Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2012, 17:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

countrymees kirjutas:
Peale pikka ööd, pole kahjuks midagi eriti muutunud. Winega sain arvutisse küll täiesti startiva HiSuite (telefoniks on Huawei Ascend P1), kuid ka seal ei teki ühendust USB kaabliga. WiFiga on aga asi selline, et telefon leiab wifi-ruuteri, kuid ühendumisega on raskusi (see muidugi pole Linuxi süü). WiFiga ühendumiseks on vaja toimivat mobiilset internetti. Seda hetkel pole ja ehk paari päeva pärast saab teada, kas asi sai toimima.
Kui aus olla, siis on ka üks alternatiiv, et kui faile mida oleks vaja arvutist telefoni või vastupidi saata, ja nad ei ole eriti mahukad (doc,txt,jpg jne.), siis seda saab ju tegelikult ka e-mailitsi teha.


Otse juhendist:
Copying Audio Files to USB Mass Storage Devices
Before using this function, ensure that a microSD card is correctly installed.
1. Use a USB cable to connect your phone to the PC.
2. Openthe notification panel, touch Connectedas an installerto display the USB computer connection screen, and then select the Mass storage mode check box.
3. The phone will nowappear as a removable storage device in My Computer. Locate andopen the device.
4. Create afolder inthe root directoryof the microSD card, for example, a folder named Music.
5. Copy audiofiles from the PC tothe folder you have just created.

_________________
Image Image Image

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2012, 17:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:
Küll aga on osade telefonidega see häda, et nad kasutavad kohandatud mtp protokolli, mis teebki suhtlemise raskeks. Millistel telefonidel on aga see kohandatud mtp, ei oska öelda.

Üldiselt Android 2.3-l on USB Mass Storage nagu mälupulk, Android 4.X aga tundub olevat üldiselt MTP kasutusel. See on üldiselt, esineb erinevate tootjate puhul erandeid.

_________________
Hyva päiva!

countrymees
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 17.07.2007
Postitused: 270
Asukoht: Tallinn-Kuressaare
Distributsioon: Deepin
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2012, 20:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mihkel kirjutas:

Ehk siis, mis marki telefoni teemaalgataja kasutab? Androidi versiooni võiks ka öelda. Või siis guugeldad ise nende admetega Smile

Telefon on Huawei Ascend P1 U9200. Androidi versioon on 4.0.3


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 15.11.2012, 21:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Konkreetse telefoni kohta ma midagi ei leidnud, küll aga ICS kohta sain sellise lingi:
http://android.stackexchange.com/questions/27283/phone-mounts-as-media-device-not-usb-storage

ja sealt

http://www.computerandyou.net/2012/01/how-to-fix-android-samsung-galaxy-s2-not-recognized-on-linux/

Proovi, ehk aitab.


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 77
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 16.11.2012, 07:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Praktika näitab, et telefoni juhendi võib juhendi koostajale/kirjutajale rahulikult pähe määrida, sest see ei toimi. Juhendi kirjutaja on lähtunud teoreetilisest võimalusest, aga praktikas pole enda kirjutatut testinud.
Vähemalt on see nii Sony Xperia S puhul.


alar68
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 02.05.2007
Postitused: 213

Distributsioon: Linux Mint 13 Cinnamon 64bit
estonia.gif
postituspostitatud: 16.11.2012, 10:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et ma lausa õnneseen! Kõik minu HTC'd(Tattoo, Desire S, One S) on saanud siiani buntulistega hästi läbi. USB'ga ühendades pakub võimalust ühendada ainult laadimiseks või kõvakettana. Viimast valides näitabki arvuti 'Android seadme' nimelist välist kõvaketast ja annab ligipääsu andmete liigutamiseks. Mingit käsurida ajanud ei ole - kõik on toiminud vaikimisi.

