Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.01.2017, 20:08  postituse pealkiri:  Kuidas ma AliExpress keskkonnas mälukaardiga petta sain  

Olen AliExpress keskkonnas juba 2-3 aastat probleemideta igasuguseid it-jubinaid ja muud pudi-padi ostnud. 2016 jõulukuul ostsin sealt eriti soodsalt välja reklaamitud kiire 64GB Ultra MicroSD Card (15€). Vajasin seda microsd kaarti oma isiklikuks väikeseks it-projektiks mida kavatsesin kasutada Raspberry Pi 3 öökaameraga jms. miniarvutis.

Mässasin tulutult 2-päeva selle 64GB mälukaardiga mis ei tahtnud mitte kuidagi raspberry pi's jooksutada ei Rasbian ega ka Ubuntu 16.04 distrot. Mälukaart andis boodil kummalisi ext4 failsiüsteemi erroreid ja kui jõudis graafilise töölauani siis muutus keskkond sigaaeglaseks ning hakkis igast võimalikust asendist.

Midagi muud mul enam üle ei jäänudki kui tuli hakata netist lisa lugema ja ennast harima. Avastasin et Linuxil on olemas utiliit nimega 'f3' (test real flash memory capacity). F3 ma kunagi kasutanud polnud, vajadus puudus. Nüüd siis tuli 'f3' kasutusele võtta.

Testisin seda õnnetut 64GB Ultra MicroSD Card ja sain kahjuks mitte eriti häid tulemusi:

Bad news: The device `/dev/sdb' is a counterfeit of type limbo
Device geometry:
*Usable* size: 32.00 GB (67108864 blocks)
Announced size: 62.50 GB (131072000 blocks)
Module: 64.00 GB (2^36 Bytes)
Approximate cache size: 0.00 Byte (0 blocks), need-reset=no
Physical block size: 512.00 Byte (2^9 Bytes)


f3read edastas väljundi:
Data OK: 7.46 GB (15649247 sectors)
Data LOST: 55.02 GB (115388577 sectors)
Corrupted: 55.02 GB (115388577 sectors)


Testisin ka 'reading speed' ja 'writing speed' näitajaid:
Average reading speed: 4.27 MB/s
Average writing speed: 7.61 MB/s


Testimine näitas et tegemist on liba (limbo) mälukaardiga mis ei ole mahuga 64GB vaid on 32GB ja millel on väga kehvad näitajad. Sellise bug'ise mälukaardiga Linuxis kaugele ei sõua ega jõua.

Edastasin mälukaardi testi tulemused Hiina kaupmehele. Hetkel veel ei tea ja ega vast ei saagi eales teada kas ta müüb selliseid mälukaarte teadlikult või teadmatult. Limbo ehk võlts toodetega ongi nii et Made In China või Made In Taiwan ei ütle esmapilgul fake vs real thing tasandil mitte kui midagi. Alles testides ja praktikas saad aru millega on tegu. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

karlsson


Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.09.2011
Postitused: 122


niger.gif
postituspostitatud: 14.01.2017, 00:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsi raha tagasi. Negatiivne profiili. Mis muud.

Endal oli Ebays sarnane kogemus. Ostisn ca. 8 a. tagasi mp4 pleieri. Pidi olema 16Gb, aga reaalselt oli 2Gb ringis. Huvi pärast proovisin mis saab, kui servani meediat täis lasen. Peale seda see aparaat ei buutinud end enam üles ka.

Ühe mälupulga sain ka. Maht oli OK, aga kiirus kirjutamisel ca. 1MB/s.
Peale seda pole enam andmekandjaid sihukestest kohtadest ostnud.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.01.2017, 09:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei riskiks tundmatuga. sandisk ja toshiba kuni 8G, suuremat ei ostaks.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

vooler3
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 14.01.2017, 11:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tris kirjutas:
Ei riskiks tundmatuga. sandisk ja toshiba kuni 8G, suuremat ei ostaks.

Milles probleem - ostad lähimast elektroonikapoest või arvutipoest. Ja kui on mingi jama, siis lähed ja tekitad pretensiooni, et valet kaupa müüte. Cool

Tegelikult on probleem palju suurem - kasvõi selles, et paljud vanemad lugejad ei suudagi lugeda uuemaid kaarte / USB-pulki õigesti.
Näiteks Kingstonil on olemas mingid veidrad, 8GB USB2.0 USB-mälupulgad mis erinevates arvutites annavad ikka väga erineva kiirusetulemi.
-------------------
PS: Enda reaalse näitena kui "segamini see maailm on": ühes arvutis on selline SD-kaardilugeja mis loebki SD-kaarte ainult kuni 32GB ulatuses ning kogu lugu. Ja mitte mingi draiveri uuendus pole suutnud seda viga parandada.


hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 17.01.2017, 19:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vooler3 kirjutas:
Milles probleem - ostad lähimast elektroonikapoest või arvutipoest. Ja kui on mingi jama, siis lähed ja tekitad pretensiooni, et valet kaupa müüte. Cool

