Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
mazz
Pingviini külastaja
Pingviini külastajaLiitunud: 14.04.2012
Postitused: 16

Distributsioon: Ubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 12:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina võtan küll neid bsa ja acta asju täiesti rahulikult.

Linuxi distributsioonid on piisavalt edasi jõudnud ja jäävad töötama.

Torrent kui selline töötab ka ilma domeeniserverite abita, lihtsalt träkker e. jälgija vajab avatud porti.
Põhirõhk on siiski ainult torrenti viitefailide jagamisel (minginimi.torrent) veebis.
Näiteks ubuntu.com'il on oma jagaja ning .torrent fail, mis sisaldab teekonda ubuntu tõmmistele.
Ma tõmban torrentist ubuntut sellepärast, et see on räsiga ja tõmmis on seega terve.

Torrent ise ei ole kriminaalne. Sama ei ole ka IP/TCP.

Rahvas vajab korda.
See kõik on üks eksitus. Jama tuleb just torrentbay, isohunt .jt v s. domeeni...

_________________
http://scanthis.net/

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 26
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 18:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Läheneks koopiate tegemisele teiselt poolt, aedniku vaatevinklist.
Aednikul on kodus aed, kus ta kasvatab õunapuid. Ta ostis õunapuu turu pealt (puukooli istik). Ta pani istiku maha ja kasvatas puu vilja kandjaks.
Ta andis seda sorti õunu ka oma sõpradele ja nad soovisid endale ka samasugust sorti puud.
Aednik lõikas sügisel puult paar oksa ja andis need sõpradele. Puukool ei saanud selle eest sentigi.

Kas selline aednik on nüüd hakkama saanud kuriteoga?
Ta jagas puukooli õunapuu koodi edasi, ilma et puukool oleks saanud lisakasu.

Puukoolid (tööstus) nimetab sellist jagamist pahaks. Aga reaalselt keegi sellisest tegevusest kahju ei saa.
Kahju tekib siis, kui aednik hakkab võltsitud siltidega puid levitama: "Siit saad puukooli puu palju soodsamalt kui puukoolist"
Siis kui on tähtis, et uus õunapuu oleks kindlalt just selle sordiga, siis peab minema paberitega esinaja poole.

Tavakasutaja soovib saada maitset ja tal vahet ei ole, kas tegu on paberitega õunaga või mitte.
Paber annab kasutajale garantii, et tegu on ikka õige õunaga.

Ja sama võib üle kanda ka virtuaalse materjaliga.
Viimati muutis Valdur55 03.05.2012, 22:30; muudetud 1 kord
oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 74
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 19:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu arvates täiesti õige jutt. Nii see asi ju ongi!


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 74
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 19:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See jutt on täiesti tõsiseltvõetav ja nii see värk ongi!


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 51
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 20:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On olnud juhuseid, kus tootja müüb suure kära ja reklaami saatel oma tarkvara, näiteks mängu-tarkvara. Ja siis tulevad "piraadid", ostavad selle originaali ja harutavad lahti ning teevad korda ning soft jookseb laitmatult ka tava-arvutitel. Nad ei müü seda reeglina, ei saa sellest kasu, vaid jagavad "väljanäitusele" välja.
Siis omakorda laevad alla "piraatkoopia" softitootjad ning näevad kuidas asi oleks pidanud välja nägema, ehk saavad tasuta (milljon $) teadmisi oma uute toodete loomiseks. Ehk ka nemad ei tohiks piraatkoopiast endale koopiat teha ning ka tulevikus kasutada seal sisalduvat.

Ja kes kaitseb siis tarbijat, kes ostis heauskselt vigase tarkvara; või kuidas ta saab üldse tõestada või millega on infoühiskonnas võrrelda vigast tarkvara.

Originaal või mitte originaal. See on umbes sama, kus autoteeninduses on kõik õhku täis, et nendel on vaid originaalosad. Olen seda öelnud ja ütlen jätkuvalt: "oleks olriginaalosa miskitki väärt olnud, poleks ma täna siin müts hambus osi nurumas; ma ei vaja mitte niivõrd originaali kuivõrd töötavat ja usaldusväärset osa". See ongi ju loomulik kliendi, inimese, kodaniku seisukohast.

E: Osta endale filmi DVD poest: Telereklaam ja muu reklaam on tihtilugu eksitav, aga soov vaadata ehk oleks. Lähen Youtube-sse ja laen ja vaatan lühikokkuvõtet, kus keegi on varastanud ära filmi idee ja teinud sellest animatsiooni, kus kari jäneseid näitavad sulle ära 30 sekundi jooksul mistahes filmi põhimõttelise sisu. Selle järgi saab otsustada täiendavalt kas toode vastab minu soovidele või mitte, sest kokkuvõttes, miks peaks ma ostma rämpsvara, mida ma ei vajagi.
bunnies in 30 seconds

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 899

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 30.04.2012, 23:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mazz kirjutas:
See kõik on üks eksitus.

