Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 10:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arvomagi kirjutas:

Kui oleksime registreeritud Linuxi kasutajate suhtarvult (kasutajat/milj elanikku) maailmas üle 1milj elanikkonnaga riikide hulgas esikohal

esikohal millise statistika alusel? peaaegu välja surnud lehenikerdise alusel? milline arendaja seda tõsiselt võtab? Smile

arvomagi kirjutas:
Kui kasutajaid on nt 3000 (aga Mageia Linuxi lugu on vaadatud 3532 korda)

seal läheb iga teema külastus kirja, mina olen seda teemat murede lahendamise tõttu parasjagu külastanud - pole kindel, aga tõenäoliselt lähevad sinna kirja ka otsingumootorid - mitte just kõige vingemad linuxi kasutajad Wink

arvomagi kirjutas:
Suhtarvult Soome edestamiseks piisaks viiekümnest lisaregistreerimisest. Aga miks mitte edestada Soomet absoluutarvult, mis oleks juba kaalukas sõnum kogu maailmas.

ei soome, ega ka mitte eesti suhtarvust pole meil tegelikult õrna aimugi..

_________________
Image Image Image

arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 14:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida rohkem on Eestis registreeritud Linuxi kasutajaid, seda parem kogu Eesti Linuxi kogukonnale. Paremat võimalust kui sander85 poolt maha tehtud Counter praegu ei ole.

Suurus loeb, nagu ütleb vene viina reklaam. 300 kasutaja pärast poleks mõtet isegi pingviiniveebi toimetada, 3000 pärast aga küll. Registreerimine ei võta kellelgi tükki küljest ega nõua palju aega.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 14:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
esikohal millise statistika alusel? peaaegu välja surnud lehenikerdise alusel? milline arendaja seda tõsiselt võtab? Smile

Linux Counter on pole mingi lehenikerdis, vaid on läbimõeldud statistiline süsteem, mis on töötanud 1990ndatest saadik. See, et keegi pole selle kohta paari aasta jooksul mingeid uudiseid genereerinud vms, see ei tähenda, et süsteem kui selline ei töötaks ega annaks usaldusväärset infot (siseinfo järgi tean, et nad uuendasid mõned kuud tagasi oma servereid ja koodi, seega pole seal midagi välja surnud). Sellise statistika puhul on oluline just koguda pika aja vältel andmeid täpselt ühesugusel viisil, sest nii saab eri perioode adekvaatselt võrrelda...

Sisuliselt, statistika ei eksi kunagi, eksivad ainult inimesed, kui nad teevad statistikast järeldusi. Igasugune statistika sõltub valimist ja sellest, mida küsitakse/mõõdetakse ja Linux Counter pole ses mõttes eriline. See, et antud statistika ei tundu mõttekas kellegi Sandri jaoks, ei tähenda, et see poleks oluline allikas eriharidusega sotsioloogile Linuxi-kasutajate hulgas toimuvate muutuste hindamiseks.

Tõsi on aga see, et lühiajalised muutused Eestis registreeritud kasutajate arvu osas ei oma üldise statistika jaoks erilist tähendust ja Arvo Mägi loodab sealt ilmselgelt liiga palju välja lugeda, kuid samas on selliseid registreerimiseleõhutamisi arvatavasti ka muude maade foorumites --- ja pikas perspektiivis on kõige selle tulemuseks lihtsalt üks oluline allikas Linuxi-kasutajate kaardistamisel.

Ühesõnaga, ma ei näe mingit ratsionaalset põhjust naeruvääristada seda saiti, selle eesmärke või üleskutseid enda registreerimiseks.


a.r.
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 44
Liitunud: 01.02.2009
Postitused: 30
Asukoht: Ida-Virumaa
Distributsioon: Estobuntu 12.08
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 15:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Registreeritud!

Linux users: 397

Ei saa aru juba eespool öeldud et 397. Kui registreerisin peaks ju number suurenema?

Estonia is no. 37 in the density statistics, with 292.773 users/Mpop
Estonia needs 33 more users to pass Finland and become no. 36

_________________
Maakeeli kah paluks ! Smile

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 15:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas keegi siit saab käima ka masina regamise automaatse skripti? Minu masina poolt saadetavad kirjad ei lähe kohale, mistõttu ma ei näe, et see asi töötaks. Pole viga ka ühes masinas, olen mitmega proovinud aja jooksul ja mingist ajast saati ei võeta enam kirju vastu.

_________________
Image Image Image

Heix
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 43
Liitunud: 23.07.2005
Postitused: 356

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 18:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei läinud ka minu kiri kohale.


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 18:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pärast registreerimisvormi ära saatmist tuleb teie e-posti vastus, kus on kirjas parool, millega saate edaspidi sisse logida. Enne kirja saamist Counter teid ei arvesta. Loomulikult peate andma õige, st töötava e-posti aadressi.




Viimati muutis arvomagi 18.07.2011, 18:21; muudetud 1 kord
erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 18:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis siin segast siis saab olla.
Nimi ilmub kasutajate hulka, nende andmetega mis avaldatud; nime taga on registreeritud masinaid, nende andmetega mis on avaldatud; uuendada saab ka käsitsi, lähed aga vaatad oma andmed ja masinapargi üle, muudad kui vaja, kinnitad ja ongi kogu kompott.

