Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 09.07.2011, 11:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

gnome3 on siiani optional olnud aga ubuntul tuleb unity by default sellest ka see kisa.

_________________
https://www.inlink.ee

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 10.07.2011, 00:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Skorzeny kirjutas:
Unity puhul ollakse - ka mina olen - põhimõtteliselt kogu selle lahenduse vastu.Minu puhul on Unity tema praegusel kujul absoluutselt välistatud.LXDE,XFCE,Enlightenment ...
midaiganes.Krt ,äärmisel juhul kolin KDE peale tagasi,
Crying or Very sad
Aga ei mingit Unity't.
Kui siin eelnevalt võrreldi windooza poolega ,siis Unity on nagu Vista.
(Halvemini ei oskagi enam öelda)
Ja määritakse seda pähe nagu Vistat.

Ülalolevas jutus pole ühtki sisulist argumenti. Veelgi hullem, pole ainsatki viidet ühelegi Unity komponendile, millega midagi valesti oleks. Mis on Unity "lahenduses" niimoodi valesti, et selle vastu peab "põhimõtteliselt" olema? Mis selles Unity "praeguses kujus" on sellist, et Unity on vaja "absoluutselt" välistada...

Kas seda juttu peaks võtma lihtsalt kui konservatiivse meelelaadi väljendust ja loobuma igasuguste sisuliste väidete otsimisest? Ma ei tea, kas ma eksin või mitte, aga tekstist jääb igatahes mulje, et Skorzeny pole Unityt tegelikult päevagi kasutada püüdnud.

A.I.V.O. kirjutas:
Ärikeskkond vajab jah konservatiivset lähenemist.
Kuid kodukasutajad testivad uudsed võimalused, mida Unity pakub, üsna töökindlateks.
Ikka selleks, et Ubuntu oleks edaspidi usaldusväärne.
Laiemalt võttes siis hiljem saab börsiindekseid ja muud ärikeskonnale vajalikku träni külgpaneelile asetada.

Mis on need põhjused, mille poolest ei kõlba Unity ärikasutajale?

---

Sisuliselt pole Unitys ju midagi kardinaalset uut.

* Senised kiirkäivitusikoonid on tehtud suuremaks, tõstetud aukohale vasakus ekraani servas oleval käivituspaneelil ja tehtud koos lisaparameetritega mugavalt seadistatavateks. Minu meelest väga hea mõte.
* Kõigi süsteemi paigaldatud rakenduste staatiline nimekiri on pagendatud põhiekraanilt ära ja muudetud dünaamiliseks, st et enimkasutatud rakendusi pakutakse eelisjärjekorras ja töötab ka tekstiotsing. Rakenduste nimekiri oli mul niikuinii kogu aeg üleliigseid rakendusi täis ja sisuliselt navigeerimatu, seega väga hea mõte.
* Tegumiribale eelistatakse "expose" stiilis otsingut jooksvate rakenduste hulgast ja jooksvate rakenduste nimekirja eraldi tegumiribal äratoomise asemel kuvatakse need tingmärkide abil otse käivituspaneelil. Kasutajaliidese ökonoomia mõttes mõttes väga hea ja kuna kasutasin niikuinii kogu aeg hoopis Alt-TAB'i ja see töötab vanal viisil edasi, siis see justkui esmapilgul küllaltki põhimõtteline muudatus on reaalses kasutuses peaaegu märkamatu.

Ja mulle väga meeldib, et AS Canonicali inimesed võtavad kasutajaliidese disainis arvesse reaalseid uuringuid ega pööra liigset tähelepanu kümne küünega iidsete liideste külge klammerduvate tehnikute halale. Seni kuni kõik käib vabatarkvara arenduse reeglite järgi saan ma ka Unity oma vajadustele kohandada või millegi muuga asendada (või aitavad seda vajadusel teha teised kasutajad), seni on minu meelest Ubuntuga kõik hästi.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 10.07.2011, 08:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaata kui sa oled natukenegi suuremat arvutivõrku hallanud, kus on natukenegi kasutajaid taga velenam kui nad on tähelepanelikud dumbuserid siis sa tead mis tähendab ikooni muutmine või veelenam terve kasutajaliidese muutmine.

Tahad argumenti siis see ongi üks, et ta teistmoodi on. Samas on see vesi microsofti veskitele- oli ju linuxi tugevuseks see, et iga järgneva versiooniga ei pea ümberõpet tegema nagu seda windowsiga on.

