Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2011, 18:27  postituse pealkiri:  Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windowsist  

Viirusetõrje
Programmide üksik uuendamine
Akende asukoha muutmiseks peab haarama tiitli reast
Akende suuruse muutmiseks peab kasutama akna äärt
Sassis start menüü
Aeglane programmide otsing
Windowsi uuendus sel ajal, kui arvuti on vaja kiiresti kinni panna.
BSOD
Ikoone täis töölaud- laiskusest lihtsalt ei viitsi ära kustutada.
Trikiga installerid - kas soovid kolmanda osapoole tarkvara installida või mitte.
Ketta defrag
Teadmatult autostarti roninud programmid.
Laiskusest üle ujutatud Quick Launch
Vähe ülevaatlik kiirklahvide seadistus - iga programmi käivitamise jaoks eraldi.
Rakendustega kaasa tulevad reklaamid
Trial software
Vähe võimalusi välimuse muutmiseks- ilma, et peaks mingit tundmatut programmi paigaldama
Lõikelaua haldus - vajab lisa programmi
Mittekäivituv rakendus ei teata, miks ta ei käivitu. - Linuxis lased rakenduse läbi terminali käima ja näed mis viga.


antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 30.12.2011, 21:18  postituse pealkiri:  Re: Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windows  

Valdur55 kirjutas:
Viirusetõrje

Avast, Bitdefender, ClamAV, AVG, Kaspersi jpt Linuxi viiruserõrjeprogrammid.

Valdur55 kirjutas:
Programmide üksik uuendamine

Linuxil ei saagi või?

Valdur55 kirjutas:
Akende asukoha muutmiseks peab haarama tiitli reast
Akende suuruse muutmiseks peab kasutama akna äärt

Winsowsil klahvikombinatsioon Alt+tühik ja tee mida tahad- milles probleem?

Valdur55 kirjutas:
Sassis start menüü

Tõsi, Linuxil ei ole "Start" menüüd aga Windowsil saad sorteerida ja ümber tõsta programme menüüs- Gnomes muteada ei saa.

Valdur55 kirjutas:
Aeglane programmide otsing

Mismõttes?

Valdur55 kirjutas:
Windowsi uuendus sel ajal, kui arvuti on vaja kiiresti kinni panna.

Ma saan Windowsi küll kinni panna ilma uuendusi paigaldamata.

Valdur55 kirjutas:
BSOD

Viimati nägin seda jama Ubuntu Linuxil.

Valdur55 kirjutas:
Ikoone täis töölaud- laiskusest lihtsalt ei viitsi ära kustutada.

Emmm...

Valdur55 kirjutas:
Trikiga installerid - kas soovid kolmanda osapoole tarkvara installida või mitte.

Linuxil saad kah mittevajalikud sõltuvused.

Valdur55 kirjutas:
Ketta defrag

Linuxil ei saagi või?

Valdur55 kirjutas:
Teadmatult autostarti roninud programmid.

Mul viskab sama asi Linuxis üle.

Valdur55 kirjutas:
Laiskusest üle ujutatud Quick Launch

Laiskus- MOTT.

Valdur55 kirjutas:
Vähe ülevaatlik kiirklahvide seadistus - iga programmi käivitamise jaoks eraldi.

Sama jama Linuxis.

Valdur55 kirjutas:
Rakendustega kaasa tulevad reklaamid

Mul viskab koguaeg üle Firefoxi google kaasaskäiv reklaam- Linuxis. Ja iga distributsiooniga kaasasolevate stardimenüüde ja muude atribuutide pealesurumine.

Valdur55 kirjutas:
Trial software

Linuxis ei olegi või?

Valdur55 kirjutas:
Vähe võimalusi välimuse muutmiseks- ilma, et peaks mingit tundmatut programmi paigaldama

Emmm... Ei kommentaari.

Valdur55 kirjutas:
Lõikelaua haldus - vajab lisa programmi

Maitse asi.

Valdur55 kirjutas:
Mittekäivituv rakendus ei teata, miks ta ei käivitu. - Linuxis lased rakenduse läbi terminali käima ja näed mis viga.

Windowsis vaatad logidest järgi (Event Viewer).


Õpiks enne mõlemat süsteemi kasutama ja siis hakkas bashima....


