Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2018, 05:41  postituse pealkiri:  Erinevate failihaldurite koostöö väliste seadmetega  

Avastasin ühe huvitava nähtuse. Sama süsteemi all võivad erinevad failihaldurid käituda väliste seadmetega erinevalt.
Mul on Linux Mint ja seal Thunar ei taha Samsung Galaxy j3 telefoniga koostööd teha. Laseb telefonis minna kaustadeni ja siis töötab veel normaalselt. Kuid minnes telefonis või selle mälukaardil Thunariga failideni jookseb Thunar nii kinni, et iga uut operatsiooni saab teha alles minutijagu hiljem peale vastava käsu andmist. Misiganes - aktiivseks muutmine, kopeerimine, avamine, nii menüüdest kui ka hiireklikiga, kõik toimub hästi pika viivitusega. Näiteks Nemo ja PCmanFM töötavad telefonis sobramisel ka failide juures väga kenasti.

Mitme üsna samasuguse failihalduri olemasolu on mugav, saan valida selle, mis töötab. Kuid siiski pakub huvi, millest sõltub failihalduri koostöö väliste seadmetega?

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

Gomi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.12.2017
Postitused: 182

Distributsioon: Gentoo, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.06.2018, 07:29  postituse pealkiri:  Re: Erinevate failihaldurite koostöö väliste seadmetega  

Mul töötab Thunar MTP-ga küll normaalselt (Gentoo all), kuid MTP on juba oma olemuselt ikka päris pask.
https://en.wikipedia.org/wiki/Media_Transfer_Protocol#Performance
Ainult üks tehing korraga. Tahad lihtsalt laadida hulga faile alla ühest kaustast ning siis veel samal ajal mingites teistes kaustades ringi vaadata? Looda vaid. Ei tea ka, milles asi, kuid selle kiirus oli absoluutselt kohutav eelmisel telefonil.
Nüüd kasutan küll vaid SFTP'd/SCP'd Termuxiga failivahetuseks arvuti ja telefoni vahel. Thunar absoluutselt toetab seda. Veel olen head kuulnud KDE Connectist, kuigi ise seda proovinud pole (vajab lisanduvat tarkvara ka arvutil)
(Termux ja KDE Connect on mõlemad saadaval nii Google Play kui ka F-Droid kaudu)

Image


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 25.06.2018, 18:58  postituse pealkiri:  Re: Erinevate failihaldurite koostöö väliste seadmetega  

paadikapten kirjutas:
Avastasin ühe huvitava nähtuse. Sama süsteemi all võivad erinevad failihaldurid käituda väliste seadmetega erinevalt.
Mul on Linux Mint ja seal Thunar ei taha Samsung Galaxy j3 telefoniga koostööd teha. Laseb telefonis minna kaustadeni ja siis töötab veel normaalselt. Kuid minnes telefonis või selle mälukaardil Thunariga failideni jookseb Thunar nii kinni, et iga uut operatsiooni saab teha alles minutijagu hiljem peale vastava käsu andmist. Misiganes - aktiivseks muutmine, kopeerimine, avamine, nii menüüdest kui ka hiireklikiga, kõik toimub hästi pika viivitusega. Näiteks Nemo ja PCmanFM töötavad telefonis sobramisel ka failide juures väga kenasti.

Mitme üsna samasuguse failihalduri olemasolu on mugav, saan valida selle, mis töötab. Kuid siiski pakub huvi, millest sõltub failihalduri koostöö väliste seadmetega?


Oman ka Samsung J3 ja juhtumisi oli ühes arvutis Linux Mint 18 ja sealne file manager Thunar 1.6. Proovisin järgi ning minul töötab täiesti probleemi vabalt failides ja kataloogides liikumine ning nendega erinevaid operatsioone tehes.
Failide kopeerimine arvutisse ja nende kustutamine arvutikaudu. Uute kataloogide loomine ja kataloogide kustutamine.

Seda eelnevalt siis nii telefoni enda mälus kui ka SDcardil 16GB

Seega arvatavasti ilmselt on ikkagi mingi probleem sinul kusagil ja thunarit ei saa vist süüdistada Smile

Kunagi kui oli Sony Xperia E3 siis mina ei saanud sellele kunagi failidele arvutist ligi. Aitas ainult samsungi USB kaabel.
Äkki sul ka miski "kala" kaabliga Rolling Eyes Rolling Eyes

Image


libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 08:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma
lasen pcmanfm failihalduriga.

Samas on mul blueman - millega saadan ka heli nutitelefonist arvutisse
ja arvutist hdmi või basskõlaritesse.
.. lxde töölaud ja bluez ja bluez-obexd on peal..

_________________
GNU/Linux ja and free

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 15:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea, kas teemaalgatajal täpselt sama mure on, aga mul on Caja ja Galaxy S7 koostöö imelik, pole veel teisi failihaldureid proovinud. Laseb MTP-ga ilusti failidele ka ligi, aga kas siis failide arvust või mahust või millest kuramusest see sõltub, et ühelt maalt jääb failihaldur "mõtlema". Näiteks kaamera kaust (ei sõltu, kas sisemälu või SD kaart), kui on piisavalt "täis", siis kiilub kinni. PTP-ga samas saab ilusti ligi, ainult videofaile nii ei näita. Olen pildid siis telefonist ära kustutanud ja siis juba ülejäänud tränile saan MTP-ga ligi.


Gomi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.12.2017
Postitused: 182

Distributsioon: Gentoo, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 16:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Ma ei tea, kas teemaalgatajal täpselt sama mure on, aga mul on Caja ja Galaxy S7 koostöö imelik, pole veel teisi failihaldureid proovinud. Laseb MTP-ga ilusti failidele ka ligi, aga kas siis failide arvust või mahust või millest kuramusest see sõltub, et ühelt maalt jääb failihaldur "mõtlema". Näiteks kaamera kaust (ei sõltu, kas sisemälu või SD kaart), kui on piisavalt "täis", siis kiilub kinni. PTP-ga samas saab ilusti ligi, ainult videofaile nii ei näita. Olen pildid siis telefonist ära kustutanud ja siis juba ülejäänud tränile saan MTP-ga ligi.

Mul on tegelikult ka üldiselt sama probleem, kuigi tundub küll, et loeb arv, mitte maht.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

220 pilti mahuga 825 mega ei olnud mingi probleem ära kopeerida arvutisse. 40sek ja tehtud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Gomi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.12.2017
Postitused: 182

Distributsioon: Gentoo, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 18:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imre kirjutas:
220 pilti mahuga 825 mega ei olnud mingi probleem ära kopeerida arvutisse. 40sek ja tehtud.

Räägin sellest, et failihaldur ise (minu puhul Thunar) praktiliselt hangub sellises kaustast, mitte failide kopeerimise kiirusest.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 18:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kusjuures hangus mul ka siis, kui terminalis ligi minna. Kausta vist läks, aga ls käsuga juba jäi mõtlema.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 22:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nautilus minu puhul näiteks ei hangu, Kõik töötab nagu tarvis.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group