Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2008, 02:12  postituse pealkiri:  Mandriva Linux 2009 Beta 2 väljas  

Sõltuvalt selle uudise lugemise ajast on sügisel ilmavalgust nägevast Mandriva Linux 2009-st kas kohe ilmumas või juba ilmunud Beta 2.

Suurimad uuendused:
1) Uus paigaldusprogramm (installer), mis peaks olema nii paremini organiseeritud kui ka "modernsema" väljanägemisega (ei ole ise veel kasutanud ega isegi nuusutanud, sestap ei oska selle kohta suurt midagi rohkem öelda).
2) Printerdrake asemel, millele ei ole suudetud hooldajat-arendajat leida, kasutatakse nüüd (Mandriva juhtimiskeskusse lõimitud) asjandust nimega system-config-printer, mis peaks olema tuttav vähemalt Fedora kasutajatele (või pmst ka neile, kes on kasutanud KDE4 - seal kandis sellesamuse mugandus nimetust printer-applet, mis Mandrivas on vaikimisi välja lülitatud süsteemse variandi kasuks).
3) Mandriva ametlik teema Ia Ora peaks nüüd olema enam-vähem lõplik ja üldiselt selline, nagu ta ka lõppvariandis tuleb.
4) Juba varem mainitud vaikimisi veebibrauseriks saanud Mozilla Firefox 3 integreerimist on veidi edasi viimistletud. Kui see kellelegi midagi ütleb, siis on juurutatud ka xulrunner ehk siis n-ö Firefoxi "mootor" - pmst peaks see lihtsustama mitmesuguste asjade hooldamist ja uuendamist: rakendused seotakse xulrunneriga, mitte enam otseselt Firefoxiga ja kuna "mootorit" uuendatakse märgatavalt harvemini kui rakendusi, siis peaks ka uuendamise koormus pisem olema (see on minu lihtsustatud arusaam, rohkem n-ö kasutaja seisukohalt vaadatuna, tehniliselt on kindlasti seal veel eeliseid, aga võib-olla ka miinuseid...).
5) OpenOffice.org 3.
6) Veel üks asi, mis, nagu tundub, on nii mõnelgi inimesel aidanud probleeme lahendada, on seotud fontidega: nende suurus ei järgi enam füüsilist DPI-d, vaid n-ö loogilist DPI-d. Pmst peaks see tagama fontide parema väljanägemise (ma ei ole sellest ise aru saanud, kuidas täpselt, aga vähemalt mõnel juhul tundub see olevat parandanud probleemid liiga suurte või liiga väikeste fontidega).
7) KDE4 on samuti saanud hulgaliselt täiendusi ja parandusi ning tundub olevat juba täitsa korralik (no või vähemalt nii korralik, nagu ta üldse on). Igatahes paistab, et igasuguseid kokkujooksmisi enam (peaaegu?) ei esine ja enamik asju töötab nii nagu vaja (nii palju kui ma tean, käib Mandriva ja KDE vahel ka päris tihe koostöö, mis kindlasti on aidanud mõlemapoolselt asju parandada).

Vaadata tasub muidugi ka praeguseks teadaolevate vigade ja puuduste lehekülge http://wiki.mandriva.com/en/2009.0_Errata , kust kõige rohkem tasub rõhutada vast seda, et Beta 1 ei sobi samuti uuendamiseks varasemalt versioonilt, vaid ainult iseseisvaks paigaldamiseks. Eriti uuendamise korral, aga ka iseseisva paigaldamise puhul võib esineda KDE4 töös mitmesuguseid puudusi; uuendamise korral võivad ähvardada ka probleemid X'i tööga.

Uudise alusmaterjal: http://wiki.mandriva.com/en/2009.0_Beta_2

ISO-sid võib Eesti ja Eestile lähematesse FTP-hoidlatesse arvatavasti oodata täna, s.t neljapäeval või ja ka veidi hiljem sõltuvalt sellest, kui sageli konkreetsed hoidlad end uuendavad.


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2008, 07:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Just tegin võrgu installi ja uus installer on kena küll. Mis endale kõige rohkem meeldis (kusjuures ma ei mäleta, et see oleks enne olnud) on see, et iga sammu juures on abitekstid mis sind aitavad paigaldamisel - väga bro.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 21.08.2008, 16:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kunagi ammu olid sammudel abitekstid ekraani allservas, aga vahepeal need mu meelest likvideeriti, neid sai vist aktiveerida mingi klahviga (või oli seal vastav nupp, ma täpselt ei mäleta, sest olen suhteliselt vähe paigaldusprogrammi kasutanud).


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group