Ubuntu 14.10 jooksutab ennast kokku Inteli graafika driveri tõttu?

0 häält
592 vaatamist
Jookseb kokku nii, et aeg jääb seisma ja ei saa üldse midagi teha, peale mõningat ootamist võib süsteem tagasi sujuvaks minna. Kui Chrome jookseb kokku siis ütleb, et mälu vähe ja ei suutnud logida viga. Kui teise ekraani ühendan järgi siis jooksutab kokku palju tihedamini ja masin on tunduvalt aeglasem. Menüüd avades gnomes on tunda viivitust. Viga võib olla graafika driveris? Inteli driver töötab ainult 14.04 ubuntuga. Ise arvan, et unofficial gpu driveri tõttu saab ta vähem mälu. Ei ole ma terminalis midagi selleks teinud, sest kahjuks puuduvad oskused, kuid olen igasuguse arvamuse ja abi üle õnnelik :)

Masin: intel core 2 duo, q35 ehk intel gma 3100 graafika, 2gb ram - pole küll näinud, et tal ramist puudust tekiks. Küll aga olen ma näinud üht programmi kunagi imemas üle 100% prosest, kahjuks ei näinud, millega täpsemalt tegu oli.
küsitud 19. nov 2014 kategoorias Algaja küsib - Muffin (0 punkti)
Mul jääb veidi segaseks see asi, kus kohast sa graafikadraiveri said? Kas tirisid inteli lehelt või kasutad vaikimisi draiverit, mis installiga tuli? Peaksid kasutama seda viimast varianti.
Kasutan vaikimisi driverit ja olen juba proovinud inteli lehelt saadud driverit aga see ei luba 14.10 süsteemile installida.
Vaikimisi draiver ongi hea (see on põhimõtteliselt sama, mis inteli lehelt saadu), aga ma ei oska praegu öelda, miks ta hangub. Võibolla ei ole asi draiveris, vaid mõnes programmis, mis kogu CPU endale ahnitseb ja hangub selletõttu? Kasuta süsteemijälgijat või terminalis käsku top, et tuvastada, mis programm see on.
Kasutasin terminalis käsku top ja kõige rohkem hõivas proset gnome-shell. Eriti veel siis kui olin teise ekraani külge ühendanud. Kusagilt lugesin, et gnome-shell võib gpu hardware accelerationi asemel jooksutada prose peal. Seega graafika driveris viga?
Tundub nii. Võimalik, et mingi põhjusel ei ole direct rendering kasutusele võetud. Kontrollida saab terminlis nii:
glxinfo| grep rendering

Kui vastuseks on
direct rendering: Yes
siis peaks kõik jonksus olema, kui ei, siis mingil põhjusel riistvaralist kiirendust ei kasutata. Miks, seda ei oska öelda. Võibolla on kasu, kui luua xorg.xonf fail, aga kui see valesti teha, siis ei pruugi graafilist pilti ette tulle, st. pead oskama seda sama faili käsurealt muuta.
Aga jah, enne kui edasi läheme, anna eelpool toodud käsu väljund.

LISA:
Veel võiksid teada anda, mis mesa pakid sul peal on.
dpkg -l | grep mesa    ← oli vist nii. Kui see ei toimi, siis vaata pakihaldurist.
Sain suure vaevaga 14.04 peale ja kasutab nüüd direct renderit. Masin on igapäevaseks kasutuseks peaaegu valmis. Aitäh sulle kasutaja mihkel! :)

1 vastus

0 häält
Tihti aitab see, kui Chrome seadete alt välja lülitada "Kasutada võimalusel riistvarakiirendust". Minul on see lahendanud kokkujooksmise probleemid kahel erineval arvutil nii Ubuntus kui Windoosas.
avatar vastatud 19. dets 2014 - zeratul (0 punkti)
...