Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.11.2020, 13:28  postituse pealkiri:  Debian netinst recovery ja kadunud grub-install  

Hei!

Iga paari aasta tagant saab mõni minu dualboot süsteemidest grubi või Windows uuenduste käest lobotoomia ja unustab ära kuidas grubi bootida (st teed rebooti ja UEFI keeldub grubi käima tõmbamast). Iga kord ma unustan ära, mida täpselt teha.

Täna jälle. Debian testing, krüpteeritud LVM ja krüpteerimata /boot (st. grubi konff on vabalt kättesaadav). OK, pmst taandub ülesanne recovery boot ja grub-install jooksutamisele, aga võta näpust - Debian Bullseye Alpha 2 netinst pulgalt recovery booti tehes pole seal grub-install programmi. Tavalise paigaldamise käigus peab sama netinst, sunnik, kusagilt grub-installi saama, sest muidu ei saaks ta grubi paigaldada Smile

Tehke rumalale selgeks, mis testingu installeri ma pean pulgale panema või kuidas toda hõredat netinst-i lappida saan, et recovery-s grub-install käsku jooksutada?

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 17.11.2020, 14:31  postituse pealkiri:  Re: Debian netinst recovery ja kadunud grub-install  

Ok. Asi sai korda tänu rEFInd utiliidile, mis leidis mu GRUB konfi ja kernelid üles ning oskas seda edukalt bootida. "Kodu"-süsteem tuli üles ja "sudo dpkg-reconfigure grub-efi-amd64" taastas lobotoomia-eelse seisundi.

Peab seda rEFInd pulka käeulatuses hoidma Smile

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group