Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 07.04.2016, 14:44  postituse pealkiri:  akud24  

Ostsin aku laptopile ja oli soodustus:

http://www.akud24.ee

Vaata, kas sinu sülearvutile on seal aku ja äkki on ka soodustust.
Ma sain 1 päevaga aku kätte.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 07.04.2016, 18:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Loodetavasti pole see mitu aastat laos seisnud kaup. Samas 9 elemendiga Delli aku eest 64€ tundub üsna ahvatlev. Pole küll originaal, aga Samsungi elemendid... nagu minu viie aasta vanusel originaalakulgi (mis paar tundi ikka vastu peab).


vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 07.04.2016, 19:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Loodetavasti pole see mitu aastat laos seisnud kaup. Samas 9 elemendiga Delli aku eest 64€ tundub üsna ahvatlev. Pole küll originaal, aga Samsungi elemendid... nagu minu viie aasta vanusel originaalakulgi (mis paar tundi ikka vastu peab).

Firma kodulehel oleva info järgi on tegu renoveeritud, ehk siis vahetatud akuelementidega akudega. Ja kui antakse aastane garantii, ka see viitab sellele, et värsked elemendid on sisse pandud.
PS: Ega see vahetustöö keerukas pole, peaasi, et on olemas punktkeevitusmasin millega uued elemendid kinni keevitada.

Tsitaat:
E-poest leiate suure valiku kvaliteetseid Samsung SDI 2600mAh või Sanyo 2600mAh elementidega komplekteeritud sülearvuti akusid. Akud on mahtuvuselt ja kvaliteedilt võrdväärsed originaalakudele.
-----------
Alates 01.03.2016 kõikidel sülearvuti akudel garantii 12 kuud, senise 6 kuu asemel !


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2016, 07:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võin öelda, et midagi vana akul küll küljes ei olnud.
Ja täituvus originaalakust on tunduvalt suurem. Tasub ära.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 08.04.2016, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Seal lehel kirjutatakse tooteinfo all:
Sõltumata laadimiskordadest kaotab aku kogu mahutavuse hiljemalt 4 aasta möödudes, tavaliselt 2-3 aasta möödudes.
No ma ei tea, kust selline seisukoht on välja nõiutud. Minu läpaka aku on viis aastat vana ning Debiani utiliit näitab järelejäänud mahutavuseks 75,7% algsest. Mille järgi seda arvestatakse, ma ei tea, aga väga mööda see ei ole, sest kaks tundi peab see vanake lõdvalt vastu (ekraani heledus 50%, netis surfamine, kõvaketta spindown keelatud).


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 07:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimesed 3-4 laadimist tuleks arvuti aku tühjaks kulutada ja seejärel korra kuus kindlasti arvuti akut peaaegu tühjaks tarvitada..

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 08:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hannes kirjutas:
Seal lehel kirjutatakse tooteinfo all:
Sõltumata laadimiskordadest kaotab aku kogu mahutavuse hiljemalt 4 aasta möödudes, tavaliselt 2-3 aasta möödudes.
No ma ei tea, kust selline seisukoht on välja nõiutud. Minu läpaka aku on viis aastat vana ning Debiani utiliit näitab järelejäänud mahutavuseks 75,7% algsest. Mille järgi seda arvestatakse, ma ei tea, aga väga mööda see ei ole, sest kaks tundi peab see vanake lõdvalt vastu (ekraani heledus 50%, netis surfamine, kõvaketta spindown keelatud).

Kõik algab ühest, väga lihtsalt asjast - kui madal või kui kõrge on sinu läptopi sisetemperatuur. Ja kui see on ikka väga kõrge, siis see kuumus kütab ka aku samamoodi tuliseks ja siis võid ka paari-kolme kuuga akust juba jagu saada. Ja kui läppar on meeldivalt jahe, siis säilib ka aku üsna hästi.

Ning teine teema on see, et kui agressiivselt või kui aeglaselt oma akut laed. Mida aeglasem on laadimine, seda madalam on jällegi akuelementide temperatuur.
PS: Kunagi, aastaid tagasi, oli Dellil kaasas lausa hoiatus, et kui valid kiire, agressivse, laadimise, siis see vähendab oluliselt aku eluiga.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 09:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu akut on vast elus hoidnud see, et ma pole teda hoidnud kogu aeg 100% peal. Täislaetuna on elementidel pinge oma 4,2V ja selline olek rikub akut kiiremini ka siis, kui seda ei kasutata. Näiteks minu videokaamera aku tühjeneb kasutamata kuu ajaga. Ilmselt teeb seda aku elektroonika, sest Li-ion isetühjenemine kindlasti nii kiire pole. Läpakal aga saan laadimist iga kell katkestada või jätkata Fn klahvikombinatsiooniga. Olengi umbes poole peal hoidnud kogu aeg ja laen täis ainult vajadusel. Li-ion rikneb küll omaenda keemia toel, aga väita, et kogu mahutavus kaob 4 aastaga, on ikka tõsine overkill.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 10:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jobud eks? Sinu aku peab 5 aastat ja 4 aastat on tõsine overkill! Mõni müüb oma tonnise arvuti mõne aasta pärast mõnekümne euroga maha kui ventikas hakkab plärisema..

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 09.04.2016, 15:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna siin teemas on juttu Samsungi akudest, siis ühe numbri lisan. See number käib kaasas Samsungi telefoni- ja tahvlite Liitium-Ioon akudega, siis oletada võib, et sobib ka läpparite akuelementidele:

Treshold = 36 kraadi.
Ehk siis 36 kraadi on siis see piir milleni Samsung vastutab, üle selle enam mitte.
Image

PS: Niipalju veel, et kui läppar on "kuum-kuum" isend, siis tasub mõõta ka aku temperatuuri. Ja kui see on ka kuum, siis tuleb igatahes rakendada lisajahutust. Üks tuntud võte ja mida saab ka kenasti ise kodus teha, on siis ehitada juurde lisaventilaator või lisaradiaator. Igatahes aku tänab selle eest kui teda "ei keedeta saunatemperatuuril".

PS: Näiteks, minu Samsungi tahvelarvutis on, Samsungi poolt ka koheselt olemas, lisaradiaator ja jahutab nii elektroonikat kui akut.
Teisel tahvlil on tehtud asi nii, et korpus on metalne ja soojus juhitakse korpusesse.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 10.04.2016, 18:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Fully (design): 77,0 Wh
fully charged: 76,7 Wh

xfce4 vooluhaldriiga võrreldud.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group