Parooliprobleem (Estobuntu 12.08).

0 häält
1,185 vaatamist
Tere!

Mul on tekkinud probleem, mis tuli ilmsiks uuendamisel. Kui klõpsan uuendamishalduris "uuenda", siis küsib parooli. Trükin sisse oma endale teadaoleva sisselogimisparooli, aga see ei aita.

Märgin ära, et ma vahepeal muutsin sisselogimisviisi. Tegin selle paroolituks, kuigi peale sisselogimist küsib taas mu enda määratud parooli, trükin selle sisse ja arvuti on "lukust lahti". Mulle tundus see siiski imelik. Ja näiteks ei saa ma enam muuta kasutajakontode andmeid. Küsitakse parooli mida ma ei tea, sest mu enda määratud parool SIIN enam ei toimi.

Uuendushalduris on see seotud ainult teatud tarkvara allalaadimisega, sest näiteks soovituslike uuenduste kohta autentimist ei küsita. Tundub, et ainult tähtsamad uuendused nõuavad parooli. Aga ma ise ei tea ühtki parooli peale enda pandud turvaparooli (sisselogimiseks), aga nagu eelnevalt kirjutasin, see siin ei toimi.
 

Kuidas nüüd toimima peaks või milles asi võib olla?
küsitud 12. veebr 2015 kategoorias Algaja küsib - Andres87 (0 punkti)

2 vastust

0 häält
Kas sa terminalis saad kasutada käske sudo eesliitega (substitute user do) ? Proovi näiteks sudo apt-get update.

Anna teada mis selle peale sinu süsteem räägib ja siis vaatame edasi.
vastatud 25. veebr 2015 - veske (0 punkti)
Mul on terminalis käsud sudo, sudoedit ja sudoreplay.
Klikkasin kõigil kolmel, tegin ka restardi, aga ei mingit muutust.
Eelnev kommentaar on asjatundmatu. Ma ei teadnud veel mis on terminal Estobuntus.

Terminalis saan kasutada neid käske, aga küsib parooli peale nende sisestamist ja kui hakkan seda sisse trükkima, siis justkui ei tööta ükski klaviatuuri klahv.
Ei peagi töötama :P
Toksi aga oma parool sisse ja litsu enterit. See, et näiliselt klahvi vajutustele ei reageerita, ei tähenda, et vajutusi ei registreerita.
Asi leidis lahenduse. Suure kaarega, aga siiski. Ma jõudsin oma lahenduseni ikkagi recovery mode'i kaudu. Kuigi jah see terminali variant oleks vast kiirem ja lihtsam olnud. Olen veel algaja ega olnud kursis lihtsaimategi asjadega Estobuntu suhtes. Avastamisrõõmu kui palju, kui oled harjunud lihtsalt Windowsiga oma asju ajama.

Palju abi taolise probleemi korral võib leida ka siit: http://askubuntu.com/questions/57620/getting-an-authentication-token-manipulation-error-when-trying-to-change-my-us

Tänud vastajatele!
0 häält
avatar vastatud 8. märts 2015 - natsa (10 punkti)
...