Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 18:22  postituse pealkiri:  stage4-v6sa.tar.bz2 aka v6sa gentoo mod (BETA reliisitud)  

Niisis stage4-v6sa.tar.bz2 on valminud! Asi on veel BETA järgus ning päris küpse pole, näiteks ei saanud ma hetkel rt2500 wireless võrgukaardi draivereid tööle Very Happy

+Huvilised saavad tõmmata seda http://v6sa.pingviin.org/stage4-v6sa.tar.bz2
+ Koduleht: http://v6sa.pingviin.org
+ Mingisugune juhis: http://v6sa.pingviin.org/handbook.html

Installeerimine pmst sama mis gentoo'l ainult et stagex ja portage tari asemel on see minu stage ja aega läheb ikka roppu moodi vähem, X, firefox, gimp, nvu, xmms jms on kompileeritud kujul olemas

PS. root kasutajana sisse logides ja startx käivitades peaks suht normaalne pilt ette tulema, kui x õieti konffitud.

vana posti sisu:

niisis, vaadates debiani ja rpm põhiseid distro'si jääb soovida nende paindlikkus ja uuendused. niisis tekkis pisike mõte aretada ise distro. põhjaks võtaks gentoo. eesmärk oleks saada lightweight desktop, koos fluxboxi, firefoxi, abiwordi, xmmsi, mplayeri, gkrellm2, rox, nvu, gimp ja gaimiga. lisaks veel väike konsooli framebufferi mod+mpg321+pebrot+graafiline links+syntax highlightiga nano. kasutaja saab valida kas installida ainult binaarid, va kompileerimis stuff ja portage (nagu tavalistel distrotel) või siis kogu kupatus kogu source'ga. esimesel puhul pean aretama uuendamiseks mingi süsteemi kus iga ööse mingi arvuti emerge'b update'd ja paneb üles, selleks on mul olemas suht keskmist sorti ADSL (mitte koduxxx ühendused) ja 300mhz cellu. teisel puhul saab kasutada vana head portage'd. see annaks eelise uuele kasutajale et algul näpib binaaridega süsteemi ja kui asi rohkem hakkab huvitama tõmmab source kogu süsteemile lisaks, ilma conf muutuks. põhi oleks stage3/686 optimiseeringutega. kernelist kõik mittevajalikud asjad väljas nagu scsi, 10gbit võrk, fiibervõrk jms serveripõhised värgid. see mida ma vaimusilmas ette kujutan töötab hetkel mu läpaka peal, aga ma tahaks sellele nagu "install cd" teha

kommenteerige mõtet ja keda huvitab võib kampa lüüa




Viimati muutis laurivosandi 03.08.2005, 19:04; muudetud 5 korda
Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 18:46  postituse pealkiri:  Re: pisike mõte ja seoses sellega ka küsimus  

v6sa kirjutas:
niisis, vaadates debiani ja rpm põhiseid distro'si jääb soovida nende paindlikkus ja uuendused. niisis tekkis pisike mõte aretada ise distro. põhjaks võtaks gentoo. eesmärk oleks saada lightweight desktop, koos fluxboxi, firefoxi, abiwordi, xmmsi, mplayeri, gkrellm2, rox, nvu, gimp ja gaimiga. lisaks veel väike konsooli framebufferi mod+mpg321+pebrot+graafiline links+syntax highlightiga nano. kasutaja saab valida kas installida ainult binaarid, va kompileerimis stuff ja portage (nagu tavalistel distrotel) või siis kogu kupatus kogu source'ga. esimesel puhul pean aretama uuendamiseks mingi süsteemi kus iga ööse mingi arvuti emerge'b update'd ja paneb üles, selleks on mul olemas suht keskmist sorti ADSL (mitte koduxxx ühendused) ja 300mhz cellu. teisel puhul saab kasutada vana head portage'd. see annaks eelise uuele kasutajale et algul näpib binaaridega süsteemi ja kui asi rohkem hakkab huvitama tõmmab source kogu süsteemile lisaks, ilma conf muutuks. põhi oleks stage3/686 optimiseeringutega. kernelist kõik mittevajalikud asjad väljas nagu scsi, 10gbit võrk, fiibervõrk jms serveripõhised värgid. see mida ma vaimusilmas ette kujutan töötab hetkel mu läpaka peal, aga ma tahaks sellele nagu "install cd" teha

kommenteerige mõtet ja keda huvitab võib kampa lüüa


Idee on väga kena tegelt. Kuid tekib küsimus kes suudaksid selle kõige valmis teha. Et kuidas su enda kogemused on jne?

Kuid kuna pingviin.org on eesti linuxi portaal. Siis võime me vabalt koostööd teha ja pingviin.org'i kaudu asja levitada, tuge anda jne.
See oleks pingviin.org'i veebialane panus asjasse.

