Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 08.09.2005, 05:23  postituse pealkiri:  MySQL-iga järjekordne jama KUSTUTADA!  

Täiega imelik lugu nüüd jälle majas...alustan täitsa otsast kuidas kõik käis. Kuna öösel andis otsad toiteka jahutus siis pidin masina seisma panema, et see välja vahetada. Siis kui startisin servu uuesti ei kuvanud ta mulle enam ühtegi lehte....! Hakkasin uurima milles viga ja tuli välja, et mysql oli mingil imelikul kombel lakanud töötamast. Tegin siis /varr/lib/mysql kataloomast koopia ning siis mysqlile reinstall. Peale seda läks mysql ilusti käima ja puha. Ennem ei saanud isegi seisata teda ja teatas et ebaõnnestus, kuna ta juba seisis siis proovisin käivitada ning sain erroriks
sh: /etc/rc.d/init.d/mysql: No such file or directory
ja kui püüdsin kuidagi ka shellis käsuga ]# mysql midagi saada siis sealgi oli error selline;
ERROR 2002 (HY000): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2)
kuna hiljuti oli taoline jama siis tegin koopiad, ja reinstallid, ja uuesti panin läbi shelli passwordid paika ja mysql käivitub ja seiskub nii kuis ise vaja, ühesõnaga kõik on selle koha pealt OK.
Kui minna oma lehtede aadressidele, saan kõikidelt vastuseks The connection was refused when attempting to connect iffixportaal.com

kontrollisin üle saitide conf failid ja paroolid, kõik klapib aga aru ma ei saa enam millega bambusesse olen pannud?
krt see ei tohiks ju lugeda midagi, et mul uhes ja samas kausta on 6 erinevat lehte ja mysqlis 8 erinevat andmebaasi....? Razz

Täheldasin süsteemis veel ühe imeliku käitumise. Nimelt hommikul halasin siin foorumis oma juurkataloogi imelikust täitumisest ja suurtest log failidest. Kustutades tühjaks kogu /log faili kausta sisu siis sain ruumi vabaks kogu mahus 660MB kuid nüüdseks on tekkinud imelikul moel jälle 3.7GB vaba ruumi juurikasse...???? ma ei saa enam mitte millestki aru mis toimub....kui ainult sellest, et peaks magama minema ära Razz

Mida oskate teie kogu selle jutupeale soovitada või õpetus sõnu jagada???




Viimati muutis -IFFI- 09.09.2005, 06:30; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8856

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2005, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

esiteks alati uurida error logisid ja nende tähendusi.
Lisaks vaata üle oma masinas töötavad protsessid.
Vahest võib ka asi selles olla, et kui installisid uue MySQL-i, siis vana on jäänud RAM-i tööle. Kuna seda süsteemil peatada ei õnnestu, siis tuleb see protsess käsitsi ära killida. Aga see loomulikult enne puhast installi lugu kõik....


Nüüd kontrolli, kas sul masinat muidu mujalt pingib? Ega tulemüür midagi ei tekista ja vajalikud pordid lahti. BIND-i DNS serverid on töös?


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 08.09.2005, 11:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lugu selline, et vahetasin välja kogu softi FC4 vastu. Seega võib teema kustutada.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group