Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2014, 08:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

https://bugs.launchpad.net/linuxmint ← siin peaks olema Minti bugide teatamise pesa.

Mis sellesse parandusse puutub, siis vähemalt mulle paistab, et see on mõeldud pulseaudio kolmele. Sul on versioon üks. Suure tõenäosusega see patch ei lähe peale.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2014, 10:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
...Live usb kasutamise teeb jamaks see, et lauaarvuti pole võimeline usb pealt bootima. Neid proovimise dvd plaate on kogunenud juba niigi liiga palju. Mõttetu ka mingi iga paari tunnise katsetamise jaoks uus dvd kõrvetada...

Mul on sama vana MSI emaplaadil oleva K8M800 kiibiga lauaarvuti.

BIOS pakub käivitamiseks ainult USB FDD, aga pane enne

käivitamist prooviks bootiv usb-pulk

masinasse ja kävitamisel ava vastava (Esc, F8 ÷ F12) klahviga Boot Menu.

Tuleb ette valikumenüü. Kui on valikus + Hard Disk, ava see ja seal

peaks olema USB-HDD0 : USB FLASH DRIVE PMAP.

USB peab BIOS'i poolt lubatud olema.

Mis puutub DVD'sse siis kasutan Verbatim DVD+RW plaati, mõni asi lihtsalt ei

lähe USB pealt tööle.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.



Viimati muutis natsa 21.01.2014, 11:36; muudetud 1 kord
hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2014, 01:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nüüd tekkis kaks küsimust:
1 - et milleks üldse mul seda pulseaudiot vaja on ? Bluetoothi mu arvutitel pole kummalgi ja mingit skype moodi asja pole ka plaanis kasutada. Mille toimimiseks see veel vajalik oleks ?? Lugesin netist, et üsna mõnedki teevad "purge remove" pulseaudiole ja kasutavad ainult alsa mixer-it selle cpu100% probleemiga. Äkki laseks ka selle pulse täitsa maha ja jääks ainult alsa peale ?? Millest ma veel võin ilma jääda ??
2 - Prooviks oma olemasolevat pulset kuidagi upgrade-da ?? Netist konkreetset upgrade varianti veel leidnud ei ole.

Mida arvate ???

to mihkel: mul pole launchpadi kontot (veel)
to natsa: proovin järgi


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2014, 11:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
Nüüd tekkis kaks küsimust:
1 - et milleks üldse mul seda pulseaudiot vaja on ? Bluetoothi mu arvutitel pole kummalgi ja mingit skype moodi asja pole ka plaanis kasutada. Mille toimimiseks see veel vajalik oleks ?? Lugesin netist, et üsna mõnedki teevad "purge remove" pulseaudiole ja kasutavad ainult alsa mixer-it selle cpu100% probleemiga. Äkki laseks ka selle pulse täitsa maha ja jääks ainult alsa peale ?? Millest ma veel võin ilma jääda ??
2 - Prooviks oma olemasolevat pulset kuidagi upgrade-da ?? Netist konkreetset upgrade varianti veel leidnud ei ole.

Mida arvate ???

to mihkel: mul pole launchpadi kontot (veel)
to natsa: proovin järgi

Proovi järgi, tagasi peale saab alati panna. Uuri ligemalt:
Kood:
dpkg --status pulseaudio

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 01:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, tegin sudo apt-get autoremove pulseaudio ja olukord natuke paranes. Google chromega on põhimõtteliselt ok, aga mozillaga on ikka jama (tegelikult see cpu % kõigub allapoole ka aeg-ajalt)
Tundub, et nüüd siis omakorda võttis cpu koormamise omale "auasjaks" Smile mozilla oma flash-iga ??
Samas vaevab veel küsimus, et mis protsess see esimene seal hetkel on (cpu 54%) ???



