Bug: failisüsteemis on vead.

0 häält
258 vaatamist
Bug, LinuxMint'is.

Kui kogemata sisestada vale aasta/kuupäev (suurem number kui olemasolev) Bios'is, siis peale kuupäeva korrigeerimist õigeks enam arvutit taaskäivitades käima ei saa ning tuleb veateade et failisüsteem on vigane. Recovery mode ei paranda midagi ja teatab, et minevik ja olevik ei klapi nii ./ kui ka /home (last mount date). Kui kuupäev korrigeerida tulevikku ning seejärel masin juba käib, korjatakse automaatselt õige kuupäev ja seega uueneb ka Bos-i kuupäev automaatselt, mis omakorda tähendab et järjekordsel käivitamisel ei saa jällegi arvutit käima ilma et oleks pandud kuupäev Bios'is "üle tuleviku". Seda näiteks vahetades aasta 2016 kogemata 2017 vastu.

Kuidas sellest korrektselt lahti saada?
avatar küsitud 18. nov 2016 kategoorias Tarkvara - erku (0 punkti)
kategooria muudetud 18. nov 2016 - erku

1 vastus

0 häält
Peale pikka võimlemist terminalis (mis kahjuks ei andnud mingeid positiivseid tulemeid) osutus võimalikuks käivitamine kui aastaarv määratud  Bios'is 2000 peale, mispeale on nüüd taas võimalik normaalselt jätkata.

Moraal loost: ära usu kõike kohe mis ekraanile kuvatakse (failisüsteem vigane jne) ja arvesta sellega et tegelik põhjus võib olla sootuks muu, nagu ka lahend sellele.
avatar vastatud 19. nov 2016 - erku (0 punkti)
...