Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2007, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Suurem huvi tekkis eelmisel sügisel, katsetada ja proovida linuxit, kuid kahe tuumasel protsessoril ei läinud miskipärast tööle ei ubuntu ega kubuntu, ainus mis tööle läks oli mepis. Sai siis seda katsetatud ja proovitud, esinesid mõned puudused nagu wifi ei töötanud hästi ja bluetooth ei töötanud. Siis proovisin 64bit-ist mepist, seal bluetooth ja wifi töötasid kuidagi paremini (kuigi draiverid ja asjad peaks ju samad olema :S). Kuid oli üks suur viga, nimelt shutdowni või restarti tehes jooksis asi kokku. Sai natuke seda kasutatud, kuid mitte palju.
Nüüd kui tuli feisty fawn, siis mõtlesin, et peaks proovima kas tööle läheb ning proovisin kubuntut, kuna olen selle töölauaga ära harjunud, ning sellest ajast mul see peal ongi. Smile

_________________
Hyva päiva!

urmas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 25.07.2006
Postitused: 92
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2007, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimene distro oli umbes 97.a Red Hat 5.2, ega ta väga kasutatav olnud, sest raud oli väga kehv, aga esimesed kogemused sai ikke kätte. Koduses kasutuses tuli paari aasta pikkune vahe, Ülikoolis olid solarised ja SunOS masinad.
99 või 2000 sai Red Hat jälle tõsisemalt kasutusele võetud töömasinas windooze kõrval.
2002 või 2003 tuli Gentoo ja nii on ka jäänud. Gentoo põhiline eelis tuli välja spetsiifilise konfi poolest (progejana oli pidevalt vaja igasuguseid erinevaid featuure sisse-välja lülitada php'l ja apache'l jne) ning loomulikult südamest tulev soov pidevalt kompileerida Smile Gentoo kasutuse algusaegadel oli üks oluline pluss ka see, et paketid jõudsid portagesse erinevalt teistest distrodest tunduvalt kiiremini (tänaseks vaata et kohati aeglasemaltki), aga kuna aastatega on niipalju muutunud, et vaba tarkvara on stabiilsem, siis ei olegi enam sellist otsest kriitilist vajadust pidevalt viimast versiooni kasutada.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2007, 13:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Gentool on tore sait http://breakmygentoo.org/index.html sealt saab uusimaid asju. Isegi paaritu-arvulisi Gnome numbreid jne. Et kui chroodis jooksutada asju. Muidu on see tõesti Break My Gentoo Smile Samuti Layman on tore asi uusimate versioonide sõbrale...

Aga muidu tundub küll, et Gentood on tabanud regress Sad


janek87
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 13.04.2007
Postitused: 58

Distributsioon: Ubuntu 7.04 "Feisty Fawn"
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2007, 15:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen kah Windowsit kasutanud juba üpris pikka aega nüüdeks, alates sellest kui esimese arvuti sain.Tõsi- kasutasin ainult piraati.Harjusin muidugi sellega ära ja muud nagu ei tahtnudki esialgu, kuid siis sõber pakkus SuSe proovida. Versiooni numbrit enam ei mäleta kahjuks... Paar päeva oli peal ja siis sai jälle maha lastud...põhjus vist rohkem selles, et ei osanud suurt midagi teha seal, aga mulje oli suht hea. Peale seda ei vaadanud enam tükk aega Linuxi poole, kuigi vahest lugesin ikka, mida uut on jälle tulnud. Muidugi vahest hakkas juba veidi häirima see cräckimine ja cheatimine, et mingit progret tööle saada, või siis uuemaid update alla laadida pisipehmele...Very Happy
Siis 2006a. kooli praktikal installisime Windowse ja ülesanne oli ka Linuxiga tutvust teha. Sai siis peale lastud Mandriva ja seda veidi näpitud...kõik töötas kenasti, kuigi alguses oli omajagu pusimist mõne asjaga. Siis sai kodust kaasa toodud Ubuntu 5.04 ja seda proovitud. Tundsin kohe, et see meeldib mulle rohkem, sest tundus palju lihtsam ja kasutajasõbralikum. Sai netist siis ka uuem vers. 6.10 tiritud...see oli veel parem ja mugavam.
Sai siis 6.10 ja hiljem ka 7.04 sülearvutile peale pandud ja töötas kenasti...siis panin ka lauaarvutil 7.04 peale.
Ja enam Windowsit ei tahagi...ei meeldi enam ,kuna minuarust on näiteks Ubuntu ja Windowsi vahe üpris suur ja seda Ubuntu kasuks Very Happy