natsa kirjutas:
Uuri ligemalt:
dpkg --status pulseaudio
Sealt nagu midagi erilist ei näinud.. või oleks pidanud enne proovima Conflicts real olevad asjad korda ajama ??
Kood:
Version: 1:1.1-0ubuntu15.4
Replaces: libpulse-browse0 (<< 1:1.1-0ubuntu15.4), pulseaudio-module-hal, pulseaudio-module-rygel-media-server (<< 1:1.1-0ubuntu15.4), pulseaudio-module-udev (<< 1:1.1-0ubuntu15.4)
Provides: pulseaudio-module-hal, pulseaudio-module-rygel-media-server, pulseaudio-module-udev
Depends: libasound2 (>= 1.0.24.1), libc6 (>= 2.15), libdbus-1-3 (>= 1.1.1), libltdl7 (>= 2.4.2), liborc-0.4-0 (>= 1:0.4.16), libpulse0 (>= 1:1.1-0ubuntu15.4), libsamplerate0 (>= 0.1.7), libsndfile1 (>= 1.0.20), libspeexdsp1 (>= 1.2~beta3.2-1), libtdb1 (>= 1.2.7+git20101214), libudev0 (>= 147), libx11-6, libx11-xcb1, adduser, lsb-base (>= 3), consolekit, libasound2-plugins, pulseaudio-utils
Recommends: pulseaudio-module-x11, gstreamer0.10-pulseaudio, rtkit
Suggests: pavumeter, paman, paprefs, pulseaudio-module-raop, pulseaudio-esound-compat
Conflicts: libltdl3 (<< 1.5.24-1), pulseaudio-module-rygel-media-server (<< 1:1.1-0ubuntu15.4), pulseaudio-module-udev (<< 1:1.1-0ubuntu15.4)



Edit: Vara hõiskasin chrome kohta Mad Mad Avasin "LõustaRaamatus" sellise video, mis ei olnud link Youtube ja tõmbas arvutil TÄIESTI hinge kinni (isegi hullemini kui mozillaga) Crying or Very sad
no mida f..k!?!???


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 06:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://askubuntu.com/questions/852/why-are-flash-applications-so-sluggish-crashy

Kuid ikkagi - Mint 13 on suht vana. Baseerub ju Ubuntu 12.04 versioonil.
Proovi LiveCD-ga ka uuemat

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 08:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
Google chromega on põhimõtteliselt ok, aga mozillaga on ikka jama (tegelikult see cpu % kõigub allapoole ka aeg-ajalt)
Tundub, et nüüd siis omakorda võttis cpu koormamise omale "auasjaks" Smile mozilla oma flash-iga ??
Samas vaevab veel küsimus, et mis protsess see esimene seal hetkel on (cpu 54%) ???


See esimene protsess on X ehk graafiline liides sisuliselt. See võib tingitud olla videokaardi draiverist aga ka mõnest muust X-i komponendist.

Flashiga ongi tegelikult nii, et brauseri CPU kasutus tõuseb, kui mõni video/flash reklaam brauseris käib. Sinna pole midagi parata. Flash on kinnise koodaiga ja Adobe teda enam ei arenda edasi, ainult turvauuendused.

Nagu juba paljud (kaasa arvatud mina Smile ) on soovitanud, proovi kaasaegsemat distrot.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 09:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Flashiga ongi tegelikult nii, et brauseri CPU kasutus tõuseb, kui mõni video/flash reklaam brauseris käib. Sinna pole midagi parata.

On ikka parata. Lülita flashi plugin välja.
Firefoxis: Tools -> Plugins -> Shockwave-Flash Never Activate.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 09:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Very Happy Nojah. See on küll üks võimalus.


hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 22.01.2014, 23:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Kuid ikkagi - Mint 13 on suht vana. Baseerub ju Ubuntu 12.04 versioonil.
Proovi LiveCD-ga ka uuemat
Ega vist muud üle ei jää Crying or Very sad Kuigi ma kardan, et siis jälle see jama, et uuem väljalase eeldab ka uuemat rauda ja jälle jamad majas.
Senikauaks tuleb ikka pulse uuesti tagasi installida, sest poisi flashil põhinevad online mängud hakkasid võimatult jõhkralt hakkima. Imestasin, et no on ikka tüübil kannatust sedasi kannatada ja mängida. Päris kahju hakkas vaesekesest Smile


Edit: Üritan enne millegi uuema proovimist taastada süsteemi endise ja vähem hullema olukorra. Installisin synapticu kaudu uuesti pulseaudio ja see enam cpu-d nii palju ei koorma Rolling Eyes Nüüd siis jälle chrome on selle "austava cpu100%" hoidmise ülesande Mad endale võtnud. Siin illustreeriv pilt kui on lahti poisi mängude leht. Mozillaga samal lehel kõigub cpu% 50-90 ja mängida isegi peaaegu saab. Proovisin isegi Very Happy


hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 23.01.2014, 04:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

natsa kirjutas:
Mul on sama vana MSI emaplaadil oleva K8M800 kiibiga lauaarvuti.