Minule isiklikult idee meeldib ja kui vaja siis võib ka kaasa lüüa.




Viimati muutis Mefistofeles 23.07.2005, 18:51; muudetud 1 kord
laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 18:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegelt sellist vastukaja ma lootsingi Very Happy

olen jamand linuxiga mingi 1,5 aastat seni ja viimased pool aastat on ainus linux olnud gentoo. yks m6juv p6hjus on ka see et oma distro ma paneks oma vanematele arvutitele ka, sest emerge -u world't on piiiiin oodata mingi 433mhz cellu peal, samas ei taha ma muud distrot kasutada. sellega v6iks tegeleda mingi muu arvuti


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 18:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
tegelt sellist vastukaja ma lootsingi Very Happy

olen jamand linuxiga mingi 1,5 aastat seni ja viimased pool aastat on ainus linux olnud gentoo. yks m6juv p6hjus on ka see et oma distro ma paneks oma vanematele arvutitele ka, sest emerge -u world't on piiiiin oodata mingi 433mhz cellu peal, samas ei taha ma muud distrot kasutada. sellega v6iks tegeleda mingi muu arvuti



Aga mul ikkagi küsimus tegijate poolepealt. Ma kardan, et isiklikult ma pole küll piisavalt pädev, et hakkata ise distrood kokku panema.

Sul endal on konktakte kodanike hulgas kes asjaga hakkama saaksid ja oleksid huvitatud?


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 19:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

endal eriti selliseid kontakte pole, seep2rast p88rdungi siia.

m6tlesin asja v2lja: ma pyyan hakkama saada installikaga, maintance jaoks on vaja serverit kus jookseb gentoo (kasv6i chroodituna) ja regulaarselt synkroniseerib ja uuendab systeemi (kindel hulk, need mis mu esimeses postis mainitud) ning genereerib binaar pakid (emerge -b pakinimi) ning kerneli. minu gentoo v2ikene mod t6mmab need binaarid ja installib (emerge -g pakk). yhes6naga yks arvuti kompileerib mingi kuldsekesktee j2rgi, ja teised kasutavad neid binaare.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8856

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.07.2005, 19:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Idee on OK. Hetkel pole aega, et täpsemalt seletada, millega ise aidata saaksin. Ka endal mõlgub mõttes enam vähem taoline süsteem nagu sa siin välja käsid - st. binaar ja source segu.


bobc
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 165
Asukoht: undef
Distributsioon: SouRCe64 GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 24.07.2005, 01:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Endal tekkis selline idee peale seda kui sai muretsetud AMD64 kast...
Hetkel oleks ka võind valida Gentoo aga ei ja mix, põhjus lihtne, idee oli, et kõik oleks SRC.
Distro (GNU/SouRCe64) ise pole kuskil listis ainult oma lobuks.
Gentool on ka võimalik valida kõik src aga siis hakkas häirima, et mida installida ja mida mitte kui näiteks, valid Gnome või Kde või mis iganes vidina, mis koosneb omakorda väiksematest appidest, seega hetkel asi nii, et ise compilleerin ja pakettihalduseks kasutan siis INSTALLWATCH poolt koostatud log.

Head külgedeks see, et tean kuidas ja kus miski asi on ja miks.
Miinuseks - kõik käib käsitsi ja seega üpris aegavõttev.

Mingilmaal on ka kohalik leht, millekaudu kunagi hakkaks toimuma pakettide installimine kuigi jah esimene kord tuleb ikke pikk tee läbida, vähemalt nii palju oleks vaja, et omada ülevaadet, mis pakettid on installitud.

Asi on toiminud umbes 7-8 kuud või ka rohkem, aluseks sai võetud LFS.
Ennist 5a RH, kus ka viimane aeg olin src peal.

Aga et täielikult siduda rpm ja muud pakettid, seega pead sa ikka looma oma pakettihaldus systeemi, mis omab üldist ülevaadet,
kus miski file on ja mis mida vajab (lib) jne.
Ise oman ka rpm tuge, sest algne idee oli, et SLURP peale compimist teeks .rpm aga jah SLURP (installwatch) on hea vidin aga ka omad puudused, käsitisi pidi ikke pakettid ülevaatama.
Ja ikke kui tahad viimast pigistada siis ikke src, on ka olemas
http://www.gnu.org/software/sourceinstall/sourceinstall.html

Soovitan lugeda Linux From Scratch manuali www.linuxfromscratch.org/, sealt saad teada mida on GNU/Linux distro. kui minimaalse
süsteemi jaoks vaja, järgnev on juba sinu teha. kui soovid 100% unikaalset systeemi luua.

