Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 14:07  postituse pealkiri:  Estobuntu test9: printerit ei saa lisada :(  

Üritan avada http://localhost:631/ aga ei avane midagi. Vaatan /etc/init.d/cupsys status ja ütleb, et running. Vaatan /var/log/cups/error.log - tühi. Üritan avada KDE Juhtimiskeskusest Riistvara->Printerid - jääb ootele, ei ava ja tuleb maha tappa. Siis on vaja kirjutada veel killall kcontrol, et lõplikult asi kinni saada. Avasin kcontrol käsuga KDE juhtimiskeskuse juurkasutaja õigustes aga ei midagi.

Tegin cupsys-ile uuestipaigaldamise - ei midagi.

Vaja kiiresti lisada võrguprinter...


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 15:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma nüüd ei oska Estobuntu kohta midagi täpsemalt öelda aga noh kui kiiresti on vaja printer lisada siis ma kuidagi provin aidata.

Ma ei ole kuulnudki cupsysist siiamaani cupsi daemon minul on olnud cupsd aga ma eeldan, et cupsys on mingi daemon mis käivitab cupsd.
Selleks, et lisada printerit ei ole vaja kasutada ei KDE vizardit ega võrgu serveri kaudu.
On selline konsooli programm nagu lpadmin ja näiteks paralleel pordis oleva printeri lisamine toimib nii
Kood:
 lpadmin -p nimi -E -v parallel:/dev/lp0 -m printer.ppd


Ppd on tavaliselt /usr/share/cups/model/??????.ppd

Kui sul on cupsd või siis cupsys käivitunud siis äkki töötab. Veel ainult sambaga sellenimeline printer välja jagada. Niimoodi asendatakse printer serverites kus pole graafilist kasutusliidest ja webi kaudu see tavaliselt ka ei õnnestu millegipärst.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 17:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul aga vaja lisada võrguprinter... Kuidas seda käsurealt lisada? Samsung ML-2250.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 18:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.cups.org/doc-1.1/sam.html#4_2_1
Cupsi manualist lugedes tundub, et nii
Kood:
lpadmin -p nimi -E -v socket://11.22.33.44  -m *.ppd


Vaata kas seal //usr/share/cups/model all on samsungi kaust kust leiduks see vajalik ml2550.ppd

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 20:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle konkreetse printeri sain Samsungi kodulehelt tiritud universaalse juhtprogrammiga paigaldatud (20070720165313421_UnifiedLinuxDriver.tar.gz - suurus 19,5MB).
Kasutasin aadressiks socket://xxx.xxx.xxx.xxx:9100/ (x-de asemel siis tegelik IP-aadress) aga pordiks panin varasemast kogemusest 9100. Samas printserveriks on USB-d kasutav ja 4-port võrgulülitit sisaldav Linksys PSUS4.
Eelpool toodud viisil lisades teatati, et *.ppd faili lisamine ebaõnnestus. Samas lpstat -t näitas, et printer on lisatud. Ma seda ei testinudki vaid eemaldasin selle (lpadmin -x nimi) ning lisasin siis juba Samsungi enda tarkvara abil selle printeri, mis ka õnnestus.
Samas on vaja lisada veel värvilasereid kaks tk. (Xerox Phaser 6120 ja Konica-Minolta DL-2450) ja neile on vaid *.ppd failid saada ning sellist kena graafilist juhtprogrammi paigaldajat ei ole nagu Samsungil on. Ma ei teagi, mismoodi saab neid lisada kui neid PPD-faile kopeerida ei saa, s.t. omaks ei võta. Vanasti lisasin need KDE printimiskeskuse kaudu ja asi toimis. Näiteks mul üks Kubuntu 7.10 masin, kus see Konica-Minolta töötab kenasti ja ka KDE printimiskeskus töötab ning CUPS-i veebiliides ka. Täiesti hämmastav on, et Estobuntul need asjad ei tööta...
Samsungi kiituseks peab ütlema, et esmakordselt see võrguprinteri lisamine töötas. Varasematel aegadel ei töötanud.
Tegelikult ühes teises masinas vaja lisada võrguprinter HP LaserJet 4000N ja samuti tekib suur küsimus, et mismoodi seda lisada...
Estobuntu puhul aga tekib küsimus, et miks printimine nii katki on - kas tõesti see Kubuntu 7.10 enda praak? Printimine ju vägagi elementaarne funktsioon - see võiks ikka töötada...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 20:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegu paistab olevat siiski Kubuntu veaga, mitte Estobuntu omaga.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 13.02.2008, 21:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas seda ppd faili ei leidunud siis seal /cups/model kaustas ?
Kui cupsil on tugi olemas printerile siis lpadminiga ppd faili lisamine peaks küll õnnestuma. Kui tuge ei ole siis saab tavaliselt lisada mingi ajuri paki kus on vajalikud ppd failid.

Mul on olnud samasuguseid kogemusi cupsiga nii Linuxis kui FreeBSD -s ja tavaliselt viimaseks võimalsueks on olnud lpadmini kasutamine mis tavaliselt on töötanud.........

Mis muidugi ei tähenda seda, et printimine ei peaks töötama out of box.
Samas peab aru saama, et Linuxit arendavad inimesed oma vabast ajast ja tasuta toodet on naljakas kritiseerida. Võib ju alati asendada viiruse ja nuhkvara magneti kus on olemas tootjate tugi.. Laughing

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 14.02.2008, 23:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei olnud seal midagi peale HP *.ppd-de. Openprinting.org väidab täiuslikku tuge sellele printerile (Samsung 2250). Kusjuures apt-iga on kõikvõimalikud ppd lisapakid ja nende ekstrad peale lastud.
Alguses kopeerisin selle ppd faili ise /usr/share/cups/model kausta ja andsin sealt ette ja teiseks sai antud ta kasutaja kodukaustast ette. Mõlemal korral andis veateate, et ei suuda ppd faili kopeerida ja lisas printeri ära.
Mul on ühe teise masinaga kus on Kubuntu 7.10, selline jama, et lisab printeri ära küll aga midagi ei tule printerist (HP LJ 4000N) välja.
Ma saan väga hästi aru, mismoodi linuxit arendatakse ent miks teha siis mingit poolikut asja ja loota, et seda kasutatakse? Tasuta küll aga kas see on siis loogiline, et tehakse ühed vead korda ja teised juurde? Ehk siis miski vea kõrvaldamisega läheb näiteks printimine katki. Ja siis arvatakse, et Linux sobib missioonikriitilistesse süsteemidesse ja promotakse seda...
Sama lugu on skaneerimisega - igati toetatud skanner (HP SJ 6350c) aga Linuxis (Kubuntu 7.10) tööle ei hakka...
Ma lolli peaga paningi ühte missioonikriitilisse kohta selle Estobuntu ja nüüd murran pead, kuidas printimine tööle saada. Kusjuures kaks masinat, kus mul Kubuntu on - seal ei ole probleemi - nii KDE Juhtimiskeskuse printimise osa kui ka CUPS-i veebiliides töötavad mõlemad! Miks siis Estobuntus ei tööta kui Kubuntu 7.10-s töötab? Estobuntu on ju väidetavalt Kubuntu 7.10 baasil tehtud...
Kuna oli korralikku ID-kaardi tuge vaja siis sai Estobuntu valitud. See Paljaku SVN-is olev opensc lähtekood ei kõrvaldanud PIN1/PIN2 probleemi nagu lubati. Ja enne ei hakanud digiallkirjastamine ka tööle kui tuli ikka Paljaku SVN-ist opensc ise kompileerida ja siis sai käima.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group