Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 04:25  postituse pealkiri:  Xubuntu 8.04 ja selle kiiksud  

Otsustasin põhiarvutist Mandriva minema visata (keeras totaalselt metsa) ja oma senise lemmiku, (X)ubuntu peale tagasi minna. Lasin Xubuntu 8.04 peale. Praegu huvitab mind, et:

1) kuidas ühendada fat32 partitsiooni? Süsteem ei näita seda mitte kusagil.

2) Kuidas ütelda Firefoxile, et kui ma nüüd veebilehe teksti veidi suurendan, siis see peab nii ka jääma? Praegu iga uue lehe või tabi avamisel vaatab vastu endiselt pisike tekst ja ma pean hakkama taas menüüsid näppima. Desktopi graafikat heameelega näppima ei hakkaks, see on mulle just paras. Opera näitab kenasti.

3) Jälle ei leia ma kusagilt võimalust installida oma lemmik, Opera brauser lihtsalt käsuga "sudo apt-get install"... Synapticus peaks nagu seaded paigas olema, aga mida ma ei leia, on Opera. Lahenes veidralt peale seda, kui olin Opera kodukalt selle alla tirinud - kui peale seda terminalis "sudo apt-get install opera" ütlesin, siis, nagu ma aru sain, tiris ta selle ikkagi netist... aga vähemalt installis selle ära.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 09:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
1) kuidas ühendada fat32 partitsiooni? Süsteem ei näita seda mitte kusagil.

Näita ette /etc/fstab sisu ja fdisk -l väljund.

_________________
Kõike hääd,
WK

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 11:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kuidas ühendada FAT partitsioone
Meie oma vikis täiesti olemas


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 11.06.2008, 11:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu kogemus näitab, et kui Estobuntu (Kubuntu) partitsioon panna paika käsitsi, loeb Estobuntu hiljem ideaalselt Windowsi partitsiooni, kui aga lasta partitsioneerimisel automaatselt kulgeda, siis ei saa ta hiljem Windowsi partitsiooni lugemisega hakkama. Smile


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 19.06.2008, 07:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vikis oleva õpetuse järgi sain FAT ketta külge. Nüüd vaja veel uurida, miks mul Opera kokku jooksma kipub... eks panen varsti siia selle, mida terminal Opera käivitamisel ütleb.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2008, 00:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hiljuti oli see asi, et mu ketastest suurem, 20 GB isend läks loojakarja - nii sellel olnud Linux kui ka teisel, kuuegigasel kettal olnud XP hakkasid kokku jooksma, samuti hakkas see ketas imelikke hääli tegema, justkui võtaks vahel korraks hoo maha ja seda ka siis, kui kuuegigase eemaldasin... Asemele leidsin ühe kümnegigase, aga kuna too ei tööta, kui jumper sees on (mitte üheski jumperi asendis ei tunne arvuti teda ära - ilma jumperita on tal reziimiks märgitud "single" ja siis ta töötab), siis ei riskinud ma kuuegigast vinti sellega paari panna ja kümnegigasele lasin Xubuntu peale (juba vist kolmandat päeva ainult Xubuntuga elangi).
Kuid arvuti anomaalitseb ikka. Ka see 10 GB vint teeb vahel selliseid hääli, justkui võtaks korraks hoo maha, esineb ka üsna imelikke raginaid ning Linux on mitu korda nii kinni jooksnud, et aitab vaid masina nupust välja lülitamine. Uuesti käima pannes avastan vahel, et Start menüü on kadunud ja mul tuleb see uuesti ise paneelile panna, samuti panevad kokkujooksmiste ajal osad töötavad programmid end kinni. Ja see Linux teeb ka sellist pulli, et ei lase omale kindlat helikaarti paika panna - mõnikord peale arvuti käimapanekut selgub, et PCI helika asemel töötab int. helikaart, mis varsti uuel käivitusel taas teatepulga PCI helikaardile üle annab.

Kust otsida probleemide (võimalikke) põhjusi?

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2008, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paadikapten kirjutas:
Ka see 10 GB vint teeb vahel selliseid hääli, justkui võtaks korraks hoo maha, esineb ka üsna imelikke raginaid ning Linux on mitu korda nii kinni jooksnud...


Probleem võib olla ka hääbuvas toiteplokis. Kontrolli voldid üle.


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 24.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2008, 13:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jutu järgi tundub, et oleks aeg uus arvuti osta, arvuti tahab romulasse.


paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2008, 14:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Õnnestus oma jupikastist leida "Cable Select" tüüpi IDE kaabel ja see 10 GB vint kuuegigasega paari panna. Lasin PClinuxOS-i peale ja praegu ei näi küll muret olevat... kettad ei tee imelikke hääli ja kokku ka ei jookse. Kuid kuna PClinuxoS ei anna heli välja ja uuendused toovad kaasa graafika hävimise (peale uuendamist uuesti käivitades on vaid käsurida ees - ilmselt liiga vana versioon mul, 2.6.18.8.tex5), proovin uuesti Xubuntuga.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2008, 14:50  postituse pealkiri:  Re: Xubuntu 8.04 ja selle kiiksud  

paadikapten kirjutas:
Otsustasin põhiarvutist Mandriva minema visata (keeras totaalselt metsa) ja oma senise lemmiku, (X)ubuntu peale tagasi minna. Lasin Xubuntu 8.04 peale. Praegu huvitab mind, et:


Xubuntu on ka minu lemmik distributsioon, minu meelest kõige mõistlikum jõudluse ja mugavuse kompromiss.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group