni 2008. aastani, mil installisin arvutisse vista kõrvale erinevaid linuxeid.


pankardo
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 20.08.2009
Postitused: 6
Asukoht: Harjumaa
Distributsioon: Kubuntu 12.04
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 06:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimest korda sai näpitud Red Hat vist oli versioon 6 kui ma õigesti mäletan. See oli 90. millalgi. Sai sugulasel lastud teha omale koopia tema plaadist. Ta natuke siis mind õpetas ka. Koolis sai ka red hati näpitud serveris. Pärast veel sai sikutatud omale 7.03 RH ja siis leidsin netist suse prof. 8.2 mida tegelikult kasutasin kaua aega, aga kuna osasid progesid ei olnud siis wini oomasid linuxile sai windooza peale lastud. Need plaadid siiamaani olemas kummuti sahtlis. Nüüd aga läpakale olen peale lasknud Estoubuntu 9.04 ja olen vääga rahul sellega.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 10:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu Linuxile ületulekut soodustas Windows XP, kuna see oli mu ema arvutil peal ja mingil imelik põhjusel ei tulnud see enam ülesse (ei käivitunud), kuna sealt oli vaja väga palju faile kätte saada, võtsin Ubuntu 8.10 LiveCD ja kopeerisin vajalikud failid siis mälupulkadele, peale seda hakkas meeldima ja lasin oma arvutile ka peale ja olen väga rahul.

Alustasin siis 2008 sügisel, Linuxist teadsin juba ennem ja paaril tuttaval olin ka näinud.


vylx
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 21.08.2009
Postitused: 7
Asukoht: kus päike paistab
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 10:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

2006 a. suvel. Järjest enam jäi silma ja kõrva sõna "linux". Saigi siis lõpuks ketas tühjaks lastud ja katsetatud Ubuntu 6.06 ja SuSE't.

Esmamuljed olid head ja kõik oli uus ning huvitav. Kuid täieliku linux võhikuna, ei suutnud saada rahuldavalt tööle 5.1 heli ega printerit (millele siiani puuduvad tasuta driverid linuxi all), lisaks kerge mängurluse kirg.. Seega sinnapaika see katsetus jäi tookord.

Ubuntu 8.04 tulekul sai seekord Windowsiga dualbooti proovitud ja veidi lähemalt tutvutud. Kuid ruumipuuduse tõttu ei jäänud ubuntu partatsioon kauaks püsima..

Lõplikult sai aga ülekolitud alles selle aasta kevadel. Nimelt sattusin lugema paari õpetlikku raamatut baasteadmistest linuxis. Sellest ajast saadik olnud pidev linux kasutaja (Ubuntu 9.04->9.10, centOS, debian), tõsiküll olemas ka Windows dualboodis, kuid mitte enam esmavalikuna - üksikute programmide jaoks, igaksjuhuks Smile


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 13:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

2000 aasta suvel. Olin talvel õppelaenu eest ostnud esimese mitte-ront arvuti (PIII/550, 64MB RAM, 15 GB vint jne) millele pääle aetud windows 98 hakkas väga hall ja argine tunduma.

Sõber ja kursakaaslane oli kusagilt saanud RedHat 6.0 plaadi, mida sai minu uue ja vinge 4X kribajaga kopeerida. Samal päeval läks installimiseks lahti - ilma paigaldusjuhendit lugemata andis ikka kangutada teist. X sai tõesti mitu päeva käima aetud...

Aga peale seda polegi windowsit muuks kui mängimiseks kasutanud.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

kessu
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2007
Postitused: 1106

Distributsioon: Ubuntu 16.04 LTS 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pakun, et 2007 juulis tõmbasin endale huvi pärast DSL ja PCLinuxOS2007 plaadid. Puhtalt huvi pärast. Proovisin teisi virtualboxga, aga ei tundunud kuigi hea. Nüüd saan aru küll, mis nad nii aeglased olid.

Siis mingil hetkel viskas mu XP hambad varna ja lasingi esimest korda linuxi masinasse. Täiesti valede partitsioonidega ja vigaselt installitud, aga töötas. Aasta pärast sain ka selle selgeks, mida teha enne installi ja mida installi käigus teha, et kõik oleks korras.

_________________
Olen umbkeelne mulk ja ei saa võõrastest keeltest piisavalt aru

huu
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 32
Liitunud: 09.08.2008
Postitused: 63

Distributsioon: Mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2009, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kunagi tahtsin häkkeriks saada ja lugesin seda:
http://catb.org/~esr/faqs/hacker-howto.html
See tekst avas mu silmad ja kiskus Windowsist minema.


zeratul
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 40
Liitunud: 22.02.2006
Postitused: 120
Asukoht: Kiili
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2009, 00:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuskil 2002 paiku sai koolis natuke redhäda ja mandrake'i näpitud. Seejärel üritasin kodusele pillile Mandrake peale ajada. Algul teadmatusest KDE. See justkui töötas, aga oli üsna uimane ja rakendused ei tahtnud kuidagi avaneda. Siis avastasin aga, et gnome töötas veidi paremini. Kuna aga eriti midagi sellega peale ei osanud hakata, siis umbes nii asi jäigi. 2003 lõpu poole sai praktikal käies natuke servereid näpitud ja seal sai isegi kompileerida and shit Very Happy
Tõsisem linux läks lahti Ubuntu 5.04 näol. Algul dual boodiga vahest harva, siis sain hiljem töölt läpaka ning seal sai juba põhiliselt Ubuntut kasutada. Kuna aga mõned tööasjad nõudsid justnimelt Windoosa rakendusi, siis päris lahti sellest veel ei saanud. (Irooniline, aga mingi ajaloolises Unixi serveris asuva rakenduse kasutamiseks oli vaja justnimelt windoosa klienti). Siis 2007 alguse peale vahetasin töökohta ja seal polnud enam üldse Windoosat vaja. Dual booti jäi küll win alles, aga ei kasutanud seda peaaegu kunagi enam. Hiljuti sain uue tööläpaka - MacBook Pro. Algul paar nädalat lasin Tiigri peal liugu (mõtlesin, et annan võimaluse), aga siis ikka sain aru, et veebiarenduseks Ubuntust mugavamat asja pole vist enam võimalik teha. Vähemalt mitte nii kaua, kuni DarwinPorts imeb Razz


androloog
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 21.04.2008
Postitused: 67
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2009, 01:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

96 aastal sai natuke red hati proovitud, siis mõned aastad hiljem sai proovitud mandraket ja fedorat. Nüüd olen altes edgyst ubuntust (läpakaga) ja kodu masin on alates hardyst linuxis, tüdruk kasutab asus xandrosega (sest hp raud sures ära, seal oli jaunty). Olen rahul (kui saab rahul ollam vahest ajab närvi, aga siiski, ei pea põdema et firmas mingi litsentsi jama.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group