Teine argument oleks ehk see, et tavaline gnome sessioon kaotatakse ära. Ehk siis mitte ei pakuta sulle unity-t vaid sunnitakse peale.

Kolmas argument on see, et ärikeskkond ei ole katsetamiseks, seal on vaja stabiilset jajärjepidevat kasutajaliidest. Ehk asi ei ole iidsete liideste külge klammerdumises vaid vajadus tööd teha. Mis peamine gnome2 töötab suurepäraselt ja mina olen väga rahul. Samas äri/töökeskkonnana on ideaalne kasutada, sest tema välimus pole aastatega, ütleks et aastakümnetega suurt muutunud. Ehk inimene kes hommikul tööle tuleb näeb ikka seda sama pilti mis ta nägema peab ja ei tüüdata it osakonda, et mis see nupp teeb ja kuule siin on veel mingi nupp... Konservatiisus ja muutmatus tagab it osakonnale rahu ja vähem tööd

Et ikka kõik aru saaks mis ma mõtlen äri-/töökeskkonna all siis selleks on 200+linuxiga masinat mis on seal töötanud juba aastaid. Inimesed on maha rahunenud ja nad oskavad juba produktiivselt linuxiga töötada.

Ma ei taha väita, et Unity oleks halb, vastupidi, kuid muret teeb tema rakendamine ja pealesurumine ning vanast traditsioonilisest loobumine

_________________
https://www.inlink.ee

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.07.2011, 01:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
vaata kui sa oled natukenegi suuremat arvutivõrku hallanud, kus on natukenegi kasutajaid taga velenam kui nad on tähelepanelikud dumbuserid siis sa tead mis tähendab ikooni muutmine või veelenam terve kasutajaliidese muutmine.

Tahad argumenti siis see ongi üks, et ta teistmoodi on. Samas on see vesi microsofti veskitele- oli ju linuxi tugevuseks see, et iga järgneva versiooniga ei pea ümberõpet tegema nagu seda windowsiga on.

Teine argument oleks ehk see, et tavaline gnome sessioon kaotatakse ära. Ehk siis mitte ei pakuta sulle unity-t vaid sunnitakse peale.

Kolmas argument on see, et ärikeskkond ei ole katsetamiseks, seal on vaja stabiilset jajärjepidevat kasutajaliidest. Ehk asi ei ole iidsete liideste külge klammerdumises vaid vajadus tööd teha. Mis peamine gnome2 töötab suurepäraselt ja mina olen väga rahul. Samas äri/töökeskkonnana on ideaalne kasutada, sest tema välimus pole aastatega, ütleks et aastakümnetega suurt muutunud. Ehk inimene kes hommikul tööle tuleb näeb ikka seda sama pilti mis ta nägema peab ja ei tüüdata it osakonda, et mis see nupp teeb ja kuule siin on veel mingi nupp... Konservatiisus ja muutmatus tagab it osakonnale rahu ja vähem tööd

Et ikka kõik aru saaks mis ma mõtlen äri-/töökeskkonna all siis selleks on 200+linuxiga masinat mis on seal töötanud juba aastaid. Inimesed on maha rahunenud ja nad oskavad juba produktiivselt linuxiga töötada.

Ma ei taha väita, et Unity oleks halb, vastupidi, kuid muret teeb tema rakendamine ja pealesurumine ning vanast traditsioonilisest loobumine

Aga täpselt samad probleemid on ka GNOME 3 puhul ja ma ei näe mingit põhjust teha patuoinaks Unityt või Ubuntut! Ka GNOME'i peal jätkates ujutataks IT osakond millalgi appikarjetega üle, sest ei ole ju erilist šanssi jääda igaveseks GNOME 2 peale.

Kui tahta tõesti rääkida sellest, missugune kaasaegne Linux on sobivaim ettevõtete töölaudadele, siis peaks pigem arutama, kas töötajatel on lihtsam on üle minna Unityle või GNOME 3'le.

Kahjuks pole siin leida väga asjalikke ülevaateid, aga juhin tähelepanu, et alguses pidi Ubuntu jätkama GNOME 3'ga. Unity otsustati Canonicali kasutajakogemuse tiimi poolt töölauale tuua just selle tõttu, et GNOME 3'ga kaasa tulevaid muutusi peeti liiga raskepärasteks ja nendega harjumist tavakasutajale aeganõudvaks. Seega peaks olema Unity hoopis lihtsustatud variant GNOME 3'st ja ettevõtete IT osakonnad peaks selle rõõmuga vastu võtma kui töölauakesta, mis säästab neid pikkadest koolitustest GNOME 3 teemadel.

