Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zorroh
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 20.05.2008
Postitused: 59
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Fedora, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 17:52  postituse pealkiri:  Fedora 20 ja ID kaardi tarkvara 3.8  

RIA enam ei toeta Fedorale pakendamist, seega tuleb leida loovaid lahendusi, et seda probleemi lahendada.

Leidsin GitHubist juhendi, kuidas Fedora 20-le ID kaart kompileerida ja tööle saada: https://github.com/turakas/ria-fedora-build

Tegin täpselt õpetuse järgi ja kõik toimis va skriptis olev group install aga sellest ei ole lugu, sest /root/repository alt on võimalik koostatud uued rpm'id manuaalselt installida.

Üks tähelepanek veel, et kui Firefoxis on juba olemas 3.7 pluginad, siis need on vaja eelnevalt eemaldada. Mina tegin seda otse firefox kaudu.

KAsutan FEdora 20 oma Dell 4310 latitude lapaka peal, kus on integreeritud idkaardi lugeja. TEstisin panga toiminguid ning mul kõik nüüd töötab.

Tänud Turakale, kes asja valmis tegi!
---

Avastasin just, et seda linki on juba üldise 3.8 idkaardi teema all jagatud. Aga ehk on sellist ikkagi kasu, kui spetsiifiliselt Fedora teema siia eraldi sai. Smile


hellriser
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.11.2014
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 18:15  postituse pealkiri:  Link  

Teie link ei tööta Sad Mulle vaja tarkvara 3.8 rpm'is Fedora 20 ...


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 18:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Täna just pushisin kõik vajalikud pakid Fedora 20 testingusse. Läheb veel nädalapäevad aega, et updates repodesse jõuaksid. NB! vajalik on opensc 0.14. 0.13-ga on ikaldus ja kuna praegu on F20-s just see versioon, siis peaksid F21-st võtma v0.14-ne.

Seniks aga on olemas mu copr repo:
https://copr.fedoraproject.org/coprs/mihkel/esteid/
seal on kõik vajalik olemas... pole vaja kuskilt koji kaudu opensc 0.14 versiooni taga ajada.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 19:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Seniks aga on olemas mu copr repo:
https://copr.fedoraproject.org/coprs/mihkel/esteid/
seal on kõik vajalik olemas... pole vaja kuskilt koji kaudu opensc 0.14 versiooni taga ajada.

Hiljaaegu kadus RIA repodest ka openSUSE-12. Selle sain oma openSUSE-13-s käima ja käib seniajani, aga RIA ei paku enam mingeid RPM-e.

Kas nende Fedora RPM-idega võib SUSE-des ka hakkama saada?

Kuna mul parasjagu nii v-12-s kui v-13-s ID-kaart käib, siis ei taha proovima hakata, aga varsti lubatakse ju digidoci formaadi muutust.

Kunagi olen kogu komplekti ka lähtetekstist kokku saanud, aga see oli tükk nikerdamist ja mõistatamist, et mida vaja, mis on MSW-de jaoks, mis OSX jaoks, mis hoopis ei-tea-milleks. Poolt sõnagi juhendit, et mida milleks kompileerida, tollal lähtetekstide juures ei olnud. Ega pole vist praegugi.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 21:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Fedora rpm-ga sa tõenäoliselt OpenSuse-s hakkama ei saa, kuna sõltuvuste pakinimed on teised, aga sa võid sealt spec failid võtta (või mageiast) ja https://build.opensuse.org/ abiga õiged pakid susele genereerida. Edukaks pakitreimiseks läheb tarvis 8 pakki.
Kompileerimise järjekord, mida olen kasutanud:
esteidcerts
libdigidoc
libdigidocpp
qdigidoc
qesteidutil
firefox-esteidpkcs11loader
firefox-esteid-plugin
estonianidcard (see on meta-pakk kõige vajaliku paigaldamiseks)


hellriser
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.11.2014
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 21:44  postituse pealkiri: Great ! (teema puudub)  

Ma juba pannis, väga hea töötab. Suur tänu, ootan uus versioon 3.9 SP1. Ta tööta Chrome'iga .


