Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.11.2006, 21:45  postituse pealkiri:  CIO Jury: Linux tavaarvutil on läbikukkunud  

Taas natuke pessimistlike uudiseid Linuxi maailmast. Nimelt on silicon.com lehel ilmunud artikkel, kus maetakse maha desktop Linuxi mõte. Nimelt näitavad viimased uuringud, et hetkel tuleb üks Linuxiga tavaarvuti 300 Windowsiga arvuti vastu erinevates organisatsioonides. Microsoft on parandanud viimasel ajal oma tarkvara ja muutnud ta stabiilsemaks. Ühtlasi on paljudes kohtades juba välja kujunenud armastuse-vihkamise suhe Windowsiga. Linux ei suutvat sinna turule tungida, sest ta pole sugugi nii tasuta nagu räägitud. Tugiteenus on ikka tasuline. Tunduvalt suuremad võimalused Windowsiga võtlemiseks on hoopis Mac OS X-il. Lähemalt sellest arvamusest võite lugeda Silicon.com lehelt.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 09.11.2006, 22:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult räägivad seda need, kes on kogu oma elu Windowsi taga istunud.
Mina olen kasutanud ka nc, win 3 ja 95,98,2000,xp pro-d. Ja alles viimane versioon xp pakiga nr.2 on asi juba veidi stabiilsemaks läinud. Eriti siis kui kasutada Firefoxi, mitte internet explorerit.

Kui võrrelda linuxi arengut, siis viga ei ole mitte töölauas, kde ja gnome' des
vaid windowsi logodega pakendite sisuZZ.

Mina ei osta arvutit enam koos Windowsiga- ja kui nad püüavad seda pähe määrida- saadan kuu peale..

Kui valida Vista Aero ja KDE 4 vahel- siis valin KDE 4

KDE on ainuke täisvõimalustega töölaua rakendus. Gnome on rohkem abivahend ja xfce4 on miinimumvahend.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 10.11.2006, 19:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 16:14; muudetud 1 kord
illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 13:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

reklaami on ju vaja teha vista on väljatulemas....
mõelge palju teab "algkasutaja" windowsist või linuxist, minu kõrvu jõuab alati jutt, et linux on keeruline ja mõtetult ülesse haibitud.... ja kui veel selline reklaam taha tuleb siis võite arvata millist op süsteemi tahetakse Smile

_________________
https://www.inlink.ee

Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 16:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
minu kõrvu jõuab alati jutt, et linux on keeruline ja mõtetult ülesse haibitud
Selles ongi probleem. Ma pole proovinud küll väga palju eri distrosid, aga seni pole näinud ühtegi, millel ei pea pärast installi kohe näppudega konsooli minema, et viimased vajalikud asjad tööle saada :(

ps. Kindlasti vaidlevad targemad vastu.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 17:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Johu2 kirjutas:
Tsitaat:
minu kõrvu jõuab alati jutt, et linux on keeruline ja mõtetult ülesse haibitud
Selles ongi probleem. Ma pole proovinud küll väga palju eri distrosid, aga seni pole näinud ühtegi, millel ei pea pärast installi kohe näppudega konsooli minema, et viimased vajalikud asjad tööle saada Sad

ps. Kindlasti vaidlevad targemad vastu.

Linux ongi mõeldnud neile, kellel meeldib ise asja juures olla. Ning tuleks arvestada, et linux on täiesti lahtine..

Arvestada tuleb sellega, et Bill oskas teha müügistrateegiat-) Kogu marketing, tootjatehased. Preaeguseks näiteks on mac'ide turg. Terve komplekt ühest kohast.

Linux on siis hea, kui tal on oma võrkturundus, kauplused, läptopist arvutini ja printerist veebikaamerani..

Kõik on täpselt kokku sobitatud ja uskuge inimesed on siis RAHUL.
Linux Factory.


johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 11.11.2006, 17:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ma pole proovinud küll väga palju eri distrosid, aga seni pole näinud ühtegi, millel ei pea pärast installi kohe näppudega konsooli minema, et viimased vajalikud asjad tööle saada :(

ps. Kindlasti vaidlevad targemad vastu.


Pole see windows ka nii lihtne midagi kui ta tuleb eelinstalliga siis muidugi samuti ma arvan kui linux on eelinstallitud pole mingit probleemi.
Kui installida windows lambist kuhugi siis pead ka tund aega drivereid taga mööda traate ajama. Tavakasutaja ka seda teha ei oska vaid kutsub mingi kodustatud guru kes oskab vaadata mis rauaga üldse tegu on.

No muidugi isegi kui osta raud poest ilma windowsita siis antakse plaadid kaasa ajuritega.
Minu meelest see on ebaõiglane võrdlus te ostke mingi kasutatud raud millega pole ajureid kaasas ja hakake sinna windowsit installima. Sama teete ju linuxiga te ei osta eelinstallitud linuxiga rauda vaid installite pärast, loomulikult ei saa kõik asjad kohe tööle hakata vaadake kui palju erinevaid riistvarasid on kasutusel.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 00:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mingi aeg tegi karuteene linuxi levikuga k-saluun, nimelt indtalliti sinna linux peale ja sellisena ta sinna peale jäigi, ilma igasuguse konfimiseta, on tulnud mitmed masinad, kus peale ostu tädike pani oma linuxi masina rõõmsalt seina ja mis oli oli see et isegi x ei tulnud ülesse. see selleks, kuid inimestel on tõsine eelaimdus linuxi suhtes.