Ja Unity töölaud ongi tegelikult väga lihtne. Ettevõtete arvuti ees istuvad ametnikud jms liinitöötajad kasutavad tööalaselt ainult väga väikest arvu rakendusi. Kõik vajaliku saab IT osakond paigutada käivituspaneelile, mis on kohe ekraanil olemas. Kaob vajadus lasta kasutajatel GNOME'i menüüst rakenduste nimekirjast vajalikke asju taga otsida. Töötajad saavad oma pisku tarkvara ikoonid otse töölauale, nende leidmiseks pole ju vaja korraldada eraldi koolitust. See muutus on tõesti väga väike, aga otstarbekas. Samas, need, kellel on vaja kasutada peenemaid asju, on niikuinii kogenumad ega ela muutusi kuigi raskelt üle.

Peamine probleem GNOME 2'ga harjunud kasutajatele on ilmselt siiski tegumiriba kaotamine ja nõutus jooksvate rakenduste vahel lülitamiseks. Ent juhin tähelepanu, et see probleem on sama nii Unitys kui GNOME 3's ja head pääseteed sellest ei ole.

Mäletame ilmselt ka seda, et Ubuntu 10.04's tekitas suurt kisa aknanuppude tõstmine vasakule. Kasutajad olid kõik paanikas ja IT osakonna telefon punane. Kuidas aga suhtuda selle taustal, et GNOME 3's on äkki minimiseerimise/maksimiseerimise nupud üldse kaotatud? IT osakonna telefon süttib põlema?

Ma ei näe siin mingit põhjust süüdistada Ubuntut või Unityt heade kasutajaliidese traditsioonide murdmises ja kasutajaid häirivate muudatuste sisseviimises. Pigem vastupidi, Ubuntu on püüdnud Unityga teha GNOME'is tehtud muutusi lihtsamini seeditavaks.

GNOME 3 omandamiskõver on minu arvates järsem kui Unity oma ja paljud ettevõtted võiksid GNOME'ile ka täiesti vabatahtlikult Unityt eelistada. Seda juhul, kui keegi vaevub emotsioonidest kaugemale vaatama ja liideseid reaalselt analüüsima.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.07.2011, 13:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma leian, et esmajärjekorras peaksid itimehed omale Unity või Gnome3 selgeks tegema korralikult, siis alles tekitama diskussiooni kas see on hea või halb dumbuseritele.

tramm on selle ka enda kirjutises välja toonud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.07.2011, 14:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult annab GNOME3 samasuguseks teha nagu GNOME2 on. Vajalikud nupud annab kenasti lisada ja akende nimekirja plugin on ka olemas.
Ise olen mõlemaid kasutanud üsna vähe. Unity taga olen rohkem istunud kui gnome3 taga Smile
Gnome3 plussiks oli ALT+TAB -ga avaneva akna nimekirja grupeering. Väga kena oli grupeerimist sellises kohas näha.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.07.2011, 14:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Valdur55 kirjutas:
Tegelikult annab GNOME3 samasuguseks teha nagu GNOME2 on.

Tegumiriba saab ka Unityle kolmanda osapoole vahenditega lisada ja aknanuppude liigutamine on kõigil ammu selge.

Raske on ette kujutada, mis saama hakkab. Pakun, et Unity eeliseks jääb GNOME3 ees kasutajate ja nende tehtud muganduste rohkus... Lisaks on Unity hetkel ka paremini GNOME2'ga ühilduv, nt mitmed GNOME2 rakendused ei lähe GNOME3 peal töölegi. Kuna Unity lähtub veel GNOME2 raamistikust, siis on sellega seis parem.


urmas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 46
Liitunud: 25.07.2006
Postitused: 92
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 11.07.2011, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Unity on endalgi pinnuks silmas, õnneks saab praegu veel logimise hetkel valida "Classic".

kaks peamist probleemi:
* Akende vahetamisel pole näha akna/dokumendi pealkirja. Laieneb samamoodi ka juba avatud dokumentide visuaalsele tuvastamisele. Võibolla "vanakooli probleem" aga siiski probleem. Netis on selle kohta ka juttu. Võimalik on aktieveerida "akende nime" näitamine juhul kui kasutatakse compiz'i. Unity enda kohta jäi silma lause, et nõuab rewrite.

* Teatud juhtudel uue akna avamine (nagu näiteks terminal), täiesti ebaintuitiivne, ebapraktiline ja ebamugav.

siia võiks juurde panna veel mõned asjad nagu "taskbaril" andurite jooksutamine jms..