Mis on eksitus?


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 40
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.05.2012, 10:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Tegelikult on nii, et tänane päev on mõlemad variandid juba nigelad. Kui osta, siis juba Pro, sest sellel on veel eluiga pikemaks kui 3 aastat. Ultimate ja Premium langevad 2015 alguses.

Palju see tavakasutajat kotib kas tal tugi on 2015 või 2000. Vaat xp-d, praegu on hakanud lõpuks üle mindama 7 peale, kuid vanu xp kasutajaid on ikka väääga palju, missiis, et tugi on otsas.tramm kirjutas:

Kusjuures see salaalkoholi võrdlus pädeb ilmselt ainult hinna teemal.

Ma ise pidasingi hinda silmas. Meil osad kliendid on tellinud arvuti ja siis uurivad, et ostaks ikka legaalse windowsi ka juurde, äkki siis ei ole niipalju jamasid. Kui ütled hinna, et ~100€ siis loobutakse ja otsitakse mingi onu kes talle sinna windoowsa peale sätitab.
Teine point mis veel oleme tähele pannud, et miks inimesed legaalset windowsi tahavad, on see, et äkki siis sab sellest viirustest, aktiviseerimisest ja sellega seotud jamadest lahti.
Kolmandaks on meil käinud ka tõelisi patrioote, kes hind akuuldes küll kulmu kortsutavad kuid vastavad- mis teha kui tuleb siis tuleb.

ÕNNEKS ei ole musa plaatidele veel hakatud reklaame otstesse panema. Kujuta ette, kui sa ostaksid muusika cd ja pead sealt 10 minutit ennem reklaami kuulama kui sa reaalselt muusikani jõuad. Kahjuks tänaselpäeval nii on juhtunud DVD-dega.


tramm kirjutas:
Kui asjad on tehnilises mõttes vabalt kopeeritavad, siis neid kopeeritakse. Kui mingid ettevõtted sõimavad inimesi selle eest piraatideks (ja lisavad sinna juurde, et kõik piraadid on vargad --- ja peaaegu, et vägistajad, sest võtavad vägisi seda, mis neile ei kuulu), siis nad lihtsalt rikuvad suhteid oma klientidega. Võib mõelda välja mistahes lollakaid litsentse ja kasutustingimusi ja lasta kasutajal klikkida "I agree", aga infoühiskonnas info lihtsalt levib ja need litsentsid on vähegi ärksale infoühiskonna kodanikule tajutavad pigem kellegi soovide väljendusena kui käsulaudadena. Sest info tahab levida ja seda ei ole võimalik piirata.

Ei ole sinuga päris 100% nõus sest kopeeritakse ka selliseid asju mida on raske kopeerida. Ega sa ometi taha väitta, et kui windoowsa plaatidel oleks kopeerimiskaitse siis inimesed enam ei kopeeriks- oh kopeerivad ikka...


tramm kirjutas:
Ma põhimõtteliselt keeldun tegemast koostööd ettevõttega, mis sõimab mind või minu torrentite otsas rippuvaid sõpru-sugulasi piraatideks ja varasteks ja vägistajateks. Intellektuaalne omand põhineb kokkuleppel ja austusel, see pole reaalne õigus, vaid virtuaalne. Kui poleks vastavaid seadusi, siis ei takistaks info levikut ja kasutamist mitte miski. See oleks n-ö loomulik seisund. Aga me oleme leppinud kokku, et me anname heade asjade autoritele õiguse seda asja aluseks olevat ideed enda omaks kuulutada ja ainuisikuliselt selle eest raha vms kasseerida. Me oleme teinud sellise kokkuleppe, sest see tundub meile mõistlik ja me austame autori tööd. Kui aga autorid (või nende esindajad) hakkavad seda kokkulepet ära kasutama mingi represseerimisvahendina, hakkavad käituma ülbete mõisnikena, kes sõimavad mind piraadiks jne, peavad mind mingiks alamaks eetilisteks otsusteks võimetuks inimtõuks --- ja ootavad, et ma peaksin ikkagi kinni meie heatahtlikust kokkuleppest ja jätkan kümnise vms maksmist kokkulepitud alustel. No ei, tänan!

