Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2008, 21:54  postituse pealkiri:  2009 aasta vabavara prioriteedid Eestis ?  

Tekkis lihtsalt huvi, et kas keegi teab sellest midagi, oleks huvitav teada, et kuidas pingviinil aasta tuleb, samuti ka itivend.eu-l, sest need kohad on suuresti vabavaraga seotud.

ID-kaardi tarkvara (juhul kui tuleb avatud lähtekoodiga), Estobuntu levitamine, ODF jne.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2008, 15:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks seda näitab aasta ise, mis tast tuleb.

Aga natuke plaanidest siis ka.

Pingviin - hoiame ja arendame ikka edasi. Aasta lõpus sai kolitud Zone serveritele. phpBB3-le kolimine hetkel arutlusest maas, kuid mingi hetk mingi uuendamine ette tuleb võtta. Kui päris aus olla, siis viimasel ajal on mulle hakanud phpBB asemel meeldima myBB. Lihtne, kiire ja paljude võimalustega foorum, GPLv3 litsentsi all ja samas ka vajadusel kommertstugi olemas. Kuid platvormi vahetus jne ei ole enam minu ainuisikuline otsus. Kuigi ma olen endiselt Pingviini ainuomanik, siis siia on oma higi, vaeva ja ressursse väga paljud kasutajad pannud ja kõik sõltub kommuuni tahtest ja arvamusest.

Pingviini finantsiline pool:
Pingviin teenib praegu natuke raha Klikivabriku reklaamide näitamisega. See jääb järgmisel aastal ka alles. Lisaks lisandub ka kampaaniate korras SmartAd süsteem, mida siin ühel detsembri päeval ka testisime.

Küsiti ka iTiVenna poe kohta. Ka seal tulevad muudatused - jaanuaris toimub lõplik kolimine ZenCartilt PrestaShopile ja ühtlasi ka serveri vahetus. Praegu asub veel iTiVend selles samas serveris, kus enne asus ka Pingviin. Kuid selle serveri panen 1 veebruari seisuga kinni ja iTiVend kolib USA VPS-ile. Olen lihtsalt otsustanud, et loobun riistvaralisest vastutusest ja keskendun tarkvara vastutuse poolele ja lasen riistvara eest teistel hoolitseda. See oli ka üks peamine argument Zone peale kolimisel.

iTiVenna poe valik - laieneb igasugu Linuxi kraamiga. Tegelikult saab juba praegu tellida ka suuri õllekruuse, termostasse jne. Kuid neid pole lihtsalt aja nappuse tõttu nomenklatuuri veel lisatud.

Ka on mõtted liikunud mõndade Linuxi distributsioonide esindajaks hakkamine. Mõttes siis käinud Mandriva ja Ubuntu. Ning nendega ka arvutite pakkumine. Samas oleks selle juures partnereid juurde vaja, et päris üksi asjaga ei tegeleks.

Ka on üks puudus Eesti Linuxi maastikul - vastava kirjanduse puudumine. Ka seda poolt võiks parandada. Samas ei tasu ära trükkida mingi 500 raamatut Ubuntu 8.10 kohta, mis juba poole aasta pärast vananenud. Pigem võiks olla online õppe keskkond ja tavalised väljaprinditavad materjalid. Raamatuid saab tellida ka Lulu kaudu väikestes kogustes. Et saaks pidevalt versioone uuendada.

Kokkuvõtteks:

Ootan igasuguseid ettepanekuid alati Pingviini arenduseks ja lisade pakkumiseks. Kellel tuleb mõni mõte, mida võiks veel Pingviinile lisada - andke teada. Vaatame, kas asja vastu on ka huvi ja kas leidub ka ressursse.

iTiVenna poolelt - kui keegi tahaks kaasa lüüa - siis võib alati seda teemat arutada.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2008, 22:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:

Ka on üks puudus Eesti Linuxi maastikul - vastava kirjanduse puudumine. Ka seda poolt võiks parandada. Samas ei tasu ära trükkida mingi 500 raamatut Ubuntu 8.10 kohta, mis juba poole aasta pärast vananenud. Pigem võiks olla online õppe keskkond ja tavalised väljaprinditavad materjalid. Raamatuid saab tellida ka Lulu kaudu väikestes kogustes. Et saaks pidevalt versioone uuendada.


Mandrival on olemas mingi e-õppe veebikeskkond http://etraining.mandriva.com/index.php . Ma ei tea sellest küll midagi täpsemat, aga võob-olla on see midagi, millega saab koostööd teha või vähemalt eeskujuks võtta või midagi.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group