Ma panin kunagi aastaid tagasi ühele vanamammile linuxi mandrake oli ta tollal ja teate mis see masin oli siiamaani (julgen pakkuda et 2 aastat) ikka veel elus ja terve, mida ma ei oleks uskunud vintowsikaga

Aga kas seda linuxit ongi niiväga vaja levitada, jääb mul ju siis tööd vähemaks Razz

_________________
https://www.inlink.ee

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 00:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis moodi sul tööd vähemaks jääb kui linux levib ?


ruratt
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 36
Liitunud: 19.04.2006
Postitused: 24

Distributsioon: Fedora 7
blank.gif
postituspostitatud: 12.11.2006, 02:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:
Mis moodi sul tööd vähemaks jääb kui linux levib ?


Ta on arvatavasti mingi Windowsi supporti tegelane vms siis


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 14.11.2006, 00:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:
Mis moodi sul tööd vähemaks jääb kui linux levib ?

Enamus masinaid mis ää koolend on windowsi masinad
seega kui linux leviks rohkem oleks wini masinaid vähem seega ka tööd vähem... Ei ole wini suppordi mees kuid kui remonti tuuakse siis venitan sinna vastavalt soovile asja peale, olgu see siis win või linux, kuid hapuksläinud windowse on tunduvalt rohkem


Johu2
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 35
Liitunud: 31.10.2006
Postitused: 61
Asukoht: Zürich
Distributsioon: Arch/Ubuntu
switzerland.gif
postituspostitatud: 14.11.2006, 17:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
hapuksläinud windowse on tunduvalt rohkem

1. Loomulikult on windowse rohkem, sest windowsi ültse kasutatakse rohkem
2. Kas oled ültse saanud seal 'remontimiseks' arvuti, millel on hapuks läinud linux? Arvasin seni, et linuxiga jändavad säärased vennad, kes oma arvuti suudavad ise ära 'remontida'.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 14.11.2006, 21:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kusjuures olen saanud ka linuxiga masinaid parandusse, kuid nendel on tavaliselt mingi pisiviga juures, või siis on kuidagi profiil nii ära "seatud" et essugi teha ei saa. Linuxi servereid on omajagu läbi käinud, kus inimene ise ei julge teha kerneli upgrade või põhjalikku tarkvara uuendust. Aga reeglina tahetakse parandada ikka wini masinaid.

Ei taha midagi propageerida kuid millegipärast inimesed eelistavad ikka wini, kuna see on nii harjumuspärane ja "kogu aeg olnud"
Probleem selles ongi et inimestel on eelaimdus et linux on miski hull kosmosetehnoloogia, kuid on ka kasutajaid keda olen suutnud katsetama linuxit, osad on jäänud osad ei ....

Aga teemasse ka:
see nüüd puhtalt minu arvamus, kes tahab vaidleb vastu, nimelt arvan mina et linux on oma turu segmendi ilusti ülesse leidnud ja peaks olema sellega rahul. Vähemasti mina olen rahul sellega kuhu linux on jõudnud ja kui selle arenguga võrrelda (proportsioonis ajaga) windowsi arengut siis on linux väga heale positsioonile arenenud/tõusnud. Seega olgem rahul mis meil on ja ei maksa südamesse võtta, mida miski "tarkur" kusagil arvab (teate ju ütlust et kellele ema kellele tütar).

_________________
https://www.inlink.ee

HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2006, 23:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mõned korrad suurem turuosa tuleks Linuxile päris kenasti kasuks, siis saaks tõenäoliselt nii raua kui softitootjatelt parema toe.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2006, 08:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul järjekordsed negatiivsed kogemused MS Windowsiga. Nimelt sai sõbra naisele uus läpakas ostetud, mille siis pidin ka ära seadistama. Nu pole viga - ammu teada tuntud värk. KKuid mis tõsiselt häirima jäi ja mis selgus, et ongi pea kõikide Winnide probleem - standby. Kui Linuxi all seda osad kiruvad - siis see ei tööta ju isegi Windowsi all korralikult! Sellist loomuliku asja, et kaane sulgemine ja avamine viib ja toob arvuti stand by olekust välja - tööle ei saanud. Kaane sulgedes küll standbysse viskas, kuid avamine ei teinud mitte midagi. Pidi ikka Power nuppu tallama.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2006, 22:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arust selline käitumine on uuematel läpakatel mitte bug vaid feature.Erinevate tootjate erinevatel mudelitel pole ma viimasel ajal teistsugust käitumist täheldanud.Või on see siis tõesti M$-i kala... Igaljuhul müstika.

_________________
IT teenused

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group