Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.09.2012, 08:04  postituse pealkiri:  Estobuntu 12.08 ootab kasutajaid  

Sügise saabumist kuulutava tarkusekuu esimese päris koolipäeva elik opsüsteemi vahetuskuu esimese tegusa tööpäeva lõbusalt kollase kastanilehega lõunatunnil hõikavad Estobuntu vabatahtlikud taas välja ühe pikaajalise hooldusperioodiga väljalaske oma tõhusast ja turvalisest ugrimugri operatsioonisüsteemist.

* estobuntu-12.08-standard-DVD-i686.iso
* estobuntu-12.08-standard-DVD-x86_64.iso

* Torrentid

Töölaudadest on tõmmisel Unity, Unity 2D, GNOME ja klassikaline GNOME. Nagu ikka, ühildub Estobuntu täielikult Ubuntuga ning saab osa selle kõigist turva- ja tarkvarauuendustest järgneva viie aasta jooksul.

Kohe laivkandjalt käitatavana on süsteemis olemas ID-kaardi ja multimeedia tugi, reklaamitõrje, Java, Flash ja kõik muu, mida normaalseks arvutikasutamiseks vaja. Lisatud on ka aukartustäratav hulk parandusi Ubuntu eesti keele toele (mis on sellest hoolimata kaugel täiusest).

Estobuntu 12.08 aluseks on Ubuntu 12.04 "Precise Pangolin" esimene hooldusväljalase.

Kõigest täpsemalt: http://estobuntu.org/


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 58
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 367

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.09.2012, 15:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hurraa..)) juba laeb alla.. Very Happy


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 04.09.2012, 21:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik on kena aga aadressil http://www.estobuntu.org/allalaadimine võiks kontrollsummad ka olla Smile


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.09.2012, 22:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
Kõik on kena aga aadressil http://www.estobuntu.org/allalaadimine võiks kontrollsummad ka olla Smile

Kontrollsummad on ruumi kokkuhoiu mõttes tooltipidena. Iseenesest võiks ju nad failil klõpsates kuskile avaneda suurelt, aga kes see viitsib hakata selle pärast javascriptiga jändama.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 05.09.2012, 02:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
zeroconf kirjutas:
Kõik on kena aga aadressil http://www.estobuntu.org/allalaadimine võiks kontrollsummad ka olla Smile

Kontrollsummad on ruumi kokkuhoiu mõttes tooltipidena. Iseenesest võiks ju nad failil klõpsates kuskile avaneda suurelt, aga kes see viitsib hakata selle pärast javascriptiga jändama.


Jah aga mismoodi ma neid kopeerida saan? Peab vist veebilehe lähtekoodi sorima... Kui panna tekstifail kasvõi http://releases.estobuntu.org/ juurikasse - olekski olemas Smile Allalaadimise lehele lihtsalt link panna ja ei võtagi ruumi sisuliselt Smile

EDIT:
estobuntu-12.08-standard-DVD-i686.iso
md5sum: b806647e97bdf307aef934446d36b8cf
sha1sum: fdb9522b9e30617e51f1e47919dd503d21aca253

estobuntu-12.08-standard-DVD-x86_64.iso
md5sum: 6502b00bc1dd77901f56877f302e6ac6
sha1sum: 64bcf8ebdaf053b31f305d8ab6e4611106e21ea5




Viimati muutis zeroconf 10.09.2012, 02:12; muudetud 1 kord
tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.09.2012, 07:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
Jah aga mismoodi ma neid kopeerida saan? Peab vist veebilehe lähtekoodi sorima... Kui panna tekstifail kasvõi http://releases.estobuntu.org/ juurikasse - olekski olemas Smile Allalaadimise lehele lihtsalt link panna ja ei võtagi ruumi sisuliselt Smile

Print Screen? Ma ise pole seni tulnud selle peale, et räsisid reaalselt kopeerida, ma tavaliselt võrdlen silmaga. http://releases.estobuntu.org/ juurikas võiks ehk olla küll. Liiati kaovad vanad versioonid ju allalaadimiste lehelt ära ja räsid on siis igaveseks kadunud.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 05.09.2012, 12:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võiks ju kuskil ka miinimumnõuded arvutile mainitud olla. Kas või allalaadimislehel. Paljud proovivad vbl oma vanu xp masiaid uuendada.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.09.2012, 20:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

muhv kirjutas:
Võiks ju kuskil ka miinimumnõuded arvutile mainitud olla. Kas või allalaadimislehel. Paljud proovivad vbl oma vanu xp masiaid uuendada.