joakim12
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 41
Liitunud: 11.05.2007
Postitused: 19

Distributsioon: Ubuntu 16.04.2
estonia.gif
postituspostitatud: 04.09.2007, 20:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimene Linuxi distro mida kasutasin oli RedHat 6.2. Selle sain poest 100.- eegu eest. Mäletan, et ei teadnud siis partitsioonidest mitte midagi ning mul võttis tükk aega enne, kui sain seal partitsioonide tegemisest ja jagamisest edasi. Rohkem pole RedHati kasutanud.

Peale punamütsikest kasutasin mõnda Mandrake versiooni, sest see oli hästi lihtne ja kasutajasõbralik.

Mingi aeg proovisin korra Debiani oma arvutile peale panna, aga sellega ei saanud hakkama - toona tundus liiga raske ettevõtmine.

Seejärel kasutasin mitut Slackware versiooni, 9.0 kuni 10.

Olen proovinud mitut LFS-i versiooni alates 4.2 versioonist, aga ühtegi BLFS-i pole täielikult valmis kompileerinud.

Nüüd, kui see Ubuntu populaarseks sai, siis valisin Xubuntu ning kasutan seda alates 6.10 versioonist kuni tänaseni.


indrek56
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 30.08.2006
Postitused: 282
Asukoht: Tartu
Distributsioon: opensuse
estonia.gif
postituspostitatud: 04.09.2007, 21:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul läpaka teiseks operatsioonisüsteemiks ubuntu, jäi selline valik kuna ainult see jooksutas ise wifi-kaardi käima.
EDIT: inimestel paistab MS Windows ikka väga südamel olevat. Küsimus on Linuxi ja ainult linuxi kohta ju Confused




Viimati muutis indrek56 05.09.2007, 09:13; muudetud 1 kord
imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.09.2007, 22:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutaks vast mõnd BSD elukat või gentood, aga viimasel ajal pole lihtsalt sellist aega, et asjaga tegeleda.
Lesib kettal Ubuntu - teeb mis kästakse, ei tõrgu ja toimib.
Kui aega saan, siis uudistab freebsd'd edasi.
Vahepeal oli vaba aega, aga jah ....jäi sinnapaika.
Puhkuse ajal kindlasti! Smile

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

tpr
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 49

Distributsioon: Estobuntu 12.10 Gnome ja KDE müsli
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2007, 08:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vindoosad on mul olnud juba pikemat aega ja kõik nad on olnud täiesti legaalsed, ka koduarvutites.
Aga vaba tarkvara fänn olen olnud ka pikemat aega ja üritanud võimalusel kasutada tarkvara millel juures märge freeware.
Paar aastat tagasi oli meie butiigi toonase itimehega juttu linuxist, asi lõppes sellega, et sain prooviks liveCD Ubuntuga. Proovisin siis kodus järgi ja tõdesin et vahva mänguasi aga kasutusele ikka ei võtaks veel.
Umbes aasta tagasi tekkis vajadus ühes arvutis asendada win98 millegi paremaga ja kuna selle arvutiga käiakse peamiselt netis arvasin et linux oleks hää küll. Proovisin siis erinevaid distroid, Ubuntut, Mandrivat, Mepist, Sabayonit. Mulle meeldis Mepis aga antud arvuti ei suutnud Mepist käima vedada (videokaart ei olnud toetatud) ja lõpuks jäi distroks hoopis Kubuntu. No ja täieliku dumbjuuserina (itindust pole nagu eriti õpetud, koolis käisin sel ajal kui vene "AGAT" oli veel jube kõva sõna) meeldis ubuntuliste lihtne paigaldus. Käsurida kardan siiani nagu tuld, need mõned korrad kus on tulnud seda kasutada, olen saanud aint mingeid erroreid, jäägu see ikka sellistele tõsisematele tegijatele, ma eelistaks sellist graafilist lähenemist, olgu see kasvõi aeglasem ja mida iganes.
Kodus jookseb Kubuntu loomkatseteks jäänud vanal arvutil, uuel arvutil XP aga kuna senine linuxikogemus üdini positiivne, siis nii paari-kolme aasta pärast uut arvutit ostes loodan täielikult kodus linuxile üle minna.


midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2007, 09:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan siis FreeBSD'd ja ka vahel pcbsd'd. Ootan FreeBSD 7 koos ilusa graafilise paigaldamisega. (Kavas teha oma täiendatud freeBSD 7 - seda ubuntu ja isomasteri abiga + enda teadmised shelli scriptidest)
Samas kasutan ka ubuntut- sest ma tõlgin seda eesti keelde. Nüüd on ainult vigade parandused minu enda tõlkes..
Viimaseks tõlkeks jääb 7.10 ning loodan, et saan enne oktoobrit valmis- gparted ja synaptic on põhiline, mida parandan..

Masina peal on ubuntu ja windows xp- freebsd jooksutan läbi Virtualboxi.

Kes on tüdinud ubuntu tühjast töölauast, (et peab kasutama synapticut või tunneb, et on vähe programme) siis MINGU http://www.gnomefiles.com

Kes kasutab windowsi, siis korraks ka : http://www.hot.ee/estprog

Ja loomulikult maailma parim FreeBSD : http://www.freebsd.org/ports/


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2007, 10:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kusagil aasta 2000 paiku sain ühelt Mikromaailma müüjalt Mandrake. Panin selle Celeron 400 255RAM arvutile ja sain selle kaudu e-kirju saata ja vastu võtta, ning internetis käia. Nii jäi kauaks Windows 98SE kõrvale mingi Mandriva või Slackware, mida kasutasin internetis käimiseks, et mitte viiruste jms probleemiga kokku puutuda. Heaks avastuseks oli ka KMaili kirjadest varukoopiate tegemise võimaluse leidmine.
Aastal 2004 sain XP-ga Athlon 3000 1GB RAM arvuti. Selle kõrvale panin ka Linuxi aga enamuse ajast olin XP-s, ka internetis.
Linuxi kasutamisele üleminekut on takistanud, et iga Linuxi puhul on ette tulnud see, mis ei tööta ja mida ma tööle ei saa. Vajalik on ka vähemalt 1-e Windowsi jaoks mõeldud programmi Linuxis töölesaamine aga Winet pole suutnud kasutusele võtta.
Nüüd kuid tagasi kui Ubuntu ei hakanud peale Cupsi uuendamist enam printima, siis läksin PCLinuxOS 2007 peale üle. Sellel on kõik töötanud. Ainult vajalikku Windowsi programmi pole osanud Wines tööle saada. PCLinuxOS ei lasknud enam samal kõvakettal olnud XP-sse siseneda. Mõne aja pärast võtsin XP kõvakettalt maha. Jäänud on vaid Linux.
XP on mul veel laptopil. Tahan selle kõrvale mingit lahjale masinale mõeldud Linuxit, et seda kasutada Wifiga internetis käimiseks.