BIOS pakub käivitamiseks ainult USB FDD, aga pane enne

käivitamist prooviks bootiv usb-pulk

masinasse ja kävitamisel ava vastava (Esc, F8 ÷ F12) klahviga Boot Menu.

Tuleb ette valikumenüü. Kui on valikus + Hard Disk, ava see ja seal

peaks olema USB-HDD0 : USB FLASH DRIVE PMAP.

USB peab BIOS'i poolt lubatud olema.

Mis puutub DVD'sse siis kasutan Verbatim DVD+RW plaati, mõni asi lihtsalt ei
lähe USB pealt tööle.
Aitähh natsa Smile Smile Ei teadnud, et seal +hard disk valikust veel kuhugi edasi viib. Arvasin automaatselt, et see tähendab bootimist ainult kõvakettalt. Mul mõnevõrra natuke teised kirjad, aga tulemus on sama. SUPER abiks asi !!! Very Happy
Käivitasin arvuti juba installitud Mint13 live usb pealt uuesti tööle ...
ja tundub, et arvutit enam niimoodi kinni ei tõmba enam Shocked


EDIT 30.01Proovisin liveusb-ga mint 16 xfce. Vahet pole kas 32 või 64 bit. Ikka sama.
Võtsin "testimiste" aluseks poisi mängude lehe friv.com. Mozillaga kõigub koormus 50-100% ja pilt natuke hakib. Chromega on koormus pidevalt 100% aga pilt liigub väga hästi. Youtube põhimõtteliselt mõlema brauseriga ok.
Näha on, et pulseaudio enam niipalju proset ei koorma - nüüd koormavad põhiliselt veebibrauser ja X.
Live usb(persistent) ei lase isegi proovimiseks installida propierty draivereid video jaoks, et näha kas see midagi mõjutab.
Tegin kõvakettale eraldi vaba ruumi erinevate distrode katsetamiseks, aga hetkel veel segane kuidas teha "triple booti" (2 minti ja winxp).

PS. Adminnid, mis arvate, kas peaksin tegema uue teema Linux ja raud alajaotusse ??? See siin ei ole enam ainult Estobuntust ja tundub rohkem ikkagi rauaga seotud jama olema.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.01.2014, 12:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mõistlik oleks vist jah

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 21.02.2014, 12:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
...Käivitasin arvuti juba installitud Mint13 live usb pealt uuesti tööle ...
ja tundub, et arvutit enam niimoodi kinni ei tõmba enam Shocked


EDIT 30.01Proovisin liveusb-ga mint 16 xfce. Vahet pole kas 32 või 64 bit. Ikka sama.
Võtsin "testimiste" aluseks poisi mängude lehe friv.com. Mozillaga kõigub koormus 50-100% ja pilt natuke hakib. Chromega on koormus pidevalt 100% aga pilt liigub väga hästi. Youtube põhimõtteliselt mõlema brauseriga ok.
Näha on, et pulseaudio enam niipalju proset ei koorma - nüüd koormavad põhiliselt veebibrauser ja X.
Live usb(persistent) ei lase isegi proovimiseks installida propierty draivereid video jaoks, et näha kas see midagi mõjutab...

ATI agp-liidesega kaardid ei ole Catalyst poolt enan toetatud. Sad

Kaks linki ati videokaardi jaoks:

https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver

http://vasilisc.com/ati_driver_ubuntu

Proovi pärast panin oma masinasse ühe vana ATI kaardi ja lasin Mint-13 peale.

Vaikimisi seaded töötasid kõige paremini. Iga "modimine" tegi asja ainult halvemaks.

Kusagilt internetist lugesin, et linuksi graafika koormab cpu-d tunduvalt rohkem, kui win.

Kahjuks ei leia artiklit enam üles.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2014, 02:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lugesin antud teema läbi ja lisaksin oma arvamuse.

Hirax, sinu lauaarvuti "hispaania saabas" on ühetuumaline CPU. Video- ja helikaart jms. siin minu arvates antud juhul suuremat pilli ei puhu. Ubuntuliste puhul saadakse tavaliselt juba installi käigus heli ja video (nvidia, ati) paika. Arvuti on riistvaraliselt vana kuid see ei tähenda veel seda et asi oleks lootusetu. Pead lihtsalt arvuti rauda arvestades leidma kõige optimaalseima Linux operatsioonisüsteemi.