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2014, 21:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna Chromet ega chromiumit Fedora repodes pole, siis pole ma viitsinud chrome tuge pakendada. Võibolla kunagi tulevikus Razz

LISA:
akbgf, kondasin veidi https://build.opensuse.org/ lehel ja jäi silma, et keegi on juba vähemalt osa pakke v3.8 baasil ehitanud. Üks näide: http://software.opensuse.org/package/qesteidutil?search_term=qesteid


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.11.2014, 08:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
akbgf, kondasin veidi https://build.opensuse.org/ lehel ja jäi silma, et keegi on juba vähemalt osa pakke v3.8 baasil ehitanud. Üks näide: http://software.opensuse.org/package/qesteidutil?search_term=qesteid

Tänan!
Jätan meelde, küllap varsti läheb vaja.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Järgnev on kogu jutu taustal lihtsalt infoks.

Omal ajal aastaid tagasi oli SK'l olemas id-kaardi tarkvaratugi nii Fedorale kui openSUSE'le ja loomulikult Ubuntu'le. Mingil hetkel tekkis neil küsimus et teeks statistikat ja vaataks järgi kui palju ikka Linux distrote tasandil id-kaardi tarkvara üles laetakse.

Peale statistikat jäi väikeste numbritega löögi alla Fedora. Fedora id-kaardi tugi kukkus ära. Mõne aja möödudes jäi löögi alla openSUSE, seegi kukkus ära. Võimutsema jäi Ubuntu ja seda siiani. Tundub et nii jääb pikaks ajaks.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 13:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ertserts, päris nii see ei olnud. Kui õigesti mäletan, siis #esteid kanalil sai arutatud, et mõistlik oleks SK poolt toetada ainult viimast Ubuntut ja LTS-i. Teiste distrode jaoks sai tehtud lähtekoodipakid, et vabatahtlikud saaksid ise oma lemmikdistrole asja ära pakendada. Tol ajal ei reliisitud tarballe mugavaks pakendamiseks, mis tegi pakendamise raskeks. Ning mitme distro support oleks liiga aeganõudev... ehk rohkem raha läheks testimisele, mitte tarkvara arenduseks.
Osad kanalil viibijad käisid isegi mingil koosolekul, kus selline ettepanekt tehti SK-le.

Niiet Fedora ja Suse kadumine oli täiesti kaalutletud samm.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 14:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Niiet Fedora ja Suse kadumine oli täiesti kaalutletud samm.

Ja üks peamine põhjus, miks ma neist loobusin. Suletud ring - kasutajaid pole kuna ID-kaarti ei toetata, ID-kaarti ei toetata sest kasutajaid on vähe.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 14:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga nüüd on põhjust uuesti proovida Very Happy
Varsti tuleb välja Fedora 21, millel on esteid pakid repos olemas. F20-s on opensc 0.13 tõttu seis nutusem, aga mina ja üks teine fedora kasutaja tegeleme sellega. Mine tea ehk saab F20 ka korda Razz


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 17:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
Ja üks peamine põhjus, miks ma neist loobusin. Suletud ring - kasutajaid pole kuna ID-kaarti ei toetata, ID-kaarti ei toetata sest kasutajaid on vähe.

Vaatasin Distrowatch-i esikümmet.

Tipus on Debiani/Ubuntu sugulased
Linux Mint
Ubuntu
Debian GNU/Linux

Siis RedHati järeltulijad
Mageia
Fedora

Ja nende järel openSUSE.

OpenSUSE on neist kõige pikema ajalooga - algab 1992,
Debian 1993,
RedHat 1995.

Kolisin DOS-ist Linuxisse 1996, alustasin SUSE eelkäijaga, vahepeal pruukisin ka RedHat-i,
aga päris palju aastaid tagasi jõudsin tagasi SUSE juurde ning olen leidnud selle olevat soliidse distro
ning ei tahaks ainult ID-kaardi pärast loobuda.

