Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.08.2006, 16:41  postituse pealkiri:  FireWire kontrolleri valik  

Hommik

Tarvis oleks mul oma arvutile (tavaline PC - Ubuntuga) ühe FireWire (IEEE 1394) kontrollerit. Kuid nagu ikka - meie poed on kaubast kirjud, müüad teavad ainult karbilt lugeda...

Ehk otsin teiste kogemusi - äkki keeegi on pidanud sarnase kaardi soetama ja oskab nüüd öelda, milline neist töötab ka korralikult Linuxiga.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.08.2006, 18:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise küsin - ise vastan Smile
Esmalt tasuks pilk peale visata järgmisele lingile:
http://www.linux1394.org/hcl.php?class_id=1
sealt vaadata välja kiibistikud - mina printisin selle välja hoopis ja marsisin poodi.
Ostsin endale Mikromaailmast Sedna FireWire PCI kontrolleri 220 krooni eest, millel VIA VT6306 kiibistik.

Viskasin selle kodus arvuti taha, seejärel ühendasin oma Sony DCR-HC23 videokaamera kontrolleriga ja peaaegu, et asi toimis. Viga oli alguses õigustes raw1394 mooduliga. Selle fixi leidsin kohe Ubuntu foorumitest:
Kood:
sudo chmod a+rw /dev/*1394

Ja nüüd oligi valmis. Kino tööle ja Capture alt saan ilusti oma kaamerast pidli kätte, seda juhtida jne. Sisse tõmmata ma videot veel ei proovinud, kuid ma arvan, et kuna kõik muu töötab, siis ei tohiks enam sellega probleeme tulla - kaameraga ühendus ju toimib igati OK :)

Rohkem mingit harakirit ega jamojambot kasutama ei pidanud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group