Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spike
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.04.2006
Postitused: 7


estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 11:31  postituse pealkiri:  RDP klient  

tere,

oskab ehk keegi soovitada hääd klienti suse 10.0-le.
või teab keegi rohtu sellele, et kui ma kaasasoleva rdesktop-ga teen ühenduse win 2003 serverisse, siis ei võeta klaverit külge. hiir töötab normaalselt ja klikkida saab kuhu tarvis, kuid kirjutada võimalik midagi ei ole. Selline tunne nagu oleks loginud masinasse, kus pole klaverit küljes üldse.
ja miskipärast hoolimata sellest, et suse-l on paika pandud eesti asetusega klaver, pakutakse rdesktopis ainult soome asetust.

terv:spike


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 11:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina kasutan krdc'd. Nagu arvata võid on see KDE'le mõeldud Smile
Tolle kaudu rdesktop'i kasutades töötavad mul nii hiir kui klaver korralikult. Ainus jama on et eesti layouti ei saa valida, pean ingliskeelsega läbi ajama. Võimalik et see on rdesktop'i limitatsioon.

Gentoo portagest leidsin ka sellise asja nagu grdesktop kui peaks vaja minema gnome'i klienti.
http://www.nongnu.org/grdesktop/


spike
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.04.2006
Postitused: 7


estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 13:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kasutan ka seda sama krdc-d. kuid häda just selles, et klaver ei tule taha. töölauaks kde.

praegu on paraku nii, et kuna tööd teen üle terminali, siis tuleb sel ajal windowsiga hakkama saada, kuid kui saaks rdc tööle, siis võiks windowsi masinast eemaldada...


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 13:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovisin otse rdesktop'i kasutada:
#rdesktop -4 -k et server
Sellega sain eesti layoudi tööle, krdc's ei leidnud kohta kust saaks erinevaid layout'e juurde defineerida.

Klaveri mitte-töötamise kohta ei oska öelda. Võibolla on tegu miski bugiga mis on uuemates versioonides parandatud.
Kas suse foorumitest pole veel sarnase probleemiga inimesi leidnud?


spike
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.04.2006
Postitused: 7


estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 16:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

HoHo kirjutas:
Proovisin otse rdesktop'i kasutada:
#rdesktop -4 -k et server
Sellega sain eesti layoudi tööle, krdc's ei leidnud kohta kust saaks erinevaid layout'e juurde defineerida.

Klaveri mitte-töötamise kohta ei oska öelda. Võibolla on tegu miski bugiga mis on uuemates versioonides parandatud.
Kas suse foorumitest pole veel sarnase probleemiga inimesi leidnud?


mul miskipärast ei tee rdesktop midagi.
kui konsooli see sisse kirjutada, siis mõtleb tükk aega, kuid mingit ühendust üles ei võta...


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.04.2006, 17:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võibolla pead uuemat protokolli (-5) või teisi optione muutma. Kui krdc mingi väega serveritega ühenduse saab peab ka rdesktop seda suutma.
Ma ise pole eriti krdp/rdestkopi uurinud. Tean et asi minu jaoks töötab ning hetkel pole viitsinud rohkem uurida.


spike
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 06.04.2006
Postitused: 7


estonia.gif
postituspostitatud: 07.04.2006, 13:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nüüd on siis selgunud selline asi, et klaveri saab tööle nipiga.
kui terminal püsti ennast paneb, siis tuleb ta korraks full screenist maha võtta ja siis hakkab klaver tööle.
peale seda võib uuesti full screeni lasta. aga kui terminali akna minimiseerid ja uuesti täisekraanile paned, on klaver kadunud. jälle fullscreenist maha ja tagasi ja klaver küljes. suht tüütu muidugi, kui vähemalt töötab.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group