Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kuldar
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 10.12.2008
Postitused: 6

Distributsioon: SLAX
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 03:13  postituse pealkiri:  Gentoo installimine USB-le  

Hey,
olen siin foorumis uus kasutaja ja oleks vaja natuke abi.
Installisin Gentoo mälupulgale ja nüüd oleks vaja ta sealt minimaalsete sammudega üles buutida, kuid siiani pole see õnnestunud. Kas keegi oskab nõu anda?

Minimaalsed sammud defineeriks stiilis, et boodi koos livecd plaadiga, lisa kuskile mingi käsk, etc... mitte et häki kõik oma ketastel olevad OSid pooleks, et gentood tööle saada. Rolling Eyes

Kuna eesmärgiks on omada mobiilset ja vähenõudlikku süsteemi, mida saaks konfigureerida vastavalt vajadusele, siis eeldan et gentoo sobib selleks kenasti. Smile


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 12:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Napp on Su info. Mis tähendab "installisin Gentoo mälupulgale"? Päriselt paigaldasid või kopeerisid ISO-struktuuri pulgale ümber? Või?

Gentooo ja vähenõudlik süsteem kõlavad hästi kokku, aga USB-pulk ei sobitu sellise süsteemi kandjaks oma piiratud kirjutuskordadega. Sobitub siis, kui süsteem kompileerida kõvakettal valmis ja siis pulgale üle kanda.

_________________
Kõike hääd,
WK

kuldar
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 10.12.2008
Postitused: 6

Distributsioon: SLAX
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 13:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Räägin lähemalt:
Mul on masinas mikropehme iks pee, kuna kõvakettaga ma ringi ei liigu, siis pole mõtet gentood paigaldada kohalikule kõvakettale(välist kõvaketast ei oma). Gentoo installeerisin mälupulgale, kasutades Gentoo 2008.0 Universal CD(kuna puudus internett installimise ajal) - kasutasin graafilist liidest. Smile
Olen proovinud igasugu LiveUSB variante, aga ükski eriti ei sobinud((K, X)ubuntuga oli aeglasemates masinates tihedad crashid(ala. mälu sai otsa või midagi sellist), DSList ma parem ei räägi(oli juba siis suht rated R for retarded, kui ma teda kunagi aastate eest esimest korda proovisin, et näha mis see linux on), SLAX oli suht ok(kui välja arvata mingid X mured, et Mime types not installed, mis muutis veebilehed navigeerumatuteks ja siis tuli office või mõni muu moodul välja lülitada.)
Nagu ma aru olen saanud, siis LiveUSB/CD nõuab rohkem mälu ja kuna pole võimalik koguaeg SWAPi omada, siis liikusin nüüd kõvakettale(mälupulgale) paigaldamise suunas.
Linuxi maailmas orienteerun hetkel nagu pime tühjas ruumis. Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 13:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vbl siis mandriva + LXDE töölaud?


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 14:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole Gentoo asjatundja, keegi parandab, kui ma eksin, aga minu arvates on Gentoo jõud ikka selles, kui sa lood süsteemi algusest peale spetsiaalselt oma vajadusi ja riistvara arvestades. Seega mingi valmis Gentoo paigaldus ei pruugi anda märkimisväärset eelist mõne teise distro ees. Samas, kui Sa tahad teha kasutada pulgalt erinevates süsteemides, siis ei saa Sa ka kompileerida seda konkreetse raua jaoks optimeerituks.

See oli taustaks. Kui Sa aga tahad ikka Gentood pulgalt käivitada, siis paigaldades tuleb grub (või lilo?) installida pulga MBRi, mitte esimese kõvaketta MBRi ega Gentoo juur-partitsiooni algusesse. Kui Sa seda tegid ja ikka ei laeta süsteemi pulgalt, siis oleks vaja lähemat infot, mis buutimisel toimub.

_________________
Kõike hääd,
WK

kuldar
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 10.12.2008
Postitused: 6

Distributsioon: SLAX
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Graafiline install lõppes sellega, et vajutasin reboot ja valisin POST bootmenust USB ning siis oli invalid operating system. St. et grubi, lilot ega miskit muud hetkel pole. :
Mis imega seda peale panna annaks?

Mandriva's minimum ram requirements are impressive. Buntud soovivad poole vähem. Rolling Eyes

Edit: Peast juba mõõdukalt soe. Very Happy


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 18:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina olema 1 Ubuntu söber.
Järgneva lingi välja pakkuma...