Linux Mint 13 Mate LTS (Maya) on igati hea valik. Mate keskkond on nö. vana gnome2 mida mint meeskond üleval hoiab kuna paljud Linux kogukonna kasutajad armastavad ikka veel piiritult Gnome2. Mina näiteks ka valin oma laua- ja sülearvutitele LTS toega distrosid. Mulle meeldib pikaajaline 5-aastane tarkvaratugi. Ma ei sooviks igal aastal Linux distro versiooni uuendada. Mulle meeldib stabiilsus. Kuid inimesed on erinevad. Igale ühele oma.

Teine distro mida võid huvi korral proovida on Xubuntu 12.04 LTS. Xubuntu töölaud on Xfce (koormab arvutit vähem kui vana Gnome2). Alguses on ehk keerulisem Xfce keskkonda sättida kui aga asi käpas siis hakkab haldus meeldima.
64-bit: http://cdimages.ubuntu.com/xubuntu/releases/precise/release/xubuntu-12.04.4-desktop-amd64.iso
32-bit: http://cdimages.ubuntu.com/xubuntu/releases/precise/release/xubuntu-12.04.4-desktop-i386.iso
Mina näiteks kasutan edukalt Xubuntu 12.04 LTS oma Shuttle miniarvutil mille protsessoriks on nõrk Atom D525 Dual-Core. Brauseriks on viimase versiooni Firefox. Ja mis veelgi kummalisem, ma jooksutan Linuxit selles miniarvutis 32GB micro sd-card'i peal. Nii et kõvaketast kui sellist seal polegi.

Juhul kui kasutad id-kaarti siis on mõtekas valida distro millel id-kaardi tarkvara erilise pusimiseta töötab: ubuntu, xubuntu, linux mint jt. Mingi aeg tagasi töötas id-kaardi tarkvara ka Fedora ja openSuse peal. Kuid ma pole enam neid distrosid desktopina kasutanud seega ei oska selles suhtes midagi täpset kosta.

Kirjutasid et poiss kasutab sul flash'i mängude kodukat http://friv.com (igas eas laste lemmik) ja et nii firefox kui chrome brauserid lähevad seal kooma, cpu koormus tõuseb 100% kanti (htop screenshot'ist näha et Load on 1.06-1.50). Sama lugu on sul youtube keskkonnaga. Kui sul oleks (võib ju oletada) arvutis ühe asemel 2 cpu tuuma siis nii kiiret kooma minekut ei toimuks ja load poleks nii metsik.

Juhul kui sa kasutad käsurea terminali siis võiksid näiteks testiks avada firefox või chrome brauseriga koduka friv.com ja sisestad seejärel terminali käsureale 'top' käsu (vajadusel saad seda käsku korduvalt käsureale sisestada):
ertserts@linuxialune ~ $ top -b -n1 -c | grep -A 2 '^$'

Näiteks mina sisestan testiks oma 4 tuumalise süleka (intel video) käsureale nimetatud 'top' käsu kodukatele pingviin.org, delfi.ee. youtube.com ja friv.com. Tulemused olid järgnevad.

Firefox pingviin.org (cpu 14%, mem 4.1%):
PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
2707 ertserts 20 0 1142m 321m 50m R 14 4.1 26:48.79 /usr/lib/firefox-trunk/firefox-trunk http://pingviin.org/viewtopi

Firefox delfi.ee (cpu 63%, mem 4.6%):
PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
4511 ertserts 20 0 1074m 354m 47m R 63 4.6 1:07.03 /usr/lib/firefox-trunk/firefox-trunk

Firefox youtube.com (cpu 80%, mem 3.9%):
PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
4643 ertserts 20 0 1014m 300m 48m R 80 3.9 0:19.01 /usr/lib/firefox-trunk/firefox-trunk

Firefox friv.com (cpu 88%, mem 0.7%):
PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
4918 ertserts 20 0 530m 56m 30m S 88 0.7 1:20.77 /usr/lib/firefox-trunk/plugin-container /opt/mint-flashplugin-11/

Näiteks kui soovid ülalmainitud 'top' käsu puhul seda terminalis jooksutada ajaliselt 10 sek. ja kuvada 10 rida (2=kaks rida) siis oleks käsuks:
ertserts@linuxialune ~ $ top -b -n10 -c | grep -A 10 '^$'

Kui ma nüüd kasutaksin delfi, youtube ja friv kodukate külastamisel ühe tuumalise cpu'ga arvutit siis oleksin ma kergelt jännis sest aeg-ajalt Firefox brauser nö. "hakiks pilti ja heli". Sama asi juhtuks Chrome brauseriga.