Õige märkus. Aga rääkige, mis vanadel masinatel te selle Estobuntu normaalselt tööle olete saanud? Mul on juba 1GHz prose ja 1GB mäluga läpakal (=vana XP masin) suhteliselt uimane Firefoxis rohkem kui 10 vahekaarti lahti hoida, aga praktikas siiski on süsteem kasutatav. Või tahangi ma liiga palju ja 10 kaarti lahti pole standard?

http://viki.pingviin.org/Estobuntu_riistvaran%C3%B5uded


Siim_T
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 13.10.2011
Postitused: 46


estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2012, 06:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas kuidasgi Estobuntu 11.11 mingi käsklusega 12.08 ei saaks uuendada?


kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2012, 07:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
muhv kirjutas:
Võiks ju kuskil ka miinimumnõuded arvutile mainitud olla. Kas või allalaadimislehel. Paljud proovivad vbl oma vanu xp masiaid uuendada.

Õige märkus. Aga rääkige, mis vanadel masinatel te selle Estobuntu normaalselt tööle olete saanud? Mul on juba 1GHz prose ja 1GB mäluga läpakal (=vana XP masin) suhteliselt uimane Firefoxis rohkem kui 10 vahekaarti lahti hoida, aga praktikas siiski on süsteem kasutatav. Või tahangi ma liiga palju ja 10 kaarti lahti pole standard?

http://viki.pingviin.org/Estobuntu_riistvaran%C3%B5uded


Lasin Estobuntu netbookile Crunchbangi kõrvale. Mingeid erroreid ei täheldanud. Meeldiv oli see, et taustavalguse nupud, mida ma nii Lubuntus kui ka Crunchbangi all tuli eraldi seadistada, et töötaks, hakkasid Estobuntu all kohe tööle. ID kaart töötas ka Smile.

Aga kiirus... no Unityga ikka üliuimane. Protsessort on 1,66 GHz Atom, 2 GB RAM-i, ei tohiks nii kohutavalt nõrk olla. Aga kunagi panin Ubuntu asemel ka Lubuntu, sest peale 10.10 --> 11.04 upgrade'i muutus arvuti aeglaseks. Paigaldasin proovimiseks LXDE ja xfce töölauad ka, lippas nagu kiiremini küll, aga siis võib ju samahästi Xubuntu või Lubuntu ka panna. Isegi tavaline Gnome tundus kiiremini lippavat kui Unity.

Unityga seoses: kas kuidagi on võimalik Unity töölauale paigutada kiirklahvide nimekirja? Kunagi, kui Unityga esimest korda kokku puutusin, siis tundus alguses eriti nõme asi, aga peale mõne olulisema kiirklahvi selgeks saamist sai asju juba päris normaalselt ajada.

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

petkake
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 29.03.2006
Postitused: 54
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.09.2012, 10:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

töötap.
kusjuures puhas install annab parima tulemuse. minu tunde järgi.
toimivad ka upgrade'd 12.04lt ja eelmiselt estobuntult.
viimase puhul ei tundnud arvuti hiirt ja/või mint'i pulka vahel ära.
mõlemad usb. siis restart aitas enamasti.
(tõenäoliselt pigem minu probleem muidugi)


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 06.09.2012, 19:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siim_T kirjutas:
Kas kuidasgi Estobuntu 11.11 mingi käsklusega 12.08 ei saaks uuendada?