Variant on muidugi seada ID-kaardi jaoks mingi Ubuntuga vanake kuskile nurka undama, aga ega see kiita variant pole.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.11.2014, 18:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Praegast reklaamitakse Mobiil-ID -d. Väga universaalne ja mugavam. Kuni eur kuus. Ja vaja ainult moblat. Võib olla üsna vanaaegne. 3310 või uuem. Ei ole vaja arvutis muud softi - kui suvaline brauser.
http://www.id.ee/index.php?id=36809

Parandus: Graafilise töölaua brauser. Links, eLinks ja lynx ei sobi Smile

_________________
Image

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 22.11.2014, 13:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvuti inimesena pole ma ealeski kasutanud Mobiil-ID'i. Peaks millalgi enne surma ära proovima. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

hellriser
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.11.2014
Postitused: 6


estonia.gif
postituspostitatud: 06.12.2014, 11:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Heh, kõik töötas tip top, aga üle eile tuli mingi update ja digiallkiri ei saa panna. Kirjutab, et soft'iga viga , pangete brauseri (firefox) kinni ja tehke uuesti lahti. Pank sisse saan läbi ID-kaartiga , aga digiallkiri (PIN2) panna ei saa Sad


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 06.12.2014, 13:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paraku selle id-kaardi tarkvaraga ongi nii et ükspäev töötab tipp-topp ja mõnel teisel päeval on täielik ikaldus. Seda "kammi" on olnud algusaegadest saati. Ja oleks siis see props ainult Linuxis, sama "reha" võib sind oodata Windows'is. Kohati on küll tunne et vahet pole millist distrot kasutad.

Esiteks see id-kaardi tarkvara võiks olla up-to-date seisus. Ehk siis viimane versio. Teiseks võimaluseks on vaadata kas netipangast settingute alt saaks maha keerata pin2 küsimise (kunagi oli see netipankades võimalik). Mr. Green

Mul on näiteks "vaese mehe" pangas Danske Bank nii et pin2 kunagi ei küsita ja ma saan oma asjad aetud. Ma ei sooviks seal oma pin2 aktiveerida. Kui seda teeksin siis töötav variant muutuks vahelduva eduga töötavast mittetöötavaks.

Jah siin võiks nüüd hakata filosofeerima kui ohtlik ja ebaturvaline see on ning et pin2 on ikka 100% vajalik jne. Kui see variant ei sobi siis ongi veel kaks varianti: mobiil-id või tipa-tapa rõõmsalt makseautomaat või pangakontor. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 06.12.2014, 13:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hellriser kirjutas:
Heh, kõik töötas tip top, aga üle eile tuli mingi update ja digiallkiri ei saa panna. Kirjutab, et soft'iga viga , pangete brauseri (firefox) kinni ja tehke uuesti lahti. Pank sisse saan läbi ID-kaartiga , aga digiallkiri (PIN2) panna ei saa Sad


Mis opensc versiooni kasutad? Võiks olla 0.14.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.12.2014, 16:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult ikke veel võimalusi. Swedikus on veel telefonibank, pangabuss ja mobiilibank.

ertserts kirjutas:

Kui see variant ei sobi siis ongi veel kaks varianti: mobiil-id või tipa-tapa rõõmsalt makseautomaat või pangakontor. Smile

_________________
Image

vfed
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 07.12.2014
Postitused: 1


estonia.gif
postituspostitatud: 07.12.2014, 23:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Täna just pushisin kõik vajalikud pakid Fedora 20 testingusse. NB! vajalik on opensc 0.14. 0.13-ga on ikaldus ja kuna praegu on F20-s just see versioon, siis peaksid F21-st võtma v0.14-ne.


Tänud, Mihkel!

Olen F20 peal ja täna avastasin, et ID-kaart keeldub koostööd tegemast. Tänu ülaltoodud vihjele võtsin ette OpenSC uuendamise 0.13.X pealt 0.14.0 peale. Ei osanud kusagilt valmis asja leida, seega ehitasin ta yum abil source RPM'ist. Peale installi töötab ID-kaart jälle kenasti, saab nii autentida kui allkirja anda.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group