Seega riistvaraliselt vanemad arvutid tuleks tarkvaraliselt eriliselt üle timmida. Valida tuleks õige distro ja õige töölaua keskkond (gnome2, Xfce jt.) ning selle läbi üritada tõsta operatsioonisüsteemi ja brauseri tööjõudlust. Unity laadsed uhked kellade-viledega pikitud keskkonnad tuleks täiesti välja jätta.

Arvuti on justkui inimene kes jääb kinni oma sünniaastasse. Aja möödudes toimub kaugenemine tarkvaralisest infoväljast ja parim tööjõudlus jääb iga riistvara "kuldaega". Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.02.2014, 14:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://distrowatch.com/?newsid=07977
Laadi alla precise-5.7.iso, pane unetbootin abil mälupulgale ja proovi seda.

Töölaud on JVM, op-sys laetakse mälusse, saab proovida täiega.

Installisin selle mälupulgale, First boot on usb-zip.

Kui on Pyppy-mälupulk küljes, laetakse Puppy, kui mitte, käivitub kõvakettalt.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2014, 22:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks ma jah üritan seda "vältimatut lõppu" (uue arvuti ostu) aina edasi lükata ja oma agooniat pikendada Very Happy
Samamoodi tahaks eelkõige stabiilsust ja seetõttu eelistan ka LTS versioone. Töölauaks olen proovinud ka kogu aeg XFCE valida. Hetkel küll "mässan" mageia4 KDE versiooniga.
See friv.com leht koormab chromega mu kahetuumalist läpakat ka ligi 70% juures (htop näitab kummalegi tuumale umbes 40% koormust) Järelikult "hispaania saabas" pigistab lauaarvutil tõesti tugevasti Very Happy

Selle Puppy proovin ka kindlasti ära.
Huvitav, et see Unetbootin mul muid iso faile kui estobuntu ja mint omad ei annagi installimiseks valida. Mageia oma tegin ka minti enda "imagewriter"-iga


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 10:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hirax kirjutas:
...Hetkel küll "mässan" mageia4 KDE versiooniga...


KDE on selle masina peal suht lootusetu.... Mõtlen lauakat.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 16:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, vanemate arvutite puhul suht lootusetu palehigis võimelda Unity, Gnome3, KDE jms. uhkete silamailu töölaua keskkondadega. Linux distro valikul soovituslik eelkõige toetuda elujõulisele ja kergemini hallatavale OS-le. Minule isiklikult on hingelähedasem deb-paketihaldus. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 18:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huvitav, veider...
Selle tabeli järgi on kde ju kõige suurem "mäluõgard" Very Happy
"Mässangi" selle Mageia KDE-ga sellepärast, et vähemalt live usb pealt tundus see jooksvat mu lauakal palju sujuvamalt kui praegune Mint13 XFCE Confused Tundub, et sealne Xorg versioon on lauakale "kergem taluda"
Tegin läpakaga usb pulgale mageia kde täieliku installi ja proovida lauaka peal saan juba täna öösel. Täitsa võimalik, et tuleb sellest loobuda.
Tabeli järgi võiksin hoopis Mate proovida, aga ma juba kergelt harjunud Xfce-ga.
Mis on nende erinevate paketihalduste (deb ja rpm??) põhilised erinevused ja eelised ?? Mina kui "rookie" pole selle veel eriti pihta saanud Embarassed


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 24.02.2014, 20:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega paketimajanduse deb vs rpm suhtes suurt vahet polegi. Harjumuse asi.

Näiteks distrowatch.com TOP10 Linux distro 6-kuu reitingus:
1. Mint - deb.
2. Ubuntu - deb.
3. Debian - deb.
4. Mageia - rpm.
5. Fedora - rpm.
6. openSUSE - rpm.
7. PCLinuxOS - rpm/apt.
8. Arch - pacman.
9. Manjaro - pacman.
10. Elementary OS - deb.

Sama lugu on ka töölaua keskkondadega, ühele meeldib Gnome, teisele KDE ja kolmandale Unity. Kõik ütlevad et just neile on sobilik ja harjumuspärane just see ainuõige töölaua keskkond. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group