Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 10:36  postituse pealkiri:  Uskumatu lugu Plasmaga  

Plasma läks lolliks ainult ühel kasutajakontol. Kaks ülejäänut toimivad normaalselt.

Käivitamisel tuleb veateade ja sujuvalt pannakse pilt kinni ning jääb mustal taustal veateade (et tekkis fataalne viga plasma käivitamisel). Samas kõik programmid mis eelmisest korrast lahti, käivituvad ja töötavad ilusti. Käivitusaknast ka kõik rakendused lähevad käima ja töötavad korralikult. Kuna tegemist on just 10 aastase poisi kontoga, siis tema sõnade järgi ei teinud ta seal ka midagi erilist. Ja ega ta veel oskagi midagi teha seal. Firefoxsis mängib flashi põhiseid mänge vaid. Kas midagi flash10 seoses? Olevat kohe käivitumisel tekkinud. Kõik uuendused on peal ja effektid lülitasin ka välja.

Kes oskab aidata? Või tulebki uus kasutaja luua ja vana ära kustutada? Kui sellestki abi on?

Kasutusel siis Mandriva Linux2009 ja ei pea vist mainima et KDE4.1

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 13:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui teised kasutajad toimivad, siis näib nagu üldistes süsteemiseadistustes viga ei saa olla.

Kasutaja tehtud muudatused salvestatakse kusagil kodukataloogis punktiga algavates kaustades/failides, sama lugu KDE konfimisel tehtud muudatustega, need on .kde kataloogis. Võid selle ajutiselt ringi nimetada (näiteks: .kde---) ja sisselogimisel teeb KDE automaatselt ise uue vaikeseadetega .kde kausta - sealt siis võib jätkata kuidas iganes soov on.

Alla laetud KDE ikoonid, taustapildid jmt on ka sama .kde kausta alamkataloogides, need võib kopeerida lihtsalt ümber uude.


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 13:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

_Kes oskab aidata? Või tulebki uus kasutaja luua ja vana ära kustutada? Kui sellestki abi on?_

Just seda teha tulebki. Kõige vähem pusimist. KDE 4 pani niimoodi pange umbes kümme korda poole tunnijooksul. KDE 4.1.3 ei ole mul veel sedasi siiani hävinud.

1. nimeta vana konto kogu täiega ümber.
2. tekita kasutaja uuesti.
3. Kopeeri vanast kasutaja isiklikud asjad.
4. Vana konto aidaa.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 14:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Naps, Sa oled vist kõvasti Wini reinstalli harjutanud? Kui oma süsteemi ära tahad solkida võid ka nii teha, aga kasulikum on kasutajale vett mitte peale tõmmata. KDEs pole erinevalt Winist miskit roiskuvat registrit, kust keegi enam pika peale soti ei saa. Selle asemel on hunnik häälestusfaile. Piisab, kui õige fail üles otsida ja a) seda oskuste korral mudida b) oskuste puudumisel see kustutada. veeall jagas häid vihjeid. Kogu kasutajakataloogi kõrvaldamisega kaotad ka kõik muud keskkonna- ja programmide seaded.

_________________
Kõike hääd,
WK

naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 16:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Naps, Sa oled vist kõvasti Wini reinstalli harjutanud? Kui oma süsteemi ära tahad solkida võid ka nii teha, aga kasulikum on kasutajale vett mitte peale tõmmata. KDEs pole erinevalt Winist miskit roiskuvat registrit, kust keegi enam pika peale soti ei saa. Selle asemel on hunnik häälestusfaile. Piisab, kui õige fail üles otsida ja a) seda oskuste korral mudida b) oskuste puudumisel see kustutada. veeall jagas häid vihjeid. Kogu kasutajakataloogi kõrvaldamisega kaotad ka kõik muud keskkonna- ja programmide seaded.


Kuule mida sa siin jurad!? Anna siis peremehele nõu mida ta tegema peab mitte ära loobi tühje sõnu! Nagu partorg kaheksakümmnendatest.

wk kirjutas:
Selle asemel on hunnik häälestusfaile. Piisab, kui õige fail üles otsida


See ei ole hea nõu! Kohe mitte ei ole! Ütle siis konkreetselt mida ja kus permees muutma- kustutama peab? Kui ei oska siis ära sunni ka teisi teadmata arv tunde häälestusfailides surfama kui asja saab teistviisi ära lahendada ca 5 min. Igatahes mina seda õiget kohta ei tea ja mu aeg on ka piisavalt kallis raiskamaks seda lollustele. Kui jah on tegu mingi hüper-super kasutajaga kellel on miljon asja paika sätitud ja mille taastamine on hiljem suurem töö oleksin sinuga nõus. Kuna aga "veeall " räägib siin, et tegu on 10 aastase lapsega siis teoreetiliselt ei saa seal ka hüper-super seadistusi olla (kui tegu pole just imelapsega). Jah kui tegu on proffessionaalse huviga kuidas seda situatsiooni korrektselt lahendada siis antke aga tuld.
Iga asja lahendamiseks on tavaliselt rohkem kui üks tee. Kui täpselt ei tea mida ja kus tegema peab on sinu pakutu lähtudes konkreetsest situatsioonist ilmselgelt raskem ja aeganõudvam.

Räägin sulle ühe loo realsest elust. Remontisin kunagi suuremas koguses PC arvuteid. Nendes olid tavaliselt "noname" võrgukaardid sees. Peale Win uuesti pealepanekut 99% kordadel võrgukaarti ära ei tuntud. Nüüd pakkusin kliendile välja kolm võimalust:
1) Toob oma võrgukaardi draiveriplaadi või vähemalt manuali, et teada saada millega tegu.
2) Ostab 75EEK uue võrkari
3) Surfan netis ja otsin infot mis jurakaga tegu ning siis draivereid. 250EEK tund ca pool tundi kuni kolm päeva.

