Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Poll :: Kas Ubuntu on lihtsalt üles haibitud?

Kindlasti
44%
 44%  [ 29 ]
Ei oska öelda
23%
 23%  [ 15 ]
Ei ole - Ubuntu on ka tegelikult parim
32%
 32%  [ 21 ]
Hääli kokku: 65


Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 09:31  postituse pealkiri:  Kas Ubuntu on üles haibitud?  

Mida arvavad Pingviini portaali kasutajad. Kas Ubuntu on lihtsalt üles haibitud distributsioon või on tema taga siiski midagi enamat.
Ehk - kas Ubuntu populaarsus on tingitud massihüpnoosist ja heast lobitööst või on Canonicalil/Ubuntul siiski midagi anda ka muule Linuxi koolkonnale.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 09:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Natuke paindumatud valikuvariandid Razz
Ubuntu probleemiks on kvaliteedikontroll. Suureks probleemiks.
Aga see et Ubuntut HP'dest ja Dell'idest leida võib on väga hea.
Kuigi noh, tegelikult müüdi prantsusmaal HP eksperimentaalprojekti korras Mandrivaga läpakaid ja seda ammu enne kui Ubuntu jõudis Delli masinatesse.
Ubuntu promo on hea, kvaliteet jätab veel soovida.

_________________
Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Millised need paindlikumad valikuvariandid siis oleksid? Very Happy

Mina tegelikult olen neutraalsel seisukohal - nad arendavad asja tõsiselt ja kiiresti. Samas nende LTS versioon 6.06 oli vähemalt desktopi osas minu meelest läbikukkumine. Serveri jaoks väga hea ja ühel serveril seda ka jooksutan.

Kohati aga tundub, et võetakse asi suure huraaga ette aga välja tuleb nii nagu alati. Ja kvaliteedi kontrolli peaksid nad tõesti natuke parandama - a la looma vahepuhvri repod näiteks. Et asjad saaks põhjalikumalt testitud.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

klaus kinski
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.01.2007
Postitused: 79
Asukoht: supilinn
Distributsioon: ubuntu, debian
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegelt ma pakuks mingit vahevarianti - ei ole ta üle haibitud ega pole ka parim.. samas peaks kohe paika seadma kriteeriumi mille jaoks parim või mis on parim. areneb kiiresti, seda ei eita vist keegi, suhteliselt lihtne kasutada, osa asju ei tööta päris korralikult, vähemalt vaheväljalasetes. LTS on teine teema, see peaks olema nö 'rokk solid'. foorum ja kasutajaskond on juba praegu üüratu, niiet abi saab ka suhteliselt vaevata, mis pole ka väheoluline...

minu meelest ubuntu on tegelt käivitanud selle protsessi et tavalised inimesed hakkavad vaatama linuxi kui alternatiivi poole, enne oli see rohkem fännide teema. ja gOS vbla viib seda veel kaugemale...




Viimati muutis klaus kinski 12.03.2008, 11:06; muudetud 1 kord
klaus kinski
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 08.01.2007
Postitused: 79
Asukoht: supilinn
Distributsioon: ubuntu, debian
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 10:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

a mis siis on parim distro? Smile


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

klaus kinski kirjutas:
a mis siis on parim distro? Smile


asi on maitses.. vähemalt nii nad räägivad..

ubuntu koha pealt.. eks ta ikka haibitud on, sest inimesed kes üldiselt linuxist väga ei tea, on ikka kuulnud juba midagi ubuntust ja seega ka kohe selle distroga alustama peavad, kuigi olen kindel, et seal kõrval on samaväärsed ka pclinuxos, opensuse, mandriva ja tõenäoliselt ka fedora ehk

_________________
Image Image Image

aethralis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 21.10.2007
Postitused: 160

Distributsioon: Ubuntu 20.04
blank.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 11:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Noh, arvan, et tegemist on (vähemalt) väga hea distroga. Parim on jah keeruline määratlus, aga nendest, millega mina olen kokku puutunud (mida pole just palju tegelt) on ta kõige parema mulje jätnud. Kvaliteedikontrollist räägitakse muidugi, et esineb regiressione jms, aga samas sai Ubuntu paremini minu läpakaga läbi kui opensuse.

Samas on minu arvates see haip ja populaarsus just väga olulise tähtsusega. Paljudele ilmselt meeldib linux selle pärast, et see on väga l33t ning seega tuntakse end kuidagi pahasti, kui keegi tavaline inimene tuleb ja sinu distrot puudutab. Aga vaadake nt mäkki - tegemist on suht korraliku op süsteemiga jah, aga põhiline osa sellest on ikka cool ja haip.

