Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 26.02.2011, 12:33  postituse pealkiri:  jookseb kokku sulgemisel...  

Selline kamm, et olen hüljanu estobuntu, mis kohe üldse ei sobinu ja nüüd olen linux mindi peal, jõledam möllamine oli et saaks normaalselt tööle, seoses tolle wifiga, wifi tööle saamine oli lihtne, aga hiljem ei tahtnud linux käivituda jooksis enne käivitumist kokku jahus miskit ndiswrapperist jne, tegin neid installe aga uusi ja uusi ja installisin igast erinevate variantidega toda wifit jne...
Praeguseks olen sealmaal, et linux töötab ja käivitub probleemideta , aga päris tihti välja lülitades või restartides jookseb kokku, annab aga ekraanitäie misit jama ette kus figureerib ikkagist too ndiswrapper ja muud moodi ei saa välja lülitada kui füüsiliselt...
Ühesõnaga mul on ikka miski jama selle ndiswrapperiga, kuis saan seda kontrollida või sättida või parandada või nii...?


asjameez
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 34
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2011, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alustaks sellega, et mis wifi kaart sul on ja mis veateateid see ndiswrapper viskab?

_________________
"Dumbusers use Windows. Powerusers use Linux. Dumbusers who think they are powerusers use Mac."

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 26.02.2011, 13:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Fujitsu Siemens Computers WLAN 802.11b/g(SiS163u)
tegin mõned restardid ja välja lülitamised ja nagu kiuste praegu toimib, kui järgmine pang on, püüan sest miski pildi teha ja siia edasi anda...


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 26.02.2011, 16:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
Fujitsu Siemens Computers WLAN 802.11b/g(SiS163u)
tegin mõned restardid ja välja lülitamised ja nagu kiuste praegu toimib, kui järgmine pang on, püüan sest miski pildi teha ja siia edasi anda...



Kui inglis keelt jagad : https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/Ndiswrapper .
Üldiselt nagu ma aru sain (andmed on üle poole aasta vanad) ei tööta sinu kaardi driverid ilma Ndiswrapperita. Kui tõmbasid kuskilt windowsi draiverid, siis vaata siit : https://help.ubuntu.com/8.04/internet/C/ndiswrapper.html .

Kindlasti probleem on kernelis .... kas kernel-source ja build-essentiali paigaldasid.
Minu lemmik on dpkg-reconfigure -a , mis silub tekinud konarusi. Kui see ei aita järelikult on süsteemis konflikt draiverite või pakkide vahel, mille pead välja selgitama ja kõrvaldama.


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 26.02.2011, 23:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

niih, lisan siis pildi, seekord vahelduseks olid kirjad oranzid, ilmselt tüütas valge värv ära... Razz

pildilink


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2011, 21:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta kirjutas:
niih, lisan siis pildi, seekord vahelduseks olid kirjad oranzid, ilmselt tüütas valge värv ära... Razz

pildilink


Paisatb jah .... et kernel on paanikas. Twisted Evil

Pead vist kerneli uuesti paigaldama.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2011, 23:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Installisid Mint`i, millise ?
See ndiswrapper pakett on kohe peal, standartsel Mint 9 ja 10-l (vähemasti Gnomel on) ja seda ei pea kusagilt juurde installima, seitsmel erineval moel.

Selle olemasolu ja tervise kohta saad infot kui avad (Start) Menüüst "Paketihaldur" ja trükid sinna ülemisse lahtrisse sisse "ndiswrapper" (samas on valikuks vasemal menüül ülemine kategooriavalik "Kõik"); parema hiireklikiga saad eemaldada, uuesti paigaldada jne. Sinu korralduse/valikute täitesaatmiseks on üleval "linnuke"-> Rakenda

Paanika...
Võta lahti terminal ja kirjuta sinna: apt-get -f install
Ehk leiab ja teeb miskit kasulikku Smile

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 28.02.2011, 22:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tegin juba uue installi, seekord linux mint debian, pole eriti kasutada jõudnud, siiamaani probleeme pole...
ise arvan, et üks põhjus miks mul too kamm oli, vähemalt kaudselt, või oli mul miskit kehvasti seatud, mul oli too mint kõrvuti windowsiga, üldiselt mulle hakkas mint piisavalt palju meeldima , et seekord saatsin windowsi pikalt ja linux laiutab üksinda, ehk olid mu probleemid kuskilt sest mättast... Razz


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2011, 22:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minti toimimine ei sõltu (õnneks) Windowsi olemasolust. Ndiswrapperi abil driveri paigaldamine on mõistlik teha kohe alguses graafilise utiliidiga ja siis kõik korras.
Muidugi Mint Debianil on 1 asi erinev võrreldes tavalise Mintiga/Ubuntuga - kasutajagruppe on palju rohkem kui tavalisel Mintil. Kui printer või scanner kohe ei tööta, soovitan vaadata kasutaja grupid üle.
Võibolla on uus Mint Debiani .iso tehtud paremaks selles osas, kuid kui see distro välja tuli, siis ilma kasutajagruppide muutmiseta veebikaamera/scanner , printer ei pruukinud töötada.