Windowsis
http://www.pendrivelinux.com/2008/04/09/usb-ubuntu-804-installation-from-windows/

ja

Linuxis siis see...

http://edoceo.com/liber/ubuntu-live-usb

Mina isiklikult teeksin nii...

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ubuntu_usb_creator&num=1


kuldar
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 10.12.2008
Postitused: 6

Distributsioon: SLAX
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 18:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tore aga ma manisin, et olen *buntusid proovinud(persistent liveusb) Smile


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 19:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuldar kirjutas:
Graafiline install lõppes sellega, et vajutasin reboot ja valisin POST bootmenust USB ning siis oli invalid operating system. St. et grubi, lilot ega miskit muud hetkel pole. :
Mis imega seda peale panna annaks?

Mandriva's minimum ram requirements are impressive. Buntud soovivad poole vähem. Rolling Eyes

Edit: Peast juba mõõdukalt soe. Very Happy


Mis sel Mandrival ikka nii väga neid nõudeid on? Täiesti vaikimisi paigalduse puhul soovitatakse jah 512 MB, aga see on ka siis teoreetiliselt täiesti ja igati "kaasaegne" töökeskkond siis - kui veidi ise vaeva näha (vähemalt nii palju, et paigaldamise ajal valida töölaudade juures "Kohandatud" ja paigaldada mõni alljärgnevatest) ja ei tunne huvi hüper-supertöökeskkonna (elik KDE või GNOME) ja igasugu 3D vidinate vastu, siis sobib ju töökeskkonnaks ka Icewm või Lxde, mis peaks töötama ikka oluliselt vähema mäluga - kui vähesega täpselt, ei oska öelda, ei ole ise proovinud kesisemate masinate peal, aga kindlasti oluliselt vähem kui "full-blown" KDE. Icewniga on endal kogemusi ja isegi kui seal KDE rakendusi käivitada, jääb koormus kindlasti alla KDE enda töökeskkonnas töötamisele.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 21:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Teema algataja teadmisi ja oskusi arvestades ei soovita küll mingil juhul Gentood. Tegu on ikka samm edasi süsteemiga, milles algajatel lihtsam tavaarvuti taga jännates tegeleda.

Kui tahad lihtsat ja kerget operatsioonisüsteemi USB mälupulgale, siis võta Puppy
Minul Puppyga väga head kogemused.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

kuldar
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 10.12.2008
Postitused: 6

Distributsioon: SLAX
estonia.gif
postituspostitatud: 14.12.2008, 23:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud, sattusin ka puppy lehele ja uurin seda edasi. Smile
Gentoo peab vist ootama jääma satsionaarset masinat i7ga. Laughing


hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 03:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

USB lived nõuavad tavaliselt selle pärast palju mälu, et USB peale pannakse ketta imidz, mis siis lahti pakitakse (mällu).
Aga saab ka nii teha, et GRUB (bootimis soft) õigesti ära seadistada ja imidz kuhugi lahti pakkida, siis peaks mälu vähem kuluma, aga see pole algajale vist kiirelt tehtav.


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 07:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuldar kirjutas:
Graafiline install lõppes sellega, et vajutasin reboot ja valisin POST bootmenust USB ning siis oli invalid operating system. St. et grubi, lilot ega miskit muud hetkel pole. :
Mis imega seda peale panna annaks?

Mandriva's minimum ram requirements are impressive. Buntud soovivad poole vähem. Rolling Eyes

Edit: Peast juba mõõdukalt soe. Very Happy

Ma arvan sama kaigas mis mul oli - grub installiti kõvakettale. Kui muidugi sa dialoogis ei valinud mälupulka. Muidugi mälupulk peaks olema EXT2 vormingus ja omama SWAP-i.
Embarassed


leio
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 31.07.2007
Postitused: 126
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 15.12.2008, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

USB buutivaks tegemiseks kasutan ise syslinux'it kui harva vaja. Mingil olemasoleval SLAXiga pulgal oli ka syslinux kasutuses. Ma ei olegi päris kindel, et grub1 eriti lihtsalt USBi pulga pealt buudib. Ilmselt kui ext2/ext3 partitsioon on FAT32 asemel, siis ehk buudib ka.

_________________
Gentoo Linux arendaja -- GNOME ja GStreamer - http://www.gentoo.org/

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group