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2011, 22:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Viirusetõrjet pole mul linuxi all veel vaja läinud ja ei soovi ka.
Programmide hulgi uuendus on muidugi võimalik, aga see pole windowsis hulgi uuendatud ja seda ei saagi windows supportida, sest see läheks litsentsiega vastuollu.
Alt+Tühik kahvi kombinatsioonist polnud varem kuulnud.
Selle windowsi uuendusega on selline lugu, et tavaliselt ei panda tähele, et sulge windows uuendamata on tavapärase sulge windowsi koha ära kaaperdanud.
Mittevajalike sõltuvuste jaks on apt-il --no-install-recommends
Ketta defrag pole linuxis vajalik.
Linuxi autostarti teema pole nii häiriv kui windowsis
Kiirklahvide üldine seadistus võiks rohkem osata. Ma mõtlesin selle punkti all programmide käivitamist. Windowsis ma pole vastavat kohta leidnud, kus oleks kena list. Registris pole soranud...
Trial software pole linuxis nii levinud kui windowsis.
Event viewerit olen teiste asjade jaoks kasutanud.


Jhm. Mõlema kasutusoskus on kohati puudulik, aga võimaldab omad asjad ära ajada.
Nii windowsis kui linuxis. Mac-i pole näppinud.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2011, 23:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ikoone täis töölaud on rohkem kasutaja harjumustes kinni. Mul oli ta juba windowsis lage, naisel seevastu äärest ääreni täis, nii et uue lisamiseks tuleb mõni vana ära kustutada. Enamusel naiskolleegidest sama lugu aga siit ei saa veel järeldada, et piir käibki sugude vahel, selleks peaks mõne ulatuslikuma uurimuse korraldama.


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.12.2011, 23:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Windowsis töölaua korras hoidmine nõuab hoolt ja vaeva, linuxis olen ma ainult ühte programmi pidanud töölaualt eemaldama. Selleks oli Samsungi laserprinteri halduskeskus.
Muidugi võib linuxi töölaua ikoone täis teha, aga selleks puudub tahtmine.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 11:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Fuih - just meenus, et pidin antiviiruse installima. Mul lihtsalt on j22nud veel tuttavaid, kes kasutavad Windowsi. Ja kirjavahetust nendega veel pean Smile


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 11:56  postituse pealkiri:  Re: Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windows  

antik2 kirjutas:
Avast, Bitdefender, ClamAV, AVG, Kaspersi jpt Linuxi viiruserõrjeprogrammid.


Viisteist aastat linukseis - pole ühtegi neist vaja läinud.


antik2 kirjutas:
Tõsi, Linuxil ei ole "Start" menüüd aga Windowsil saad sorteerida ja ümber tõsta programme menüüs- Gnomes muteada ei saa.

Küllap saab Gnoomis ka, kui veidi tuhnida.
FVWM-is teen ise menüüd nagu ise tahan ja neid pole vaja kuskilt taga otsida, avanevad suvalises kohas hiirekursori all.

antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Aeglane programmide otsing

Mismõttes?

Locate'iga pole võrreldagi.

antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
BSOD

Viimati nägin seda jama Ubuntu Linuxil.

Mina olen seda jama linukseis kohanud ainult rikkis raua korral või ise ruuduna ohtlikes kohtades õiendades.

antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Ketta defrag

Linuxil ei saagi või?

Kuidagi peaks saama, aga vaja pole küll läinud.

antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Teadmatult autostarti roninud programmid.

Mul viskab sama asi Linuxis üle.

Mis ime Linux see on, kus niisugused asjad juhtuvad? OpenSUSE-s "ronivad" sinna küll ainult need asjad, mis ma ise sinna panen.

antik2 kirjutas:
Mul viskab koguaeg üle Firefoxi google kaasaskäiv reklaam- Linuxis. Ja iga distributsiooniga kaasasolevate stardimenüüde ja muude atribuutide pealesurumine.

Mul on põhi-veebilehitsejaks Opera. Selles kaovad pilte välja lülitades ka kõik reklaamid Smile
Igasuguse pealesurumise vastu aitab 'custom install' - installeeritakse ainult see, mille ise valid.

antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Vähe võimalusi välimuse muutmiseks- ilma, et peaks mingit tundmatut programmi paigaldama

Emmm... Ei kommentaari.