Aga tegelt võiks olla ilmselt nii nagu Linus Torvalds mingil hetkel ütles - op süsteem peaks olema nähtamatu. Arvutit peaks kasutama nagu telefoni - intuitiivselt ja mitte palju pead vaevama selle üle, mis soft seal sees jookseb ja kuidas see on üles ehitatud. Just need eee'd liiguvad minu arvates selles suunas.


ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 11:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minule meeldib Ubuntu lihtsus mille poolest tundub,et pole Ubuntu vaid üles haibitud.Kindlasti ei ütleks,et Ubuntu parim on kuid üks parimatest valikutest algajale.Ise armastan Kubuntut kasutada,sest see on minu meelest veel parem kui Ubuntu Laughing Minu vana arvuti on Kubuntul kindlasti märgatavalt kiirem.

Muide,olen tähele pannud,et igasugustes uudisteportaalides avaldatud artiklid, mis räägivad tavaliselt MS'i käekäigust,saavad järjest rohkem kommentaaride näol Ubuntu promo ning viimasel ajal eriti rohkelt veel Estobuntu promo.Tundub nagu palju need promojad oleksid uued kasutajad kes Linuxi alles enda jaoks avastanud on Wink
Hea näide: http://www.tarbija24.ee/online/kommentaarikeskus.php?ARTIKKEL_ID=316881&TASK=KOMMENTAARID&PAGE=1


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 13:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma EI leia, et Ubuntu oleks liialt üle hinnatud. Tõstan 5 näppu üles selle idee kaitseks. Seda enam, et olen kasutanud linuxit kaua. Mandriva (Mandrake) oli esimene. See aga lamutas ketta kallal liialt. Siis võtsin Fedora. Jälle sama jama. Siis avastasin Buntu. Vinge! Samalaadsete vigadega, aga palju parema kerneliga. Ainult viimane arvuti peksis segast wifi kaardi suhtes. nsidwrapper lahendas olukorra. Usutavasti on järgmises kernelis uuendus olemas.

Ärgem unustaqgem, et linux EI OLE op-süsteem. Ta on kernel. Tuum.


cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 35
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 18:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Enam-vähem sama, mis Debian. Veidike rohkem on kasutaja eest ära tehtud. Mina kasutan ja ei vingu üldiselt. Vahest mingeid jamasid esineb, aga samas ma kasutan Hardyt kah, mis pmst on alfastaadiumis alles.


Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 19:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:

Ubuntu probleemiks on kvaliteedikontroll. Suureks probleemiks.


On töökindlamaid ja paremaid distrosid. Millegipärast kuuleb ajakirjandusest ainult *buntu juttu Rolling Eyes

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

Elary
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 27.02.2008
Postitused: 6
Asukoht: Eesti

estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 19:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kulgenud:
w95, w98, wME, wXP, Mandrake, SuSe, Mandriva, wVista, kubuntu, estobuntu, ubuntu

ja samas ubuntu siiamaani kõige parem olnud...
ehk kasutatud oppidest ubuntu hääletaks esimeseks küll Smile

(hp pavilion läpparil (dv9218ea) muretult jooksnud installimisest saati, käsurida pole veel olnud põhjust puutudagi Smile )

minu poolt 5+


oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 33
Liitunud: 23.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 20:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ubuntu suurim viga on see, et tahetakse kiiresti tarkvaraversioone uuendada ning asjad jäävad põhjalikult testimata, samas on Ubuntus tarkvara millest on juba palju uuemaid versioone väljas, Ubuntus aga on võibolla eelmise sajandi alfa (nt Bristol). Muidu on Ubuntu hea, tal on ikkagi Debiani hea, minuarust kõige parem pinaarpaki standart. Mina kasutan Kubuntut, Ubuntu/kubuntu on minuarust kõige kergemad algajale installida. Very Happy


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 20:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Noh jah .....
Kasutasin Ubuntut ja pikalt, aga mingil hetkel hakkas häirima.
Läksin "juurte juurde" tagasi ehk Debiani.
Häiris see liigne automatiseeritus, kui nii võib öelda.
(ei oskagi hoobilt näidet tuua - võib-olla olen liiga kaua linuxipede olnud ja saan "käsitsi" kiiremini asjad aetud kui GUI kasutades)
Aga liigne haibitus - minu arust mitte. On tegu algajale HEA asjaga - tubli töö ja veel tublim algatus Mark Shuttleworth poolt!