tantom
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.01.2011
Postitused: 15


blank.gif
postituspostitatud: 02.03.2011, 19:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul lõpetas wifikaart mõni päev tagasi, peale uuendamist töö.
nüüd on netihelduri menüüs: device not managed.

kaart: BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (WL-138G v2 / WL-138gE / WL-100gE)
Broadcom Corporation (ASUSTeK Computer Inc.)
PCI (Peripheral Component Interconnect)

iwconfig
Tsitaat:

lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11g ESSID:off/any
Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: Not-Associated
Bit Rate:54 Mb/s Tx-Power:25 dBm
RTS thr:2347 B Fragment thr:2346 B
Power Management:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0



lspci
Tsitaat:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL Memory Controller Hub (rev 04)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82915G/GV/910GL Integrated Graphics Controller (rev 04)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #1 (rev 04)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #2 (rev 04)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #3 (rev 04)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #4 (rev 04)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB2 EHCI Controller (rev 04)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev d4)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801FB/FR (ICH6/ICH6R) LPC Interface Bridge (rev 04)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801FB/FW (ICH6/ICH6W) SATA Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) SMBus Controller (rev 04)
0a:0b.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5705_2 Gigabit Ethernet (rev 03)
0a:0c.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)



Olen läbi teinud igast erinevaid õpetusi, ja olen juba meeleheitel.
Lausa nii meeleheitel et plaanin win-i tagasi peale panna, kui ma
vaid wifi tööle saaks.

Olen mitu aastat kasutanud uusimaid ubuntu stablesid... ja tõesti
ei tahaks eriti win-ile tagasi langeda.

Kui keegi hea inimkene viitsib aidata, siis mu msn on: timbatboy@hotmail.com


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2011, 20:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kood:
sudo apt-get install linux-backports-modules-wireless-maverick-generic

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

tantom
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.01.2011
Postitused: 15


blank.gif
postituspostitatud: 02.03.2011, 20:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

installis ära.
peragu paistab et midagi ei muutunud.

lspci

Tsitaat:

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82915G/P/GV/GL/PL/910GL Memory Controller Hub (rev 04)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82915G/GV/910GL Integrated Graphics Controller (rev 04)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #1 (rev 04)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #2 (rev 04)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #3 (rev 04)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB UHCI #4 (rev 04)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) USB2 EHCI Controller (rev 04)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev d4)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801FB/FR (ICH6/ICH6R) LPC Interface Bridge (rev 04)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 82801FB/FW (ICH6/ICH6W) SATA Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801FB/FBM/FR/FW/FRW (ICH6 Family) SMBus Controller (rev 04)
0a:0b.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetXtreme BCM5705_2 Gigabit Ethernet (rev 03)
0a:0c.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)



ja

iwconfig

Tsitaat:

lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11g ESSID:off/any
Mode:Managed Frequency:2.462 GHz Access Point: Not-Associated
Bit Rate:54 Mb/s Tx-Power:25 dBm
RTS thr:2347 B Fragment thr:2346 B
Power Management:off
Link Quality:0 Signal level:0 Noise level:0
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0


Tegin oma peaga preagu nii:

edit /etc/NetworkManager/nm-system-settings.conf
muutsin "managed=false" to "managed=true"

ja kustutasin sisu ära failil:
/etc/network/interfaces


nüüd on asi korras, aga mitte ühtegi wifivõrku ei leia.
Kuigi, mul on vanast lauakakaablist võetud vasest traat
wifikaardi antennajulla otsas
tõmmatud 5m mööda seina, wifijagaja ukse ette...
Wifi jagatud, varastamisega ei tegele.


Tänud suured ikkagi, igasuguse abi eest.
On mõtteid kellegil?


@1v0
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 63
Liitunud: 22.11.2010
Postitused: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2011, 22:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul ei tundnud Kubuntu täna peale uuendusi ka enam võrku ära. Ei aitanud kernelite vahetamine ega netwok-manageri asendamine network-manager-kde 'ga. Arvasin juba, et riistvara tuksis. Igaks juhuks mõtlesin kontrollida teise Kubuntu versiooni live cd-ga. Käepärast oli 10.04 (praegu 10.10). 10.04-ga wifi töötas OK. Tegin arvutile restardi ja netindus hakkas jälle tööle. Mõistatus, millega ei viitsi edasi tegeleda, sest asi töötab


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 02.03.2011, 22:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Huvitav, ma just praegu vaatasin, et on mul siin mint end automaatselt uuendanud, kas saan selle automaatse uuenduse maha ka keerata...
Minu enda kindel veendumus on, et kui saan kõik asjad toimima, siis pole mul vaja enam miskeid uuendusi, vähemalt mitte automaatselt, täpselt samamoodi toimisin windowsi kasutades ja polnud mingeid probleeme ja peatudes siin eelnevatel sõnavõttudel, tean, et olen õigel teel... Rolling Eyes


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 00:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mint-i uuendamishalduril on mitu erinevat taset : 1-5 tasemed. Vaikimisi on pandud 1-3 tase automaatseid uuendusi pakkuma.
4-5 tase sisaldab kernelit, xorg (graafika) ja selliseid kriitilisemaid pakette. Ma usun et 1-3 taseme upgrade ei tohiks midagi untsu keerata. Uuendamishalduril peaks olema valikud ka kuidas ja millal see ennast uuendab.

