Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 08:39  postituse pealkiri:  Pingviini Web ja Delfi  

Juba paaril korral olen pannud tähele huvitavat asjaolu - Pingviini Webis kirjutan valmis mõne uudise ja läheb natuke aega mööda ning sama sisuline uudis on Delfis. Tihti ka link uudisele sama...
Näited:
http://www.delfi.ee/news/arvutiuudised/arvuti/article.php?id=12379819
ja
http://pingviin.org/modules.php?name=News&file=article&sid=817&mode=&order=0&thold=0

http://www.delfi.ee/news/arvutiuudised/arvuti/article.php?id=12379799
ja
http://pingviin.org/modules.php?name=News&file=article&sid=822&mode=&order=0&thold=0


Ja seda olen täheldanud ka varasemast ajast....

Lihtsalt huvitab, kas keegi veel seda tähele on pannud?


ArturTT
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 79
Asukoht: Tallinn,Kopli
Distributsioon: Vahest Debian?
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 10:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tekstid tunduvad natuke erinevad olevat.Äkki kasutad samu allikaid mis delfi-gi?(mõtlen et mõlemad võtate uudiste sisu ju mõnelt välismaiselt lehelt). Selletõttu vast tulevadki suht sarnased uudised Rolling Eyes
Aga samas kui delfi peakski siit luba küsimatta uudiseid võtma(ei tundu tõenaoline),siis oleks see küll nende poolt häbiväärne tegu,kuna nad ju ei ole luba küsinud,ja sealsetes uudistes pole ka linki siia lehele pandud...

Edit: Arvan et väga kõvasti pole mõtet hakata sellel teemal karjuma(vähemalt hetkel veel mitte).Kuna see võib linuxi/delfi ja pingviin.org mainet kahjustada.
Lihtsalt minu väike arvamus,Ei maksa tõsiselt võtta...

_________________
ImageImage

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sellist sarnasust olen ma tähele pannud ka enne.
Mõtlesingi omaette, et kas tõesti peldikuseinale riputatakse lugusid, mida pingviinilihelt on lugeda saanud.
Mina arvan, et nii see ongi.
Ei taha hästi uskuda, et see A.Mägi just samu allikaid külastab hetk peale spott-i näiteks.
spott: sa uuri IP järgi, kas peldikuseina inimesed külastavad pingviini.
Kui jah, siis tee üks libauudis, ehk Mägi ei kontolli andmeid Razz

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 11:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul pole selle vastu midagi, kui siit ideid saadakse. Kuid äkki oleks siis Delfi poolt ka viisakas kuskile mingi link Pingviini kohta panna.

Uudiseid kopeeritud pole - seda ma ei väidagi. Lihtsalt paistab olevat siit idee ja algallikas saadud.


ArturTT
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 79
Asukoht: Tallinn,Kopli
Distributsioon: Vahest Debian?
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 12:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Spott Aga võta ju viisakalt Arvo Mägiga ühendust,Räägi rahulikult asjad ära ja vaata mis ta vastu kostab.

_________________
ImageImage

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ArturTT kirjutas:
Spott Aga võta ju viisakalt Arvo Mägiga ühendust,Räägi rahulikult asjad ära ja vaata mis ta vastu kostab.

vaatame ootame veel.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Minul pole selle vastu midagi, kui siit ideid saadakse. Kuid äkki oleks siis Delfi poolt ka viisakas kuskile mingi link Pingviini kohta panna.

Uudiseid kopeeritud pole - seda ma ei väidagi. Lihtsalt paistab olevat siit idee ja algallikas saadud.


Ühest küljest kui seal oleks ehk link pingviinile tõstaks see selle lehe populaarsust (võiks pakkuda lepingut). Samas kui lugeda komme sealt siis asi lõhnab ränga leimi järele ning meil (modedel) läheks andmiseks Smile

Praegu on kommuun imeline. Kellele pole siia asja see ei tulegi. Seda on mõnus hallata.

Aga mulle ei meeldi see maha tegemise asi, nemad küll häbi ei tunne, ja polegi millegist tegelt. See on sama kui MS võtaks ja kopiks lihtsalt mõne suurema osa OSS OS-st endale. Mis siis et GPL ei luba, to ostab selle litsentsi koos Gnuga ära. Ma arvan et kõik tulid selle peale kuid postitage otsustest palun spott ja Mefi ja kes on piisavalt võimukas, et seda asja liigutada.


vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 06.03.2006, 17:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

!!! See ODF uudis!