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 14.07.2011, 22:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kõikke saab aga kas sellel tegevusel on mõtet ja kas see on otstarbekas. windowsi välimust saab ka ju lõpuks nii palju muuta, et näeb välja nagu linux või vastupidi... kas tunde peale installi konfimine ja endale meelepäraseks tegemine on normaalne- minu jaoks mitte.

Sulle tramm pean ma ütlema üht- sinu suhtumine on täpselt nagu tüüpilisel unity kasutajal- sinule sobib peab kõigile sobima. Mul ei ole midagi selle vastu, et sulle sobib ja ongi fine et sulle sobib aga unity ei sobi kõigile.

Teiseks kui arvutit kasutatakse ainult töötegemiseks siis ei ole aega seal hakata kellegile midagi selgeks tegema- siit ka põhjus miks ei olda unityga rahul.

Kolmandaks gnome2 ei kao lähiajal kuhugi ja ma kardan, et kas RHEL või SLED võtavad asja oma arendada sest sealtpoolt on kuulda, et ei olda rahul gnome3-ga

Neljandaks kui võtta ülesse kaks vana teemat linuxi puudused ja tugevused siis sealt käis läbi koolituse teema- praegune olukorda aga on just elementaarne näide. Ka linux uueneb kardinaalselt ja on vaja lisakoolitusi, mitte nii nagu nendes teemades väita üritati. Ehk ühes postis tahetakse väita üht ja teises risti vastupidi.

Kui tuli ista oma "uudse" kasutajaliidesega oli vigisemit palju, eeliseks või kahjuks olid kasutajad sunnitud seda tegema. Tuleb unity kisa kui palju erinevuseks see, et kasutajad ei pea seda tegema vaid võivad valida teise distro- täpselt nii tegin ka mina oma tuttavatega. Ennem kui kaagutama hakata, et kas ja kes sellest kasu saavad võiks pigem mõelda kas kasutajate vähenemine on ubuntue kasulik....

Aga ok, kasutage mis tahate, mina kahjuks pean kasutama midagi muud kui ubuntu.

_________________
https://www.inlink.ee

Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 15.07.2011, 00:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
henduses" niimoodi valesti, et selle vastu peab "põhimõtteliselt" olema? Mis selles Unity "praeguses kujus" on sellist, et Unity on vaja "absoluutselt" välistada...

Kas seda juttu peaks võtma lihtsalt kui konservatiivse meelelaadi väljendust ja loobuma igasuguste sisuliste väidete otsimisest? Ma ei tea, kas ma eksin või mitte, aga tekstist jääb igatahes mulje, et Skorzeny pole Unityt tegelikult päevagi kasutada püüdnud.


e-ee ...
sul on mingil määral isegi õigus.
Tervet PÄEVA ma Unity all vastu ei pidanud , Cool

_________________
Image

kyng
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 37
Liitunud: 30.09.2007
Postitused: 184
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Xubuntu 14.04 /Xubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 15.07.2011, 19:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oli netbookil mõnda aega Unity. Väga kurtma see mind ei pannud ja kiirklahvid tundusid päris head olevat. Võimalik, et ka Gnome2-l on lahedad kiirklahvid, kuid olen liiga laisk, et uurida Embarassed. Samas hiire abil tundus Unity kasutamine suht ebamugav, nii et need kiirklahvid on pigem vajalikud, kui et valikulised. Peab märkima, et 10.10-->11.04 muutus arvuti märgatavalt aeglasemaks, aga ma ei ole päris kindel, kas asi just Unitys, sest ka klassikalises režiimis oli asi loium, kui varem.

Lauaarvutis endisel 10.04 ja enne 12.04-a ei hakka muutma ka. Eks näis kuidas siis Unityga on, ette ei hakka hukka mõistma.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 10:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Unity ja Gnome3 "teevad Vistat"!

Vanemas testmasinas integreeritud VIA S3 Unicrome Pro graafikakaart neist kumbagi käima ei vea.

Nõuded videomälule on miinium 4 Sad korda suuremad.

Suur arenguhüpe, või kuidas? Wink

E: Unity nõuded videomälule on 8 korda suuremad!

Unicromel on 64 MB.

https://wiki.ubuntu.com/DesktopExperienceTeam/UnityHardwareRequirements

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 12:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

natsa kirjutas:
Unity ja Gnome3 "teevad Vistat"!

Vanemas testmasinas integreeritud VIA S3 Unicrome Pro graafikakaart neist kumbagi käima ei vea.

