Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
andri
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.10.2008
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 01:14  postituse pealkiri:  Perli levik ja kasutajaskond Eestis  

Tunnen huvi, kas ja kui laialt on Perl kasutuses Eestis? Kas on arendajaid või ettevõtteid, kelle juurutada on Perlil põhinev tarkvara? Milline on Perli levik eesti süsteemiadministraatorite seas igapäevatöö lihtsustamiseks?

Leides, et Tartu.pm (Perl Mongers) grupp enam ei tegutse, seadsin mõni kuu tagasi üles Tallinn.pm[1] postiloendi. Sihiks ühendada Perli kasutajaskond Eestis.

1: http://mail.pm.org/mailman/listinfo/tallinn-pm


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 12:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen natukene perli kirjutanud failisüsteemi skriptimise jaoks aga enamjaolt kasuntan siiski bash -i. Ma ei kujuta ette, kus ma peaks perli kasutama. Weebis on jällegi etem minujaoks PHP ... nii, et võib olla ma nüüd teen kellegile liiga aga pikemas perspektiivis surev keel minumeelest. Jah mandriva MMC (keskmoodul) on kirjutatud perlis aga siiski. Tänapäeval on palju effektiivsemaid viise kirjutada rakendusi.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 35
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 12:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole Perli kasutanud, kuid arvan et Python on juba üle võtnud selle koha mida enne täitis Perl. Ise olen suur Pythoni fänn, igasugused skriptimised teen Pythonis kuna see on mugav.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen Perli kasutanud üle 10 aastat. Põhiliselt kirjutan selles veebi, aga ka kõik adminivahendid on Perlis. Eestis valitseb PHP üle kõige, pole hostingut, mis toetaks Perli (modperlina), seepärast tundub Perlis veebiarendamine üsna keeruline.

Perli suurim vajakajääk on see, et kuigi selle jaoks on olemas meeletu hulk mooduleid, pole nende baasil ometi kokku liidetud ühtki suurt kasutajakeskkonna programmi.

Eestist eriti tuge ei saa, seepärast kasutan PerlMonksi.

_________________
Kõike hääd,
WK

andri
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.10.2008
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 17:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väldin kommenteerimist keelte eelistuste osas. Rohkem ootan Eesti Perli kasutajaid Tallinn.pm'i ühiseks suhtluseks.

wk kirjutas:
Eestist eriti tuge ei saa, seepärast kasutan PerlMonksi.

Olen märganud Su küsimusi SOPWis. Saatsin Sulle seal ka private message'i, ilmselt pole see kohale jõudnud.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 23:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

andri kirjutas:
Olen märganud Su küsimusi SOPWis. Saatsin Sulle seal ka private message'i, ilmselt pole see kohale jõudnud.
Sääl see jama, et olen kogemata 2 kasutajat tekitanud ja peamiselt pole mitte wk vaid wanradt. Seepärast polnud Su sõnumit märganud ka.

_________________
Kõike hääd,
WK

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2009, 23:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täitsa huvitav asi see Perl.
Proovisin siis midagi tarviliku teha.
Telneti kaudu sisse logida ruuterisse > koguda andmeid > edastada need viisakalt HTML kujul.
Täitsa toimis asi Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group