ingram
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 30
Liitunud: 19.01.2006
Postitused: 225
Asukoht: Viljandi
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2007, 17:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olen jällegi üks nendest, kes kasvas ülesse windowsi peal (no mida teha kui sain win 95, 98, ME'd kasutada, need olid nii sajandivahetuse ajal, kui *päris* oma arvuti sain, siis oli sinna ilusti üks piraat-xp peale lastud, mida sai lollist peast mitu korda aiataha saadetud, siis mingi aeg sain ma tuttavaks jrepani vennaga ning juhuse kombel küsisin tema käest mis OS tal on, ning tema vastas FreeBSD, ütlesin et tahan ka, aga selle peale kostis ta, et liiga raske, et kasuta ubuntut näiteks (kui ei eksi siis ma tõmbasin 5.10, viimane paistis üsna viimati välja tulnud), mingi aeg juhtus jrepan mu kontaktilisti (jrepani vend andis msni) ja siis ma käisin päris pika tee läbi (installisin hunniku distrosid, selle peale läks oma paarsada krooni toorikute pärast) ning pean tõdema, et ma ei ole leidnud archlinuxist paremat distrod(no lightscribe pole veel sinna arenenud, millest ma kõvasti puudust tunnen.) aga oma uue raaliga olen ma täiesti rahul, aga windows vistat ikka kasutan Very Happy, mängimise pärast üldjuhul, linuxis teen ma kõike muud, kodutöid, kuulan muusikat ja passin msnis, mänguritele ainult-linux ei sobi, kuna wine ja cedega neelavad omajagu rohkem süsteemi jõudlust ning paljud asjad on üsna buggised, vaielge vastu kui soovite, lihtsalt mina wine/cedegat ei kasuta lähiajal.

_________________
- i pwn n00bs -

PriitM

Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 12.08.2007
Postitused: 7

Distributsioon: Debian Stable
estonia.gif
postituspostitatud: 12.09.2007, 09:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linuxiga sai esmakordselt tutvust tehtud dial-upi ajastul, distro oli Red Hat 7
Modemi draivereid ma peale ei saanud ja saatsin paariks aastaks Linuxi kukele.

Edasi sai proovitud Windowsiga dualbootis Debiani, Ubuntut, OpenSuset, Knoppixit ja Mandrivat.

LiveCD peal sai jooksutatud Backtracki

Hetkel on kasutuses Ubuntu 7.04, kuna tegemist on lihtsa distroga.
Mõne kuu pärast peaks ümber kolima mõne "raskema" distro peale.

_________________
Image

miniest
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 40
Liitunud: 13.05.2007
Postitused: 47
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Kubuntu 8.04(oli), Estobuntu 10.09
estonia.gif
postituspostitatud: 18.10.2007, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tükk aega tagsi rääkisin ma selles teemas sellist juttu.

Olude sunnil pean kasutama, windowsi oma sülearvutis, kuna see oli juba eelinstaleeritud ja teiseks on mul muud pöjusted ka miks jääb sülekasse, Ainult windows.

Pidi ainukeseks jääma, aga tutkit mul on Läpparil nii windows, kui ka LINUX Kubuntu 7.04. Kui asjad korda saan, et siis kirjutan asjad mis on windowsi kettal ära ning siis vötan mälemad maha, kuna Wifi ja kaabliga ei sanud Linuxi all neti.


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 18.10.2007, 15:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on Ubuntu 6.06 LTS installitud ühe arvutiaidast soetatud rondi peale.
Tollele oli XP juba peale pandud aga PPPOE ei töötanud ja heli ka ei olnud. Emaplaadi draiverit ka polnud kuskilt võtta, sest Compaq oli selleks ajaks HP-ga leivad ühte kappi pannud.
Algul oli väga võõras, midagi muud peale hiirega klõpsimise teha ei osanud. Ega eriti oska siiani.
Synapticuga probleeme pole aga ./configure-make-make install ajab alati juuksed püsti, sest sealt tuleb ikka midagi ootamatut, millest mina jagu ei saa. Very Happy
Aga kui installimine kõrvale jätta, siis kõige muuga olen väga rahul. Programmid jooksevad kenasti, kõik toimib. Fotoka tunneb ise ära, mälupulga ka. Vilmi näitab kenasti, mängida eriti ei saa sest mul selline integreeritud videokaart, mis kasutab RAM-i ja miskipärast nöögib vahest.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 18.01.2016, 09:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gnewsense 4. Kuna ubuntu ei tööta korralikult välisel usb hdd kettal, siis debian wheezy baasil ja libre.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 19.01.2016, 21:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mitmeid proovitud, alates sajand tagasi Mandrivast kuni viimastel aastatel tuli ja jäi Mint...