_________________
Julgen näidata ennast rumalana.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 16.11.2012, 11:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

countrymees kirjutas:
mihkel kirjutas:

Ehk siis, mis marki telefoni teemaalgataja kasutab? Androidi versiooni võiks ka öelda. Või siis guugeldad ise nende admetega Smile

Telefon on Huawei Ascend P1 U9200. Androidi versioon on 4.0.3

Kas sul selles telefonis mälukaart on või mitte? Kui on, siis peaks minu antud juhend sind järjele aitama..

_________________
Image Image Image

countrymees
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 17.07.2007
Postitused: 270
Asukoht: Tallinn-Kuressaare
Distributsioon: Deepin
estonia.gif
postituspostitatud: 16.11.2012, 11:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
countrymees kirjutas:
mihkel kirjutas:

Ehk siis, mis marki telefoni teemaalgataja kasutab? Androidi versiooni võiks ka öelda. Või siis guugeldad ise nende admetega Smile

Telefon on Huawei Ascend P1 U9200. Androidi versioon on 4.0.3

Kas sul selles telefonis mälukaart on või mitte? Kui on, siis peaks minu antud juhend sind järjele aitama..
Kui asi ainult selles mälukaardis seisneb, siis jah...seda mul hetkel ei ole, sest 4GB tundus esialgu piisav. Palju need teksti ja pildi failid ikka ruumi võtavad. Aga eks lihtsalt profilaktika mõttes tuleb see vist osta Smile
Ja selle WiFiga on veel arusaamata. Tegin ruuteris Wifi lahti, kuid...telefon leiab wifi üles, kuid mitte midagi ei tööta. No eks tuleb veel asja uurida. Suured tänud aitamise eest!

Sain Wifi siiski käima. Ise ka täpselt ei tea mis tegin, aga selge on, et muutsin Wifi võrgu turvaliseks ja lasin ruuteril seadme ise üles otsida Smile


countrymees
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 17.07.2007
Postitused: 270
Asukoht: Tallinn-Kuressaare
Distributsioon: Deepin
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2012, 15:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
oswald kirjutas:
Androidi ühendamine LInux arvutiga on problemaatiline, kui üldse võimatu. Ma jändasin sellega tükk aega (mul Estobuntu viimane versioon) ja loobusin. Arvatavasti peab olema päris arvutifanaatik, et kõik käsud sisse nokkida ja kesütleb, et läheb õigesti?
Sama tobe lugu on iMac'iga. Snow Leopard tõmbab küll mingi osa pilte telefonist arvutisse, aga siis katkestab ja niimoodi pidevalt. Kes see viitsib essuga mängida?
Kõige kindlamini saab Android-telefonist faile (pilte, jne) Windows-arvutisse. Piltide laadimine arvutisse või telefonisse on töökindel ja mugav.
Eks need Linux ja Mac ühed hädapätakad ole, muud midagi. Üht-teist teha nendega muidugi võib ja saabki, aga korralikuks tegemiseks ei kõlba kumbki op-süsteem. Linux veel, aga Mac ongi nagu üks peessekeeratud Linux, ei etem.
Aga ülaltoodu vaid minu kogemustele põhinev arvamus, ei enamat.

ära trolli, natuke probleemsed on vaid standardse usb mass storage võimaluseta seadmed ja seejurees pole see midagi androidispetsiifilist.

kui on olemas wifi levi, siis on kõige mugavam unustada üldse misiganes kaablid ja kasutada telefoniga suhtlemiseks n. airdroidi: http://airdroid.com/

Kusjuures jah...sai proovitud airDroidi ja tõesti on see kõige mugavam vahend failide liigutamiseks...Pole mingkit muret juhtmetega.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 19.11.2012, 17:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks tuttav väitis, et mtpfs aitab. Võin naljaviluks õhtal järgi proovida. Äkitse on pakihalduris olemas selline asi. Minu linuxil küll olemas ja Ubuntul peaks kah olema. Äkki sinulgi ?

