Kuidas installida?

0 häält
252 vaatamist
Esimest korda elus kasutan Linuxit. Tegin lubuntu 18.04 live USB ja sain selle ilusti tööle, ainult wifi ei tööta. Ruuteri tunneb ära, sisestasin sinna salasõna, ühendust luues krõbistab natuke aega ja siis tuleb ekraanile teade "Wifi disconnected". Uurisin asja, kõige tõenäolisemalt on puudu fail b43 (Broadcom ei luba seda vabavarale kaasa panna). Leidsin selle internetist (oli mingi Ubuntu foorum) firmware-b43-installer_018-2_all.deb

Minu küsimus: kuidas ma selle USB pulgale installin? Mida ma selleks tegema pean? Ilmselt terminali mingid käsud sisestama? Minu ainus kogemus terminalidega on MS-DOS Windows 98 päevilt.
küsitud 18. juuni 2018 kategoorias Algaja küsib - thera (0 punkti)

2 vastust

0 häält
Peaks olema selline käsk:

sudo dpkg -i firmware-b43-installer_018-2_all.deb

Peaks saama ka nii, et teed selle deb faili peal parema kliku ja valikutest peaks leidma midagi.
avatar vastatud 18. juuni 2018 - karlsson (0 punkti)
0 häält
Boodi usb - lt Lubuntu üles.  See  firmware-installer_018-2_all.deb on installerfail debianil põhinevatel (ka Ubuntulised põhinevad debianli) distrotel. Tee sellel topeltklõps või hiire parema klahviga klõps, avanemast menüüst vali installi gdebi -ga (midagi sellist). Topeltklõpsuga peaks vastav installiprogrammi ise käivituma. Ainult peab teadma, et Live süsteemi puhul süsteemi tehtud muudatused ( ka programmide - draiverite install) ei salvestata. Ehk siis järgminsel korral, kui usb - lt Lubuntu käivitad, tuleb see firmware uuesti installida.
vastatud 18. juuni 2018 - ats (0 punkti)
...