lockfile'i käsitsi maha võtta ei õnnestu, seda kasutavat protsessi ka leida ei õnnestu vol2

0 häält
508 vaatamist

Tänan, Imre!

sudo kill $(pidof dpkg) võttis protsessorilt koormust veidi maha, aga uuenduste lukk on endiselt peal.

Mida veel proovida?

 

küsitud 23. juuli 2014 kategoorias Varia - Murmik (0 punkti)

1 vastus

0 häält

Vaata kas töötab äkki synaptic või software-center

sudo kill $(pidof synaptic)  või sudo kill $(pidof software-center)

avatar vastatud 23. juuli 2014 - imre (31 punkti)
Ei olnud abi, ikka on tarkvarakeskuses pooleli protsess: "Otsimine", "tühistamine", mis jäid sinna dropboxi installerimise katkemise järel.
Tee lihtsalt restart - kasvõi jõuga.
Siis eemalda lock fail ja tee edasi mida teha tahtsid.
Tänan!

Kas järgmised korraldused peaksid lock faili eemaldama:
sudo fuser -cuk /var/lib/dpkg/lock; sudo rm -f /var/lib/dpkg/lock

sudo fuser -cuk /var/cache/apt/archives/lock; sudo rm -f /var/cache/apt/archives/lock

Kui jah, siis olen proovinud, ekraani lööb mustaks, klahvidest reageerib veel vaid  toitenupp. Tulemust pole.
Kui ei, siis kuidas lock fail eemaldada?
Vaata kes kinni hoiab, sudo lsof /var/lib/dpkg/lock või ps p `sudo fuser /var/lib/dpkg/lock` , samad käsud ka /var/cache/apt/archives/lock kohta.
Tapa kinni hoidev protsess, sudo kill xx(xx asemele PID number käsu väljundist) , kui ikka ei sure, siis sudo kill -9 xx, seejärel kustuta lock failid, sudo rm /var/lib/dpkg/lock.
Kui kinnihoidvaid protsesse pole ja lock failid on lihtsalt ripakile jäänud, siis kustuta need, edasi peaks apt ja sõbrad juba toimima.
Eelmine kord jäi mainimata, et selle "sudo fuser -cuk /var/lib/dpkg/lock; sudo rm -f /var/lib/dpkg/lock" käsu pead käivitama teisest terminalist(saab näiteks Ctrl-Alt-F2 klahvikombinatsiooniga), mitte samast kus graafiline sessioon on, muidu juhtub see mis sul juhtuski, et kõik on pime.
Suur tänu kõigile! See oli minu seni suurim estobuntuga seotud jama, mille põhjustas, nagu launchpadi ja askubuntu postitustest mulje jäi, ilmselt dropbox. Lahenduseks installeerisin töökeskkonna uuesti ja seejärel dropboxi uuesti installeerides ei võtnud seda mitte tarkvarakeskusest, vaid arendaja kodulehelt värskeima versiooni. Soovitusele teha installi käigus nautilus-dropboxile restart vastasin "cancel". Sellisel kombel kõik laabus.
Vastajatele: kõigis siintoodud näidetes on killall täiesti sobiv. PIDi otsimine ei tasu vaeva. Ja kui tavaline kill ei tööta, siis sudo killall -s9 töötab ikka.
...