Kriitilised uuendused on soovitav ära teha. Pean silmas just turvauuendusi.


tantom
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.01.2011
Postitused: 15


blank.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 06:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegin veel mitmeid õpetusi läbi, aga
ma ei saa aru mida ma valesti teen:

sudo lshw -C network

Tsitaat:

*-network:1
description: Wireless interface
product: BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller
vendor: Broadcom Corporation
physical id: c
bus info: pci@0000:0a:0c.0
logical name: wlan0
version: 02
serial: 00:1f:c6:8d:d6:84
width: 32 bits
clock: 33MHz
capabilities: bus_master ethernet physical wireless
configuration: broadcast=yes driver=ndiswrapper+wmp54gs driverversion=1.56+Linksys,12/22/2004, 3.100.4 latency=32 link=no multicast=yes wireless=IEEE 802.11g
resources: irq:20 memory:d0010000-d0011fff





ja sellinne:
Tsitaat:

timbat@watch_free_stuff:~$ sudo rmmod ndiswrapper
timbat@watch_free_stuff:~$ sudo rmmod b43legacy
ERROR: Module b43legacy does not exist in /proc/modules
timbat@watch_free_stuff:~$ sudo rmmod b43
ERROR: Module b43 does not exist in /proc/modules
timbat@watch_free_stuff:~$ sudo rmmod b44
ERROR: Module b44 does not exist in /proc/modules
timbat@watch_free_stuff:~$ sudo rmmod ssb
ERROR: Module ssb does not exist in /proc/modules
timbat@watch_free_stuff:~$ sudo modprobe ndiswrapper
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/blacklist, it will be ignored in a future release.
WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/ndiswrapper.save, it will be ignored in a future release.
WARNING: /etc/modprobe.d/ndiswrapper.save line 1: ignoring bad line starting with 'x'
WARNING: /etc/modprobe.d/ndiswrapper.save line 2: ignoring bad line starting with 'X'



ja win-i driverite rakendus annab pidevalt errori:

"Unable to see if hardware is present" , kuigi hoiab
rakenduses endas üidevalt üleval- et on olemas.

paaniliselt palun veel abi.


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 10:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on nüüd selline küsimus, kui uuendushalduris panen, et rakenda uuendused, annab errori, et eemalda katkised pakid ennem...
Kuskohast ma nood katkised üles peaksin leidma ja mismoodi lahti saama!?


tantom
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.01.2011
Postitused: 15


blank.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 11:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

system - administration - synaptic package manager.
Paned pakinime otsingusse, kastikese peal, nime ees, parem klõps,
"mark for removal".

Kasutan juhust, ja bump-in oma muret eelmises postituses.
Olen endiselt samal maal ummikus.


pasta
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 12.12.2010
Postitused: 56


blank.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 11:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asi selles, et ei ütle mulle millised on nood vigased paketid, vaid lihtsalt, et eemalda ennem vigased paketid ja kogu kamm, a mismoodi ma nood üles leian, ega ma ei hakka ju käsitsi kõiki läbi lappama...?

nii nüüd uurisin vähe ses synabticus, seal oli miski valik et filtreeri ja seal veel lisavalik, et katkised, aga selle alla ei olnud ühtegi paketti, seega nagu poleks katkiseid või...!?


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 03.03.2011, 19:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pasta:
terminal lahti, kirjutad root õigustes/kasutajana terminali: apt-get -f install
ja vaatad mis too ütleb ja kui ütleb jälgid hoolikalt juhiseid.
See oleks esmane soovitus. Sest, näiteks Java, installides tarkvara või paketihaldurist tahab ka lisentsiküsimust jms (tahab saada seda OK kinnitust), mida aga nood ei võimalda; nii võivadki paljud installikomponendid jääda arvutisse ripakile, pole üks ega teine ja kuniks pole midagi ette võetud, siis need otseses mõttes risustavad arvutit.

tantom:
otsingus on küll sees: paranda kõik katkised paketid, aga kui paketid on alla laetud ja installiga tekkis teatud tõrkeid, ühildamatusi; siis- on tihtipeale pakihalduri arvates kõik ok. Kuidas sa kavatsed tuhandete failide seast või pakihaldurist kõik problemaatilised paketid leida?

E: vaatasin ülevalt, et pasta`l on juba LMDE; ma ei tea kas tollel on sama fikseerimis/parandus, või mõni muu Embarassed

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group