Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 15:57  postituse pealkiri:  phpMyAdmin installimine?  

Nii nüüdseks olen siis nii kaugel, et töötavad Apache, PhP ja MySQL ning Nuke kärab mis hirmus Wink . Järgmine samm oleks siis vaja peale saada see phpMyAdmin. Vahepeal proovisin seda juba installida siin oma peaga kuid ei saanud kuidagi kohe mitte asja. Paluks siis esialgu teiepoolseid soovitusi.
1) Kuhu kausta oleks ta kõige õigem installida? (esimest korda installisin ta kausta /var/www/ )
2) On selle installimise käigus ka mingeid eri nippe-nõkse?
3) Millist versiooni sikutada ja installida?
4) On kusagil mingi hea lihtne õpetus minusugusele lambast algajale (soovitavalt oleks hea kui eesti keeles)?

Esialgu siis ei oskagi nagu rohekmat küsida. Eks küsimusi tekkib kindlasti hiljem;)


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 16:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.hostlibrary.com/installing_phpMyAdmin_on_Linux.html
Hea ja lihtne õpetus
Esialgu tõlkida seda veel ei viitsi.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas on see väga oluline kuhu kausta ma selle phpMyAdmini panen või peab ta just seal APACHE kaustas olema?? Õpetuses käib jutt sellisest kaustast
/usr/local/apache/htdocs
A ma vaatasin järgi ja mul pole sellises kohas olemasgi seda apache kausta?? Mul on midagi taolist järgmistes kohtades;
/usr/sbin/apachectl
/usr/sbin/apachectl-perl
/usr/lib/apache2
/usr/share/doc/apache2-2.0.53
/var/apache-mm
/etc/ssl/apache2


Et kuhu ma siis selle phpMyAdmini istutan???

Ja seda htdocs pole üldse olemas, vähemalt LOCATE käsk ei näita midagi.... Confused

Vahepeal siin proovisin seda installimist uuesti ja tegin siis selle apache ja htdocs kaustad ning istutasin sinna selle phpmyadmini aga kui lähen http://localhost/phpmyadmin saan vastuse NOT FOUNT RazzRazz

Jään siiski targemate nõuandeid ootama Wink




Viimati muutis -IFFI- 26.06.2005, 23:01; muudetud 1 kord
Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 23:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Kas on see väga oluline kuhu kausta ma selle phpMyAdmini panen või peab ta just seal APACHE kaustas olema?? Õpetuse käib jutt sellisest kaustast
/usr/local/apache/htdocs
A ma vaatasin järgi ja mul pole sellises kohas olemasgi seda apache kausta?? Mul on midagi taolist järgmistes kohtades;
/usr/sbin/apachectl
/usr/sbin/apachectl-perl
/usr/lib/apache2
/usr/share/doc/apache2-2.0.53
/var/apache-mm
/etc/ssl/apache2


Et kuhu ma siis selle phpMyAdmini istutan???

Ja seda htdocs pole üldse olemas, vähemalt LOCATE käsk ei näita midagi.... Confused


htdocs on kaust kuhu kõik webi alane materjal käib. Ehk siis lehed jne. Algselt peaks see olema apache enda kaustas, kuid seda saab muuta ka apache confist. Nii, et kui ei leia üles, siis kruti confi ja seadista endale uus kaust webi failide jaoks.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 23:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:

htdocs on kaust kuhu kõik webi alane materjal käib. Ehk siis lehed jne. Algselt peaks see olema apache enda kaustas, kuid seda saab muuta ka apache confist. Nii, et kui ei leia üles, siis kruti confi ja seadista endale uus kaust webi failide jaoks.


Ahnii, minul on siis järelikult see WWW kaust, sest seal istuvad mul kõik need lehed ehk siis see nuke kraam mida ta kuvab.Ennem olid seal need apache lehed aga need lasin maha ja topisin sinna oma lehed. Järelikult pean ma siis sinna selle phpmyadmini istutama????


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 26.06.2005, 23:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Tsitaat:

htdocs on kaust kuhu kõik webi alane materjal käib. Ehk siis lehed jne. Algselt peaks see olema apache enda kaustas, kuid seda saab muuta ka apache confist. Nii, et kui ei leia üles, siis kruti confi ja seadista endale uus kaust webi failide jaoks.


Ahnii, minul on siis järelikult see WWW kaust, sest seal istuvad mul kõik need lehed ehk siis see nuke kraam mida ta kuvab.Ennem olid seal need apache lehed aga need lasin maha ja topisin sinna oma lehed. Järelikult pean ma siis sinna selle phpmyadmini istutama????


Jap.. phpMyAdmin'i kopid sinna.. Ja phpmyadmin'i config.php's (ei mäleta täpset nime), lisad ip, kasutaja, parooli jne. Põhimõtteliselt vaja mysql'i teha kasutaja kes saab ainult lugeda infot.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 00:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et nüüd sai see õigesse kohta, sest sain vastuseks juba FORBIDDEN, see tähendab vist mingite õiguste puudumist??? mul on hetkel see MySQL, PHPNuke ja see phpMyAdmin default installiga ehk siis passe pole ja kasutaja root....

