Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 08.10.2005, 03:54  postituse pealkiri:  FC4 + ProFTP õigustega probleeme  

Tegelt on sama teema olemas juba Mandrivaga kuid teen siiski uue tema sest võib-olla käib nende kahe koosluses midagi teisiti (kuid kahtlen selles siiski).

Probleem seisneb selles, et kõik on nagu konfatud õigesti ja teoreetiliselt peaks asi toimima kuid praktikas asi ei tööta. Olen selle tee juba korra läbi teinud ja toimimagi saanud Mandrivaga. Kuna vahetasin siis mandariini FC4-ja vastu välja siis ei sa enam jälle toimima seda ftpserverit. Sein tuleb ette nende õigustega...
Alustan siis algusest.
ProFTP conf on järgmine

süsteemi on loodud kataloom+ need samad kataloomad mis confisgi ning õigused on kõikidel kataloomadel järgmine:
Omanik + Grupp sisu vaatamise ja muutmise õigus
Teised: sisu vaatamise õigused
Omandus on
Kasutaja: iffi
Grupp: ftp


süsteemis on olemas kasutaja iffi ja kodukataloom siis nagu peab /home/iffi
FTP tarvis tegin ka kasutaja nimega "omadjoped" kelle kodukataloom on /home/iffi/ftpserver/
Selle kasutaja peamine grupp on ftp

Kõik peaks olema nii nagu ennemgi. Sest see sama ProFTP confi script töötas Mandrivas laitmatult aga FC4-jas ei saa enam tööle. Püüdes minna ftp.iffixportaal.com adressile siis on "Login incorrect 530" ja ei saa ka sammuti ligi FTP klientidegagi. Proovisin ka rooduna ligi saada kuid ei pääse.

Olen kusagil midagi jätnud kahesilma vahel ja ei saa enam ise kah aru kus see pisike viga seisned. Palun targemat kaaskodanike abi uuesti Embarassed




Viimati muutis -IFFI- 22.10.2005, 02:37; muudetud 1 kord
obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 08.10.2005, 17:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

530 error peaks tulema peamiselt siis kui konfis kirjas olevad ja süsteemis reaalselt eksisteerivad õigused ei kattu. Anna sellele kataloomale,kuhu üleslaadimine peab toimuma 777 õigused ja vaata kas siis ka sama viga kordub.Samas,mina ei paneks ftp serverit käima oma kodukataloogi,näiteks kuhugi /var/ftp alla oleks nagu mõistlikum,saaks paremini "mängida" failiõigustega jne.Ja kui kodukataloogist mingeid faile vaja on,siis symlingiks need mitte ei laseks anonüümset kasutajat otse ligi.Ja pealegi,see minu kirjutatud proftpd.conf,mida sa hetkel kasutad,oligi algselt nii mõeldud.Kui sa seal kirjas olevaid katalooge ja nende õiguseid muutsid,siis võib anomaaliaid ette tulla küll.Hetkel ei viitsi väga süveneda ka,et kus miski mööda on.Proovi lihtsalt esialgu uploadimise kataloogi õigusi muuta.

_________________
IT teenused

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 22.10.2005, 02:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ikkagi ei sa ma kuidagi sinna ligi. Kasutan nüüd puhtalt seda sinu kirjutatud scripti ja kaustad on sama mis sinul sela olid (ehk siis seal /var/ftp) seal olen pannud hetke ka kõikidele kasutadele chmod777

Ma kardan, et ma ei tee õiget kasutajat süsteemi? Avan selle kasutajate lisamise akna ja hakkan täitma nagu tavaliselt ikka
Kasuataja nimi: katsetaja
Täisnimi: Jaan Puu
Parool 2x: kasutaja
Logimise kest: /usr/bash
Kodukataloom: /home/katsetaja
Loo kasutajale isiklik grupp: linnuke on siin ees
Määra kasutaja ID käsitsi: ei ole linnukest ees

See kasutaja tekkis siis ainult "kasutajate" alla, gruppi all teda ei ole. Kas ja mis gruppi ma ta määrama peaks? (olen proovinud FTP gruppi ta määrata ehk siis peamine grupp on FTP

ja sisse ikka ei pääse, olen katsetanud logida ka root kasutajan.....kõik minu üritused on luhtunud. Crying or Very sad


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 22.10.2005, 18:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Logimise kest: /usr/bash

Selle asemel peab olema /bin/bash või selleks,et mitte shelli kätte anda kasutajale,siis /sbin/nologin või /bin/false.

_________________
IT teenused

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 25.10.2005, 20:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra katsetasin seda shelli mitte käte andmist kuid vähe oli sellest abi, jäi ikkagi kätte saamatuks see ligipääs. (ei mäleta kuidas ma ta eelmine kord funkama sain)

OK see selleks, plaanid muutusid Wink . Otsustasin oma süsteemi ülesse ehitada teisiti.
Oleks nüüd ainult sooviks saada anonüümne ligipääs ja võimalus ainult UPLOADIDA (kõik saaksid siis uppida) sinna samasse /var/ftp katalooma

Ise siin pusisin juba mitu aega ja päeva kuid minu teadmised ja keele oskus jääb siiski väheseks seda toimima saada Crying or Very sad

Oleksin ülimalt tänulik inimesele kes mul sellise scripti valmis teeks. Asjaga kiire eriti ei ole, peamine et saaks ta ainult toimima.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group