Iseasi mis nende andmetega teha ja tähtsam küsimus kas sellised andmed peavad olema avalikud või ei, sest igal asjal on vähemalt kaks vastaskülge teatavasti. Wink

Kinnisemas ruumis, tarkvara allika juures on teabest kasu, endale ja teistelegi; riistvara ja tarkvara kasutuse, sobivuse ja muus osas.

Seda eelnimetatud lehte peaks keegi puhastama, tõepoolest peaks, vähemasti see kellele too kuulub Wink
http://counter.li.org/cgi-bin/runscript/display-person.cgi?user=503301
http://counter.li.org/cgi-bin/runscript/display-person.cgi?user=503314
jne...

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 18.07.2011, 19:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seal kus oma masina andmeid paned on ju eelmise sajandi tehnika ainult.
seda lehekülge pole juba ammu uuendatud..pointless minu arvates.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 19.07.2011, 18:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Kas keegi siit saab käima ka masina regamise automaatse skripti? Minu masina poolt saadetavad kirjad ei lähe kohale, mistõttu ma ei näe, et see asi töötaks. Pole viga ka ühes masinas, olen mitmega proovinud aja jooksul ja mingist ajast saati ei võeta enam kirju vastu.


Aga kirjutage talle kiri (harald[at]alvestrand.no) oma ideedega, soovidega - ma olen temaga suhelnud ja täitsa lahe säga on Smile Inglise keelest saab ta kenasti aru.

EDIT: aadressil http://counter.li.org/organization/ kirjutab:
Harald Alvestrand is chief executive officer of the organization.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 10.08.2011, 17:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Kas keegi siit saab käima ka masina regamise automaatse skripti? Minu masina poolt saadetavad kirjad ei lähe kohale, mistõttu ma ei näe, et see asi töötaks. Pole viga ka ühes masinas, olen mitmega proovinud aja jooksul ja mingist ajast saati ei võeta enam kirju vastu.

Proovisin täna ja skript uuendas ilusti, oluline oli "-i" võtmega õiged identifikaatorid määrata. Väidetavalt ei töötanud meilisüsteem millalgi, kuna mingi protsess oli kuskil midagi lukustanud.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 10.08.2011, 18:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:
sander85 kirjutas:
Kas keegi siit saab käima ka masina regamise automaatse skripti? Minu masina poolt saadetavad kirjad ei lähe kohale, mistõttu ma ei näe, et see asi töötaks. Pole viga ka ühes masinas, olen mitmega proovinud aja jooksul ja mingist ajast saati ei võeta enam kirju vastu.

Proovisin täna ja skript uuendas ilusti, oluline oli "-i" võtmega õiged identifikaatorid määrata. Väidetavalt ei töötanud meilisüsteem millalgi, kuna mingi protsess oli kuskil midagi lukustanud.

Alles eile või üleeile võtsin cronist sinna ammu jäänud skripti käitamise maha, sest tõsiselt tüdinesin ära sellest, et nende server pidevalt kirju tagasi saatis ja keeldus vastu võtmast, nii et minu jaoks see endiselt ei tööta. Võimalik, et oleneb siis kuidagi meiliserverist või pagan teab millest, aga minu masinast või võrgust lähtuvad meilid neile ei sobi.

_________________
Image Image Image

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2011, 19:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Alles eile või üleeile võtsin cronist sinna ammu jäänud skripti käitamise maha, sest tõsiselt tüdinesin ära sellest, et nende server pidevalt kirju tagasi saatis ja keeldus vastu võtmast, nii et minu jaoks see endiselt ei tööta. Võimalik, et oleneb siis kuidagi meiliserverist või pagan teab millest, aga minu masinast või võrgust lähtuvad meilid neile ei sobi.


Linux Counter'i mingi server suri kunagi talvel ja hetkel tegeletakse suht-koht passiivselt uue serveri jaoks raha kogumisega. Neil oli ühel hetkel väljas ka vastav teade, et server on surnud, kuid nüüdseks on see kadunud.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 23.08.2011, 23:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

chris kirjutas:
Linux Counter'i mingi server suri kunagi talvel ja hetkel tegeletakse suht-koht passiivselt uue serveri jaoks raha kogumisega. Neil oli ühel hetkel väljas ka vastav teade, et server on surnud, kuid nüüdseks on see kadunud.

Tegelikult toimub hetkel kogu projekti uuendamine. Veel mitte valmis versioon uuendatud süsteemist on katsetusteks üleval http://linuxcounter.net/, aga seda pole mõtet kasutada enne, kui vastav teade on välja lastud. Seni saab kasutada endiselt töökorras vana süsteemi.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2011, 15:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tundub, et lõpuks sai siis uus asi valmis ja lõpuks tehti ka uuendamise skript eile ringi. Nüüd käib see üle veebi ja ei vaja enam meili saatmist.

Omab nüüd natuke enam mõtet kui varem ja on vähe lihtsam kasutada.

_________________
Image Image Image

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 17.09.2011, 19:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Omab nüüd natuke enam mõtet kui varem ja on vähe lihtsam kasutada.

Uus skript on äge Shocked, aga mina veel kolida ei soovitaks, kuna vana sait on endiselt sisukam ja töötab vähemalt minu käes küll korralikult. Kui uuele saidile tekib arvestatav raportite sektsioon ja leitakse suure ümbekoodimise kõrvalt aega ka elementaarsed vead veebis ära parandada, alles siis võib minu arvates uuendamise õnnestunuks lugeda.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group