Mida see FORBIDDEN tähendab? Confused

hetkel kükitab siis see phpmyadmin seal WWW kaustas, ei usu, et pean ta sinna HTML kausta pistma


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 00:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Tundub, et nüüd sai see õigesse kohta, sest sain vastuseks juba FORBIDDEN, see tähendab vist mingite õiguste puudumist??? mul on hetkel see MySQL, PHPNuke ja see phpMyAdmin default installiga ehk siis passe pole ja kasutaja root....

Mida see FORBIDDEN tähendab? Confused

hetkel kükitab siis see phpmyadmin seal WWW kaustas, ei usu, et pean ta sinna HTML kausta pistma



HTML kaust ja WWW kaust? Et siis? Kus sul käivad failid mis netist nähtavad on? Seal kaustas peab olema.. Proovi panna chmod 777 phpmyadmin 'ile peale. Vaata mis siis teeb.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 00:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

FORBIDEN - keelatud.
Seega see kasutaja, kellega sa üritad sisse saada, ei tohi mitte sinna saada.
Kui sa aga saad selle kikrja kirjutades /localhost/phpmyadmin/ siis on sul phpmyadmin-i kausta õigused valed. Kuna lõid selle root kasutajana kindlasti, siis nüüd sinna ligi ei saa. Muuda chmod tal ära või siis kasutaja grupp. Mis chmod sellele kõige parem oleks, ei oska praegu unise peaga öelda...


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 00:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
FORBIDEN - keelatud.
Seega see kasutaja, kellega sa üritad sisse saada, ei tohi mitte sinna saada.
Kui sa aga saad selle kikrja kirjutades /localhost/phpmyadmin/ siis on sul phpmyadmin-i kausta õigused valed. Kuna lõid selle root kasutajana kindlasti, siis nüüd sinna ligi ei saa. Muuda chmod tal ära või siis kasutaja grupp. Mis chmod sellele kõige parem oleks, ei oska praegu unise peaga öelda...


777 korral igastahes on mis iganes browseriga vaadates asi nähtav.


Pealegi ma oletangi, et ta üritab browseriga sinna ronida mitte mõne kasutajaga läbi shelli.. Või seda just üritadki?


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 00:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma siin browseriga möllan jah, ei oska nagu seda shell eriti veel kasutada, aga shelis saan mysql-ile ligi küll selliselt

[iffi@dhcp-84-52-11-191 ~]$ mysql -u root -p
Enter password:
Welcome to the MySQL monitor. Commands end with ; or \g.
Your MySQL connection id is 4 to server version: 4.1.10a

Type 'help;' or '\h' for help. Type '\c' to clear the buffer.

mysql>

Logisin korra root kasutajana sisse ja vaatasin neid kaustade õigusi
sellel phpmuadmin kaustal olid
kasutajad 52400
grupp 54067

see WWW kaust asub /var/ kaustas ehk /var/www/ ja seal www kaustas on see HTML kaust kus on nuke lehed ning WWW-s on ka see PphpMyAdmin kasust

andsin sellele /var/ kaustale kõik õigused aga ikka on FORBIDDEN Confused
Rga ma seda phpmyadminit ei pea ju sinna HTML kausta installima ? Confused


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 09:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

anna ka failidele lugemis õigus seal kaustas.


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 15:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:

see WWW kaust asub /var/ kaustas ehk /var/www/ ja seal www kaustas on see HTML kaust kus on nuke lehed ning WWW-s on ka see PphpMyAdmin kasust

andsin sellele /var/ kaustale kõik õigused aga ikka on FORBIDDEN Confused
Rga ma seda phpmyadminit ei pea ju sinna HTML kausta installima ? Confused


ei ei.. just sinna html kausta paned.. samasse kausta kuhu sul kõik teised webi asjad lähvad.. kui sul praegu on näiteks /var/www/html/phpnuke näiteks.. siis paned phpmyadmin'i /var/www/html/phpmyadmin kausta.

Just sellelesse kausta paned kus teisedki webi asjad on.. (mitte, et ma koguaeg seda korrutanud küll oleks).


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 20:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Very HappyVery Happy phpMyAdmin-i sain siis ka lõpuks pika uurimise ja katsetamise peale tööle. SUURED TÄNUD kõikidele abi ja õpetuste eest. Wink Asjal oli siis tegelikult lihtne konks küljes miks ma ei saanud ligi sellele. Nimelt installimise käigus tegi ta siis 2 katalooma sinna HTML kausta. phpmyadmin ja sinna sisse omakorda veel phpMyAdmin-2.5.5-pl
Esimeses kaustas(phpmyadmin) asuvad tal järgmised kataloomad; CSS, IMAGES, LANG, LIBRARIES, phpMyAdmin-2.5.5-pl1, SCRIPTS.
Teises kaustast(phpMyAdmin-2.5.5-pl1) asuvad siis ülejäänud failid kus asub ka see index.php ....