Nõuded videomälule on miinium 4 Sad korda suuremad.

Suur arenguhüpe, või kuidas? Wink

E: Unity nõuded videomälule on 8 korda suuremad!

Unicromel on 64 MB.

https://wiki.ubuntu.com/DesktopExperienceTeam/UnityHardwareRequirements


Unicrome on üks õnnetu tükk riistvara! Olen isegi ühe sellise integreeritud kaardiga vett ja vilet näinud.

Õnneks on Gnome 3 asemel sellisesse masinasse alati võimalik paigaldada LXDE töölaud Smile

Kuidas see nüüd oligi, et ..."Kui tarkvara ei tööta, siis tuleb valida teine tarkvara." ...

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 22:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Riistvaranõue läks mul veel täitsa meelest ära.
Vaadates nõuete kasvu siis tundub nagu uus windowsi versioon...

Alul tundus ubuntu lihtsa ja kindla linuxina mis ajab oma rida, et olla lihtsam ja tõesti linux for human's. Praegusel hetkel tundub, et nad tahavad eristuda või tekitada suurt revolutsiooni. (jõudu ja jaksu siinkohal).

Sadiini
ära unusta, et suuremates võrkudes on selline keemia ülesse ehitatud, et lihtsalt töölaua vahetamisest ei piisa. Igasugused kasutaja lisamise/modimise/lukustamise skriptid on vaja kõik ümber teha ja TESTIDA (gnome2 peal on neid testidud praeguseks hetkest lõpmatuseni ja töötab milleks peaks adminn hakkama sellist kardinaalset muudatust tegema).

_________________
https://www.inlink.ee

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:


Sadiini
ära unusta, et suuremates võrkudes on selline keemia ülesse ehitatud, et lihtsalt töölaua vahetamisest ei piisa. Igasugused kasutaja lisamise/modimise/lukustamise skriptid on vaja kõik ümber teha ja TESTIDA (gnome2 peal on neid testidud praeguseks hetkest lõpmatuseni ja töötab milleks peaks adminn hakkama sellist kardinaalset muudatust tegema).


OK
Võrkudest ei tea ma praktika seisukohast vaadates halligi.

Minu soovitus puudutas üksikut masinat.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 19.07.2011, 19:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pole hullu, Unity lahjem variant töötab 64MB Unicrome peal küll:

http://www.webupd8.org/2011/01/unity-2d-qt-now-available-in-ppa-for.html

Kas keegi teab Gnome3 jaoks ka mingit "lahjendajat"? Wink

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

juhan_k
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 29.03.2010
Postitused: 127

Distributsioon: Kubuntu 12.10
estonia.gif
postituspostitatud: 19.07.2011, 22:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Gnome 3 lahendajast "Gnome 3 fallback" on juttu: http://www.dedoimedo.com/computers/gnome-3-fallback.html


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 24.01.2012, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõigile Unity-vihkajatele lohutuseks natuke uuringutel põhineva kastajaliidesedisaini vallast:

"Ubuntu vahetab 30-aastase arvutimenüü süsteemi "tuuleklaasikuvaga", mis laseb kasutajail lihtsalt menüükäske kribada või lausuda. Selle asemel, et jahtida rakenduse käske hüpikmenüüdest laseb Ubuntu tuuleklaasikuva tippida kasutajatel otsingukasti seda, mida nad parajasti tahaksid teha."

http://www.pcpro.co.uk/news/372385/ubuntu-rips-up-drop-down-menus

Omalt poolt veel seda, et 30 aastat tagasi leiutatud menüü ajal polnud veel isegi graafilist kasutajaliidest. Ikka juba väga ammu on aeg hierarhilisest hüpikmenüüde süsteemist kaugeneda. Miski ei asenda muidugi terminaliromantikat, aga mõistlikele uuendustele vastuseismine ei tee ka minu meelest kedagi targemaks.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 24.01.2012, 20:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei hakka mingit hala siinkohal ajama, kuid Smile

tavapärane menüü on kiire, kiirem kui trükkimine.
system>administration>gparted
hiirega liikudes saad selle kiiremini kätte kui hakates näiteks unitys asja trükkima. Mul on menüüd kiireks keeratud seega ei saa kuidagi trükkimisega võistelda...
aga ma panen nüüd ilusti oma suumulgu kinni ja andke teised tuld!

_________________
https://www.inlink.ee

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 24.01.2012, 21:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
Mul on menüüd kiireks keeratud seega ei saa kuidagi trükkimisega võistelda...

Mida see "kiireks keeramine" endast kujutab?


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group