Mis on fork?

0 häält
398 vaatamist

Lugesin ühest uudisest, et Cinnamon on GNOME fork.

"Budgie is a Mutter-based desktop environment that happily sits on top of the GNOME stack. Yes, it’s not a “fork” of GNOME, like Cinnamon or Pantheon, but a drop-in alternative able to work with GNOME 3.10 as it comes."

 

http://www.omgubuntu.co.uk/2014/03/budgie-desktop-chrome-os-like

Hakkas huvitama, et mis asi fork on. Avasin arvutikasutaja sõnastiku ja lugesin järgmist:

"fork • pooldumine Protsessi ja ta täitmiskonteksti dubleerimine ja aktiveerimine protsessi enda poolt."

Mitte midagi ei saanud aru. Arvan, et siin möeldakse mingit muud forki. Ehk keegi seletab lühidalt.

küsitud 31. märts 2014 kategoorias Algaja küsib - Sander (4 punkti)

1 vastus

+1 hääl

Tsitaat:

Väärib märkimist, et populaarsed vaba tarkvara projektid on enamasti, kuid mitte alati kogukondlikult arendatud. Samuti võib juhtuda, et algse(te) autori(te) nägemus tarkvara tulevikust erineb olulisel määral selle kasutajate kogukonnas tekkinud rühmitus(t)e nägemus(t)est, mille puhul võib samast tarkvarast välja areneda kaks või enam erinevat, paralleelselt arendatavat varianti (inglise keeles fork).

Allikas: http://www.riso.ee/mediawiki/images/f/f9/Tarkvaraalaste_riigihangete_korraldamise_soovitused_ver1.03_081111.odt

Lühike selgitus forgi kohta smiley

 

avatar vastatud 31. märts 2014 - obundra (23 punkti)
Tänan! Tähendab, et Cinnamon on ikkagi GNOME, ainult teistsugune GNOME. Ühelt poolt on see väike pettumus, kuna mulle viimasel ajal enam GNOME ei meeldi. Teiselt poolt meeldiv üllatus, kuna näen, et GNOME on võimalik mulle teise nime all ja väikeste muudatustega ümber nurga sokutada ja ma võtan ta omaks.
Fork ei pruugi olla "natuke teistsugune" ja "ainult väikeste" muudatustega. Osadel juhtudel on fork-i algeks olnud projekt varjusurma jäänud. On ka neid projekte, mis algselt olid tõesti fork-id, nüüdseks aga sisaldavad palju suuri muudatusi. Näiteks kontoritarkvara Libreoffice ja MPD klient Cantata. Libreoffice sisaldab juba hulgaliselt muudatusi, ka Cantata on lihtsalt fork-i staatuses. Cinnamon ei ole samuti enam "lihtsalt" Gnome, Cinnamon pakub hulgaliselt täiustusi.
Põhimõtteliselt on fork see, kui võtad mingise programmi ja arendad mingist punktist ise (või mingi inimgrupiga) edasi. Aluseks võetud programmi sisse viidavaid muudatusi enda omasse ei lisa, vt ka http://en.wikipedia.org/wiki/Fork_(software_development). See pooldumise teema on tõesti protsessi teemaline asi: http://en.wikipedia.org/wiki/Fork_(system_call)
...