Ei saa ID kaardiga allkirju anda

0 häält
9,291 vaatamist
Huvitav probleem mul ühe kontori Del D630-ga. Varem töötas kõik ilusti ja sai nii pankades käidud kui ka selle arvuti taga digiallkirjastatud dokumente ja makseid tehtud. Masinal Linux Mint 15.

Nüüd järsku - pankadesse saan, kuid makseid teha ei saa. Makse allkirjastamisel tuleb ette aken, kus palutakse valida sertifikaat - kuid sertifikaati, seal ei ole. Laadisin SK lehelt kõik kehtivad juursertifikaadid (mõnda seal ei olnud), kuid seis ikka sama.

Teine huvitav anomaalia tuli ka ID kaardi tarkvaraga - nimelt ei suuda see enamikel juhtudel lugeda ID kaarti - annab teate, et kaarti pole lugejas. Kuid kui vajutada näiteks srtifikaatide peale, siis enamikel juhtudel mõtleb ja siis loeb põhiandmed välja. Kuigi pilti pole võimeline välja lugema.

Kui aga avan digiallkirjastamise rakenduse, siis see teatab lihtsalt, et lugejat pole ühendatud.

Millised oleksid soovitused, mida veel vaadata?

Kasutusel peaks olema kõige uuem ID kaardi tarkvara linuxile - eile sai kõik updated peale lastud. Serdid brauseris käisin läbi. Allkirjastada ei saa ei SEB, LHV ega ka Digidock.sk.ee lehel. Ja nagu viimane kord mulle naine ütles - ka tema ei saanud seda teha - ehk asi ei ole ka kasutaja sertifikaatides.
avatar küsitud 15. veebr 2014 kategoorias Kontoritarkvara - spott (11 punkti)
firefox -ProfileManager tee uus puhas profiil ja proovi sellega. SK tarkvara puhul ei pea certe/mooduleid käsitsi installima.
See ei aita
Aga mis serdid sul firefoxis laadidtud on? Pilt minu laaditud sertidest: http://i.imgur.com/SKCJQFP.png

Muide, kas kasutate naisega samu kaardilugejaid? Long shot küll, aga proovi teise lugejaga. Mine tea, äkki on lugejaga midagi lahti.
Aga kuidas ma sis pankadesse sisse saan? D630-l on integreeritud ID kaardi lugeja.
Nojah eks see oligi selline pooletoobine soovitus :)

Aga, kuidas firefoxi laaditud sertidega lood on?
Kui panka sisse saab, aga allkirjastada mitte, siis kaart tuntakse ära.
Kui ta allkirjastada ei lase, siis kas köhib ka mingi veateate välja?
Firefox all võiks testiks ära kustutada Edit > Preferences > Advanced tab ja sealt Security devices alt Estonian ID card. Browseri restart ja uuesti proovida.
Kui ID kaardi utikas ei suuda pilti laadida, siis kas antakse veateade?
Lisaks võiks vaadata diagnostikat - mida sinna kirjutatakse.
Kas midagi puudu või leitakse kõik vajalik üles.
Selles see asi ongi, et mingit veateadet ka ei kuvata. Visatakse ette allkirjastamise sertifikaadi valik - kuid see kast on tühi ja sealt midagi valida ei saa.
Proovin seda Security devises trikki
Hetkel jääb mulje, et probleemid on 2. serdi hankimisega ja aktiivsema liiklusega kaardi ja lugeja vahel.

Kas nt see käsk töötab ja kuvab serti: pkcs15-tool --read-certificate 2

Kuidagi peaks saama ka pcsc teenuse esiplaanile tööle panna, et ta oma veateated pritsiks kohe ekraanile kui seal kaardi lugemisel mingi ikaldus tekib.

1 vastus

0 häält
Mul tekkis midagi analoogset u 1 kuu tagasi Xubuntu 13.10-ga

Viga oli selles, et olin 13.10 alguspäevil käsitsi lukustanud opensc versiooni (tol hetkel oli see vajalik). Ühel heal päeval pärast RIA pakkide hiljutist uuendust see lakkas lihtsalt toimimast st ID- kaardiga seonduv peksis ainult vigu. Päris kaua aega võttis selle vea välja peilimine. Lõpuks piisas lihtsalt lukustatud versioonil luku eemaldamisest ja kõik taastus.
vastatud 17. veebr 2014 - ottmaaten20 (0 punkti)
Ühtegi id kaardiga seotud paketti lukustatud ei ole.
...