Kommentaari ikka. Aastaid küsisin foorumeis ennast läbi ja lõhki Windowsit tundvat kiitlejate käest, kuidas ära koristada ullikeste jaoks mõeldud lendavad lehed suure faili kopeerimise ajal. Kümme aastat kulus, kui lõpuks tekkis kuskile konfiguratsiooni selle jõleduse väljalülitamise võimalus.

Head aasta lõppu! Uus tuleb nagunii.


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gnomes saab programme ümber tõsta menüüs, gnome2puhul, vähemalt mintil oli vaja vajutada selle menüü peale parema klahviga ja edit.
gnome3's on vaja paigaldada alacarte ja käivitada

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 13:06  postituse pealkiri:  Re: Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windows  

Tsitaat:
[quote="akbgf"]
antik2 kirjutas:
Avast, Bitdefender, ClamAV, AVG, Kaspersi jpt Linuxi viiruserõrjeprogrammid.


Viisteist aastat linukseis - pole ühtegi neist vaja läinud.


Emm, viisteist aastat on sinu mailiserverid ilma viirusetõrjeta??? OMFG...


Tsitaat:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Aeglane programmide otsing

Mismõttes?

Locate'iga pole võrreldagi.

Pole kunagi olnud probleeme üheski operatsioonisüsteemis otsimisega.


Tsitaat:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
BSOD

Viimati nägin seda jama Ubuntu Linuxil.

Mina olen seda jama linukseis kohanud ainult rikkis raua korral või ise ruuduna ohtlikes kohtades õiendades.

No ei ole ikkagi nii- mitte ainult rikkis raua korral vaid ka puudulike ohjuritega (draiverid). Eriti jõhker probleem Linuxis.


Tsitaat:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Ketta defrag

Linuxil ei saagi või?

Kuidagi peaks saama, aga vaja pole küll läinud.

Kui kogud terabaitides andmeid ja avastad, et kuidagi aeglane on, siis läheb vaja.


Tsitaat:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Teadmatult autostarti roninud programmid.

Mul viskab sama asi Linuxis üle.

Mis ime Linux see on, kus niisugused asjad juhtuvad? OpenSUSE-s "ronivad" sinna küll ainult need asjad, mis ma ise sinna panen.

Peale mingisuguse teenuse paigaldust avastan, et on aktiveeritud veel kari mingeid startscripte mille olemasolust saad teada alles peale lähemat vaatlust. Näiteks BSD-s ei aktiveerita ÜHTEGI teenust ilma luba küsimata.


Tsitaat:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Vähe võimalusi välimuse muutmiseks- ilma, et peaks mingit tundmatut programmi paigaldama

Emmm... Ei kommentaari.

Kommentaari ikka. Aastaid küsisin foorumeis ennast läbi ja lõhki Windowsit tundvat kiitlejate käest, kuidas ära koristada ullikeste jaoks mõeldud lendavad lehed suure faili kopeerimise ajal. Kümme aastat kulus, kui lõpuks tekkis kuskile konfiguratsiooni selle jõleduse väljalülitamise võimalus.

Kas tõesti pole kahju ajast mis kulus selle täiesti mõttetu "probleemi" lahendamiseks..


Head Vana Aasta Lõppu!


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 15:52  postituse pealkiri:  Re: Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windows  

antik2 kirjutas:
akbgf kirjutas:
antik2 kirjutas:
Valdur55 kirjutas:
Ketta defrag

Linuxil ei saagi või?

Kuidagi peaks saama, aga vaja pole küll läinud.

Kui kogud terabaitides andmeid ja avastad, et kuidagi aeglane on, siis läheb vaja.

Linux kasutab tavaliselt EXT failisüsteemi ja NTFS ja FAT vajavad defragi, nii windowsis kui linuxis.
Tavakasutaja linuxi arvutis ketast defrag-ima ei pea.


arti
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 28
Liitunud: 18.10.2011
Postitused: 114
Asukoht: Väike-Maarja
Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.12.2011, 18:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ainus asi millest ma 2009 aastal esimest korda linuxit (mandriva linux) proovides puudust tuntsin või ei meeldinud oli see et windowsi all oli ilma neti ühenduseta palju palju lihtsam programme installida kui linuxis, kõik muu oli kõvasti parem kui windowsis (näiteks tv vaatamine mu arvuti teleri kaardiga oli ikka väga lihtsaks tehtud, draivereid polnud vaja isegi installida Very Happy(ja see oli mulle ikka väga suur üllatus ))