_________________
Image

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2012, 16:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Muljeid:...
Üleöö sigines mullegi üsna mitu "rohelist mehikset. Samsjun S5830... jms analoogid.
Rumalusest sai topitud mälukaardid sisse ja muidugi välja võttes olid need totaalselt kirjutuskaitstud Sad
Ühel nendest, läks mälukaart nii lukku, et root õigused ja GParted ei aidanud üldse, ei kustutada, miskit muuta, ega formaatida. "Karmim" lähenemine, aitas siiski kaardi formaatida.
Sai siis formaaditud kaardid Linuxiga FAT32 formaati (ma ei tea, kas see oli hea mõte?). Aga peale fomaati ja oma kaustade loomist, saab nendele konkreetsetele vähemasti ligi nii arvutis kui telefonis.
USB kaabliga ühendust pole, ka pole telefonis sellist menüükohta, mis kirjeldatud netis ja telefoni manualis (mis sai netist tiritud samsi kodukalt). Selles suhtes on oswald`il õigus.

Nüüd, netti sirvides, jäi kusagilt silma, et saab omale selle USB apps`i soetada; apps mis "sümboolse tasu" eest saadaval, pidavat teatud juhtudel olukorda parandama. Aga, eks need asjaolud tahavad veel selgitamist/täpsustamist, et mis mudelitele ja millise softi puhul see aidata võiks või siiski miskid muud variandid asjakohasemad?

Kui, nüüd kellegil on samane telefon ja "päris" Gnome baasil arvuti ja.. ta on ka selle tööle saanud, just selle USB kaabli ühenduse osa, siis võiks ehk oma kogemusi ka jagada.

Mõte oli ka, ehk paneks "wine for linux" jooksma ja installiks NET Framework 4 ja installiks Kies, aga vist pole nagu hea mõte üksteise selga asjade ehitamine, siis juba Win asjakohasem?

Kas Kies töötab MAC all korralikult? Äkki peaks mõtlema selle Linuxi alla "sobitamisest"?

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2012, 22:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ace töötab vist 2.3.5 tuumal? Või oli see 2.3.7?

Y sai läbi minu Ubuntus juhtme plirts-plärts ühenduse. Samas jällegi olen kõik Droidid mille kätte olen saanud ka suht kohe sodist ja tootjapõhistest sigadustest vabastanud. Samsa armastab ikka ohtralt "Lisaväärtust" kaasa toppida...

HTC on pisut viisakam ses suhtes...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 25.11.2012, 23:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks kõnealune telefon on:
Androidi versioon: 2.3.6
Kerneli versioon: 2.6.35.7
dpi@DELL128#1

Ja ülejäänud on:
Androidi versioon: 2.3.6
Kerneli versioon: 2.6.35.7
dpi@DELL130#1

sadiini: ehk räägiksid lähemalt, millest võiks seadme puhastada ja mida võiks siis lisada.
Fakt on, et need "Samsid" päris vabatahtlikult siiski Linuxi arvutiga ei ühendu Wink

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.11.2012, 07:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

›Massmäluseadmena ühendamine
1 Sisestage seadmesse mälukaart.
2 Ühendage arvuti andmesidekaabli abil mitmeotstarbelise pesa kaudu arvutiga. Kui sisestate seadmesse mälukaardi, pääsete juurde mälukaardi failikataloogile, kasutades seadet mälukaardilugejana.
3 Avage otseteede paneel.
4 Valige USB on ühendatud → Ühenda USB-mälu → OK.
5 Avage failide vaatamiseks kaust.
6 Kopeerige failid arvutist mälukaardile.
7 Kui olete lõpetanud, siis valige Lülita USB-mälu välja.

See siis väljavõte Galaxy ACE juhendist.