On selline artikkel: http://viki.pingviin.org/Estobuntu_v%C3%A4ljalaske_uuendamine

Ma ei tea, kui kasutatav see tegelikult on, sest ma ise olen alati uuendanud juba poole arenduse pealt vms ja pole kunagi kasutanud Ubuntu distro uuendust. Samas Petkake siin justkui räägib, et mõlemad seal mainitud uuendamise variandid ajavad asja ära.

petkake kirjutas:
töötap.
kusjuures puhas install annab parima tulemuse. minu tunde järgi.
toimivad ka upgrade'd 12.04lt ja eelmiselt estobuntult.
viimase puhul ei tundnud arvuti hiirt ja/või mint'i pulka vahel ära.
mõlemad usb. siis restart aitas enamasti.
(tõenäoliselt pigem minu probleem muidugi)

Kas sul on mingeid juhiseid anda, et kuidas seda paremini teha või kas sul ka mingeid probleeme tekkis? Kas sa kasutasid seda juhendit ka või tegid oma peaga? Kas juhendis on midagi, mida võiks parandada?

kyng kirjutas:
Aga kiirus... no Unityga ikka üliuimane. Protsessort on 1,66 GHz Atom, 2 GB RAM-i, ei tohiks nii kohutavalt nõrk olla. Aga kunagi panin Ubuntu asemel ka Lubuntu, sest peale 10.10 --> 11.04 upgrade'i muutus arvuti aeglaseks. Paigaldasin proovimiseks LXDE ja xfce töölauad ka, lippas nagu kiiremini küll, aga siis võib ju samahästi Xubuntu või Lubuntu ka panna. Isegi tavaline Gnome tundus kiiremini lippavat kui Unity.

2 GB RAM-i võiks minu meelest keskmiselt tõhus olla küll. Muide, ka minul oli 11.04 kogemus selline, et näis hulganisti ressursse juurde haugatavat. Me tekitasime muidu põhimõtteliselt töötava Estobuntu LXDE versiooni ka, aga kuna sellel ei tööta tarkvarakeskus eestikeelsena, siis jätsime selle asialgu alfastaatusse. Võimalik, et Quantali põhjal anname midagi ametlikumat ka välja, kui süsteemi põhiasjadega vead paranevad.

kyng kirjutas:
Unityga seoses: kas kuidagi on võimalik Unity töölauale paigutada kiirklahvide nimekirja? Kunagi, kui Unityga esimest korda kokku puutusin, siis tundus alguses eriti nõme asi, aga peale mõne olulisema kiirklahvi selgeks saamist sai asju juba päris normaalselt ajada.

http://viki.pingviin.org/Unity all on sellistest asjadest juttu. Võid ekraani taustapildiks panna selle spikri, kui soovid, aga loogilisem on vist ikka seda superklahvi kasutada süstemaatiliselt.


petkake
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 29.03.2006
Postitused: 54
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 09:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

"Samas Petkake siin justkui räägib, et mõlemad seal mainitud uuendamise variandid ajavad asja ära. "
noh-jah. ühekordsest õnnestumisest võib järeldada vaid, et leidub arvuti
ja konfiguratsioon, mille puhul uuendus toimib.
Uuendamine toimus nii, et liveDVD pealt arvuti käima - ubuntu katsetamine -
tekitada töötav internet (minul ei toiminud püsiühendus ega wifi, MINT toimis)
- ubuntu install - muu standartne, ketta kasutamise ekraanil valida endale sobiv - mõne aja pärast dvd välja ja restart.

"Kas sul on mingeid juhiseid anda, et kuidas seda paremini teha või kas sul ka mingeid probleeme tekkis?
Kas sa kasutasid seda juhendit ka või tegid oma peaga? Kas juhendis on midagi, mida võiks parandada?"

juhiseid ei ole, muljed ei pruugi (lõpuni) õiged olla.
arvutid olid DELLi laptop, 2 GB mälu, Celeron
ja home-made desktop, 2GB mälu, mingi Inteli dual prose.

minu meelest kõige ohtlikum koht oli ketta kasutamise kirjeldamine.
tuleb korralikult läbi lugeda, enne kui midagi fataalset ette võtta.

juhendit pole märganud.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 09:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Uuendamine toimus nii, et liveDVD pealt arvuti käima - ubuntu katsetamine -
tekitada töötav internet (minul ei toiminud püsiühendus ega wifi, MINT toimis)
- ubuntu install - muu standartne, ketta kasutamise ekraanil valida endale sobiv - mõne aja pärast dvd välja ja restart.