100% nõus sinuga. Kõikki ühe puuga lüüa on lühinägelik ja ainuüksi liikluse protokolli kaudu otsustada on haige. Tõmbame ühe lihtlabase paralleeli- kõik kes bmw-ga sõidavad on rullnokad, kiiruseületajad ja muidu liiklust mitte austavad inimesed...

_________________
https://www.inlink.ee

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2012, 11:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
sander85 kirjutas:
Tegelikult on nii, et tänane päev on mõlemad variandid juba nigelad. Kui osta, siis juba Pro, sest sellel on veel eluiga pikemaks kui 3 aastat. Ultimate ja Premium langevad 2015 alguses.

Palju see tavakasutajat kotib kas tal tugi on 2015 või 2000. Vaat xp-d, praegu on hakanud lõpuks üle mindama 7 peale, kuid vanu xp kasutajaid on ikka väääga palju, missiis, et tugi on otsas.

Kui sa juba raha asja eest maksad, siis ikke võiks juba asja ette maksta. Kui on litsentsita, siis on muidugi savi. Ja ma kahtlen selles, et on väga palju litsentsiga uuendamata XP-si. Kui oled asja eest raha maksnud, siis on ka tuge veel pea 2 aastat + tasuta viirustõrje, mille kohta võib öelda, et teeb siiski oma tööd paremini kui muud vabalt saadavad tõrjed.

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 40
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.05.2012, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Kui sa juba raha asja eest maksad, siis ikke võiks juba asja ette maksta. Kui on litsentsita, siis on muidugi savi. Ja ma kahtlen selles, et on väga palju litsentsiga uuendamata XP-si. Kui oled asja eest raha maksnud, siis on ka tuge veel pea 2 aastat + tasuta viirustõrje, mille kohta võib öelda, et teeb siiski oma tööd paremini kui muud vabalt saadavad tõrjed.

Mis vahe on piraatkoopiast peale lastud xp-l ja ametlikul- suurt midagi kui on korralikult paigaldatud piraat. Seega mõningad inimesed vaatavad sellele kui mahavisatud rahale. Samas tuleb enesele aru anda, et tegemist on raha eest saadud asjaga ja selle taga on suur organisatsioon ja raha küsimine ei ole niisama.
Minu mõte selles, et windowsi tuleb võtta sellisena nagu ta on, koos litsentistasude, viiruste ja muu selle juurde kuuluvaga. Kui ei meeldi ära kasuta- lihtne
Minule ei meeldi ja ei kasuta, kuid vihale ajab see, et minu lapakate all on windowsi kleepsud, mis minu jaoks on mahavisatud raha.

_________________
https://www.inlink.ee

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 33
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2012, 20:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arti kirjutas:
Praatlus on ju tegelikult kasulik microsoftile ja teistele suuretele firmadele
kui piraatlust ei oleks, siis ju paljud ei kasutaks nende tooteid ning ei looks nendele toodetele programme ja muud sisu

Sellega tuleb meelde Vista välja tulek. Kui asi välja tuli oli kopeerimise ja piraatluse vastu süsteem päris hästi kaitstud, erinevaid kräkke ja asju liikus ringi, kuid need olid pool töötavad ja vahel väga problemaatilised. Seejärel aga M$ andis tootjatele võimaluse kasutada eelinstallitud windowsi ja ilma aktiveerimise/m$-i serveriga ühndest vajamata. (Arvutite biosis oli vastav kood millega sai windowsi ära aktiveerida). Loomulikult võeti sealt arvuti biosist vajalik kraam välja ja hakati emuleerima ja muud seesugust tegema, et saada endale ka "täisversiooniline" windows.

Ma arvan, et kui sellist auku poleks tehtud, oleks m$i tarkvara osakaal vähenenud ja seega teiste turuosa oleks tõusnud.

_________________
Hyva päiva!

kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2012, 23:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:

Ma arvan, et kui sellist auku poleks tehtud, oleks m$i tarkvara osakaal vähenenud ja seega teiste turuosa oleks tõusnud.


Poleks selles nii veendunud. Vista oli üks õnnetu toode ja paljud vältisid seda ka siis, kui seda pirana saada oli ning Vista ei saavutanud erilist turuosa. Inimesed oleks jätkanud XP kasutamist nagu paljud niigi tegid ja pisipehme turuosa poleks oluliselt kannatanud. Vähemalt mingit tormijooksu Linuxile poleks keegi teinud.

Algsest teemast, kui palju on eestis piraattarkvara ja kas on üldse usaldusväärseid andmeid selle kohta on päris kaugele jõutud Smile

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

akbgf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 07.10.2009
Postitused: 748
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.05.2012, 08:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oswald kirjutas:
> kui windowsi kasutab kolmveerand maailma siis ta ikka väga kehva olla ei saa.