_________________
arti@Google+ | arti@GitHub

AC.
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 57
Liitunud: 12.08.2008
Postitused: 25

Distributsioon: UE 3.0 x 86
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 00:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55
...Ikoone täis töölaud- laiskusest lihtsalt ei viitsi ära kustutada.....
http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/display_desktop_icons_remove.mspx?mfr=true
koristab ise ära mingi aja jooksul
ja üllatus üllatus, viimane UE 3.0 tundis isegi logitechi klapid G35 ära ja pakkus 7.1 soundi. varemalt oli see puhtalt windowsis kuulamiseks, linuxis ainult stereoheli. seega, kui mänge ei mängiks siis windowsi vist eriti ei kasutaks (noh kui siis ainult selleks, et tundma õppida)

_________________
Kui Teil läheb hästi ,ärge muretsege, see läheb mööda.

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 02:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hetkel meenub see; ma küll ei mäleta et Win masin oleks kokku kukkunud, kui aastanumber vahetus, nagu Gnome3 baasil masinad hetkel kaotasid kõik töövõime, ehk nagu graafiline liides läks poolenisti vastu taevast, ehk tegumiread jms "tühist" lakkas lihtsalt töötamast.

Vaikest viisi hakkab nendest lõputustest Linuxi probleemide uputusest juba tõsiselt kõriauguni saama! Nii ei saa lihtsalt olla,....

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 12:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Hetkel meenub see; ma küll ei mäleta et Win masin oleks kokku kukkunud, kui aastanumber vahetus, nagu Gnome3 baasil masinad hetkel kaotasid kõik töövõime, ehk nagu graafiline liides läks poolenisti vastu taevast, ehk tegumiread jms "tühist" lakkas lihtsalt töötamast.

Vaikest viisi hakkab nendest lõputustest Linuxi probleemide uputusest juba tõsiselt kõriauguni saama! Nii ei saa lihtsalt olla,....


Eks Gnome3 ole ka natuke toores eksole..

_________________
Image Image Image

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 14:53  postituse pealkiri:  Re: Windowsi omadused, mida linuxi kasutaja meenutab windows  

Head uut aastat kõigile pingviinidele!

antik2 kirjutas:
Emm, viisteist aastat on sinu mailiserverid ilma viirusetõrjeta??? OMFG...

Minu mitmekasutaja tööjaamas on ainult ühe windowsikasutaja postkast. Sülearvutite ja ühekasutaja-PC-de post on mujal, too server pole minu hallata. Nii et võõras mure, ütleks ma.

antik2 kirjutas:
No ei ole ikkagi nii- mitte ainult rikkis raua korral vaid ka puudulike ohjuritega (draiverid). Eriti jõhker probleem Linuxis.

Vanale pingviinile pole ju vaja windows-only riistvara probleeme seletada.

antik2 kirjutas:
Kas tõesti pole kahju ajast mis kulus selle täiesti mõttetu "probleemi" lahendamiseks..

Tõesti kahju on MSW kokkukukkumistele kulutatud ajast ja sellega kaotatud oma tööst. Eriti jube on, kui meie muutlikus ilmas kaotad windows-only spektromeetriga väljas mõõtes niigi vähest ja hindamatut mõõtmisilma järjekordse MSW reboodi peale. Kui laboris nii juhtub, siis vannud ja sülitad ja mõõdad uuesti. Linuxitega juhitavad mõõduriistad ei ole veel kordagi metsas või kopteril mõõtmise ajal kinni jooksnud.