Ahaa, see polnud paraku üldlevinud mõistes uuendamine, see oli ikkagi uuesti paigaldus.

_________________
Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 09:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
zeroconf kirjutas:
Jah aga mismoodi ma neid kopeerida saan? Peab vist veebilehe lähtekoodi sorima... Kui panna tekstifail kasvõi http://releases.estobuntu.org/ juurikasse - olekski olemas Smile Allalaadimise lehele lihtsalt link panna ja ei võtagi ruumi sisuliselt Smile

Print Screen? Ma ise pole seni tulnud selle peale, et räsisid reaalselt kopeerida, ma tavaliselt võrdlen silmaga. http://releases.estobuntu.org/ juurikas võiks ehk olla küll. Liiati kaovad vanad versioonid ju allalaadimiste lehelt ära ja räsid on siis igaveseks kadunud.


Oleks palve niisiis kasvõi http://releases.estobuntu.org/ juurikasse nt checksum.txt vms fail kus need räsid sees - kasvõi uuemate (10.09; 12.08 - ikkagi LTS) omad. 15.09.2012 ma Vaba Tarkvara Päeva raames Raplas seda kindlasti reklaamin ja lisaks tuleb mul üks kursus teha Estobuntu baasil kus oleks vaja tudengeid õpetada kontrollsummat kontrollima. Samas on see ka tudengitele hea harjutus veebilehe lähtekoodist see kontrollsumma välja peilida. Seega on praegune lahendus ka täiesti hea + siis üks väike tekstifail neile, kes mõistavad aadressireale http://releases.estobuntu.org/ kirjutada Smile


petkake
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 29.03.2006
Postitused: 54
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laur kirjutas:
Tsitaat:
Uuendamine toimus nii, et liveDVD pealt arvuti käima - ubuntu katsetamine -
tekitada töötav internet (minul ei toiminud püsiühendus ega wifi, MINT toimis)
- ubuntu install - muu standartne, ketta kasutamise ekraanil valida endale sobiv - mõne aja pärast dvd välja ja restart.



Ahaa, see polnud paraku üldlevinud mõistes uuendamine, see oli ikkagi uuesti paigaldus.


Vaieldav muidugi.
Kui võimaluste piires säilivad programmid konfid, mailid, /home,
siis millega tegu?
loomulikult võin ma vabalt eksida.

PS. Vabandan segaduse tekitamise pärast.
Millegipärast ei suuda ma enda testimiseks olukorda reprodutseerida.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 15:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Installisin samuti ühele kettale... estobuntu-12.08-standard-DVD-x86_64.iso
Vaja olemasolevat asja põhjalikumalt vaadelda; uuendamise hetkel keelasin..

Mõned teabemärkused:

Koht "Käivitatavad rakendused" http://ubuntugenius.wordpress.com/2012/05/11/ubuntu-12-04-upgrade-fix-access-missing-startup-applications-in-gnome-3-classicfallback-desktop/

NVidia uuem draiver läks käima (NVidia 304.43..); anomaaliaid esialgu pole näha.
Install käis terminalis:
Kood:
sudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-current
sudo reboot

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

rimas
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 22.06.2008
Postitused: 17

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olles küll paadunud KDE(4) fänn, tundsin siiski suurt kiusatust meie oma eesti meeste loominguga tutvuda. Smile

Minu poolt kuuleb küll ainult kiidusõnu. Nii hästi pole ma veel ennast unity töölaua taga veel tundnud. Väga tubli töö.


muhv
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 49
Liitunud: 03.03.2009
Postitused: 248
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian+
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 16:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pole veel aru saanud kuidas RIA poolt ID.ee pakutud pakette paigaldada, Olen mina rumal et script errorit annab ja nende käsitsi juhendit ei eksiteerigi.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 07.09.2012, 19:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

muhv kirjutas:
pole veel aru saanud kuidas RIA poolt ID.ee pakutud pakette paigaldada, Olen mina rumal et script errorit annab ja nende käsitsi juhendit ei eksiteerigi.


http://id.ee/index.php?id=34228

Copy -> Paste käigus asenda "lucid" või "maverick" sõnaga "precise".

64-bitises Ubuntu 12.04-s igatahes käib tõrgeteta.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group