Tegelikult on probleem palju suurem - kasvõi selles, et paljud vanemad lugejad ei suudagi lugeda uuemaid kaarte / USB-pulki õigesti.
Näiteks Kingstonil on olemas mingid veidrad, 8GB USB2.0 USB-mälupulgad mis erinevates arvutites annavad ikka väga erineva kiirusetulemi.
-------------------
PS: Enda reaalse näitena kui "segamini see maailm on": ühes arvutis on selline SD-kaardilugeja mis loebki SD-kaarte ainult kuni 32GB ulatuses ning kogu lugu. Ja mitte mingi draiveri uuendus pole suutnud seda viga parandada.


Kas on vaja iga võimalikku teemat risustada oma "vanade arvutite probleemide" jms pahnaga, mis absoluutselt teemaga ei haaku? Vanu arvuteid ei ole nii jube massiliselt kasutuses, et mingi välkmälu "suur-suur" mahuprobleem täna ülimalt aktuaalne oleks.

Mälupulki jms vidinaid ostan mina kohalikust poest. Ei osta neid ju nagu leiba, maksan mõne euro rohkem ja saan töötava kauba.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.01.2017, 17:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma jällegi ei oleks nii kindel selle "petta saamise osas"; või siis mis osas petta saadi, kui saadi.
Sellest on ka väga palju kõikjal juttu olnud, et operatsioonisüsteemid ei oska vaikimisi kõiki kaardi- ja mälutüüpe käsitleda. Nii võib 64GB'sest hetkega saada 32GB'ne jne... seda enam, kui siis vaikimisi formaat asendada veel mõne muu formaadiga, nagu ext4, on topeltkräkk sooritatud ja siis loota vigadeta tööd ja hüperkiirusi on suht-koht-nutune reaalses elus.
Kõigepealt tuleb vaikimisi olek taastada- algseaded sellele ja siis teha kiirustest, miski 2-6GB üles- ja allalaadimisel; võib proovida mitmes seadmes et saada adekvaatsem tulem ja siis otsustada mis saab edasi..
Mul on endal üks uuema kiirema malli 32GB SD kaart, mis sisaldab Win operatioonisüsteemi täies mahus ja jookseb nagu kulda. Testimisel kiirused olid kirjutamisel miski 20MB/s ja loeb 80MB/s seda siis 2-4GB faili korral PC-sse ja tagasi kaardile.,
Kui palju see kõik aega võtab, ei oska keegi õelda. Mul on mõne rikkis kaardiga läinud üsna mitmed õhtud ja palju vaeva. On siiani olnud ka üks selline, millele pole hammas peale hakanud ei endal ega ka teistel ja tunnistasime selle riknenuks.
Aga, jääb soovida pikka meelt ja edu selle kaardiga... küll sa tõe välja selgitad.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 08.02.2017, 15:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaupmees hiinast vastas mulle. Näis et ta oli isegi üllatunud et müüs mulle sellise mittetöötava vigase limbo 64GB microsd kaardi. Vabandas ja pakkus mulle alternatiivi antud probleemi lahenduseks, mingit osa rahast tagasi. Küsisin sedagi et ehk on võimalik see mälukaart asendada kasvõi 32GB töötavaga. Eks näis mis vastab.

Kaupmees hiinast kirjutas mulle veel seda et nad saavad oma it-kauba väga erinevatelt hiina tarnijatelt et siis saadud kaup klientidele edasi müüa (minu sugustele). Seega kauba 100% kvaliteeti ja töökorras olekut on raske kui mitte võimatu kontrollida.

Tundub et Hiina on suur ja lai, mitte keegi ei tea mis seal tegelikult toimub.

Küsimus on selles et kui Eestist osta siis on it-kaubal ka peal Made In China või Made In Taiwan, samas kuidas garanteeritakse seda et siin müüakse klientidele just õigeid töökorras it-asju? Confused

Tegelikult ega vist Eestiski seda ei tagata. Nii mõnedki meist teavad juhuseid kus arvuti riistvara on juba ostes vigane (nt. rikkis emaplaat, videokaart, kõvaketas jne). Mul oli siin juhus kus inimene ostis Eestis endale Lenovo ThinkCentre M lauaarvuti. Pärast kuu aega tööd hakkas arvuti stardil andma veateateid (emaplaat). Arvuti käis 3x remondis, ikka sama jama. Lõpuks tehti arvutile ekspertiis mis kestis jutti 2-kuud. Inimene ei soovinud enam sellest lauaarvutist midagi teada ja leppis kaupmehega kokku et maksab 100€ juurde ning võtab teise Lenovo ThinkCentre mudeli. Uus mudel töötab siiani tipp-topp. Võib arvata et needki Lenovo ThinCentre lauaarvutid olid Made In China või Made In Taiwan. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group