ühesõnaga õige ligipääsemise aadress oleks siis sellise installi järgi http://localhost/phpmyadmin/phpMyAdmin-2.5.5-pl1/

Arvan, et mul töötas see süsteem ka siis ilusti kui ma installisin ta sinna WWW kausta, lihtsal kogu viga oligi selles vales aadressis Wink

OK kuna nüüd on süsteemid selged siis kihutan kogu kupatuse minema ja teen uue installi ning katsetan ära ka selle WWW kausta värgi ...

Tänud veel kord kõigile abistajatele. Wink Very Happy


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2005, 20:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Very HappyVery Happy phpMyAdmin-i sain siis ka lõpuks pika uurimise ja katsetamise peale tööle. SUURED TÄNUD kõikidele abi ja õpetuste eest. Wink Asjal oli siis tegelikult lihtne konks küljes miks ma ei saanud ligi sellele. Nimelt installimise käigus tegi ta siis 2 katalooma sinna HTML kausta. phpmyadmin ja sinna sisse omakorda veel phpMyAdmin-2.5.5-pl
Esimeses kaustas(phpmyadmin) asuvad tal järgmised kataloomad; CSS, IMAGES, LANG, LIBRARIES, phpMyAdmin-2.5.5-pl1, SCRIPTS.
Teises kaustast(phpMyAdmin-2.5.5-pl1) asuvad siis ülejäänud failid kus asub ka see index.php ....

ühesõnaga õige ligipääsemise aadress oleks siis sellise installi järgi http://localhost/phpmyadmin/phpMyAdmin-2.5.5-pl1/

Arvan, et mul töötas see süsteem ka siis ilusti kui ma installisin ta sinna WWW kausta, lihtsal kogu viga oligi selles vales aadressis Wink

OK kuna nüüd on süsteemid selged siis kihutan kogu kupatuse minema ja teen uue installi ning katsetan ära ka selle WWW kausta värgi ...

Tänud veel kord kõigile abistajatele. Wink Very Happy


eee... okey...


IFFI
Külaline






postituspostitatud: 28.06.2005, 06:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik ilus ja kena ning töötab. Kuid ei mõista enam seda root parooli siis ümber vahetada sellel MySQL -il? Saaks selle nüüd ka kuidagi ümber vahetatud siis oleks ülikõva asi (y)Wink
Ehk puistate veel mõned õpetus sõnad.


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 28.06.2005, 09:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

IFFI kirjutas:
Kõik ilus ja kena ning töötab. Kuid ei mõista enam seda root parooli siis ümber vahetada sellel MySQL -il? Saaks selle nüüd ka kuidagi ümber vahetatud siis oleks ülikõva asi (y)Wink
Ehk puistate veel mõned õpetus sõnad.


Oot.. Ma login enda omasse sisse ja tsekkan.

Logid sisse, siis kohe esilehel on "Change Password"


IFFI
Külaline






postituspostitatud: 28.06.2005, 17:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:


Oot.. Ma login enda omasse sisse ja tsekkan.

Logid sisse, siis kohe esilehel on "Change Password"


Nonii, sain paroolid vahetatud kuid asi käis hoopis teisiti. Ning kui ka präät lähen sinna phpadmini aadressile siis laksust viskab ette ikka sama ava lehe!!?? ei mingit logimist ja välja logimist ei paista kusagi. Aga paroolid vahetusid küll, sest kui need muutsin ära siis ei saanud lehele ligi ja sellele phpadminile ennem kui näpisin mõlema conf faile...
Tegelt ma arvan, et polegi eriti oluline see phpMyAdminisse sisse logimine tähtis, peamine, et paroolid said muudetud.
Kuigi samas tahaks täit funktsionaalsust;)Razz

Ahjaa, nüüd siis peaks ka lehele ligi pääsema http://84.52.11.191/ öösel paar inimest proovisid ja kõik toimis. Katsetage, saan lisa kindlust kuigi asi juba niigi kindel. Wink

Igaljuhul nagu lambist kadus ära see, et ei saanud ligi väljast keegi minu IP-le siis sama lambist on nüüd kõik jälle korras Razz


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 28.06.2005, 22:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Põhimõtteliselt tee asjaga kiiresti midagi :p Lehele minnes puudub login jne. Sain ise samamoodi sisse kohe.

Paistab, et asi on siiski valesti installitud. Pildid jne kõik kadunud.

Ja parooli vahetamise kohapealt nii palju, et meil versiooni vahe lihtsalt.. sul 2.5.5-pl1, mul 2.6.1-pl3. NIi, et selle pärast käis erinevate kohtade pealt.

Soovitaks sul ära kustutada phpmyadmin'i ja uuesti manuali punkt punktilt jälgides asi uuesti installida.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 29.06.2005, 02:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hetkel enam ei viitsi jännata, aga eks ma proovin õhtul siis uuesti installida selle phpMyAdmini ning katsetan siis ka uuemat versiooni.
Aga kuidas sellel MySQL-il vahetada paroole? Kassss saab kuidagi shellis või siis peaks selle MySQL-i confi näpima. Või installiks ka selle päris uuestipeale. Hetkel siis peal see mis mandrake installimisega kaasa tuli.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group