Ja seda ka veel, et vanematele raalidele kas neil ikke on erilist mõttet vaeva näha nende optimeeringute pärast, nii et lase i686 pakettid ja peaks asi küllaltki eluline olema, 300 peal kogu vark 0 valmis pressida on aeglane.

Ja saan aru, et üritad teha systeemi, mis end ise uuendaks jne, et kasutaja ei peakski teadma, mis toimub, seda ise pean miinuseks aga kui unix laadseid osse tahetakse suuremale massile soovitada siis igati vajalik, miks peab kasutaja teadma, mis ta raalis toimub kui ta loeb ainult oma kirju - saab veel liiga targaks Smile

Aga muidu edu ja kui suudan kuidagi aitata olen alati valmis.

_________________
Image



Viimati muutis bobc 27.03.2006, 14:18; muudetud 4 korda
pacho
Moderaator
Moderaator


Vanus: 43
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 618

Distributsioon: Debian GNU/Linux
blank.gif
postituspostitatud: 24.07.2005, 11:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mitte norimise pärast aga arusaamatuks on jäänud paar asja:
1)Kes on selle sihtgrupp
2)millise eelise see annab Gentoo ees(gentool on ju binaarid olemas)
3)Kas on vaja veel ühte väikest distrot mis OSS'i aregule midagi juurde ei anna.
4)Miks on rpm ja deb vähepaindlikud?(Tuletades meelde, et enamus "kergeid" distrosi kasutab Debiani pakihaldust)

Tänud vastuste eest


bobc
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 165
Asukoht: undef
Distributsioon: SouRCe64 GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 25.07.2005, 01:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise vastaks pacho küsimustele, mis on isiklikult ainult minu arvamus jne.

1) sihtgrupp (täielikud fanaatikud, kes on valmis uurima ja ise puudusi kõrvaldama, systeem oleks unikaalne) hetkel on ka sellisele sihtgruppile lahendus olemas LFS nagu ka ennist mainisin.
2) ise arvan, et Gentoo ees pole hetkel mitte mingit eelist, kui siis ainult niipalju, et oled kõvasti lähemal sellele, et mis tegelikult toimub ja saad kulutada huvitavalt aega sellepeale kui midagi ei toimi nii nagu peaks, samalajal kui Gentool või mõnel muul distrol on see etapp läbitud jne.
(ka seda saad Gentool kui .ebuild filesi ise uurid ja muudad kui vajadust).
3) neid on niigi palju, nii et enda lõbuks üks 200-400 distrole juurde nüüd kull liiga ei tee.
GNU/Linux systeem jääb ikke selleks mis ta on , ka RH saab Debiani teha voi Gentooks see pole probleem.
Minu definitsiooni järgi on Distriputsioon - systeem, mis siis on mingi eripäradega või kohendatud mingile eri vajadusele.
4) ega rpm või deb polegi vähepaindlik.

Aga ise soovin v6sa ideele igati tuult tiibadesse.

_________________
Image



Viimati muutis bobc 27.03.2006, 14:15; muudetud 2 korda
laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.07.2005, 20:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mõtlesin veel edasi ja edasi ja jõudsin vist stabiilse ideeni..

* panen kokku ibm 300gl kastist serveri kus jookseb gentoo minule sobiva conf'iga ja kus crontab'is iga 24h tunni takka tehakse kogu süsteemi sync ja update kusjuures update'ga tehakse ka binaarpakid (emerge oskab seda -b võtmega teha). kogu süsteem siis optimiseeritud nii et toimiks parima perfoormansiga serveril (celeron 300a, ei tea täpset marki), sülearvutil (pentium 3) ja ruuter/tõmbamisarvutil (celeron 433mhz mendocino). Sülearvuti teeb samamoodi update ainsa vahega et tõmmab binaarid serverist (ftp'ga) ja pakib lihtsalt lahti (emerge -g võtmega), kiire ja nii nagu mulle vaja. Sama teeb ruuter/tõmbamis arvuti. Pakkide nimekirja teen ka ja sinna kuuluvad ainult need mida ma ise aktiivselt kasutan. Et kui ma istun ühe nendest arvuti taha on ees sama tuttav pilt.

* server genereerib peale igat update uue cd iso, see peaks välja nägema nii et pakitakse kogu süsteem kokku ja pannakse kõrvale installika failid ja tehakse mkisofs. vat see on see millest ma eriti palju ei tea ja tahaks nüüd huvi pärast õppida. õigupoolest ma tahaks selle esitada koolis uurimus tööna ja lõppproduktiks peakski jääma mu enda kokku pandud installikas-cd.

