Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
wiki432
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 58
Liitunud: 07.03.2012
Postitused: 52
Asukoht: Kaguosariik
Distributsioon: LinuxMint
estonia.gif
postituspostitatud: 15.05.2015, 00:05  postituse pealkiri:  Dualboot segainstall ja kadunud grub  

Susserdasin siin ise paar päeva, aga pea ei jaga enam ja head ideed on otsas. Tegelikult oli mul asi justkui algselt olemas. umbes kolm aastat tagasi paigaldasin ühele arvutile windowsi kõrvale Estobuntu 12.08. Kuna masin ei ole ainult minu kasutada, sai arvutisse paigaldatud teine kõvaketas. HDD0 oli win päralt. HDD1 minu eksperimentidele. Sai sellele kolm partitsiooni - umbes 8 Gb ext3 linuxile, 4 Gb vin jaoks ning 1Gb saaleala. Op süsteemi paigaldamiseks võtsin igaks juhuks HDD0-l toite ja IDE- kaabli küljest. Algselt jagasin bootimist nii, et valisin bootimise ajal BIOS-ist, kummalt kõvakettalt starditakse. Kuna see süsteem oli juba algselt ette teaolevalt tüütu, sai jagamine pandud Grub-i õlule. S.t. boot oli alati HDD1-lt, Grubist sai valida, kas startis win (default), või Linux. Kõik toimis perfektselt. Kuni selle päevani, kui otsustasin, et teiseks op-süsteemiks tuleb Estobuntu 14.04.
Kõik home kataloogis olevad dokumendid said kopeeritud samal (HDD1) olevale vin partitsioonile. HDD0-l jällegi turvalisuse põhjusel juhtmed küljest ära, et minu hooletus ei hävitaks sealset elu. Bootimine mälupulgalt. Alul käivitus Live'na, kontroll, et on ikka õige kõvaketas küljest ära ja seejärel paigaldus. Paigalduse algfaasis anti valida, kas Estobuntu 12.08 uuendada 14.04-ks või kirjutada täiesti uus, või kasutada mingit muud paigalduskohta. Valisin ülekirjutamise variandi, kuna vana ubuntu oli niikuinii loomkatsete käigus kannatada saanud ja uhtegi setingut säilitada polnud tarvis. Paigalduse lõpus oli näha ka ridasid, kas paigaldati Grub ja konfigureeriti seda.
Reboot. Mälupulk välja. Bootis üles, aga grubi ei näinudki. 4Gb vin ala oli kadunud. Koos sellega ka minu möödundkorrane konspekt Grubi ümberkonfigureerimiseks. Windowsi ketas tuli ilusti nähtavale peale juhtmete ühendamist, kuid 4Gb Linuxi kettal olevat extended partitsiooni oli kadunud. Arvates, et Estobuntu 14.04 install kirjutas selle millegipärast kokku-üle, sülitasin maha ja üritasin grubi käima saada.
Update-grub käsu peale ütles masin, et grub ei ole paigaldatud. Apt-get install grub -> update-grub. Aga seda grubi ei ole ikkagi bootimisel.
Kood:
kasutaja@Public:~$ sudo fdisk -l
[sudo] password for kasutaja:

Disk /dev/sda: 82.3 GB, 82348277760 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 10011 cylinders, total 160836480 sectors
Units = sektorit of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x018d018d

    Seade Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1   *          63   160810649    80405293+   7  HPFS/NTFS/exFAT

Disk /dev/sdb: 13.6 GB, 13578485760 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 1650 cylinders, total 26520480 sectors
Units = sektorit of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x000b3a14

    Seade Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sdb1   *        2048    24424447    12211200   83  Linux
/dev/sdb2        24426494    26519551     1046529    5  Extended
/dev/sdb5        24426496    26519551     1046528   82  Linux swap / Solaris

/dev/sdb1 on olemas ja näitab ka /dev/sdb2. On siis minu 4 Gb vin al HDD1-l siiski alles? Aga miks ma teda ei näe?
Kood:
kasutaja@Public:~$ sudo update-grub
Searching for GRUB installation directory ... found: /boot/grub
Searching for default file ... found: /boot/grub/default
Testing for an existing GRUB menu.lst file ... found: /boot/grub/menu.lst
Searching for splash image ... none found, skipping ...
Found kernel: /boot/vmlinuz-3.13.0-52-generic
Found kernel: /boot/vmlinuz-3.13.0-24-generic
Found kernel: /boot/memtest86+.bin
Updating /boot/grub/menu.lst ... done

HDD0, ehk Windowsiga ketas oli mountitud, seda ka ei näe.
Mõtted said otsa...

_________________
Pole raha, pole allkirja...

natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 15.05.2015, 09:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Soovitan Seda

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

wiki432
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 58
Liitunud: 07.03.2012
Postitused: 52
Asukoht: Kaguosariik
Distributsioon: LinuxMint
estonia.gif
postituspostitatud: 17.05.2015, 16:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See eelnevas postituses soovitatud abivahend jäi proovimata. Seda kahel põhjusel. Ei olnud tühja plaati ja ei raatsinud mälupulka tühjaks teha. Lisaks veel jonn. Varem ma ju kuidagi sain ka ilma välise programmita, mingi käsureaga, mida enam ei mäleta ja Alzheimer meelde ei luba tuletada.
Leidsin sellise lahendi: Link Grub Customizeri õpetusele Toimib. Saab Grubis konfigureerida, mis, kus, millises järjekorras, millise fond, värvi ja taustapildiga. Muutsin endale meelepäraseks fondi suuruse, vaikides bootiva op. süsteemi ja salvestasin. Ei oska seletada, miks ja kuidas, kuid bootimisel oli varem nähtamatu grub olemas ja selline, nagu tarvis. See pole muidugi üldse see, mida ma eelneva estobuntu versiooni istalleerimise ajal kasutasin, aga asi toimib ja uhke tunne on ka - ise leidsin lahenduse Smile

_________________
Pole raha, pole allkirja...

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group