Klient on kuningas Razz

Kui sa midagi konkreetsemat välja pakkuda ei suuda siis ära lahmi.

Muideks miks oled võtmud eesmärgiks mind igal võimalusel rünnata?


JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 16:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suured tänud õpetajatele, sain siit palju häid ideid ja kohe kui koju jõuan, asun proovima.

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 17:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
_Kes oskab aidata? Või tulebki uus kasutaja luua ja vana ära kustutada? Kui sellestki abi on?_

Just seda teha tulebki. Kõige vähem pusimist. KDE 4 pani niimoodi pange umbes kümme korda poole tunnijooksul. KDE 4.1.3 ei ole mul veel sedasi siiani hävinud.

1. nimeta vana konto kogu täiega ümber.
2. tekita kasutaja uuesti.
3. Kopeeri vanast kasutaja isiklikud asjad.
4. Vana konto aidaa.


Kõige lihtsam on ikka esmalt .kde kataloog ümber nimetada ja siis uuesti kasutaja alla sisse logida, eriti kui seal .kde kataloogis peaks olema mingeid vajalikke asju (kirjad näiteks). Tavaliselt sellest piisab, uue konto tegemine ja vanalt vajalike asjade ümberkantimine on pigem järgmine samm, kui eelnev ei ole tõesti aidanud.


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 18:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Kõige lihtsam on ikka esmalt .kde kataloog ümber nimetada ja siis uuesti kasutaja alla sisse logida, eriti kui seal .kde kataloogis peaks olema mingeid vajalikke asju (kirjad näiteks). Tavaliselt sellest piisab, uue konto tegemine ja vanalt vajalike asjade ümberkantimine on pigem järgmine samm, kui eelnev ei ole tõesti aidanud.


Nõustun.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2008, 18:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
See ei ole hea nõu! Kohe mitte ei ole!
Ma olen nõus, et minu nõu ei ole väga hää nõu. Ma hää meelega annaksin paremat nõu, aga KDE4 ja plasma ja compiz ja muu taoline kraam ei jõua ilmselt veel pikka aega minu töölauale. Sellepärast pean ma konkreetse asemel pakkuma üldist.

Ma tahtsin juhtida küsija tähelepanu sellele, et veeall antud nõu on kindlam kui Sinu nõuanne. Et kallutada teda vähem ohtlikule teele. Me kumbki ei tea, mida ja kui palju on probleemsel kasutajal vaja oma kodukataloogis säilitada või ümber kantida. Sinu nõuandes olid sees tõenäolised ohukohad. Ma pidasin vajalikuks väheste kogemustega kasutajat neist mööda juhtida.

naps kirjutas:
Kuna aga "veeall " räägib siin, et tegu on 10 aastase lapsega siis teoreetiliselt ei saa seal ka hüper-super seadistusi olla (kui tegu pole just imelapsega).
Pole ilus kasutajaid segi ajada, eks ole. Seda ei rääkinud küll veeall. Nii et ma soovitan pisut ettevaatlikum olla, enne kui teisi lahmimises süüdistad.

Kui sisuliselt argumenteerida, siis ei ole mõtet rajada oma väiteid negatiivsetele eelarvamustele. Sul (ja mul) pole piisavalt infot, otsustamaks, kas kasutaja loodud andmed (kaasa arvatud erinevad häälestused) väärivad säilitamist või mitte. Minu printsiip nõuandmisel: mida vähem minu nõu kasutajat kahjustada saab ja mida enam kasutaja seejuures oma tegevust mõistab, seda parem.

Laste alavääristamine ei kuulu minu lemmikmallide hulka. Minu tütar on hetkel 6ne ja poeg aastane. Kui keegi tuleks (nende 10. eluaastal) sellise suhtumisega nende kontot korraldama, siis põhjustaks see lastele ebameeldiva kogemuse. Ma ei usu, et see teiste laste puhul erinema peaks. Laps võib olla mingi Sinu jaoks tühise asjaga väga palju vaeva näinud.

naps kirjutas:
Iga asja lahendamiseks on tavaliselt rohkem kui üks tee. Kui täpselt ei tea mida ja kus tegema peab on sinu pakutu lähtudes konkreetsest situatsioonist ilmselgelt raskem ja aeganõudvam.

Nõus. Aga vaatame ohtusid Sinu pakutus:

    *võimalus oma asjadest ilma jääda (peidetud kataloogid, näiteks Kmaili kirjad)
    *võimalus tekitada segadus õigustega
    *võimalus kasutaja grupikuuluvused metsa keerata
    *võimalus kaotada vajalikud häälestused

Minu jaoks piisavalt võimalikke ebameeldivusi, et otsida konkreetsemalt just selle probleemi lahendust, mitte igaks juhuks kõigest teerulliga üle sõita.

naps kirjutas:
Muideks miks oled võtmud eesmärgiks mind igal võimalusel rünnata?
Ma kartsingi juba, et Sa hakkad kriitikat isiklikult võtma. Seepärast jätsin ka eelmises teemas vastamata. Inimesed on erinevad, ma kipun nii mõnigi kord kriitikaga tuliseks minema. Siiski püüan argumenteeritult kritiseerida seisukohti ja väiteid, mitte rünnata inimesi. YMMV.

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group