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2016, 15:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minulgi Linuxiga tutvust tehtud alates eelmisest sajandist.

Mida siis põhiliselt kasutatud?
RedHat, CentOS, Debian, Ubuntu, Linux Mint.

Ps! Linux Mint on hea kuid kahjuks on andnud tagasilööke. Näiteks ei töötanud seal VPN forticlient korralikult. Forticlient küll installeerus kuid ühendust tekitada ei saanud.

Vahelduva eduga läbi aastate olen katsetanud Unix FreeBSD. Kuid igal korral olen selle kõrvale pannud ja tulnud arusaamisele et minu jaoks see freebsd veel pole sobilik. Las ootab see freebsd oma paremaid aegu ja pole hullu kui neid paremaid aegu eales ei tulegi.

Nokitud on ka Gentoo Linuxit kuid see distro ei sobi mitte kohe minu peakujuga. Ausalt üteldes ma ei sooviks ei era- ega tööelus kohtuda Gentoo'ga. Kahjuks minust sõltumatutel asjaoludel vahepeal juba kohtusin. Polnud minu jaoks suurem asi elamus. Ütleks siis nii et Linux Gentoo'ga saaks Linuxi sõpru "vanglas üle kuulata". Smile

Hetkel viimaste aastate jooksul olen jäänud pidama Ubuntu LTS versioonide distrol, Mate töölauaga. Ubuntu on enamjaolt stabiilne ja kõik asjad saab tehtud. Tarkvara valik igati mahukas. Internetis on Ubuntu kasutajaskond väga suur ja toekas. Tasub mainida et riistvaratugi on Ubuntul hea. Suure tõenäosusega pea et igal kaasaegsel arvutil on Ubuntu kasutuskõlblik.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 217
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Manjaro
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2016, 20:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan Debiani ja selle baasil distroid. Päris algust sai tehtud Ubuntuga, kunagi hiljem tuli Linux Mint. Puhtalt mugavuse la lodevuse pärast olen jäänud truuks apt ja synapticu pakimajandusele. Praegugi kasutan Minti paralleelselt Debianiga. Linux Mint on küll tore ja küllaltki rafineeritud, aga ikkagi kisub Debiani poole, sest see lihtsalt on väledam. Ega keskmise kasutaja jaoks keerukuselt olulist vahet vist polegi, Debian kõlbaks emale ka kasutada, kui ta alguses ära seadistada, sest kui ta paigas on, polegi enam suurt midagi teha.


ttambet
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 24.01.2016
Postitused: 1


estonia.gif
postituspostitatud: 24.01.2016, 20:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan Arch Linuxit.

Võrreldes Ubuntuga on minu arvates 100x stabiilsem. Ubuntuga juhtub tihti nii, et peale uuendamist ei taha süsteem üles tulla Very Happy

Katkiseid pakette ei meenugi et oleks mingi 1-2a jooksul olnud.

Plussideks loen seda, et saab jooksvalt uuendada ja koduleht + viki on korralik. Esimesel korral paigaldamisel on rohkem jändamist võrreldes Ubuntuga, aga edaspidi on selle võrra jällegi lihtsam.


tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2016, 17:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.alpinelinux.org/
Võrreldes arch-iga on alpine linux stabiilsem ja grsec turvakerneliga.

"Alpine Linux is a security-oriented, lightweight Linux distribution based on musl libc and busybox."

openrc ja oma apk pakihalduriga.

qemu-s proovisin ja täitsa meeldib!

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group