* kui kedagi huvitab veel samasuguse confi'ga gentoo, mille saab lihtsalt ja kiiresti peale (binaar kujul), siis laske käia ja kasutage, ainult et kardan et minu serveri bandwidth võib hakkata piirama


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8856

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.07.2005, 08:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui asi jumet võtab ja eriti palju bandwidthi ei tekita, siis saab serveri ruumiga toetada. Võin pakkuda kas sule täiesti erldi domeeni (kui sul see olemas) majutust või siis subdomeeni minginimi.pingviin.org

Ühtlasi on see ka teistele infoks, kes soovivad mingit Linuxi lehte teha, kuid vajavad selleks rohkem ruumi ja võimalusi, kui tasuta hostingud pakuvad. Võtke ühendust. Mida aga ma ei saa lubada, on mahukate failide jagamine ja talletamine serverise.


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 26.07.2005, 18:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kui asi jumet võtab ja eriti palju bandwidthi ei tekita, siis saab serveri ruumiga toetada. Võin pakkuda kas sule täiesti erldi domeeni (kui sul see olemas) majutust või siis subdomeeni minginimi.pingviin.org

Ühtlasi on see ka teistele infoks, kes soovivad mingit Linuxi lehte teha, kuid vajavad selleks rohkem ruumi ja võimalusi, kui tasuta hostingud pakuvad. Võtke ühendust. Mida aga ma ei saa lubada, on mahukate failide jagamine ja talletamine serverise.


Ma vaatan, et teil hakkab siin asi jumet täitsa võtma juba. Üle paari päeva saab siit kuressaarest puhkuse ajal sisse ikka logitud ja asja üle vaadata mis toimub.

Kui veel jumet võtab, siis peab hakkama kuskil aktiivsemalt suhtlema. Mõni IRC põhine tuba vms.


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.07.2005, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas algatuseks ei kõlbaks näiteks lihtsalt binaarpakettide peegel koos custom stage4 CD'ga?

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Custom_Stage4


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 27.07.2005, 09:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v2ga hea, nii teengi, aga ikkagi vaja veel serveri moodi elukas kokku panna


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8856

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.08.2005, 12:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaatasin, et panid lehe zone tasuta serverisse?
Kodulehele ruumi ei taha?


sli
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 03.08.2005
Postitused: 2


estonia.gif
postituspostitatud: 03.08.2005, 23:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tutvusta veits lähemalt, kuidas uuendamine toimub. Saan ma õigesti aru, et sul on kuskil PORTAGE BINHOST server? See oleks vägagi hea, kui eestis oleks binaarhost. Korralikku teenusepakkujat on ainult vaja.
Projekt tundub täitsa huvitav. Väga mõnus oleks, kui mingi osa portage tree'st on valmis eelnevalt kompileeritud. Selleks on aga vaja palju vabatahtlikke, kes viitsiksid oma protsessori tööaega kulutada. Lihtsalt siis jagaks rahva vahel ära, kes mida kompileerib.
Natukene võiks eesti linuxikasutajatelt uurida, mida keegi kasutab ja siis analüüsida seda. Lõpuks saaks kokkuvõttest välja selgitada, millised pakid on olulisemad - selle teadmisega võiks osasi pakke tihemini uuendada kui teisi jne.

Selline on minu nägemus. Eks aeg näitab, kuidas su projekt toimima hakkab.
Edu igaljuhul!


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8856

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2005, 06:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Plaan oli eile seda natuke juba näppida, kuid siis selgus, et vmware polegi tasuta Cool
Eks kui mõne virtuaalse masina tööle saan, siis testib ka ära.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 04.08.2005, 06:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sli kirjutas:
Tutvusta veits lähemalt, kuidas uuendamine toimub. Saan ma õigesti aru, et sul on kuskil PORTAGE BINHOST server? See oleks vägagi hea, kui eestis oleks binaarhost. Korralikku teenusepakkujat on ainult vaja.
Projekt tundub täitsa huvitav. Väga mõnus oleks, kui mingi osa portage tree'st on valmis eelnevalt kompileeritud. Selleks on aga vaja palju vabatahtlikke, kes viitsiksid oma protsessori tööaega kulutada. Lihtsalt siis jagaks rahva vahel ära, kes mida kompileerib.
Natukene võiks eesti linuxikasutajatelt uurida, mida keegi kasutab ja siis analüüsida seda. Lõpuks saaks kokkuvõttest välja selgitada, millised pakid on olulisemad - selle teadmisega võiks osasi pakke tihemini uuendada kui teisi jne.

Selline on minu nägemus. Eks aeg näitab, kuidas su projekt toimima hakkab.
Edu igaljuhul!


hetkel PORTAGE_BINHOST="v6sa.pingviin.org/grp" aga seal on tühjus praegu sest see stage4 on kõige uuem praegu. ja binaarpakke ei hakka enne upitama kui on korralik stage4 olemas. see mis praegu sai tehtud on veel poolik.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group