Mul ei lähe meelest, kui ükskord TÜ-s ühel seminaril tuli ettekandja samast majast viis minutit enne seminari algust kohale ja hakkas oma Windows-arvutit auditooriumis oma maja võrku lülitama. Ise ei osanud, kutsus ühe abilise, siis teise, kokku tegid vähemalt neli-viis rebooti - auditooriumitäis rahvast ootas ja nautis kakskümmend minutit iga arvutis tehtud liigutuse järel Windowsi rebooti. Ei olnud filoloogid, füüsikud olid.


oswald
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 77
Liitunud: 28.06.2009
Postitused: 233

Distributsioon: Debian 10
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 15:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

_Mittekäivituv rakendus ei teata, miks ta ei käivitu. - Linuxis lased rakenduse läbi terminali käima ja näed mis viga.:_

See ongi üks PÕHILINE VIGA miks Linux on nii ebapopulaarne - kes kurat teab ja peabki teadma neid lolle terminali käske!!!????
Tavakasutaja neid te tea ega hakka neid ka kunagi teadma. Op-süsteem peab toimima ilma mingi terminalita, nii nagu Windowos seda võimaldab.
Kas Linuxi arendajatel on sellest siis niiiii raske aru saada????!!!


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 17:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oswald kirjutas:

See ongi üks PÕHILINE VIGA miks Linux on nii ebapopulaarne - kes kurat teab ja peabki teadma neid lolle terminali käske!!!????
Tavakasutaja neid te tea ega hakka neid ka kunagi teadma. Op-süsteem peab toimima ilma mingi terminalita, nii nagu Windowos seda võimaldab.
Kas Linuxi arendajatel on sellest siis niiiii raske aru saada????!!!


Arvasin veel aastat poolteist tagasi samamoodi, kuna vanainimesel on raskusi uute käskude päheõppimisega. Kui nägin, et paljud probleemid saab terminali kaudu kõige kiiremini lahendatud, hakkasin seda üha rohkem kasutama ja nüüd ei kujuta teistmoodi ettegi. Aga ma olen linuxihuviline, tavakasutaja masin peaks töötama tõepoolest ilma välise sorkimiseta, näiteks nagu Mac, kui arvutimaailmast sobiv näide võtta.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 18:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oswald kirjutas:
Op-süsteem peab toimima ilma mingi terminalita, nii nagu Windowos seda võimaldab.
Kas Linuxi arendajatel on sellest siis niiiii raske aru saada????!!!

Ja toimibki ilma käsureata ja toimib hästi.
Käsurida on nö lisavõimalus, kirss tordi peal.
Aga Windowsi maailmas on olemas veel PowerShell mis laseb samamoodi käsurealt toiminguid teha. Väga sarnaselt *nix maailmas toimuvale.
Kui käsurida oleks teab mis halb asi, siis Microsoft ei oleks ju Powershelli kasutusele võtnud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 18:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

oswald kirjutas:
Op-süsteem peab toimima ilma mingi terminalita, nii nagu Windowos seda võimaldab.

Ei pea Wink

Windows ei võimalda mulle kuidagi niisugust töökeskkonda nagu võid galeriis mu desktopi pildil näha, http://pingviin.org/album_showpage.php?pic_id=415. Lisaks neljale-viiele tõesti graafilisele töövahendile on kuuel töölaual korraga lahti paarkümmend terminali. Nii mõnedki tööd saab Linuxis (igas Unixis) tehtud üldse X-i käivitamata. Et vanas eas terminalikäskude meeldejätmine järjest raskemaks läheb, pole mulle uudis - oleme üsna ühes vanusegrupis.
Õnneks on unixeis niisugune tore võimalus nagu tabulaator käsureal - kui tead paari esimest käsu tähte, siis tabulaatorit vajutades pakutakse näha kõiki sellega sobivaid, mille hulgast siis valid.


vikisun
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 19.01.2010
Postitused: 4


estonia.gif
postituspostitatud: 01.01.2012, 19:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, ma pole linuxis kaugeltki kodus.
Olen suuresti nõus Oswald'iga .
Samuti on probleemiks meeletult paljude erinavate distrote jms mixide olemasolu, liialt kiire uuendamine (ala pidevalt TOORES), ka varamute, illma et vana versiooni oleks saadud korralikult tööle, millest tingitud ka pidev ühilduvuse probleem, mida, kui üldse, võimalik korrigeerida ainult läbi terminali.
Linux on hea firmwarena, androidina, serverites.
Tõesti on rohkem võimalusi op süsteemi omanäolisemaks muutmiseks, kui on oskusi.
Kuid windows pealt tuleva tavakasutaja jaoks on loodud selgelt liiga palju võimalusi...ka just süsteemi nässu keeramiseks Smile
Vabavaralisus loobki sellise võimaluse, valikuvabaduse ning selle eest oleme selgelt tänulikud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group