Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1029


blank.gif
postituspostitatud: 09.10.2013, 11:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pigem siis juba LXLE - http://www.lxle.net/

EDIT 17.10.2013: EPL ilmutas käesoleval teemal ka artikli. Paraku oli ajakirjanik kärsitu ja ma ei jõudnud talle kommentaare ja parandusi edastada. Seetõttu kohtab ilmselt vigu selles artiklis.


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.12.2013, 18:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tartu valimisliit Vabakund tõstatas täna Tartu linnavolikogu istungil vaba tarkvara teema:

"Eelarves kasvavad eri infotehnoloogiakulud, neist suurim linnakantselei all olev haridusasutuste infotehnoloogiakulude kasv 90 000 ringis. Eri tarkvaralitsentside hindade rohkem kui 10x tõus haridusasutusele hakkab linnale igal aastal maksma 150 000 ringis, kokku ligineb IT-kulude kasv poolele miljonile. Millal tehakse nende kulude kohta analüüs, eriti selle valguses, et maailmas võetakse avalikus sektoris üha enam kasutusele avatud lähtekoodiga ja vaba tarkvara, mida arendavad avaliku hüvena eri sihtasutused ja kodanikuühendused --- ja mille litsentside eest seetõttu maksta pole vaja? Iseäranis haridusasutustes ja üldisemalt kontoritööks mõeldud arvutites pole tarvis spetsiifilist eritarkvara ning vabavaralised alternatiivid on olemas kõigiks vajalikeks tegevusteks ning neid kasutavad paljud linnad ja riigametid üle maailma. Meie arvates pole õige jätkata läbimõtlematult/intertsist olemasolevaid litsentsilepinguid, kui on teada, et on tõsiseltvõetavaid alternatiive.

Lisaks haridusasutuste litsentside jätkamisele on eraldi küsimus nt 30 000 euro kulutamine telefonikeskjaamale, mis teenindab ainult ühte telefoninumbrit ega ole sellisena põhjendatud, samamoodi väärib ülevaatamist ka GoPro jpm linna ametiasutustes kasutatavate litsentsilepingute jätkamine, millele kulub 100 000 euro ringis.

Kuidas õigustatakse seda, et ei soovita koalitsioonilepingus lubatud volikogu infosüsteemi tarvis kasutada vaba tarkvara litsentsi all välja antud ja Eestis siseministeeriumi ja selle partnerite poolt koha peal arendatavat tarkvara nimega VOLIS, mis on juba kasutusel kaasava eelarve juures ja mida on juba kaks aastat kasutanud edukalt Jõgeva linnavolikogu?"


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group