Pingviinis (ja Delfis) oli kirjutatud, et 35 organisatsiooni tegid selle alliance'i, allikas on kirjutatud et umbes või üle 35, ja mina lugesin pärast mingist blogst või sellisest kohas (originaalallikast isegi vist) et 36 osapoolt oli. Kontrollige järele kui keegi tahab, 100% garantiid ei anna kuna pole aega järele vaadata kuid nii see on.

kuigi see ei muuda nigunii suurt midagi Confused


Karli
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 23.11.2005
Postitused: 2


postituspostitatud: 07.03.2006, 14:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen sama asja täheldanud securenet.ee veebisaidiga. Kirjutan samuti uudise valmis ja mõne tunni pärast on uudis Delfis, natuke muudetud kujul. Esialgu mõtlesin, et tegu on juhusega, milles uudised langevad kokku.

Kui nüüd seda loen, siis hakkan kahtlema, kas tegu on ikka juhusega. Kui midagi kirjutada Delfi toimetusse, siis löön kampa ja võib paluda originaalallikale(lähtele) viidata.




Viimati muutis Karli 14.03.2006, 14:20; muudetud 2 korda
BlueBull
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 09.09.2005
Postitused: 100
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2006, 15:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Karli kirjutas:
Olen sama asja täheldanud securenet.ee veebisaidiga. Kirjutan samuti uudise valmis ja mõne tunni pärast on uudis Delfis, natuke muudetud kujul. Esialgu mõtlesin, et tegu on juhusega, milles uudised langevad kokku.

Kui nüüd seda loen, siis hakkan kahtlema, kas tegu on ikka juhusega. Kui midagi kirjutada Delfi toimetusse, siis löön kampa ja võib paluda originaalallikale(lähtele) viidata.


Aga tehke nii, et tõlkige uudis ära, aga ärge üles riputage. Ja kui Delfi sama uudise ka üles paneb, võrrelge kui sarnased need on. Tehke nädal aega testi:) Ega pingviin või securenet sellepärast maha sure kui nädala jooksul pingviin uudise Delfist hiljem üles saab.


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2006, 17:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

BlueBull kirjutas:
Karli kirjutas:
Olen sama asja täheldanud securenet.ee veebisaidiga. Kirjutan samuti uudise valmis ja mõne tunni pärast on uudis Delfis, natuke muudetud kujul. Esialgu mõtlesin, et tegu on juhusega, milles uudised langevad kokku.

Kui nüüd seda loen, siis hakkan kahtlema, kas tegu on ikka juhusega. Kui midagi kirjutada Delfi toimetusse, siis löön kampa ja võib paluda originaalallikale(lähtele) viidata.


Aga tehke nii, et tõlkige uudis ära, aga ärge üles riputage. Ja kui Delfi sama uudise ka üles paneb, võrrelge kui sarnased need on. Tehke nädal aega testi:) Ega pingviin või securenet sellepärast maha sure kui nädala jooksul pingviin uudise Delfist hiljem üles saab.


Välja muidugi ei sure. Asi rohkem austuse ja, tuleb ka tõdeda, et kuulsuse tõttu.


Karli
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 23.11.2005
Postitused: 2


postituspostitatud: 07.03.2006, 19:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

BlueBull kirjutas:
Aga tehke nii, et tõlkige uudis ära, aga ärge üles riputage. Ja kui Delfi sama uudise ka üles paneb, võrrelge kui sarnased need on. Tehke nädal aega testi:) Ega pingviin või securenet sellepärast maha sure kui nädala jooksul pingviin uudise Delfist hiljem üles saab.

Olen aru saanud nii, et Delfi loeb kindla suunitlustega portaalides avaldatud uudiseid, kui tegu on väärt uudisega, siis võetakse link algallikale(mis üldjuhul on lisatud uudise lõppu) ja tõlgitakse väikeste muudatustega see Delfisse.

Ma ei anna nüüd pead ja vabandan Delfi ees, kui see nii pole, kuid kokkusattumuseks on neid juhtumisi raske pidada.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group