Juhtevaba võrk lülitus välja, kuidas taastada ?

0 häält
769 vaatamist
Estobuntu 12.08. Tundub, et probleem tekkis peale uuenduste alla laadimist ja on tarkvaraline. Võrguühendus on lubatud, wireless on sisse lülitatud, kuid indikaatori tuli punane. Kaabelvõrk toimib. Arvuti HP Pavilion.
küsitud 14. sept 2014 kategoorias Algaja küsib - okaspendel (0 punkti)
Tänan sind, mihkel. Juhtmevaba võrk töötab !
Kas ka peale rebuuti? Kui mitte, siis pead wl mooduli blacklistima.
Tõsi, peale restarti on võrk väljas. Võrgu saab taastada käsuga: sudo modprobe b43

Käsku, mis võrgu sisselülituse automaatseks muudaks, pole  leidnud.
https://help.ubuntu.com/community/Loadable_Modules#Blacklisting_Modules ← vaata siit, kuidas mooduleid blacklistida (et neid ei laetaks).
Põhimõtteliselt avad /etc/modprobe.d/blacklist faili juurkasutaja õigustes ja lisad sinna rea:
blacklist wl

Seal näites on tekstiredaktoriks nano, võid ka gedit-t vms. kasutada.
Ma arvan, et kuna millegipärast laetakse wl moodul, siis ei suudeta b43-e laadida (ja miks peaks saamagi :P), kui wl blacklistida, siis arvan, et laetakse kohe õige moodul.
Võid veel pakihalduriga uurida ehk on mõni wl-ga seotud pakk peal. Või kus kohast sa selle wl-i üldse said? Kui selle saaks eemaldatud, siis pole /etc/modprobe.d/blacklist faili vaja muuta.

LISA:
Kas broadcom-sta või bcmwl on paigaldatud. Kui on, siis võta maha. Kui nende pakkide eemaldamisega ja peale rebuuti hakkab wifi tööle, siis blacklistida pole vaja.
Paigaldatud oli Broadcom 802.11 Linux STA wireless driver source (bcmwl-kernel-source). Samal päeval, kui juhtmevaba võrgu probleem tekkis. Sain selle Ubuntu tarkvarakeskuse kaudu eemaldatud ja nüüd töötab. Juhtmevaba võrk käivitub ise peale restarti. Tänan veelkord abi eest !

Küsimusele vastamiseks logi sisse või registreeru.

...