Endal masinaks Xperia Mini + Cyanogenmod ( Android 4.0 ) ja seal lihtsalt valik. Turn on USB storage. Kui ühendad arvutiga. Ja Gentoo/Gnome 2.32 ühendab automaatselt. Desktopile tekib kena ikoon. 16GB failisüsteem ja sinna sisse minnes on näha mälukaardi sisu.

Galaxy Tab P5100 aga ei ühendunud. Isegi peale mtpfs -i installi.

Lahenduseks võib olla veel Samba. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.funkyfresh.samba
Eeldab, et oled seadme ära ruutinud.

Või kindlasti toimiv asi - DropBox Smile


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.11.2012, 13:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:

sadiini: ehk räägiksid lähemalt, millest võiks seadme puhastada ja mida võiks siis lisada.
Fakt on, et need "Samsid" päris vabatahtlikult siiski Linuxi arvutiga ei ühendu Wink


Veider. Galaxy Y mis mulle 2.3.7 versiooniga kätte sattus, oli täitsa ise nõus enda mälukaardi massmäluna ilma suurema kärata ära laskma ühendada.

Aga jah - Dropbox on väga hea lahendus arvuti ja telefoni vaheliseks failide vahetamiseks.

Puhastamise all mõtlesin ma rooditud telefonist adware, spyware ja bloatware välja rookimist.

Põhimõtteliselt saab sellise "käsitöö" asemel kasutada mõnda Custom ROM-i, kus see kõik juba kellegi poolt tehtud on, kui ROM-i falshimine hirmu ei tekita.

Kuivõrd kasutan ise HTC WFS telefoni, siis selle puhul ma ise jändama ei hakanudki, vaid paigaldasin lihtsalt Sellise ROMi, nagu mulle meeldib ja sobib
ja asi mutt...
Ja vahetasin Nemuse Rosie (Sense 2.1) Launcheri vastu tagasi... Wink

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Os.Maleus.73
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 27.03.2012
Postitused: 2


estonia.gif
postituspostitatud: 26.11.2012, 17:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, Dropbox on väga hea lahendus ... kui tahad oma asjad maailmaga jagada.

Mina kasutasin need commandid:
sudo mtpfs -o allow_other /home/[wherever-you-want-to-have-it]
sudo fusermount -u /home/[wherever-you-want-had-it]


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.11.2012, 17:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Os.Maleus.73 kirjutas:
Jah, Dropbox on väga hea lahendus ... kui tahad oma asjad maailmaga jagada.



Kloun.
Dropboxis on ainult 1 Public Folder. Kesse käseb asju sinna toppida?

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 26.11.2012, 18:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

out of the box on minul siiani toiminud. proovitud Huawei U6850, HTC desire X ja Samsung Galaxy S
toimib nii modemina, wifi hotspotina kui ka tavaline failide jagamine ilma ühegi käsurea twiigita.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 10.12.2012, 18:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jäigi minu poolt teema järg kirjutamata...
Nagu eelpool öeldud, siis võrgu menüüsse ei ilmunud USB kohta infot ja pole seda siiani. Samas, sai jah näpitud analooge, millel on selline menüüvalik seadete all täiesti olemas.

Aga, ülemiselt paneelilt tõmmatavale rippmenüüle, kus sinihammas, Wifi jms ei ilmunud samuti USB kohta midagi alguses, kuigi juhendis oli kirjas ja reklaamvideo "sinutorus" näitas seda samuti. Siis miskil hetkel ilmus ja nüüd on see seal kõigil, kui juhe arvuti taha ühendada. Ma ei saa aru siiani kuidas.

Aga põhiline on et nüüd töötab ja USB juhtmega saab mälukaardile otse ligi, ka Linuxis.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 11.12.2012, 18:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja nüüd on meilgi kodus üks Ace 2.3.5 Droidiga, mis lihtsalt vilistab juhtme peale massmälu mõttes. Pakub valikut ühendada, aga sellega hakkama ei saa.

Aga mul on microkaartide lugeja...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group