Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 00:13  postituse pealkiri:  Pärast Fedora installi ei näita alglaadija teisi linuxeid  

Mul on süsteemiketas partitsioonideks jagatud: esimese peal on Win Vista, teiste peal katsetan igasugu linuxeid. Siiamaani on kõik hästi laabunud - iga uus linux on alglaadija korralikult seadistanud, ennast esimeseks sättinud ja teised riburada järgi. Täna installisin Fedora, aga see näitab alglaadimisel ainult Fedorat ja siis järgneb umbmäärane .. ja teised. Sinna klikates tuli Vista üles, Mandrivat ja openSUSE-t enam nimekirjas pole.
Arvan ka teadvat, kus vea tegin. Nimelt, kui oli küsimus alglaadija kohta, siis olid valikud, kus pakuti selle paigaldamist kõvaketta algusse või siis partitsiooni algusse, ma ei valinud lolli peaga esimesena pakutud võimalust, kuna vaikimisi pakuti teist, alles pärast hakkasin asja olemuse üle juurdlema.
Mida ma peaksin Fedoras tegema, et kõik opsüsteemid alglaadijasse tagasi saada?


andreas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 26.02.2008
Postitused: 112
Asukoht: Raasiku
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 01:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

faili /boot/grub/menulst kirjutad vajalikud read juurde. need read peaks sul eelmise Linuxi samas failis olema. Niisiis:

1. Haagid külge eelmise Linuxi juurpartitsiooni
2. Kopeerid vajalikud read menu.lst'i
3. Tee kontrollimiseks restart

failide muutmiseks on vaja administraatori õiguseid.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 17:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

andreas kirjutas:
faili /boot/grub/menulst kirjutad vajalikud read juurde. need read peaks sul eelmise Linuxi samas failis olema. Niisiis:

1. Haagid külge eelmise Linuxi juurpartitsiooni
2. Kopeerid vajalikud read menu.lst'i
3. Tee kontrollimiseks restart

failide muutmiseks on vaja administraatori õiguseid.

Aitüma!
Üritasin Mandriva menu.lst'i muuta, aga mind ei lastud sellele ligi, isegi ei pakutud välja parooli sisestamise akent, vaid sain kohe teate, et mul pole sellele failile õigusi. Fedora oma sain lahti.

Sain probleemi lahendatud Mandriva plaadiga, miskipärast ei ole Fedora plaadil sellist lihtsat võimalust alglaadurit parandada, või ei osanud ma sellega toimetada.
Nüüd on asi nii, et kui arvuti käivitub pakub ta kõigepealt Mandriva poolt tehtud nimekirja, kui ma sealt valin Fedora, siis ta ei hakka kohe Fedorat laadima, vaid pakub omakorda Fedora alglaaduri nimekirja, kust ma siis pean uuesti Fedora valima, et see käivituks. Natuke ümbernurga asi, aga ehk ma leian mingi lahenduse, et ta teist alglaadurit ei kasutaks.


Sisyphos
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 61
Liitunud: 24.02.2008
Postitused: 602

Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 19:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on Mandriva paigaldatud grub mbr'is ja Fedora grub on fedora partitsiooni alguses.
See on päris hea variant. Kui sul juhtub Fedoras tulema kerneli uuendus, siis kirjutab pakihaldur kõik vajalikud muudatused fedora menu.lst'i ja sinul on muretu elu. Vastasel korral pead ise käsitsi muudatused sisse viima.

Kui tahad siiski kõiki linuxeid esimesest grubist laadida siis näita käsu
fdisk -l väljundit ja samuti failide menu.lst (nii mandriva kui fedora) sisu.

_________________
Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 20:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

andreas kirjutas:
faili /boot/grub/menulst kirjutad vajalikud read juurde. need read peaks sul eelmise Linuxi samas failis olema. Niisiis:

1. Haagid külge eelmise Linuxi juurpartitsiooni
2. Kopeerid vajalikud read menu.lst'i
3. Tee kontrollimiseks restart

failide muutmiseks on vaja administraatori õiguseid.


Kõik on õige!

Kas sinu vanus samuti?

Sellisel juhul on mul ainult hea meel.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 05.02.2009, 21:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sisyphos kirjutas:
Sul on Mandriva paigaldatud grub mbr'is ja Fedora grub on fedora partitsiooni alguses. See on päris hea variant

Kui on hea, siis jätan nii nagu on.
Aitüma!
Üks asi veel. Mandriva Grubis on kaks windowsi - windows ja alt_windows, ükskõik kumma valimisel käivitub ikka seesama Vista, muid windowsi opsüsteeme mul pole. Kas see tähendab, et ma võin nimekirja selguse huvides selle teise ära kustutada, või on see siiski vajalik?


andreas
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 26.02.2008
Postitused: 112
Asukoht: Raasiku
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2009, 18:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sadiini kirjutas:
Kõik on õige!

Kas sinu vanus samuti?

Sellisel juhul on mul ainult hea meel.


Jah, vanus on õige.

Sander kirjutas:
Üks asi veel. Mandriva Grubis on kaks windowsi - windows ja alt_windows, ükskõik kumma valimisel käivitub ikka seesama Vista, muid windowsi opsüsteeme mul pole. Kas see tähendab, et ma võin nimekirja selguse huvides selle teise ära kustutada, või on see siiski vajalik?


Jutu järgi ei tundu vajalik. Võid kustutada


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group