Illukas kirjutas:
> minu lapakate all on windowsi kleepsud, mis minu jaoks on mahavisatud raha.

Kyng kirjutas:
> Algsest teemast .. on päris kaugele jõutud

Microsofti tarkvara ja vabavara suhte pani juba 1943. aastal kenasti kirja Hermann Hesse oma Klaaspärlimängus:
"... inimesed maksavad hoopis meelsamini kelmile ja lasevad end petta turukiitlejast kui et omakasupüüdmatut abi tasuta vastu võtavad." (Eesti Raamat, Tallinn, 1976, lk. 380)


mazz
Pingviini külastaja
Pingviini külastajaLiitunud: 14.04.2012
Postitused: 16

Distributsioon: Ubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 03.05.2012, 11:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui Microsoft oma tootega turule tuli, siis oli ta küll omakasupüüdmatu. Enamjaolt olid ülikõrge litsentsitasuga unixid.
Ei usu, et microsofti tarkvara loojad kelmid on, pigem igaüks võitleb oma toote ellujäämise nimel.


- Ubuntu ja Ubuntu One -

_________________
http://scanthis.net/

kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 03.05.2012, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mazz kirjutas:

Ei usu, et microsofti tarkvara loojad kelmid on, pigem igaüks võitleb oma toote ellujäämise nimel.


Microsoft on ebaeetilise äripoliitika eest minu meelest korduvalt pikki näppe saanud, sealhulgas ka kohutelt. Nii et päris ausat mängu nad ei mängi. Lisaks veel igasuguste kallutatud uuringute rahastamine..

_________________
Dropbox: 500 MB sulle ja 500 MB mulle. Diil?

matz
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 03.05.2012
Postitused: 1


blank.gif
postituspostitatud: 03.05.2012, 20:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma arvan, et Microsoft on õiglane firma. Kuid kasutan nagu sõber mazz jt. ikkagi linuxit. Viiruseid vähem.

Te räägite vabadusest, kuid blokite kontosi.


imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2638
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 03.05.2012, 22:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eks kontosid blokeeritakse ikka teatud sõnavõttude eest.
Mitte Microsofti pooldamise eest (ma loodan - ise ei teeks seda).
Pooldamine on OK, reklaam - halb.
Konsutruktiivne tagasiside on aga alati oodatud. Seda aga MS pooldajatelt enamasti ei saa. Kõik taandub kommunismi, linuxipede jne väljenditele.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit !
Kui aru ei saa, siis küsi.

andu2
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 05.05.2012
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 05.05.2012, 10:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei tea, kes siin windowsi kasutab, kuid minul on peal ubuntu versioon. torproject ja qbittorrent koos proxyga.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.05.2012, 08:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nagu elu näitab pole isegi TOR selline surmkindel variant. Nagu tarkvara üldse. Just alles räägiti kuidas saab ikkagi IP "läbi hammustada".
Et kui ei taha purjuspeaga sõitmise eest karistada saada/vahele jääda. Siis ära istu täispeaga rooli. Smile Nii lihtne see ongi.

Microsofti näide aga näitab seda mida vanasõna. Süües kasvab isu. Sama näeb Facebook ja Twitter näidete pealt. Et suurprojektide tegelasi ei rahulda enam natuke kõigi pealt vaid vaja on juba palju kõigi pealt. Samas ei saa ju seda ka neile pahaks panna. Sest see kõik ongi ju ainult raha pärast Very Happy

Oskab keegi nimetada äkki mõnda humaanset suurfirmat ? Kus suuremosa tulust jagatakse töötajatele või heategevuseks. Või kus iga töötaja on põhimõtteliselt CEO -le vend.


andu2
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 05.05.2012
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 06.05.2012, 10:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei saa kellegist midagi halba rääkida. Isegi Michael Jackson annetas ükskord korraga 75 miljonit dollarit heategevuseks. Loomulikult ei ole see siin mõnele mingi raha.

Ega sinagi ei järgne üldtavale, vaid oled alati parem. Annetad rikastumise korral üle poole oma varast .jne.


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 06.05.2012, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tuli meelde, miks ma omal ajal TORiga hüvasti jätsin.
Kui ma õieti nüüd aru saan, siis kasutades TORi pakutavat teist IP-aadressi, loovutad enda oma TORile, mis/kes jagab selle edasi. Risk on küllalt suur, aga katsu tõestada sellisel juhul, et see polnud sina sel hetkel, kui sinu IP-ga pannakse mingi massimõrv toime, ntx. lülitatakse mingis suurhaiglas vool välja...

_________________
Põrguinglist Taewakurat

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group