Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 21:52  postituse pealkiri:  Windows ja Ubuntu 8.10 dual boot !  

Nii jama siis selles , et sõber oli ubuntu 8.10 -es ja siis avas windowsi ketta otsis üles kausta SYSTEM ja kustutas selle.Ta mõtles et linux paneb need failid prügikasti aga ei.......kohe kustutas effectiivselt.

Windoosale sai tehtud repair, see ei aidanud programmid enam ei tööta driverid peale ei lähe jne probleeme kui palju!Kõvaketast ära formaatida ta ei taha ja tahab et ubuntu 8.10 ja windoosa jääksid alles.Ubuntu 8.10 .se enam sisse ei saa sest pärast windowsi repairi oli ubuntu listist kadunud.Kas keegi teab kuidas seda tagasi saada.Mida oleks üldse mõtet teha =???
windows ei tunne ka ära seda partitsiooni kus peal on ubuntu näitab unknown ja vaba ruum on 100% kuigi linux on seal peal ubuntule ligipääsu windowsi alt pole ja jama värk.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ubuntu livecd sisse ja grub taastada

_________________
Image Image Image

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 22:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ubuntu livecd sisse ja grub taastada



Ma mõtlesin ka nii !

Windowsit vist enam päästa ei anna.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 22:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

windowsit vast enam tõesti ei päästa, küll aga saab päästa failid seal partitsioonil, enne kui see üle formaatida..

ja no päris tõsiselt.. kui hea mõte see on windowsi süsteemseid kaustu hävitada? Razz

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 23:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ja no päris tõsiselt.. kui hea mõte see on windowsi süsteemseid kaustu hävitada? Razz

Viiruseussidega võitlemises ei ole millestki muust suuremat kasu kui linixi live cd ja sealt käsitsi kustutamine!
vini all olevad viirusetõrjetega tegelemine suhtkoht peag vastu seina jooksmine


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 23:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah muidugi.. aga terve system kaust? see on ju üsna ilmselge, et ilma selleta ei tööta enam praktiliselt miski windowsis..

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 29.01.2009, 23:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

eks ta näpukas või algaja "õnn" oli Smile

_________________
https://www.inlink.ee

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 09:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windows ei võta enam ühtegi faili ka lahti näitab premission denided
Ei jäägi muud üle ubuntu jms live-cd-ga sisse ja failid mälupulgale ja teisse arvutisse ja format ära teha .


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 12:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1) Failidest Windowsi partitsioonil teha varukoopia Linuxisse
2) Windowsi plaat sisse & peale formaatimist (võib täiesti edukalt ka kiire formaatimine olla) Windows uuesti peale
3) GRUB ära taastada - kas siis Super GRUB Disk-iga või ka Ubuntu enda plaadiga
4) Vajadusel saab nüüd kopeerida failid tagasi Windowsi partitsioonile
5) Windowsi alt Linuxi ketastele ligisaamiseks lugemiseks/kirjutamiseks võib kasutada EXTIFS programmi.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 12:15  postituse pealkiri:  Re: Windows ja Ubuntu 8.10 dual boot !  

-ordi- kirjutas:
Nii jama siis selles , et sõber oli ubuntu 8.10 -es ja siis avas windowsi ketta otsis üles kausta SYSTEM ja kustutas selle.

Kas sa oma sõpra ikka tänasid, kes sind windowsist vabastas? Minu armas tütar pani kaks (!) kruvikeerajat pistikupessa, kui ta mingi 3-4 aastane oli. Mina teda küll tänasin, et ta andekaks sündis Smile
Töötasin kunagi Statoilis, kus tänasin üht megabeibet, kes oma tutikale Lexusele, mis 99.99% oktaanarvuga bensiini joob, vägisi diislit tankis. Alguses üritas kiirpumbaga majandada, aga kuna see auku ei mahtunud, siis sõimas sujuvalt mu näo täis ja kasutas tavalise kiiruse ja väiksema läbimõõduga diislipüstolit.


Andekaid inimesi tuleb ikka tunnustada Embarassed


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2009, 21:02  postituse pealkiri:  Re: Windows ja Ubuntu 8.10 dual boot !  

sadiini kirjutas:

Kas sa oma sõpra ikka tänasid, kes sind windowsist vabastas? Minu armas tütar pani kaks (!) kruvikeerajat pistikupessa, kui ta mingi 3-4 aastane oli. Mina teda küll tänasin, et ta andekaks sündis Smile
Töötasin kunagi Statoilis, kus tänasin üht megabeibet, kes oma tutikale Lexusele, mis 99.99% oktaanarvuga bensiini joob, vägisi diislit tankis. Alguses üritas kiirpumbaga majandada, aga kuna see auku ei mahtunud, siis sõimas sujuvalt mu näo täis ja kasutas tavalise kiiruse ja väiksema läbimõõduga diislipüstolit.


Andekaid inimesi tuleb ikka tunnustada Embarassed


Oleks tahtnud teda kiita aga jama selles et ma aitasin tall windowsi korda teha ,aga peab tõdema et mull on sellest windowsist juba suht siiber.Lasin uue windowsi peale tall oli orginaal driveri plaadid ja osad driverid lihtsalt ei lähe peale,mingi error.....plapla,sai winXp plaadile sp3 ka peale interigeeritud aga jahh........
Ma ei tea milles probleem on see xp jookseb suht igaasja pärast kokku ise arvan et süüdi on Nvidia 7300gt graafika driver.Peale selle installimist hakkasid toimuma kokku jooksud .


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group