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 21:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võiksin öelda, et ubuntu on täiesti võrgu linux. Kogu kommuun on üles ehitatud arvuti-võrk-server baasil. Mida rohkem kasutajaid ubuntule üle tuleb, seda rohkem on vaja lokaalseid peegelduse servereid.

Aga lisaksin ka selle, et ubuntu on debiani baasil/platformil. Seega- kuidas areneb debian, gnome, kde jne- nii areneb ka ubuntu.


Samas on ubuntu väga noor. Vaatame, mis toimub kümne-kahekümne aasta pärast. Siis räägime, mis on ubuntu või mis ta oli.

Ma ei usu, et ubuntu oleks konkurent unixitele.

Unixile ta konkurentsi ei paku. Võtame näiteks QNX-i, mille esimene versioon lasti välja 1984, kui ma olin 5 aastane. Enne seda oli ta QUNIX.

Unixid on võitnud usalduse aastatega.
Nad teenivad miljardeid dollareid ja ei vaja ülepopulariseerimist.

qnx on võitnud kogu südame sõjaväe raadiosides, allvelaevades, transponderites, sateliitides, tuumajaamades. lennujaamades, mehitamata lennukites, autodes, pankades ja kasiinoaparaatides. NASA missioonidel kosmoses jne.

Qnx rtos neutrino on tugeva mälukaitse ja failisüsteemiga kindel unix.
Teda saab tasuta ja raha eest.

Ubuntu ei ole isegi ligilähedane openbsd'le, mis siis veel kinnise 30 aastase staažiga unixist rääkida.
---------------------------------------------

Ubuntu on lihtsalt rahvadistributsioon: satanistide ( ubuntusatanic.org ), kristluse ja muslimite oma samuti.


erykroom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 06.01.2007
Postitused: 193

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 22:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Häiris see liigne automatiseeritus, kui nii võib öelda.
(ei oskagi hoobilt näidet tuua - võib-olla olen liiga kaua linuxipede olnud ja saan "käsitsi" kiiremini asjad aetud kui GUI kasutades)

Täpselt sama asi, võibolla tulevikus proovin Gentood, Archi või Debiani aga hetkel aega vähe, et uue süsteemiga tutvuda.
Ubuntu haibist niipalju, et ilma selleta oleks ma siiani Windowsi kasutaja.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.03.2008, 22:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valisin: Ei ole - Ubuntu on ka tegelikult parim
Ubuntu on hea lihtne ning automaatne on siin enamus asju, proovisin vahel ka seadistada debiani, kuid ei olnud eriti aega asjaga mässata ja sinna ta jäi. Eks proovin kindlasti uuesti.

_________________
Hyva päiva!

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 09:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OK, midnight!

Seleta pisut selgemalt UNIX`i ülimuslikkust või võta sõnad tagasi. Mis mõttes Ubuntu näituseks OpenBsd`st maha jääb?
Kunagi oli Indias mees, kes oma "nokuga" suutis suurt palki tassida. Jõudu talle.
Mina arvan teadvat, et UNIX on suht raske nii paigaldada, kui hooldada. Mis ta eelised on? Tavakasutajale? Serverina? Hooldamisel?

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 14:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See et teised distrod taha plaanile on jäänud on rohkesit nende enda probleem. Võidab ikka kokkuvõttes see kellest meedias rohkem räägitakse, vahet pole kas pos või negatiivset, reklaam on reklaam. Smile


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 13.03.2008, 14:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nooooh Smile üks selline mõnus bashimise teema aga. Olen viimased 10a. mandrivat kasutanud ja sellepärast ka tean seda päris hästi. Proovisin Kubuntut kasutada ja ei saanud hakkama - st. et sain küll aga mandriva all sama toimingu tegemine hulka lihtsam minu jaoks, kuna ma olen sellega nii kaua koos olnud. Ma ei taha sellega öelda, et mandriva on parem kui Kubuntu, ma olen päris kindel et nad on täpselt ühesugused, vaid ma arvan, et asi on pigem selles, et (U/K)buntuga käib kaasas päris kõva marketing võrreldes teiste distrodega ja ma olen päris kindel et tänu sellele ka tema suur populaarsus. Minul vahet pole kas ema või tütar, peaasi, et KDE -d kasutab Wink.
Proovi mandrivat, ma vastan esimesed 10 päeva igale su küsimusele mis sul tekib masina seadistamisel oma tahtmise järgi ja vaatame mida sa siis arvad ja vastus, et "Ma ei tea ubuntu tundub kuidagi lihtsam" ei ole vastus Wink


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group